poster

Dnes v jednom domě (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1980, 12 h 45 min (Minutáž: 9x85 min)

Hrají:

Martin Růžek, Dana Medřická, Vladimír Menšík, Jana Hlaváčová, Václav Postránecký, Hana Maciuchová, Josef Vinklář, Libuše Švormová, Radovan Lukavský, Josef Abrhám, Marie Rosůlková, Jaroslava Adamová, Jaromír Hanzlík, Ivana Andrlová, Josef Somr, Daniela Kolářová, Jiří Adamíra, Jana Šulcová, Július Pántik, Jiřina Jirásková, Rudolf Hrušínský, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Ivanka Devátá, Eduard Cupák, Alena Vránová, Regina Rázlová, Luděk Munzar, Lenka Kořínková, Josef Větrovec, Vlastimil Brodský, František Filipovský, Robert Vrchota, Miroslav Homola, Ivo Gübel, Jiří Vala, Jiří Krampol, Otto Lackovič, Ljuba Skořepová, Jana Březinová, Světla Amortová, Milan Klásek, Blažena Holišová, Věra Bublíková, Jiří Dohnal, František Němec, Ludmila Roubíková, Josef Mixa, Jarmila Krulišová, Jaroslav Mareš, Antonín Jedlička, Dana Hlaváčová, Svatopluk Beneš, Václav Sloup, Jana Paulová, Ladislav Trojan, Antonín Hardt, Jan Teplý st., Oldřich Navrátil, Lída Plachá, Darja Hajská, Nataša Gollová, Božena Böhmová, Oldřich Vízner, Helena Růžičková, Raoul Schránil, Lubomír Kostelka, Eva Svobodová, Andrea Čunderlíková, Václav Voska, Bohumil Švarc st., Miroslav Masopust, Mirko Musil, Ladislav Křiváček, Blanka Vikusová, Ludmila Vostrčilová, Jan Cmíral st., Adolf Filip, Josef Chvalina, Rostislav Kuba, Josef Velda, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Marie Málková, Svatava Hubeňáková, Vítězslav Černý, Ladislav Šimek, Jan Pohan, František Hanus, Jaroslav Moučka, Jiří Holý, Karel Effa, Ivo Niederle, Vladimír Huber, Dalimil Klapka, Svatopluk Skládal, Zdeněk Braunschläger, Pavlína Mourková, Karel Hovorka st., Vítězslav Jirsák, Zuzana Šavrdová, Roman Hemala, Ladislav Kazda, Zuzana Mixová, Marta Kučírková, Zdena Burdová, Marie Štichová, Hana Davidová, Jiřina Krejčíková, Karel Bláha, Václav Hladík, Josef Mráz, Pavel Spálený, Jan Pixa st., Dagmar Novotná, Cvetana Igova, Zuzana Neubauerová, Přemek Podlaha, Pavel Pásek, Marie Poláková, Alena Becková, Stanislav Davídek, Eduard Pavlíček, Oldřich Janovský, Jan Bláha, Jan Sedláček, Miloslav Homola, Edo Medicks, Karel Hovorka ml., Bohumil Švarc ml.
(další profese)
 • dyfur
  ***

  moje zaujímavosti: Luděk Munzar stvárnil v seriáli sochára a expriateľa Jany Šulcovej, pričom vytvoril bustu podľa jej hlavy, ktorú si herečka mohla po skončení ponechať ako pamiatku na filmovanie. (dyfur) Jediná úloha herca Václava Postráneckého, kde sa objavil v posteľnej scéne. (dyfur) Herec Jan Pixa mal v čase natáčania seriálu už zakázané filmovať, napriek tomu sa ho režisérovi Filipovi podarilo dostať na obrazovky. Objavil sa v časti, kde je televízna súťaž Desať stupňov ku zlatej - bol v zábere za riadiacim pultom. (dyfur)(29.9.2014)

 • Ygnor
  odpad!

  Segrestor přesně vystihl mé pocity. Škoda dobrých herců co museli hrát v takových odporných agitkách. Odpad nezaslouží jejich výkony, ale ten podprahový účel téhle manipulativní rádoby "pohodovky". (celá, v poslední době nasládlá atmosféra přívětívého retra a omílání normalizačních seriálů, mi začíná lézt krkem...)(3.3.2014)

 • Lima
  **

  Plejáda skvělých herců v seriálu, který postrádá dramatický náboj. Jinými slovy se v něm nic neděje. Budiž příklad - v jednom z dílů např. 10minut pozorujeme herce na domovní schůzi, jak se dohadují o tom, že dětí jezdí ve výtahu bez přítomnosti rodičů a další čtvrthodinu sledujeme, jak se jednotliví nájemníci domu dívají v telce na hokej. Místama je to opravdu stejně záživné jako civět do zdi. Na druhou stranu tu nechybějí zábavné hlášky, které v té době byly myšleny vážně, ale dnes dostávají zcela jiný rozměr. Třeba monolog pan Vinklář o tom, že stavět panelové králikárny je něco jako budovat Noemovy archy :o))......Ovšem musím na adresu tvůrců uznat, že soudruhování a politická agitace je tu v únosné míře, což je vzhledem k době vzniku docela úspěch. Což ovšem neznamená, že tenhle seriál za něco stojí.(11.11.2003)

 • Schlierkamp
  ***

  Československý normalizační seriál, v němž účinkuje skutečně spousta hereckých legend, jež hrají obyvatele jednoho panelového domu. Seriál se vyznačuje neobvykle dlouhými díly a také zbytečně nataženými dialogy, jež jsou však často banální či dokonce hloupé. V každém dílu se vyskytuje hlavní postava, jejímž starostem je věnováno nejvíce prostoru, avšak na obrazovce získávají dostatek příležitost i ostatní obyvatelé domu. Za nejpovedenější seriálovou postavu bych označil zřejmě cholerického pedanta a šachistu pana Klimta v podání J. Somra. Naopak tentokrát nepřirozenou dvojici nepříliš bystrý frajírek Hanzlík a komisní upjatá Kolářová a také manžele Krejzovy Postránecký/Maciuchová řadím na opačný konec žebříčku. Výraznou roli dostal E. Cupák coby spisovatel v podnájmu u přátel, přičemž Silvestrovský díl a jeho opileckou hádku s A. Vránovou hodnotím jako velmi působivou. Poučné bylo sledovat znalce divadelních her metaře Pilicha (V. Menšíka) v televizním soutěžním pořadu. Co se týče normalizační agitace, byla omezena na nejnižší míru, bohužel však seriál postrádá lepší scénář.(12.8.2013)

 • ondrula
  **

  Řekl bych, že je to dost podhodnocenej seriál. Je tedy fakt, že je to v podstatě o bandě komoušů, kteří zažívají svý poměrně nezajímavý lapálie v paneláku a jeho blízkým okolí, ale taky je fakt, že to závratně hvězdný obsazení a poměrně dobře napsanej scénář celej seriál kvalitativně posilujou. Zvlášť bych vyzdvihl herecký výkony Růžka, Medřický, Lukavskýho a Somra a to je už slušná sestava. Škoda, že tam hrajou i sračkeři, třeba rozjívenej děvkař Hanzlík, otroubená Maciuchová anebo Kolářová s nejobludnějšíma brejlema na světě. Update: Jednu hvězdu jsem musel ubrat. Pozdější díly jsou už dost nudný a o hovně. Jednotlivý díly třeba zobrazujou 90 minut v kuse Vinkláře, kterej se bojí jít na banální operaci, Hanzlíka, kterej balí největší krávu pod Sluncem (Kolářovou) či dokonce nechutnýho Munzara, kterej neúspěšně předstírá, že je umělec - bohém. Podivuhodně málo prostoru tu dostali Hrušínský a Jirásková.(16.6.2013)

 • - Herec Jan Pixa mal v čase natáčania seriálu už zakázané filmovať, napriek tomu sa ho režisérovi Filipovi podarilo dostať na obrazovky. Objavil sa v časti, kde je televízna súťaž Desať stupňov ku zlatej - bol v zábere za riadiacim pultom. (dyfur)

 • - Postava, kterou hraje Vladimír Menšík, se zúčastní v průběhu děje skutečné televizní soutěže Deset stupňů ke zlaté, kterou v té době vysílala ČST. (wosho)

 • - Autor scénáře Jan Otčenášek je manžel seriálové protagonistky Libuše Švormové. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace