poster

Dnes v jednom domě (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1980, 12 h 45 min (Minutáž: 9x85 min)

Hrají:

Martin Růžek, Dana Medřická, Vladimír Menšík, Jana Hlaváčová, Václav Postránecký, Hana Maciuchová, Josef Vinklář, Libuše Švormová, Radovan Lukavský, Josef Abrhám, Marie Rosůlková, Jaroslava Adamová, Jaromír Hanzlík, Ivana Andrlová, Josef Somr, Daniela Kolářová, Jiří Adamíra, Jana Šulcová, Július Pántik, Jiřina Jirásková, Rudolf Hrušínský, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Ivanka Devátá, Eduard Cupák, Alena Vránová, Regina Rázlová, Luděk Munzar, Lenka Kořínková, Josef Větrovec, Vlastimil Brodský, František Filipovský, Robert Vrchota, Miroslav Homola, Ivo Gübel, Jiří Vala, Jiří Krampol, Otto Lackovič, Luba Skořepová, Jana Březinová, Světla Amortová, Milan Klásek, Blažena Holišová, Věra Bublíková, Jiří Dohnal, František Němec, Ludmila Roubíková, Josef Mixa, Jarmila Krulišová, Jaroslav Mareš, Antonín Jedlička, Dana Hlaváčová, Svatopluk Beneš, Václav Sloup, Jana Paulová, Ladislav Trojan, Antonín Hardt, Jan Teplý st., Oldřich Navrátil, Lída Plachá, Darja Hajská, Nataša Gollová, Božena Böhmová, Oldřich Vízner, Helena Růžičková, Raoul Schránil, Lubomír Kostelka, Eva Svobodová, Andrea Čunderlíková, Václav Voska, Bohumil Švarc st., Miroslav Masopust, Mirko Musil, Ladislav Křiváček, Blanka Vikusová, Ludmila Vostrčilová, Jan Cmíral st., Adolf Filip, Josef Chvalina, Rostislav Kuba, Josef Velda, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Marie Málková, Svatava Hubeňáková, Vítězslav Černý, Ladislav Šimek, Jan Pohan, František Hanus, Jaroslav Moučka, Jiří Holý, Karel Effa, Ivo Niederle, Vladimír Huber, Dalimil Klapka, Svatopluk Skládal, Zdeněk Braunschläger, Pavlína Mourková, Karel Hovorka st., Vítězslav Jirsák, Zuzana Šavrdová, Roman Hemala, Ladislav Kazda, Zuzana Mixová, Marta Kučírková, Zdena Burdová, Marie Štichová, Hana Davidová, Jiřina Krejčíková, Karel Bláha, Václav Hladík, Josef Mráz, Pavel Spálený, Jan Pixa st., Dagmar Novotná, Cvetana Igova, Zuzana Neubauerová, Přemek Podlaha, Pavel Pásek, Marie Poláková, Alena Becková, Stanislav Davídek, Eduard Pavlíček, Oldřich Janovský, Jan Bláha, Jan Sedláček, Miloslav Homola, Edo Medicks, Karel Hovorka ml., Bohumil Švarc ml.
(další profese)
 • Skuby47
  ***

  Při sledování tohoto seriálu se nabízí srovnání se současným seriálem Ulice, protože řada ulic je u nás právem nazývána panelák naležato. A v procentuálním diváckém hodnocení 48 : 23 to pro starý seriál nevypadá vůbec špatně. Soužití různých rodin v jednom domě či ulici bylo tehdy takové, jaká byla doba. Těžko by se v tehdejších podmínkách natáčel seriál typu Dallas, nebo jiný o životě celebrit, protože žádné nebyly. Hraje zde řada kvalitních herců a to i v malých rolích. Z druhé strany je pravda, že jejich příběhy jsou pro dnešní diváky příliš obyčejné, všední, málo dramatické a mnohdy těžko pochopitelné. Kdo tu dobu prožil, tak ví, že to žádný Dallas nebyl. Zato má jen 9 dílů, proto je před nekonečným seriálem Ulice ve výhodě, že pamětnického diváka jako jsem já, nestačí unudit.(5.7.2013)

 • Bart
  ***

  Režisér František Filip se snažil navázat na svůj úspěšný televizní seriál Byl jednou jeden dům. Natočil něco modernějšího, něco ze života. Ten kdo bydlel v té době v paneláku, ten mi dá za pravdu, že tenkrát se podobné technické problémy v těchto králíkárnách, jak vy říkáte, opravdu řešili a lidské osudy si nejsou tak vzdálené. Každý haní králíkárny, ale plno lidí by za byt v králíkárně dalo dnes nevím co. Ale zpět. Problém byl tentokrát ve scénáři. Scénáristické duo tentokrát přestřelilo a celý seriál se jeho hloupými dialogy jen hemží. Celý seriál drží nad vodou jen vynikající herecké výkony Dany Medřické, Martina Růžka, Vladimíra Menšíka, Jany Hlaváčové a dalších. Jedna z posledních televizních rolí Nataši Gollové.(1.2.2004)

 • vitekpe
  ****

  ...a jednu pridavam ze sentimentality. Taky si pamatuju dobu kdy se stavely sidliste... :-) Serial hodne pomaleho tempa, o beznych strastech novych najemniku na novem sidlisti. Herecka plejada cita snad vsechny dulezite postavy tehdejsiho cs filmu. Mne se nejvic libila sexy blond Vranova. Na tu se mi koukalo jedna radost, a za to ji udeluju tu samostatnou ctvrtou hvezdu. :-)(16.3.2013)

 • Heavyman
  **

  Každopádně jako odstrašující případ je seriál výborný. Dá se říct, že herecká elita, je vyvezena na sídliště a děj se "vůle bóží". A pak si vzpomenete na Ordinaci, Ohnivý kuře atd. a vlastně si řeknete, že může být i hůře, protože každý socialistický brak měl, alespoň kvalitní herce a co nejvíc KONEC.(18.3.2018)

 • Tosim
  ***

  Trošku jsem to přecenil...tenhle seriál potvrzuje mou teorii, že v těch "trezorech" ČT, plných socialistických seriálů, není už v podstatě nic, nad čím by srdce divákovo nějak zvlášť plesalo. Na to, že je to v podstatě jen "serioš vo baráku" je to takové celé přitrouble heroické (viz prology Václava Vosky.) Samozřejmě je to také dílo o lidech, co v té králíkárně bydlej, ale jejich osudy mě nedokázaly dostatečně zaujmout - ovšem kromě hereckého výkonu Josefa Somra, s jeho postavou už by to bylo horší...(26.11.2003)

 • - Naposledy před kamerou Světla Amortová. (M.B)

 • - Luděk Munzar stvárnil v seriáli sochára a expriateľa Jany Šulcovej, pričom vytvoril bustu podľa jej hlavy, ktorú si herečka mohla po skončení ponechať ako pamiatku na filmovanie. (dyfur)

 • - Natáčení probíhalo na pražském sídlišti Lhotka v ulici Zárubova. (Haniczka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace