Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

Alice02

Omlouvám se, ale nějak mě to kouzlo romance minulo velkým obloukem. A to sem se tak těšila, že si pobrečím. Smutné, ale pro mě je a bude hodně lepších tragických snímků. ()

truby

Tak jednoduché, jak sám název napovídá. Dobrý romantický film nepotřebuje, aby čtvrtinu filmu jeden z hlavní dvojice umíral a ostatní brečeli. ()

tranquill

"Ty si mě chceš vzít?...Proč? .. Proto... Dobrej důvod!" Prý se jedná o klasické filmové romantické drama. Možná bych upřesnil, melodrama, které na mne však působilo chladně, nedokázalo vyvolat emoce, které tam měly být... ()

Martin79

Moooc pěkný film. Opravdu milé překvapení. Velice silný příběh, který si na nic nehraje. Působí dokonce nepatrně komorním dojmem, ale skutečně jen nepatrně. Oba hlavní představitelé (Jeanny a Oliver) hrajou skvěle a moc jimto spolu sluší. Mám moc rád takové "nenápadné" ( i když Oskar + 6 nominací není nenápadný film, že ?) snímky, které vás "dostanou" hlavně "životním" příběhem a dobrými hereckými výkony. Moc takových není. Proto dávám plné hodnocení. ()

Aleix

já na konci řval jak kráva. To se mi naposled povedlo v opačným gardu při sledování trampot Ládi Hrušky . ()

andrew88

Od tohoto kultovního romantického trháku jsem čekal mnohem víc....Mám z toho dojem, že scény byly tak špatně sestříhané, že nebudily tu správnou atmosféru....a herci se tady taky moc nepředvedli. Strozí, umělí...Každopádně tato love story zřejmě udala standard romantickým filmů a hláška "Love means never having to say you're sorry" se stala nesmrtelnou. ()

pirulka

Ide o veľmi pekný film :) Pozýva nás do sveta 70 rokov (čo ja veľmi môžem-pozerať sa na staré filmy) ,dialógy svieže, vtipné, chémia medzi hlavnými hrdinami veľmi fungujúca. Bavilo ma sledovať dej, avšak konečná príbehová zápletka tomu celému už v dnešnej dobe, po veľkom množstve romancí ktoré som videla ,ubrala na originalite. Preto tá jedna hviezdička dolu :) ()

kusma

Dojemný příběh o lásce. V knize je ale o 1 hvězdičku lepší, zvláště jeho závěr. Přesto si zde hezky popláčete. Nádherná hudba. ()

winstonik odpad!

Love Story je ukážkou toho, ako sa dá do jedného filmu natrieskať celé spektrum dokonale neuveriteľných situácií, tak, aby mu uverila drvivá väčšina konzumentov. Mne vôbec nevadí, že mydlová opera neukazuje ľudí v zlej nálade a s chybami, ale ani rozprávka by nemala podprahovo zavádzať o dokonalom súžití ľudí z celkom odlišných sociálnych vrstiev. Tento citový komunizmus je ódou na lož, a prepáčte, ja klamstvo nemám rád. A to som si myslel, že väčšie citové vydieranie ako je Tanečnica v tme už vari ani neexistuje. ()

Rodin

Vůbec jsem nevěděl, zda to budu chtít vidět, protože tyhle sladkobolné příběhy nejsou zrovna můj šálek kávy. K mému obrovskému překvapení jsem seděl a ani nedutal. Žádné lacinosti, nic pitomého, takže sice to byl doják, ale jeden z mála, který jsem připraven kdykoli zhlédnout znovu 5* je možná až moc, ale z výše popsaných důvodů to tak pocitově beru. ()

Petus

Brečela jsem jak želva a ... a vůbec někdy je zkrátka fajn nechat se jen tak dojmout tou neskutečnou romantikou, která všude kolem číhá. A když už, Love story je na tohle jako dělaná. ()

J.e.r.e.c

Pěkná lovestory ... ALE nenašel jsem na ní vlastně nic moc zajímavého, kromě pointy. A ta je prozrazena hned na začátku. 65 % ()

Maskott

Jednoduché, brilantné a romantické! V skratke dokonalé. Keby som žil v roku 1970 a videl tento snímok na plátne určite by som sa po skončení predstavenia nemohol pohnúť z miesta do doby pokial by nezačala ďalšia projekcia. ()

wege

Strašně jsem přemýšlel, myslím, že ty tři hvězdy jsou moc, je to někde mezi. Nějak nechápu to glorifikaci filmu (a to nejen tady), na prstu každé ruky bych našel deset lepších romantických filmů. Ona byla fajn, on byl děs. Hysterický, ukřičený jako nějaký korejský herec. Ale protože jsou ty Vánoce a člověk chtěl vidět jiný film než každý rok, tak proč ne. Dokonce budu na sebe tak přísný, že si dám hned vzápětí dvojku. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal