Vodnářka

Výborně promyšlená časová smyčka, nad kterou bude přemýšlet ještě pár hodin po filmu. A taky nad tím, jestli můžeme změnit osud. Téma mi přijde už trochu ohrané, na druhou stranu hodně dobrá Mayburyho režie a (opět) výborný herecký výkon Adriena Brodyho film vyzdvihují k čtyřem až pěti hvězdičkám. ()

Anderton

Kvalitný a chytrý scenár je tu bohužial trochu povedal by som podprodukovaný. Celkovo sa z nápadu dalo vyťažiť omnoho viac. To sa týka nízkorozpočtového spracovania, slabého vizuálneho uchopenia a slabej propagácie. Buď sa malo ísť cestou Inception, alebo cestou televízneho seriálu, kde by sa mohli tvorcovia do nekonečna hrať s takýmto typom cestovania v čase a ovplyvňovaním udalostí. Brody mi je sympatický svojim nekonvenčným výberom rolí. VIDENÉ ZNOVA 12/18: Na veci sa toho veľa nemení, produkcia to je stále v mojich očiach podvýživená, ale zase sa pri opätovnom pozretí toho viacej objasní a film vás viac vtiahne. Podobnosť s Jakubovým rebríkom je očividná, ale keď som Jacket videl prvýkrát (a neumrel som pri tom prvýkrát), tak som JL nepoznal. Pointa je v tom, že Jacket môžeme čítať dvoma spôsobmi, pričom oba fungujú, a zamyslieť sa nad formou traumy, akú prežíva vojak po návrate (?) z vojny. Čiže v druhom prípade, ak ide o cestovanie v čase, zase môžete porovnávať s dielami typu Frekvencia. Inak Maybury sa vyjadril, že tento film nie je o cestovaní v čase, takže osobne dáva prednosť verzii číslo 1. ()

AllShallFall

Co dodat. Ze začátku jsem skutečně nevěděl pointu filmu. Ale když se vše přibližovalo k rozuzlení , začalo to dávat větší a větší smysl. Opravdu zajímavé pojetí cestovaní časem. Tenhle žánr mě upoutal a více než tři čtvrtě filmu jsem byl udivený. Krásná práce. A i Brody mi seděl. ()

swamp

Nápad to není špatný. Obsazení Adriena Brodyho a Krise Kristoffersona doplněné krásnou Keirou Knightley taky výborné. Ale tak nějak mi to celé přišlo unylé a nedotažené. "When you're dead, the one thing you want is to come back." ()

DwayneJohnson

Solidní námět, ale o poznání horší zpracování. Strašně odfláknutý začátek, válka, nehoda, rychlý soud a pak pobyt v psychiatrické léčebně, kde je tradičně zlý doktor a zřízenci. Jediná erotická scéna ve filmu, ta tam byla jaksi navíc. Ale abych jen nehanil, konec celkově ušel a pochválil bych ještě Daniela Craiga, jeho " pacient " neměl žádnou chybu. ()

mil@n.fanatik

Luxusní, propracovaný a promyšlený film.. Já osobně filmy, s vrácením se času tam a zpět a to několikrát, nemusím, hodně se v nich ztrácím, ale tenhle mi sedl a opravdu smekám:-)... 88% ()

Slartibarkfast

Skvělý psychologický thriller, ve kterém zazářil výjimečným výkonem Adrien Brody. Přiznávám, že některé momenty ve filmu byly až příliš zmatené a rušily celkový dojem, ale nemohu si odpustit plné hodnocení. Zkrátka to byl až příliš silný zážitek a filmy tohohle typu zbožňuji. Daniel Craig mne svým vpádem docela pobavil a Krise Kristoffersona, známeho hlavně z béčkových filmů, jsem také docela uvítal v trochu vážnější roli. Keira oproti tomu podala jen průměrný výkon, ale celkovému dojmu to příliš neuškodilo. Kdykoliv je tenhle film k mání v televizi, zhlédnu jej. Vskutku skvost a podceňovaná perla.. 90% ()

nascendi

Keď ma napadlo nahrať si zopár filmov umiestnených v tisícke najlepších, neuvedomil som si, že neuvidím žiadne skvosty filmového plátna. Napriek tomu som trpezlivo sledoval málo úspešný pokus o cestovanie v čase s Adrienom Brodym a jeho nenahraditeľným trpiteľským výrazom až do kýženého konca. Obsadenie dvoch titulných úloh a reminiscencie na obľúbené dielo Jacka Londona Tulák po hviezdach, to sú bohužiaľ jediné dve pozitíva, ktoré môžem o filme napísať. A o tom zvyšku sa mi nechce strácať slová. ()

nash.

Slušná časovka, postavená na originálním pojetí cestování v čase. Craig zaujme, Keira potěší, Brody je výborný a některé momenty zahraje tak, že na ně člověk nezapomene. Bohužel film trpí obvyklým neduhem tématu – aby to všechno fungovalo a drželo pohromadě, bylo nutno notně ohnout logiku. Což by nevadilo, kdyby tvůrci ve druhé půli s tím ohýbáním nezašli příliš daleko (erotická scéna, doktorka Lorensonová). Přes to všechno, určitě nejzajímavější časovka za poslední roky. ()

Slarque

Psychologické drama kombinované s kriminálním thrillerem a sci-fi romancí?! Uff! Myslím, že scénáristé přecenili vlastní schopnosti a nic to nedokazuje lépe než konec bez chuti a bez zápachu. Nemám rád spoilery, tak to nebudu rozmazávat, ale povedly se mu dvě věci. Jednak mě přesvědčil, že ve scénáři nefunguje žádná pochopitelná logika a za druhé kvůli němu na film rychleji zapomenu. Jinak Adrien Brody je vynikající jako vždycky a slušně vypadají i Daniel Craig, Keira Knightley a Jennifer Jason Leigh. Režisér má dobré i slabší chvilky, např. nic proti používání velkých detailů, ale když bylo po x-té přes celé plátno jen Brodyho oko, začalo mě to nudit. ()

WANDRWALL

U filmové kritiky (třeba - M. Spáčilová) film propadl, u mě ne. Vlastním ho, takže doufám, že mě ještě podnítí k zajímavým myšlenkám i prožitkům. přitál mou pozornost příběhem, ale taky co umí Adrien Brody, neb jsem ho před "Pianistou" neznal. Ale já herce beru až daleko za příběhem. V životě jsem nešel na film skrz herce či herečku. jak říká M. Vašut, jsem jen nádoba, která čeká až ji nějaká role naplní, nic víc. Ano, přijde mi, že těmihle slovy dostatečně vystihl podstatu herecké práce. ()

Arsenal83

Takéto filmy ma vždy dostávajú myšlienkou, že človek sa do blázinca môže dostať len tak náhodou a potom už ťažko niekoho presvedčíte, že ste normálny. Čím viac presviedčate, tým dôkladnejšiu lobotómiu na vás pripravia. Tento filmík prináša aj niečo najviac, záhadný príbeh, ktorý vás mätie, strácate sa, aby sa na konci pekne vyriešilo. Príjemná záležitosť pre premýšľavcov. Od hercov sme videli to, čo mali za povinnosť: psie oči aj chlapčenskú hruď. ()

Bachy

Kolikrát u filmů umírám a nadávám, že mít to kratší stopáž, tak je to totální pecka. Zde je to obráceně. Jediné, co mě chybělo byla malinko větší mohutnost a malinko více psychiatrické léčebny. Všechno bylo skvělé, jen toho chci víc! ()

eLeR

Prvých 30 minút veľmi rýchlych a chaotických ... som si myslela, že sama siahnem po nejakých liekoch. Akonáhle sa vo filme zjavila Keira a príbeh začal mať hlavu a pätu ... dalo sa to pozerať. Spracovanie miestami ale strašné, muzika zase miestami pekná, herecky v pohode. Celkom slušné cestovanie v čase. ()

Hellblazer

Tento film je dosť podobný Butterfly Effect ale je o dosť lepší. Vizuálna stránka ako aj herecké výkony sú lepšie než už u spomínaného Butterfly Effect. Z hercov jasne dominuje Adrien Brody, ktorý podáva ako vždy super výkon. Pri veľa filmoch mi vadí typický hollywoodsky happy end ale pri tomto filme mi vôbec nevadil, dokonca by mi vadilo keby to skončilo zle. Prvý krát sa mi Keira Knightley páčila :-) ()

heyda

Velice zajímavý snímeček se silnou atmosférou, perfektní kamerou a špičkovými herci. Tenhle film si pustím určitě ještě jednou, abych se přesvědčil, že to dějově všechno sedí. :-) Takže teď hodnotím hlavně filmový požitek a ten je na 5 hvězdiček. ()