Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

bobic

Tak dnes jsem zhlédl nové vydání v 3D a jedním slovem paráda. Takhle se dělá pořádná konverze do 3D a ne nějaké pseudo, jako třeba u Souboje Titánu. Bravo pane Cameron! ()

subo.psycho

Takže...Titanic som videl asi milión krát,ale nikdy to nebolo také ako dnes. Spoločne s mojou kamarátkou sme si pozreli titanic v 3D kvalite v kine. Nejdem tu písať o tom aký je tento film, skvelý to fakt nie ,všetko v ňom funguje tak ako má,Cameron proste vie ako na ľudí. Svojím spôsobom je J.Cameron vizionár. Prvý krát v živote som sa vcítil do kože Jacka. Vždy mi bol tento príbeh strašne ukradnutý,ale dnes to bolo iné, dnes som tŕpol a dokonca som mal aj husiu kožu pri posledných scénach, keď išlo do tuhého. Myslím,že to bolo spôsobené blízkosťou osoby na ktorej mi záleží.Teda odporúčam chlapom ak sa chcú túliť so svojou polovičkou pustíte si tento kultovný film :) ()

iceböss

Nechápu, jak mě mohl bavit film, od kterého jsem zaprvé měl obrovská očekávání, za druhé trval přes tři hodiny (!) a za třetí jsem od začátku do konce věděl co se stane a jak celý film dopadne. Ale Titanic byl skvělej! A to i přesto, že to bylo hodně hodně sladký a smutný, ale smutný to bylo i ve skutečnosti. ()

bigkarlos

Kýč, který je řemeslně udělán velmi dobře. Efekty, akce, dojetí, triky, romantika, smích, pláč, velkolepost a další efekty - všechno tam je. Prostě Hollywood od A do Z. Uvařeno přesně podle kuchařky Jak udělat velkofilm. Nic proti tomu, ale mně to však nestačí, chybí mi tam to NĚCO, co by z něj v mých očích udělalo film s velkým F. ()

KristKrist

Tak tenhle film má snad všechno...filmařskou kvalitu,dobré obsazení,velký celosvětový úspěch,Oscary a skvělý děj. James Cameron jednu z největších námořních katastrof pojal velmi dobře,tak dobře,že si troufám tvrdit,že lepší film se o ´´lodi snů´´ už asi nenatočí,i kdyby byl v sebelepší v moderní technice zpracovaný. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec,viděla jsem ho snad padesátkrát. Délka filmu mi ani tak nevadí,prostor dostala především jedna láska,která ´´bohužel´´ neměla šťastný konec. Kdyby to skončilo ´´dobře´´ tak,že by Jack přežil, pointu filmu by to pokazilo. Leonardo DiCaprio a Kate Winslet svojí roli zvládli dobře, i vedlejší postavy se povedli. ()

karolinapesk

To byla ale kakastrofa! Bohužel byl tento film více než o této kakastrofě, která letos oslavila krásné sté potopeniny, o nehynoucí a vroucí lásce chudého darmošlapa a konkubíny z vyšší společnosti. Takže pro diabetiky je více než nutné vzít si k projekci kbelíček inzulínu. Musím samozřejmě pochválit technickou stránku věci (jak tam na lidi padá ten komín je prostě boží) a úplný konec, protože jde o jeden z mála filmů, ve kterých Leonardo umrzne na ledové kře s rampouchem u nosu. ()

stargate17

Nádherný snímek s úžasnou gradací. Seznámení Jacka a Rose, lidí z odlišných společenských vrstev, zamilování se do sebe, které nakonec vyvrcholí potopením lodi. Moc se mi nelíbila retrospektivní kompozice – stará Rose vypráví o událostech v jejím mládí. Mám raději kompozici chronologickou, ale to je jen můj názor. Nejlepší moment: Samozřejmě konečná fáze potopení Titanicu. ()

Skalda1981

Už jenom to hodnocení které je 84 procent musí značit že film je velice oblíben.James Cameron je velice dobrý režisér kterému se povedlo stvořit dokonalé dílo jako je Titanick.Herecké obsazení v čele s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet mne utvrzuje že je to nejlepší stvárnění této katastrofi v historii. ()

zuzulend

Na to,že je to snad nejznámější přinejmenším jeden z nejznámějších a nejlepších filmů jsem ho celý zhlédla teprve nedávno.Je to úžasný,vzrušující,romantický,dojemný a napínavý film.Úžasná hudba,velmi populární herecké obsazení s neuvěřitelnými hereckými výkony.Titanic byl skvěle podán.Ten způsob vyprávění staré Rose se mi moc líbil.Opravdu jsem se do děje vžila a dokonce si i pobrečela.Nemohla jsem od obrazovky odejít,protože jsem prostě musela vědět,jak to skončí.Asi nejemočnější bylo jak Jack umřel a taky samé potápění Titaniku.Opravdu asi nejúžasnější film,který jsem kdy viděla a dovoluji si i říct,než byl kdy vytvořen.Divím se,že není v žebříčku jako první. ()

Gafro007

Filmová klasika. Neznám sice nikoho kdo by tento film neznal, ale pro mladé, neznalé:... Skvělí herci, skutečný scénář, skvělé provedení, dojemná režie, důležitý milník, jako první film oceněný 11 oscary !!!....Film, který by měl mít každý ve své databázi shlédnutých filmů !!! ()

Ousika

Moderní mytologie s archetypalní symbolikou. Myslím, že je to velmi důležitý film a jsem moc ráda, že se tolika lidem líbí - tedy, hlavně že si tolik lidí dovolí, aby se jim líbil. ()

F50Ferrari

Tak jsem včera konečně zkouknul Titanic v kině a ve 3D (i když to 3D jsem popravdě povětšinu filmu moc neregistroval) a jako ... bylo to zas jako poprvý, ... nééé bylo to lepší :) ... ale jako zas umřel ... Nééé pane bože prosím, ... prosím Leo, Leo, Leo, pane bože neumírej :-D ()

radul

Byla jsem na Titanicu v kině když měl v roce 1997 premiéru a probrečela celý balíček papírových kapesníčků. Z nostalgie jsem byla na Titanicu ve 3D v loňském roce a musím říct, že ten pocit byl o mnoho intenzivnější..jde spíš o to jak 3D projekce dokáže člověka vtáhout do děje.... ()

lapaix

Nechápu odpadová hodnocení, která řadí Titanic po bok "skvostů", jako je Major Maisner nebo Prďoši. Titanicu nechybí nic - je tam romantika, je tam katastrofa, herci jsou skvělí, po technické stránce je to zvládnuté dokonale... Navíc to muselo zasáhnout každého, kdo není naprosto bezcitný cynik. Podle mě opravdu povedený film. 90% ()

AlicaFox odpad!

TAKZE PRECO ODPAD??? Videla som to ako decko ale povedala som si ze si to kuknem ked uz bolo to 100 vyrocie potopenia Titanicu. Teda poviem Vam ze taky GYC akym je tento film som uz dlho nevidela (ako decko som to tak nevnimala samozrejme). Prva tretina bola uplne nudna a kludne mohla byt kratsia. Druha tretina bola plna bohacov co jedli, pili, fajcili a kecali o uplnych kravinach len aby divaka presvedcili ako super sa im zije. A aby som nezabudla tak sa tam vyskytol uplny dement (Di Caprio) ktory mal plno debilnych hlasok co vykrikuje z lode a zvadza bohatu slecinku. Tretia tretina bola najhnusnejsia zo vsetkych lebo sa mi snazila hrat na city. Ale nie tak nenapadne ale uplne okato!!! Tak strasne mi to vadilo ze som myslela ze asi hodim tycku. Zabery typu "mamicka cita rozpravku detom skor nez sa utopia" ma vazne vytocili do nepricetna. A ti dvaja dementi ktory sa nemohli zachranit obaja, lebo jeden kus dreva ich udajne nemohol uniest oboch ma vazne pobavili. Ked tak na to drevo pozeram tak je dost masivne a skor sa cudujem ze neslo ku dnu aj bez nej(aj ked mozno sa mylim, sorry nemam to odpozorovane). NA KONIEC ESTE CERESNICKA NA TEJTO TROJPOSCHODOVEJ TORTE: ten posledny zaber kde je ona znova mlada a bozkava sa s tym debilom na schodoch zatial co vsetci mrtvy tlieskaju, tak to ma vazne dojalo k slzam. Ale nie preto ze by to bolo take dojemne ale preto ze je dojemne ze niekto moze takuto gycovitu sracku vobec natocit. Cameron by sa mal utopit v oceane spolu s tym fiktivnym diamantom. Tento film je z historickeho hladiska VELMI nepresny! Herecke vykony na zaplakanie. Logicke chyby? Ani sa radsej nevyjadrim. Technicke prevedenie mohlo byt tiez lepsie. Jedine co ma zachranilo pred hysterickym zachvatom z pozerania tohto filmu bol Ioan Gruffudd ktory si strihol vedlajsiu rolu a snad, hadam najlepsie zahratu. Najprv som dala 2 hviezdy z nostalgie ale potom som si uvedomila ze tento blud si nezasluzi ani jednu. ()

Trinactka

Uznávám, film je natočen dobře (jak už bylo uvedeno), ale to je tak vše (alespoň u mě)... Doopravdy jsem se dokázala vžít do hlavního hrdiny v době, kdy skočili do vody, Jack zmrzl a Rose ho pak poslala ke dnu, to mi ho přišlo doopravdy líto... Nikdy jsem nedokázala pochopit, proč u tohoto filmu holky (tradičně) brečí.. Asi mi chybí nějaké to kolečko ;) ()

filmuska94

Najväčší film všetkých dôb, tento film určite nepatrí medzi odpad, i keď zrovna niektorí nemusia obľubovať romancu, avšak myslím že tvorcovia si dali dosť záležať. Musím podotknúť že Kate sa na rolu hl. postavy dokonale hodí, x krát som videla titanic ale pri niektorých scénach mám vždy husiu kožu, aj keď sa bránim akokoľvek záver filmu ma vždy rozplače. Som rada že sa titanic vrátil do kín min. roku (2012) v 3D, najprv som si myslela že 3D verzia nebude veľmi šťastné riešenie, nakoniec som bola ohúrená a s obdivom som si vychutnala svoj obľúbený film, dokonca presne 100 rokov po potopení titanicu. James Cameron odviedol skvelú prácu, jednak aj kvôli tomu patrí medzi mojich najobľúbenejších režisérov. (100%) ()

jimmyOMG

Předpokládal jsem, že mě romantická část filmu bude nudit a nezajímat, ale ono ne, film je opravdu excelentní a určitě patří k základům. Po dlouhé době jsem ho zase viděl.. :) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill