Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

Dannysek4U

Mozna az trochu jednoduchej, presto originalni napad, spravne tvrdy zpracovani, jen skoda pointy jsouci do ztracena - ale popravde nemohlo to skoncit moc jinak. Kazdopadne to uslo. A par tech goreovejch scen jsem travil fakt dlouho:o) ()

Juto

Aby bolo možné oceniť Ruiny, musí byť človek zarytým fanúšikom hororov alebo krvavých thrillerov. Tí v tejto kategórii zistia, že je to dosť dobré. 6/10 ()

c.tucker

Zajímavý film s velmi zajímavými kytičkami. Konec očekávatelný. Průběh filmu zdařilí, jen jsem se u toho ani trochu nebál. ()

KajusaK

Pěkný zajímavý thriller který se v podstatě odehrává na jednom místě. Psychicky depresivní , velice dobře zpracované. Konec udivující. ()

KatanaCZ odpad!

Nezlobte se na mě, ale tohle je těžce o ho*nech! Mnohem raději bych se díval na další tupej horor pro teenagery než na tohle, vždyť se tu nic neděje, ale vůbec nic! Děj probíhá asi takto: Parta teenagerů vyleze na pyramidu, stojí na pyramidě, spustí se lanem dovnitř + tráva se zatřese a oni vylezou, stojí na pyramidě...asi tak po 30 minutách stále postávají na pyramidě, tráva "brutálně" útočí na nohy chlápka co spadnul do díry + uříznou mu nohy, stojí na pyramidě, jedna dívka dostane panický strach a zabije sebe i přítele, stojí na pyramidě, sedí na pyramidě, cizinci co nechtí aby se tráva rozšířila do okolí zastřelí jednoho z party, když se snaží odlákat pozornost od své dívky + dívka utíká, konec filmu. Tohle by s přehledem vystačilo na amaterský film o délce cca 15 minut. ()

kosta73

Osvěžující, staromódně robustní horor. Děj je průzračně jednoduchý, zápletka správně klišovitá, ale jakoby tvůrci záměrně nechtěli říct úplně vše a nechali divákovi prostor na jeho vlastní úvahy a výklad ( původ rostliny apod... ). Možná záměr, možná bezradnost scénaristů, každopádně tuto skutečnost vnímám, jako velké plus. Další devizou filmu je bezesporu zajímavý Jonathan Tucker s vizáží potenciálního solidního psychopata. Tady bych si dovolil rýpnout, že jeho postava, která si s nehybnou mimikou libuje v přímočarém řešení problémů skýtala řadu možností, jak ještě víc zahustit druhou půli, což se bohužel nestalo. Každopádně se ale jedná o dílko, které by nemělo uniknout pozornosti hororového fanouška. ()

tom88

Klasický hororík, ktorý pobaví a neurazí. Pre niekoho možno sprostosť, pre iných masaker, ale pravdu má každý. Je to dobrodružné, napínavé, hororové, krvavé, pekne natočené a navyše fajn efekty a stopáž, ale nič výnimočné. 65% ()

Scratt

Nízkorozpočtový horor, kterému nechybí nápaditost, chvílemi dobrá atmosféra ani dobře zvládnuté efekty. Nicméně ve srovnání s brilantní knižní předlohou Scotta Smithe (mimochodem autor předlohy pro thriller Jednoduchý plán) jen slabší odvar. Knihu jsem navíc četl nedlouho před shlédnutím filmového zpracování, takže změny děje a charakterů jednotlivých postav mi na výsledném dojmu příliš nepřidali. S vyšším rozpočtem a důslednějším držením se knižní předlohy mohl tento snímek mířit výše. 70%. ()

Rockwood

Tož nevím, co si o tom filmu myslet. Chvílemi dobrý, chvílemi nechutný... ale ten film o nechutnostech je. No jako nápad dobrý, líbil se mi, ale prostě.... bylo to dobrý, ale bylo to fůj. V určitých scénách se mi zvedal kufr a jindy zase čekal nějakého baf... No tři hvězdičky, to bude asi optimální. ()

sir-dave

Nejsem žádný fanoušek filmařských duchařských hororů ale tyhle typy hororu mi padnou do noty skoro vždy. Skupina mladých lidí, jejich postupné odstraňování a působivý exteriér. Při nástupu domorodých Mayu na scénu a odhalování pahorku mi naskakovala husí kůže. Někdy šokující scény s jihoamerickou atmosférou. Nijak nebyl pokažen ani konec a nemám tomu moc co vytknout. Jeden z těch nejlepších z méně známých filmů roku 2008. ()

SeanLSD

Hodne silné a brutálne prekvapenie, tieto RUINY, zrejme aj preto, že som po dlhej dobe sadol k filmu, o ktorom som nevedel ABSOLÚTNE NIČ a očakával nočnú jednohubku na zabudnutie s príťažlivým námetom a nič moc spracovaním... Vo chvíli, keď vysvitlo (spoilery), že sa v útrobách pyramídy neskrýva žiadny starobylý slizký príšerák a zostane len pri zákernom, smrtiacom a zlomyseľnom brečtane, vyzeralo to na pokles napätia, no vzápätí prišli na rad amatérske operácie a vysoká latka zhnusenia, napätia i spoluúčasti zostala našponovaná do poslednej sekundy ( Sakra, toto je jeden z tých výletov, do ktorých by som sa osobne vrhol s najväčším nadšením, akurát by som sa potom zrejme pokúsil v šialenom zúrivom strachu tú diabolskú rastlinu nejako macgyverovsky vyničiť. ). Až ku koncu mi došlo, že sa to nielen realistickosťou a triezvosťou, ale i postavami, zápletkou, okolnosťami, nepriateľmi i vývojom hodne ponáša na u mňa rovnako milovaný a obdivovaný CABIN FEVER. Kniha musí byť famózna ! ()

Deyw

zkurveny koprivy na zkurvenym kopci (pyramide) celkem to ty kurvy prozivali, ale vole je to strasne lame..chovaj se jak debilove a vsechno je takovy nahovno..neni top..obycejnej filmik kde kopriva proroste clovekem a zkurvi ho..zase uplne v klidu 3/5 a zabavi to..ale nic extra ()

Cedr

Ačkoliv jde všehovšudy "jen" o celkem precizně natočené béčko, tak jde o hororvý nadprůměr. Ostatně, který horor kromě legend ala The Shining není vlastně "béčko", že? Námět je prostě taková ta klasika. Rychlé seznámení s bandou mladých lidí bavících se na dovolené v Mexiku. Stručné náznaky jakéhosi psychologického pozadí postav a vztahů mezi nimi. Poté náhlý plán checknout mayské ruiny, kde není něco v pořádku a horor může začít. Klasika, která nikdy neomrzí - obzvlášť pokud je solidně natočena s dobrými hereckými výkony, bez zbytečných kravin okolo a v rámci možností tohoto klasického settingu docela originálně. ()

Aargh

Survival horor s pozoruhodně rozumnými postavami a VELMI netradičním protivníkem. Hodinka a půl utekla jako voda a v podstatě nemám co vytknout. 4,5 bodu. ()

Doudis19

Vydávat se v Jižní Americe hledat cokoli nedotčeného, to si říká o pořádný malér. Do něj se tu dostala dost sympatická bandička turistů, která dělá z filmu opravdu nervydrásající, dosti naturalisticky vypadající podívanou plnou větších i menších nechutností. Palec hore! ()

Lachtaan

Extrémně nápaditý námět převlečený do klišoidního kabátečku. Zpočátku solidně vyhlížející hororová jednohubka, kde se nevysvětlitelným způsobem začne umírat značnou rychlostí a ke konci vaše mysl trpí více než oběti prapodivné moci mexické džungle. ()

Mrkvič

Celkem povedená vyvražďovačka s hodně originálním záporákem, který při své povaze není vůbec pitomý. Film je to na 3 hvězdičky, ale já musím dát jednu navíc za skvělého Jonathana Tuckera, který hrál navíc tu nejlepší a nejracionálněji smýšlející postavu. ()