Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

faraon

bezprostredna reakcia po videni, scenar vinikajuco a akoby postupne odkryval co sa vlastne deje okolo hlavnej postavy a preto som si viackrat pocas filmu povedal: "toto som necakal", najma taku skoru smrt jasonovej zeny, potom sa to postupne nabalovalo a az po druhej polovici to cele prasklo a uz sa dalo len cakat ako to Bourne vyriesi..Napinavy thriller, niekedy prilis chaoticko-"realisticka" kamera ale cloveka to vtiahlo do jeho chaotickeho zivota... ()

Almásy

tak toto bolo fakt ze nehorazne popici. akonahle sa na obrazovke objavi nejaka emancipovana hilary clintonova (kiss for joan allen) tak to na mna posobi ako kofeinova inekcia. pribeh strasne dobre spracovany, par zvratov velmi prijemny, damon velmi prekvapujuci a celkovo taky velmi prijemny oddych. ()

ssfan

Bournův mýtus je akční film moderního střihu, který má bezesporu svou kvalitu, ale mě až tak nenadchl. Příběh není špatný, ale souboje jsou dost slabé. Když ale toto překousnu, musím uznat, že v rámci žánru je to nadprůměr. Přesto musím říct, že staré dobré seagalovky či akční filmy typu Nelítostný souboj, Tango a Cash, ... se mi zamlouvají více. 70% ()

Philoun1

Trošišku horší než první díl, ale stále dobře našlápnuté jen mi tam chybělo takové to kouzlo když Franka zemřela. ()

Styxos

Změna režiséra sérii dost prospěla, stejně jako technologický vývoj, takže počítače na stolech nevypadají tak směšně jako v jedničce. Damon se s postavou maximálně sžil a ví, která mlátí. Po hudební stránce perfektní a honička v Moskvě je to nejlepší, co jsem měl možnost za posledních x let vidět co se akce týká. ()

navorski

Nebaví mě Bourneovo předvídání jakékoliv situace ani to, jak je nepřekonatelný v čemkoliv. Nebaví mě ty překombinované příběhy, ve kterých je ve výsledku skoro jedno, kdo po kom jde a proč. Nezajímá mě ani Bourneova minulost. Je to pěkně natočené i sestříhané, ale asi prostě nemám rád Jasona Bournea. Vůbec by mi nevadilo, kdyby jen tak umřel na infarkt. Ale toho se v téhle sérii zřejmě nedočkám, takže s ní končím. ()

Aqualung

Jen další,logické pokračování výborného prvního příběhu.Člověk,agent s perfektním výcvikem se snaží dobrat se toho, kým vlastně je.Dost silná motivace.Zase jsme vtažení do vrstvících se akčních scén a americkém stylu, kdy jedinec dokáže vzdorovat takové organizaci jakou je CIA.No nic, jde o film, takže připusťme to s jistou licencí.Ale daří se mu to, jak také jinak.Dobře se na to kouká. ()

Melios

Dvojka ako dvojka. Miestami horšie ako jednotka ,miestami strašné a miestami dokonalé. Menej efektívne ako jednotka ,no stále dosť efektívne ,aby som Bournov Mýtus nazval za stále kvalitné pokračovanie - menej podarené ,ale stále výborné. Film má svoje svetlé ale aj temné stránky. Svetlé ako napríklad : rýchle tempo ,jednoduchý príbeh ,dobrí herci ,fungujúce dialógy , falošná Pamela Anderson , New York , Vendetta, Koniec ,India...počkať....india?..... A zároveň aj svoje temné stránky: falošná Pamela Anderson sa správa ako krava (ale je pravda ,že tak sa chová aj originál) ,extrémne pohyblivá a miestami nepriehľadná kamera (viditeľné v "knife scene") , Smrť Marie, a India. Oproti prvému dielu je dvojka zameraná na pomstu (alebo skôr vendettu) a rýchle tempo tomu len pomôže ,čiže sa nebojte ,že sa dej bude vliecť. 90% - dal by som aj 100% , ale niečo tomu proste chýba = doporučujem aj dvojku. ()

Looser

Tak nevím...slyšel jsem tolik chvály, že jsem opravdu doufal, že druhý díl může být lepší než první - nebyl. Většinu filmu se Jason Bourne někam transportuje (autem, tramvají, metrem, vlakem a nejčastěji pěšky) mezitím s někým promluví a tuším jednou někoho i zabije (a to vlastně nerad:-). Spíš než akční bych film nazval špionážním dramatem, protože akce si člověk ve filmu moc neužije, snad jen s vyjímkou hodně drsný honičky v Moskvě. Roden si standardně odehrál svého Rusa, Brian Cox si vystřihnul roly záporáka (ne nepodobnou z X-Men2), jedina postava, která stála za řeč byl Karl Urban, který bohužel nedostal moc prostoru. ()

Smileface

Bournův mýtus je zaručeně špička ve svém žánru o tom není sporu. Měl bych jen jednu výhradu a to ke kameře.Řek bych, že je mnohdy až přehnaně "rozhoupaná" a střih příliž rychlý, takže jsem někdy prostě ztratil orientaci. ()

ethos

Dalšia akčná pecka. Musím uprimne povedať že som s toho nechápal. Nehralo sa to na dramu ale malo to iteligennu myslienku a akcia uplne dokonala. Proste ma to vsetko co ma kvalitny akcak mat. Co sa tyka hercov Damon dokonaly ostane poriadku az na Juliu Stiles, aj ked ja som proti nej asi zatazeni jednoducho mi je strasne nesympaticka. ()

sedm.1

Po naprosto dokonalém Agentu bez minulosti přišlo zklamání,které mě dost mrzí.Agent bez minulosti a Bournův mýtus jsou dva úplně odlišné filmy.První díl byla strhující přímočará akční jízda,se spoustou vychytávek,soubojů,honiček,nápadů,fíglů a napětí.Dvojka je oné výborné akce až na pár okamžiků téměř zbavena,jedná se až o skoro čisté psychologické drama,plné špionážních vět a machinací,děj se stal zbytečně překombinovaným,čímž se vytratil i onen spád a napětí.Pro milovníky špionážních filmů možná výborná věc,pro mě po Agentu bez minulosti docela propad. ()

BMAJTZ

Jeden z mála filmů kdy je dvojka minimálně stejně dobrá jako jednička. Bourne je proste geniální akční počin. ()

Hortenzia

atmosférou aj štýlom iné ako bourne identity,ale stále dobré,uvidíme ako to dopadne...a vidieť karla rodena bolo veľmi príjemným prekvapením ()

FIBO

Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to celé průměr. Samozřejmě je tu lepší režie, lepší herecké výkony, kamera... ale ani to nestačí, aby mě ten film zaujal. Některý chvilky byly dost napjatý, jiný nudný a některý scény mi přišly dost "natažený". Nehledě na to, že přehnanost některých věcí neznala mezí.. ale což, průměr. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)