poster

Bionicle: Maska světla

 • USA

  Bionicle: Mask of Light

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2003, 70 min

Hudba:

Nathan Furst

Komentáře uživatelů k filmu (18)

 • T2
  odpad!

  no otrasná animácia a ten príbeh nehovoriac(27.11.2010)

 • choze
  **

  Bionicle jsou jednou z mnoha řad plastových robotů pro děti a mládež (v tomto případě od 7 do 16 let) firmy LEGO, která je uvedla na trh v roce 2001. Jejich název je odvozen ze slov BIOlogical a chroNICLE, nikoliv biomechanical, jak se obecně věří a jejich franchise je inspirován 6 živly (země, voda, oheň, vzduch, led, kámen) a polynéskou mytologií - červení Bionicles jsou spojení s ohněm a jejich jména začínají na Ta-, modří s vodou a začínají na Ga- atd. Po soudu s maorskými aktivisty, ale LEGO upustilo od využívání výrazů z maorského jazyka a pro jistotu si začalo vytvářet ryze vlastní. Jde také o první projekt LEGA, jehož příběh vznikl přímo v LEGU a který se dočkal vlastních videofilmů (zatím celkem 3), o sérii knih a komiksu nemluvě. A teď k filmu samotnému. Je něco víc cool než roboti z vesmíru surfující na tropickém ostrově v lávě? Ne, není, ale film je bohužel až příliš zacílen na dětské publikum a osobně mě zklamalo, že hlavními hrdiny byly jakési Bionicle děti vydávající se po vzoru Luka Skywalkera nebo Froda Pytlíka z rodného hradu na nebezpečnou pouť světem a ne pořádní roboti, kteří hrají ve filmu druhé housle. Akce ujde, ale animace je mizerná a i když jsem se v příběhu celkem orientoval, ta rádobyexotická jména byla vážně otravná a nebyl jsem si schopen zapamatovat ani jedno (díky bohu za přezdívky některých postav jako Kronikář). Další díly si odpustím, i když mám pro roboty slabost a konkrétně design Bioniclů se mi dost líbí. Možná si nějakého koupím. Kolik že za jednoho chtějí? Tři kila?(8.3.2007)

 • ripo
  **

  Strašné množstvo vymyslenách kvázimimozemských mien a názvov spôsobilo v mojom mozgu nekonečný chaos. Chaosom sa dá nazvať i celkový dej, ktorý som po prvom zhliadnutí nepochopil, takže na konci filmu padla otázka : "O čom to vlastne bolo?". Po mojej otázke deťom, ako sa im to páčilo, nasledovalo unisono "Super!" Len kvôli tomu som tomuto filmu dal 2*. Inak by to bolo o jednu menej, nakoľko ten film nebol určený pre moju vekovú kategóriu ....(29.1.2005)

 • Deimos
  ***

  DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +slušná animace prostředí, vzhled postav, při akci slušná hudba, pro děti výborná podívaná –ovšem jen pro děti mezi 5 a 9 lety, čím jste starší, tím je pro vás film infantilnější a nudnější./// Bionicle aneb jak zpracovat Pána Prstenů pro děti. Je to sice možná silné tvrzení, ale nějaká ta vykrádačka se tam najde. Když už ale chcete znát můj názor, tak já nejsem proti zfilmování například právě Bioniclu. V reálu se mi ti Robůtci líbí a být mi tak o 10-15 let míň, tak je chci za každou cenu a následný film by se pro mě mohl stát i kultovním (viz. v mém případě hrané Želvy Ninja). Ovšem škoda, že film není určen i staršímu publiku, který při zhlednutí tohoto filmu bude trpět. A tím víc, čím je starší. Ale nechme Bionicle pro děti, protože pro nás je to jen podprůměrný film s dobrým technickým zpracováním./// Celkem 53%///(1.4.2007)

 • bouncer
  *

  Opravdu se mi nezdá adaptace LEGO hraček na film tím pravým ořechovým. Film působí dost dětinsky a bez duše. Děj je jako vymyšlený o přestávce na základní škole nadšenými špunty...(17.4.2004)

 • Kwaichi
  **

  "We must stay united. Together we are strong." Pravdivé slová skutočného bojovníka. Zatiaľ prvý a teda aj najlepší Bionicle film, čo som videl.(8.6.2011)

 • WolfR
  **

  Bionicle jsem si představoval jako adaptaci slavného LEGA, trošku jinak. Čekal bych, že film by měl být krapet dospělejší, temnější a příběh složitější, tajemnější. Bohužel se mi ničeho z toho nedostalo. Animace průměrná, příběh trapný, akční scény nudné, dabing katastrofální, legenda vůbec není legendou a nějaká Bionicle atmosféra nebo napětí tady chybí. Prostě zneuctění slavného LEGA. Rozhodně jsme si tento LEGO velkopříběh představoval jinak. 2 hvězdy. PS: Jedna rada pro tvůrce, když už nic, tak měl film o Bionicle vypadat tak, jako jejich komerční videa, když vyjde nová řada jejich LEGA Bionicle.(19.10.2010)

 • DaUr
  *

  Jako fanoušek Lega jsem se na to prostě musel podívat. Jediné, co bych k tomu ale řekl, je to, že měsíc po shlédnutí jsem s Legem přestal. Jedna hvězda za dobrou animaci.(22.9.2008)

 • Esperanta
  **

  Bionicle byli první roboti, co mi koupili rodiče a tím začal můj všeobecný crush na roboty všeho druhu. I když jsem je přestala sbírat hned po Toa Hordika, stejně jich mám doma mraky. Když jsem to viděla jako malá, žrala jsem to. Ale když se k tomu vrátíte po létech, nestačí to.(14.5.2008)

 • Hopper
  ***

  Na celuloid ide adaptovať naozaj skoro všetko, tentokrát je to známa LEGO hračka. Pre deti 5-9 pomerne pozerateľné, s bohatou bonusovou výbavou na DVD.(5.1.2004)

 • J*A*M*A*L
  ***

  Animace nic moc, film průměr, někdy pod, někdy nad. Dál už nevím, jak to popsat, či jak vyjádřit můj názor. Dnes to zhodnotím krátce a stručně.(18.3.2013)

 • canucks333
  ****

  Je to pre malých chalanov ľudia. A priznám sa, že ja som tento film ako malý hltal. Animácia je celkom slušná, príbeh má taktiež nejaké tie kvality a celkové vyznenie filmu, nie je až také príšerné- ZA mňa 50% za moje malé ja výsledných 70% (18.11.2014)

 • Grimlok
  ***

  Pokud nedokážete zapomenout na dětské časy, kdy jste si hráli s legem, tak je film právě pro vás. Já se u něj bavil.(1.5.2008)

 • Voorhees
  ***

  Nijak zvratnej děj ani animace, ale je to proboha akčnák pro děcka do 10 let. Proto tomu klidně tři dám, páč se to pro malý prostě hodí.(30.1.2014)

 • Yellyman
  ***

  Lego žeru a žrát budu i přes to, že jsem viděl tenhle snímek. Ani by mi nevadil příběh ( o ten přeci u reklamy nejde), jako spíš přílišná délka, infantilní vtipy a hlavně vizuální stránka. Chápu, že to není Pixar, ale mám takovej pocit, že léta 2003 měli takovouhle gráfku i některý hry... Ale vezmu-li v potaz to, že je to jen reklama, hodnocení se vyšplhá na 2*... Ta třetí je z nostalgie ( film poprvé viděn když mi bylo 11).(4.7.2011)

 • Darren98
  ****

  Bionicle sága mi byla vždy velmi oblíbená, a i když mám druhý díl mnohem radši, nechápu, proč se některým lidem tento film tak nelíbí, když je ve svých prvcích dosti podobný Pánovi Prstenů. Mimořádně se liší akorát v tom, že je dělaný pro děti, ovšem to by až tak zásadní rozdíl dělat nemělo; spoustu mých kamarádu si zamilovalo pána prstenů, když byli ještě děti. Vemte si, že Takua je Frodo a Jala je Sam, tito dva výškově menší než hrdinové zdejšího světa, mají za úkol jistý malý zlatý předmět přinést kamsi na druhou stranu ostrova, zatímco zlá postava Makuta/Sauron skrývající se ve tmě a ukazující se pouze očima/okem, čekající než-li stvoření pověřená zlem Rahkshi/Nazgûlové získají onen malý zlatý předmět, protože jenom díky tomu předmětu může být zlý pán poražen. Na druhou stranu, první díl Bionicle trilogie má svá pozitiva i mimo podobnost s LOTRem, především co se živlů a jejich využití týče. Rozdělení podle elementů se působivě uplatňuje i při různorodosti cesty po ostrově, i v akčních sekvencích.(29.12.2016)

 • snebka
  ***

  První a nejlepší díl , pamatuju si jak jsme si ve škole vyměnovali jejich součástky. 65/100(11.7.2012)

 • Kamzicky
  ***

  Pouze pro fanoušky lega a stavění těchto postav.Jinak pro školku stavěný film.Hudba ovšem nad míru kvalitní a vzhledem k tomu že jsem fanoušek tomuto dílu dávám za 3 hvězdy(1.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace