poster

Dnes v jednom domě (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1979, 9x85 min

Hrají:

Martin Růžek, Dana Medřická, Vladimír Menšík, Jana Hlaváčová, Václav Postránecký, Hana Maciuchová, Josef Vinklář, Libuše Švormová, Radovan Lukavský, Josef Abrhám, Marie Rosůlková, Jaroslava Adamová, Jaromír Hanzlík, Ivana Andrlová, Josef Somr, Daniela Kolářová, Jiří Adamíra, Jana Šulcová, Július Pántik, Jiřina Jirásková, Rudolf Hrušínský, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Ivanka Devátá, Eduard Cupák, Alena Vránová, Regina Rázlová, Luděk Munzar, Lenka Kořínková, Josef Větrovec, Vlastimil Brodský, František Filipovský, Robert Vrchota, Miroslav Homola, Ivo Gübel, Jiří Vala, Jiří Krampol, Otto Lackovič, Luba Skořepová, Jana Březinová, Světla Amortová, Milan Klásek, Blažena Holišová, Věra Bublíková, Jiří Dohnal, František Němec, Ludmila Roubíková, Josef Mixa, Jarmila Krulišová, Jaroslav Mareš, Antonín Jedlička, Dana Hlaváčová, Svatopluk Beneš, Václav Sloup, Jana Paulová, Ladislav Trojan, Antonín Hardt, Jan Teplý st., Oldřich Navrátil, Lída Plachá, Darja Hajská, Nataša Gollová, Božena Böhmová, Oldřich Vízner, Helena Růžičková, Raoul Schránil, Lubomír Kostelka, Eva Svobodová, Andrea Čunderlíková, Václav Voska, Bohumil Švarc st., Miroslav Masopust, Mirko Musil, Ladislav Křiváček, Blanka Vikusová, Ludmila Vostrčilová, Jan Cmíral st., Adolf Filip, Josef Chvalina, Rostislav Kuba, Josef Velda, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Marie Málková, Svatava Hubeňáková, Vítězslav Černý, Ladislav Šimek, Jan Pohan, František Hanus, Jaroslav Moučka, Jiří Holý, Karel Effa, Ivo Niederle, Vladimír Huber, Dalimil Klapka, Svatopluk Skládal, Zdeněk Braunschläger, Pavlína Mourková, Karel Hovorka st., Vítězslav Jirsák, Zuzana Šavrdová, Roman Hemala, Ladislav Kazda, Zuzana Mixová, Marta Kučírková, Zdena Burdová, Marie Štichová, Hana Davidová, Jiřina Krejčíková, Karel Bláha, Václav Hladík, Josef Mráz, Pavel Spálený, Jan Pixa st., Dagmar Novotná, Cvetana Igova, Zuzana Neubauerová, Přemek Podlaha, Pavel Pásek, Marie Poláková, Alena Becková, Stanislav Davídek, Eduard Pavlíček, Oldřich Janovský, Jan Bláha, Jan Sedláček
(další profese)
 • Gig
  ***

  Tady je krásná ukázka toho, že neplatí to, co dost lidí píše v podobném seriálu, tedy podobném, že se odehrává v jednom domě a to v geniálním Byl jednopu jeden dům. Plejáda skvělých herců stejně jako v onom seriálu. Ale tím to končí. Tady vidíte, že to není jenom o hercích, ale i o scénáři, pointě, ale hlavně o dialozích.(25.2.2013)

 • Marthos
  *

  Na úspěch dodnes oblíbeného seriálu Byl jednou jeden dům se tvůrci snažili navázat "románem pro televizní obrazovku", který spojoval osudy obyvatel jednoho paneláku. Dopadlo to nad očekávání bídně. Zatímco DŮM nabízel svižné vtipné dialogy a napínavé situace, DNES se utápí v toporných promluvách a zoufale nezajímavých a rozvláčných zápletkách. Pro autory nebyl problém postavit jeden díl s regulérní celovečerní stopáží na problému, zda hrdý a za všech okolností čestný dělník Krejza (Postránecký) má veřejně na schůzi projevit svůj názor. Všichni ho od toho zrazují, manželka ho zapřísahá, pozve si na něj dokonce svého tatíka alkoholika, ale Krejza nakonec svůj názor veřejně ventiluje. Památná byla i jedna z dějových linií, která se zabývala fenoménem televizních soutěží. Sečtělý popelář Pilich (Menšík) byl natolik erudovaným odborníkem v oblasti divadla, že v zábavném pořadu Deset stupňů ke zlaté nekompromisně drtil své soupeře. Když mu ale začala nenadálá sláva komplikovat život, hrdinsky ze soutěže ku zděšení manželky, dětí a sousedů odstoupil. Vida, jak vysokým morálním kreditem se pyšnil obyčejný pracující. Není tedy divu, že nemotorný a nudný seriál nejenže nedosáhl obliby svého "předchůdce", ale nebýt nedávné reprízy na TV Prima, nevzpomněli by si na něj ani jeho protagonisté.(9.11.2008)

 • Kajislav89
  ***

  Jelikož v paneláku už dlouhou řadu let bydlím, tak se mi téma docela zamlouvá. Srovnávat to se slavnějším seriálem Byl jednou jeden dům mi přijde nepřípadné. Kvalita je rozhodně na straně známějšího díla, ale přesto se mi nezdá, že by to byla taková katastrofa. Příběhy jsou celkem solidně napsané a divák má možnost se s postavami konfrontovat a ztotožňovat. Hlavní výtku bych měl proti příliš dlouhým dialogům, které nudily a ubíjely.(19.10.2011)

 • Schlierkamp
  ***

  Československý normalizační seriál, v němž účinkuje skutečně spousta hereckých legend, jež hrají obyvatele jednoho panelového domu. Seriál se vyznačuje neobvykle dlouhými díly a také zbytečně nataženými dialogy, jež jsou však často banální či dokonce hloupé. V každém dílu se vyskytuje hlavní postava, jejímž starostem je věnováno nejvíce prostoru, avšak na obrazovce získávají dostatek příležitost i ostatní obyvatelé domu. Za nejpovedenější seriálovou postavu bych označil zřejmě cholerického pedanta a šachistu pana Klimta v podání J. Somra. Naopak tentokrát nepřirozenou dvojici nepříliš bystrý frajírek Hanzlík a komisní upjatá Kolářová a také manžele Krejzovy Postránecký/Maciuchová řadím na opačný konec žebříčku. Výraznou roli dostal E. Cupák coby spisovatel v podnájmu u přátel, přičemž Silvestrovský díl a jeho opileckou hádku s A. Vránovou hodnotím jako velmi působivou. Poučné bylo sledovat znalce divadelních her metaře Pilicha (V. Menšíka) v televizním soutěžním pořadu. Co se týče normalizační agitace, byla omezena na nejnižší míru, bohužel však seriál postrádá lepší scénář.(12.8.2013)

 • sator
  **

  To zabolelo srovnávat s "Byl jednou jeden dům" ani nemá cenu.... ale i tak je to řemeslně neuvěřitelné odfláknuté a to taková jména jako Dudek Filip Otčenášek....vlastně ani nechápu,asi že z něčeho bejt živi museli...Ale právě Filipovou režii- mezi jinými -považuji za velmi dobrou v její autentičnosti a tady úplně chybí. Každá scéna je cca o 70 % delší než by měla a být. Nemá to, žádnou dramatičnost no prostě škoda.(23.3.2009)

 • Alena Vránová

 • - Jediná úloha herca Václava Postráneckého, kde sa objavil v posteľnej scéne. (dyfur)

 • - Luděk Munzar stvárnil v seriáli sochára a expriateľa Jany Šulcovej, pričom vytvoril bustu podľa jej hlavy, ktorú si herečka mohla po skončení ponechať ako pamiatku na filmovanie. (dyfur)

 • - Ve 3. epizodě s názvem „Archa Noemova“ je ve scéně, kdy jede Panc (Josef Vinklář) a jeho manželka (Libuše Švormová) z oční kliniky, Pancová (Libuše Švormová) srazí praporek a manžel Panc (Josef Vinklář) jej vrací zpět, možné zahlédnout na ulici dav lidí sledujících natčení. (newer_more)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace