Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Ender66

7/10. Na scénu mlátenia zombíka za doprovodu Don´t stop me now od Queen len tak skoro nezabudnem- tak dobre som sa už dlho nezasmial. ()

Freemind

Obvykle filmy sleduju s kamennou tváří a neděje se často, abych se nahlas rozesmál, nebo komentoval děj. Tohle mne ale pobavilo naprosto dokonale - britský humor mám strašně rád a ostrovní pohled na žánr zombie horroru mi skvěle sedl. Takhle si představuji precizně zvládnutou, originální nenáročnou zábavu, proto vysoké hodnocení, proto mé nadšení a chuť podívat se na to hned ještě jednou. ()

Vojcl

Senzační zábava od začátku do konce a přitom si myslím, že to klidně může oslovit i milovníky hororů. Pegg, Frost a Wright, to je svatá trojice britské parodie a já se jen těším na jejich další díla. ()

erased

Anglický suchý nehumor je jako stvořený pro parodie. A Edgar Wright dokazuje že k zábavnému a zároveň trefnému parodování není potřeba nesmyslného šílenství z amerického Zombielandu. S grácií pracuje jak s napětím tak i absurdními situacemi typických béčkových žánrovek a humor, který do nich spolu s Peggem a Frostem vnáší je spíš podprahový než 'in-your-face'. Celý film je tak místo série výbuchů smíchu spíše nekončícím pousmíváním se nad blbostí vlastní i hollywoodskou. Díky tomu, skvělému hudebnímu doprovodu, geniálnímu závěru a legendární hlášce "Never taken a shortcut before?" (už chybí snad jenom Ever fired your gun in the air and yelled, 'Aaaaaaah?') je Shaun of the Dead jednou z nejoriginálnějších a nejzručněji zpracovaných parodií vůbec. ()

Makky

Neskutočná blbosť, ktorá je ale veľmi sympatická. Naozaj oničom príbeh, ale anglický humor ja môžem. Tu proste treba vypnúť mozog a pozerať sa na tie vtákoviny, ktoré bavia. Je to rozhodne slabšie a našťastie aj kratšie, ako nasledujúci film tejto partie - Hot Fuzz, ale aj tak poteší a rozhodne pobaví ()

blackrain

Ve městě vypukne epidemie. Mrtví ožívají a mají obrovskou chuť na čerstvé maso. Shaun teď může ukázat, co v něm opravdu je, a že není jen obyčejný flákač a povaleč. Má totiž osud ve vlastních rukách. Někdo tam nahoře má zřejmě velký smysl pro humor. ()

raimi

Pro mě kultovní hororová komedie, ve které jsem poprvé výrazněji zaznamenal Simona Pegga. No zaznamenal..., úplně mě smetl. ()

SarumanKo

Je mi to veľmi ľúto, ale nie som Súmraku mŕtvych schopný dať viac ako 3*. Pričom som čakal fakt kvalitný a vtipný zážitok. Wrighta považujem za výborného režiséra a humor Pegga a Frosta mám taktiež rád, takže moje sklamanie možno vyplýva z toho, že som čakal niečo na úrovni brilantného Hot Fuzz, čo bolo moje prvé stretnutie s týmto triom. Je to natočené presne rovnakým štýlom - humorný a určitý žáner (tu horor) parodujúci úvod vrcholiaci obrovským masakrom, rýchly strih, výborná muzika a kopa kvalitných britských hercov s osobitým humorom. Lenže toho humoru je tu žiaľ príliš málo. Ja som sa smial ojedinele a nijak výrazne, a tým pádom film svoj účel nesplnil, aj keď mu nemôžem upierať vyššie uvádzané kvality. Myslím, že ho viackrát vidieť nepotrebujem. (65%) ()

lestyna

To byla taková šílenost že se to ani popsat nedá,ale mě se konečně splnil sen.Viděla jsem opravdu dobrou komedii o zombie.Fakt je že takhle jsem se nezasmála hodně dlouho.I to jak někomu vytahují vnitrnosti z těla bylo podáno jako sranda.Zombie byly sice trošku vláční ale to mi v tomhle případě vůbec nevadilo.A rozhodně nejlepší scénka je když si parta magorů začne hrát na nemrtvé.Mě se to prostě líbilo ale nedoporučuji se na to dívat slabším povahám protože ne všem sedne dívat se na všechny ty věci co z člověka někdy vypadnou :D ()

gogos

Úvod dlouholeté filmové spolupráce tria Wright - Pegg - Frost si bere na paškál zombie horory. Nechybí tradiční britský suchý humor, cool ústřední dvojka a výtečné vedlejší postavy v čele s Dylanem Moranem. Netradiční kamera, ultimátně zparodované lekačky i dobrý soundtrack velmi prospívají tomuto snímku. Co jej však občas brzdí, je místy až značná strnulost a ne uplně dokonale vybroušený děj. Soumrak mrtvých se nese v duchu britské suchosti a příznivce této variace a také ústředního tria jednoznačně film potěší, nicméně k dokonalosti chybí filmu hodně a na pomyslný vrchol se W - P - F dostanou až o pár let déle s jinými projekty, kde se jejich fantazie a smysl dějově vyváženou komedii dostanou ještě o několik úrovní výš. SLabé 4* ()

Maq

Komedie s horrorovým námětem (Dawn of the Dead). Platí, že čím více zombies, tím méně vtipu. Bohužel, po pěkném začátku, plným charakteristických britských outsiderů a jejich přitroublých dialogů, následuje mnohem slabší akční taškařice. Závěrečný satirický štulec osvěží, ale film jako celek už nezachrání. Škoda. ()

topi

Shaun of the dead je spolu z Braindead nejlepší zombie komedie, která kdy byla natočena, se spoustou odkazů na jiné zombie filmy, zasvěcený určitě pozná! "Haló, to je restaurace u Fulciho?" ()

movieband

Do prdele dyť je sobota - Není je zasraná neděle a já musím za 4 hodiny vstávat do zasraný práce, protože vostaní sráči, se kterejma bydlim, dělaj úplný hovno Už chápete proč mám tak zatraceně skvělou náladu ?!? Myslím, že tohle mluví za vše. Zombie hororová komedie, která je skoro stejně dobrá jako Zombieland. Tady je, ale o trochu víc černého humoru, takže mě se to asi líbí víc. Podle mě vydařený film, ale do naprosté dokonalosti něco chybí. ()

italka63

Včera jsem to viděla potřetí a fakt na tom filmu něco je, protože jsem se neustále smála jako blbec.Tudíž je to dlouhodobě v pořádku. ()

Desperado

Skvelý rozjazd s geniálnymi nápadmi a niekoľkými nezabudnuteľnými hláškami s typycky britským humorom. Len škoda toho gore záveru. Mal som dojem, ako by to robil iný režisér...Napriek tomu, pozitíva prevládli. ()

Budweiser

Soumrak mrtvých obsahuje od každého žánru trochu. Komedie - no občas jsem se teda zasmál, Akce - sem tam někdy byla :) Horor - občas jsem se i malinko bál, Romantický - nj, zase happy end :) Ale co je škoda? To že jsem se u filmu skoro pořád nudil a koukal když už to skončí :( Myslel jsem že to bude parodie na Úsvit mrtvých. Teď si pro změnu myslím, že je to pouze pokus udělat klon Úsvitu s prvky komedie, romantky atp. Napád by to byl skvělý, ale jeho provedení už nic moc. Točit to Američané, tak K. Ashfield má na sobě pěkné sexy prádélko a hned by bylo hodnocení o jednu hvězdičku vyšší :D ()

MATADOR

Všichni opouštějí město, akotát dva týpci seděj doma. To, že v jejich okolí se vyskytl "zákeřný virus" přehlížejí. Dvojici Simon Pegg a Nicka Frost jsem si zalíbil už v jejich novějším dílku v Jednotce příliš rychlého nasazení. Ale v tomto filmu se mi zdá, tato dvojice spíše nesourodá, jelikož tito dva protagonisté jsou členy skupiny přeživších, která se skládá z šesti lidí, ale no nic. Určitě skvělý nápad udělat Z komedii a takové lahůdky, jako jsou zombícká dvojčata nebo zombík na kryplkáře jsou vážně parádní. A to vše nakonec završí parádní vtípek, jak využít zombíka, například rozvážením vozíků v obchodech :) Chytré nápady, ale příběh mne zrovna nenadchl. "Co se stalo? Mami Philip nás opustil! Potřeboval na záchod? Mami je mrtvej! Co to říkáš?!" ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)