Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

Beky

..o dost nudnější bráška!!!!...teď jsem zjistil, že v hodnocení jsem dokonce měl dvě hvězdičky ( protože jedničce jsem dal 3 )..ale Damon teď u nás doma brečí a řve americky : Why Paul, why!!!!....:)))..tak jsem mu udělal radost!!!..ne, akce je tady málo a je nudná!!!...navíc handcombaty jsou o dost horší než v jedničce!!! a příběh mě nezaujal!!!..je fakt, že film jsem viděl hodně dávno, tak třeba po druhém zhlédnutí změnim názor, ale teď stoprocentně vim, že se mi to napoprvé nelíbilo!!!!...tim nechci říct, že je ve filmu všechno špatně, ale čekal jsem víc!!..něco ve stylu Bonda, něco víc cool, něco hodně drsnýho...něco rozmáchlejšího, prostě víc akce!!!...protože v tomhle filmu jsou karty rozdány velmi rychle,proto příběh je na vedlejší koleji a tak sem čekal lepší výplň!!..a rozhodně film nepovažuju za spletitý thriller!!!!! ()

xerno

Velmi dobrý thriller. Těším se na další díl, mělo by to bejt super. Velmi se mi líbila scéna v Moskvě, squelá honička - vypadá dost reálně... ()

Cushing

Hurá, takže nejsem zcela sám, koho tento "film" unudil k hlubokému spánku. Ale trvalo mu to skoro hodinu, a to už je co říct, tedy dvě hvězdy místo jedné. Bylo to nekoherentní, umělé, chladné, takové samo pro sebe. Když zemře postava, kterou hraje Franka Potente (proč zrovna ona? že by neměla na lepší role? no asi ne), divákovi je to srdečně jedno. Já jsem divák. Já to chci prožívat, sakra, ne na to jenom čumět. ()

Thommie

Toto už je ovšem na 5*. O dost lepší než jednička, což něco znamená. Změna režiséra víc než prospěla... ()

anli

"Agent bez minulosti"se vrací ve skvěle napsaném a natočeném thrilleru,který ukazuje,jak thriller vypadat má.Téměř ve všem svého předchůdce překonává a daří se mu to výborně.Celé je to perfektně promyšlené,výborně zahrané(kromě ústřední dvojice zvedám palec pro Karla Urbana a Briana Coxe)a opravdu vizuálně nadupané.Skutečně jsem se nenudil ani minutu,jen mě trochu nesedla kamera(Greengrass asi ztrati stativ) a opravdu jsem si na ní musel zvykat.Chápu její použití,ale já bych jí použil jen místy a ne téměř neustále.Kromě toho nemám,co bych filmu vytkl a dávám druhému Bournovi jasných 90%. ()

tnp101

Pokud jste zrovna dočetli mé plkání o jedničce, nejspíš jste zaregistrovali, že ji preferuji před dvojkou (tedy prozatím, oba filmy jsem viděl poprvé). Toto tvrzení ovšem může být na první pohled trochu zavádějící, protože procentuálně je vidím zhruba nastejno. Výměnou režisérské židle došlo k podstatné změně dynamiky, což je určitě cesta k lepšímu, děj je víceméně soběstačný, Matt Damon více sžitý s postavou a ke všemu ta automobilová honička, mňami mňam. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Už „Agent bez minulosti“ nabídl velice slušný video a především audio přepis a vzhledem k faktu, že dvou pokračování se ujal Paul Greengrass se svým zběsilým „šejky“ stylem, člověk musí dopředu tušit, že se na něj chystá něco neobyčejného. OBRAZ: Čistě po technické stránce nejde v žádném případě o referenční přepis, a to kvůli jedinému elementu, tvůrčímu záměru, přesto ale dokáže bez zaváhání excelovat. Ostrost i drobnokresba jsou mírně znehodnoceny velkým množstvím jemného zrna, avšak přesto na vysoké úrovni - popravdě řečeno, kamera se téměř nezastaví, takže případné neostrosti se bez větších problémů schovají. Barvy jsou v majoritní většině stopáže znehodnoceny filtry (především zeleno-modrými), ale na jejich výborné syté podání to díky vysokému kontrastu nemá takový vliv, což však na druhou stranu neplatí o černé, která je sice opravdu temná, ale často se v ní ztrácejí detaily. Jiné nedostatky bych připisoval spíše stylizaci, než problémům samotného přepisu, takže ve výsledku velká spokojenost a v porovnání s diskem prvního dílu znatelný krok kupředu, kromě poměru stran, ten zůstal totožný, tedy 2,35:1, ale to s žádným pokrokem nesouvisí, já jen, že jsem to ještě nezmínil, tak jsem to musel někam procpat :-D. A na úplné zakončení dodám, že jsou do obrazu natvrdo vložené anglické titulky u neanglicky mluvených sekvencí. ZVUK: Výtečný pak zůstává zvuk, jenž je v originále opět zastoupen nabušenou DTS-HD 5.1 MASTER stopou. Co říct? Je ještě o úroveň lepší, než ta v jedničce. Akční scény jsou hlasitější, subwoofer agresivnější, prostorovost rozsáhlejší, detaily brutálnější, dialogy čistší - prostě špička, co dodat … A od minula si polepšil i dabing z produkce „Tvůrčí skupiny Josefa Petráska“ z roku 2004, který je v kombinaci s DTS 5.1 záznamem zvukově srovnatelný s bezztrátovým originálem. Žádný zázrak se sice nekoná, ale dáváte-li přednost češtině, s chutí do toho, nic nezkazíte. BONUSY: Tím se dostáváme k přídavným materiálům. Ty nebyly v případě Blu-ray disku prvního dílu nijak úžasné, tak se podíváme, zda i tady došlo ke zlepšení. A víte co? S tím odhalením nemá smysl dlouho otálet a rovnou tedy řeknu, že došlo, a to k výraznému. Začneme nevinně, několika smazanými scénami včetně alternativního závěru, to vše „zabaleno“ ve 12 minutovém videu - neurazí, ale těžko nadchnou. Hned nato nás ovšem čeká několik výtečných krátkých dokumentů. Začneme 5 minutovkou o obsazení a pokračujeme stejně dlouhým rozborem Greengrassova realistického filmařského stylu. Následuje 4 minutový pohled na explozi domu a účastněné kaskadéry, 5 minutovka o lokacích, 4 minutový pohled na tvorbu bojové sekvence a 6 minut o skvělé automobilové honičce v Moskvě doprovázené 7 minutovkou o tzv. „Go-mobilu“, což je v podstatě takové speciální auto, které dovoluje hercům prožívat honičku naplno se všemi náležitostmi a kameramanům zase využívat hromadu nových způsobů, jak jej zvěčnit na filmový pás. Následuje 5 minutový pohled do zákulisí scény na mostě (především o skoku na loď) a stejně dlouhé povídání Johna Powella o hudbě. Všechny výše zmíněné dokumenty jsou nadmíru zajímavé a zábavné, s obrovskou informativní hodnotou, takže si je určitě nenechejte ujít. Z regulérních video-bonusů jsem pak nezmínil ještě druhý (první byl na disku jedničky) zbytečný 5 minutový sestřih o Robertu Ludlumovi, autorovi knih, a o něco málo zajímavější 6 minutovku zabývající se Bournovou psychikou z úst tvůrců filmu. Následuje audio-komentář režiséra Paula Greengrasse, jenž je trochu neobvyklý. Paul je totiž očividně veliký znalec filmové teorie. Občas se může zdát, že mluví o všem možném, jen ne o zrovna běžícím filmu, ale možná i právě proto se jedná o komentář plný zajímavých informací, který, pokud vás chytne, nepustí. Jediný větší problém představuje angličtina, ona totiž kombinace britského přízvuku a chybějících anglických (na české rovnou zapomeňte) titulků není zrovna ideální. A aby byl výčet bonusové nabídky kompletní, nesmíme zapomenout na „U-Control“, jenž disponuje totožnou výbavou, jako v případě disku jedničky - textové info, „pomocník pro pomalejší“ a PiP stopa. Poslední jmenovaná funkce je však tentokrát plnohodnotná a vyplňuje víceméně plnou stopáž filmu, a to hromadou rozhovorů i zákulisních záběrů. Velice vtipný je pak také její úvod, kdy nás pan uvaděč vítá u nové „HDDVD exkluzivní“ funkce. A takto úsměvně tento vyčerpávající výčet zakončíme. Pro pořádek samozřejmě dodám, že všechny výše zmíněné materiály jsou zaznamenány v SD a nedisponují českými ani anglickými titulky. FINÁLNÍ VERDIKT: Jedná se o titul s kvalitním obrazem, výtečným zvukovým přednesem a výživnou bonusovou nabídkou. 80% () (méně) (více)

BoncheR

Najväčší problém tohto filmu je strih a kamera. V niektorých (resp. väčšine) akčných scén som sa nemohol ani za mak vyznať, skôr ma z nich bolela hlava. Avšak tento hlavný nedostatok dokonale vyvažujú scenár, príbeh a výprava. Tie naozaj stoja za to a sú veľmi emotívne. Jedna z naozaj najlepších špiónskych sérii, ktorú možno vidieť. Thumbs up! (( 80% )) ()

dANo

Moje očakávania sa takmer úplne naplnili, aj keď v tomto prípade už nedávam 5*, čím chcem naznačiť, že Identita sa mi páčila viac... V tomto voľnom pokračovaní nový režisér nepodliezol vysoko nastavenú laťku a spravil ďalší skvelý akčný film, ktorého akcia bola dokonca ešte viac uveriteľná ako v jednotke a scenár primerane využil nepovedané z predošlého dielu. Tak, ako po zhliadnutí prvej časti, aj po tejto sa už veľmi teším na ďalšiu a som priam presvedčený, že opäť nebudem sklamaný. ;o) ()

JohnSmith

Matt Damon vyzrál a jeho Jason Bourne je ještě lepší než v prvním díle.Opět se cestuje po celém světě,opět plno napětí a oproti jedničce více akce a méně předvídatelný děj.Potěší minirole Karla Rodena a ruský zabiják Karl Urban a jako perlička na závěr,nezničitelná žlutá Volha ()

Natabar

Pusu na čelo tomu, koho napadlo změnit režiséra - Greengrass Bourna dovedl do extraligy. Není to ještě vrchol akční dokonalosti, který nám představí pak v Bournově ultimátu, nicméně už zde jsme o katogorii výš než "jednička". ()

Krustyburg

Výborná akce, muzika i kamera, je to napínavé, akorát tam chybí nějaké hlubší charakteristiky postav nebo aspoň občasné hlášky, jak jsme tomu zvyklí například u rolí Bruce Willise. Objektivně asi 4, pro mě však lepší 3 *. ()

Brain-D

Bohužel mě ta super-rychlost záběrů při autohoničkách a akci naprosto vadila. I tak to bylo výborné, ale první díl jsem si užíval daleko víc. ()

hroubek

Většinou nemám rád, když se mění režiséři mezi díly, ale tady to jen prospělo.Bournův mýtus působí mnohem agresivnějším a realištějším dojmem.Samotný příběh není, tak upovídaný jako jednička a tvůrci si mohou dovolit věci jaký si v prvním díle dovolit nemohli.Nádherně se jim povedlo vygradovat celou pasáž v Indii, protože od té doby se film změní.Už nesledujeme Bourna schovávajícího se, ale lovícího.Matt Damon tuhle změnu zvládl na výbornou.Je velmi příjemné, že si velký prostor sebe urvala Joan Allen, která přehraje všechny vedlejší postavy.Taky její postava nevypadá jako stroj, která chrlí dialogy a tváří se strašně inteligentně.Akční scény a honičky jsou na, tak vysoké úrovni, že první díl nechávají daleko za sebou.Velmi dobré pokračování, které překonává první film skoro ve všech ohledech. ()

lykan9

Ještě lepší než předchozí díl. Matt Damon trochu nabral na svalovině, tak už není pochyb, že dokáže nakopat prdel komukoliv a konspirační témata se na Vás sypou jedno za druhým. Karl Urban je vynikající záporák a velmi potěší i Karel Urban v menší roli. Jinak bojové sekvence a honičky jsou ještě - opravdu je to možné - o několik tříd lepší. ()

Sany33

Jason si myslel že po odstavení programu Tretastone bude na odvrátenej strane sveta mať s Mariou konečne pokoj a bude si užívať zaslúžený dôchodok. Moc sa mu to nedarí, hlava mu neustále ponúka Feedbacky z jeho minulosti a navyše si ho nájdu aj starý kamoši z tajnej služby, ktorý prevrátia opäť celý jeho život hore nohami. Keď sa do toho vloží ešte pomsta ako hlavný poháňač zlosti je Agent bez minulosti - Jason Bourne priam nezastaviteľný a hnaný túžbou eliminovať strašiakov svojej minulosti. Asi ide o lepší diel ako je prvý, dynamickejšie akčné scény, prepracovaný príbeh a vážne slizký hlavný záporák. Jednoducho opäť neviem čo by som vytkol. 92% ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)