Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

RomanBond007

Výborný hororový zombie film plný napetia a falošnej nádeje na spasenie ľudstva. V tzv. spoločnosti Umbrela , v ktorej unikne smrtiaci T-vírus , ktorý zabíja ľudí a mení ich na požieračov ľudského mäsa. Super, prečo nie. 90% ()

Poga

Jednoznačne najlepší diel predlhej série, ktorá asi nikdy nebude mať konca. Tu v jednotke totiž existuje ucelený, nie samoúčelný scenár, príbeh ktorý sa vyvíja vpred a ešte k tomu spústa odkazov na PC hru. A navyše perfektná Mila Jovovich. 75% ()

Giordi

Další z videoherních adaptací, která se nevyhýbá jisté béčkovosti. Nelze však nezmínit, že se jedná o nejlepší díl pětidílné ságy. Na filmu se mi líbilo především výborné ztvárnění nemrtvých. Dále také skutečnost, že byť je film založen na herní předloze, pokouší se poměrně úspěšně o rozvíjení vlastního příběhu (zasazeného do podzemních laboratoří) tak, aby děj nebyl příliš předvídatelný ani pro fanoušky herní série. Slabou stránkou seriálu je výkon některých herců. Kromě Milly Jovovich a Michelle Rodriguez zde nevidím výraznou osobnost a hlavní záporná postava příběhu působí velmi kýčovitě. Porstředí rovněž působí velmi nevýrazně a nudně. Oceňuji také velmi dobrou kombinaci strašidelné atmosféry a akce. Ne vždy se podaří autorům oba prvky tak dobře skloubit. Hodnocení: 70% ()

Wez

mě to zrovna nenadchlo,ale na druhou stranu se mi na filmu velice líbilo,že zachovali tvář těch her,který dost dobře znám a u kterých jsem se bál,když jsem je po návratu z hospody v noci smažil-protože ten film opravdu není dělanej pro někoho,kdo ty hry nezná(možná na to i dojel),ale mě celkem potěšil,i když né překvapil nebo nadchl-ty hry byli prostě takový a na tom filmu se mi líbilo,že zachoval tu tvář-ale Fulciho zombie mám přece jen radši...:-) ()

leonskennedy

Velmi povedené akční béčko s krásnou a i chvíli nahou Millou Jovovich.Jen bych si přál více podobností se hrou jinak absolutní pecka!Zajímalo by mě jak to může ´Hirnlego´ kritizovat když si ani neumí koupit správný lístky do kina? ()

Smashed

Když přihlédnu k tomu, že to bylo natočený v roce 2002, tak je to super film. Dnes již překonáno mnoha dalšíma skvělejma hororama, ale myslím, že na tři hvězdy to má... ()

Doffy

Jsem rozpolcený. Film mě nijak nezaujal. Klasická popcornovka na deštivé úterní odpoledne. Ale hru bych si po tomhle filmu rád zahrál. ()

Mistr119

Takový středoproudařský postapokalyptický zombie film. :) Kéž by nebyla pravda, že současný farmaceutický průmysl funguje jako Umbrella corp. :-/ Jinak ale slušná podívaná, bohužel bez hlubšího přesahu. :) ()

Tom10000

Vstupujete do světa, kde nic není nemožné. Hlavní hrdinka Alice (Milla Jovovich - super herečka) byla spolupracovnicí společnost Umbrella. Když unikne smrtící virus, rozhodne se počítačový program "Červená královna" celou budovu tzv. Úlu pod společností uzavřít a lidi v ní zabít. Alice, která byla ochrankou do vstupu této budovy, na vše zapomene, ale brzy spolu s Rain dostanou úkol izolovat virus v budově a královnu zneškodnit. Podaří se jim to? (konec příběhu). Film byl vcelku dobrý, taková akční klasika z počátku 21. století s nádechem 90. let. Počátek je trochu zmatený, divák se ve spleti příběhu občas ztratí, ale brzy je mu vše náležitě vysvětleno. První z mnoha dalších dílů, které na něj navazují. Doporučuji! ()

flyer.nick

Proste zfilmovaná hra. Sice dobře, ale moc originality v ději to nepřineslo, celé je to rozdělené na jednotlivé herní mise a kola které se musí splnit aby se prošlo do dalšího levelu, takže to občas docela drhne. Ale Milla Jovovich je prostě Milla Jovovich, na to se dá dívat v čemkoli. ()

Holly_Molly

Jediná "důstojná" adaptace her, z celý Andersonovo série...Zároveň jedinej díl u kterýho fungujou hororový prvky a společně s audiem a celkovym trošku Lidl vizuálem si to krásně sedlo + zombie jsou tu actually celkem creepy! :-) ()

Miroslav.Zac

Režisér by ušetřil spoustu milionů, kdyby 1, natočil jen tento film a dál by původní herní sérii neprznil, 2, vyhnul se Mile Jovovich obloukem. ()

NikiVai

"To musíš vidět, to si zamiluješ" nabádá mě kamarádka už hodně dlouho. Tak jo, konečně jsem se k Resident Evil dostala a mezi usínáním nudou nechápala, co na tom jako je? Zombíci? Ale jo, ač rozmlsaná TWD, tak nebyli špatní. Jenže celkově mi to přišlo nějak moc vycucaný z prstu, tlačený na pilu. Zachránili to snad jen zombie psíčci a scéna ze světelné chodby. ()

Truevole

Ve 2002 to asi mohlo bejt dobrý no i když to je vlastně rok Pána prstenů. Nejlepší na celém filmu byli zmutovaní dobrmani ()

squady

Myslim, že je to něco jako Kostka ovšem mimo kostku. Některé stejné scény a stejně všichni skončí stejně. ()

tekedozai

Ako zarytemu fanusikovi serie pocitacovych hier nesuci nazov "Biohazard" alebo na americkom a europskom trhu skor znamy ako "Resident Evil" som si tento film nemohol nechat ujst. Ako celok to sice nie je moc kvalitny kusok, ale ma svoje svetle okamihy PLUS je to "zombie" movie. Takze prva hviezdicka - prostredie, druha hviezdicka - efekty, tretia hviezdicka - Miss Jovovich a to by asi tak stacilo :) ()

dracik

Táto snímka je vcelku pozerateľná vyvražďovačka bezduchých zombíkov. Ale nepatrí medzi zapamätateľné filmy lebo scenár bol celkom jednoduchý ale efekty boli celkom dobré. Hlavne tie psy boli dobre spravené. Určite som videla aj lepšie kúsky no určite sa dá na to pozerať. Tí ktorí chcete večer po práci vypnúť mozog a nad níčím sa nezamýšľať tak je to určite to pravé. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)