Rychle a zběsile

• USA The Fast and the Furious (více)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

onlyK2

První díl rychlé jízdy. Po určité době ztratí kouzlo ohledně krásy aut, ale určitě ne tehdejší originality a příběhu. Pro každého "autaře" to je nutnost a klasika. ()

maxnot

Ač nejsem žrout tuningových aut ani pouličních závodů, tak tento film se mi líbil. Nepřemýšlejte, koukejte a užijte si zábavu. ()

lobo87

Povinnosť pre fanúšikov štyroch kolies, ktorá neurazí ani ostatných. Skvelá akcia, rýchle autá, krásne ženy.... Splnený sen mnohých chlapov. Dej ustupuje do úzadia, čo však pri takomto filme nevadí. Autorom sa podaril skvelý casting, čo dokazuje fakt, že väčšina postáv si svoje party strihla aj v pokračovaniach. Michelle Rodriguez tieto úlohy veľmi svedčia a je to asi jediná mladá herečka, ktorú si nedokážem predstaviť v romantickom filme. Zábava na 100%, ako filmový celok s príbehom a hereckými výkonmi na 75%... Táto jazda stála za to.... ()

davistercz

Pro milovníky aut, krásných holek, suprových herců a fůra adrenalinu. Konečně nějakej film,který pohltí i člověka, který se nezajímá o auta. Film byl velmi pěkný, až na nějaké vyjímky,které rád odpustím. Akorát konec se mi u filmu nelíbil.. ten mohli autoři trochu vylepšit. ()

x_ander

Rychle a zběsile se v určitých kruzích stal až kultem. Ačkoliv oproti aktuálnímu Fast 5 může působit lehce nedospěle, je to pořád vynikající zábava plná koček a vytuněných kár. Rád se na něj jednou za čas podívám. 70 %. ()

Crybaby

Film zo sveta Need for speed. Príjemný nostalgický večerný zážitok pri sledovaní tohto filmu. Obsadenie bolo dobré ale ten scenár mi prišiel nejako slabší. Malo to svetlejšie chvíle (tých bolo viac) ale malo to aj svoje slabšie. O hodnotení som premýšľal dlhšie ale s dávkou nadhľadu tomu dávam štyri hviezdy. ()

darth_swan

Nablýskané bouráky, rychlé pouliční závody, sexy holky, podjíždění kamiónů... Není důležitý obsah (děj rozhodně není na prvním místě), ale forma a ta je hodně podařená. Vždycky se rád podívám znovu, i přestože jsem viděl už několikrát. Parádní soundtrack. // Co mě zaujalo: Rychlé řazení, od F&F tak řadím taky :-) ()

Domin1359

Skvělej snímek o rychlejch autech a dobrejch postavách vedených skvěle hrajícím Dieselem. Hudba skvělá a obsazení taky. Je to prostě snímek, kterej nikdy ''nezemře''. ()

BenchPress

Fast and furious je nyní jedna ze sérií, která láká diváky po celém světě a já jsem doposud neviděl ani jeden díl. Teď už se to změnilo. První díl rozhodně není špatný, po stránce režijní slušně zvládnutý, akce je tu poměrně nadprůměrná. Co ale ztrácí je scénář a díky tomu i celková spojitost příběhu, který chvílemi nudí. Uvidíme, co přinesou další díly. Průměr. 3/5. ()

simon111

Hodnoceno po 30 minutách. Pak jsem to musel smazat. Ale ta jedna hvězdička je poctivá, na filmu se nešetřilo, a po celou dobu sledování jsem se docela hlasitě smál. Je to cesta do nejedné duše :)))). ()

blondboss

Mám pocit, že toto je presne typ filmu, pri ktorom každý fanúšik rýchlych áut musí mať ťažký orgazmus. Štyri hviezdičky dávam filmom, ktoré síce neponúkli žiadny message, ale nenudil som sa. A platí to aj o Fast & Furious, kde možno hovoriť síce o plytkej, ale dobre fungujúcej zábave. Krásne ženy, nadupané autá a fajnová akcia. 70 % ()

Marty_cz

První díl této velice úspěšné série filmů, která nejspíš zvyšuje pokuty, za překročenou rychlost o polovinu odstartovalo jako veliký BOOM. Prostě se zkombinovalo pár faktorů a rychle se zjistilo, že to funguje. Jednoznačně další důkaz toho, že v jednoduchosti krása a síla. Prostě dát film, který je v první řadě o autech a teprve v druhé o řidičích se ukázal jako skvělí nápad. Stačilo smíchat čtyři věci: Rychlá auta s pořádným tuningem, rychlost doplnit zábavnou a akční hudbou, dát do aut sympatické řidiče a zbytek vyplnit jenom pěknými holkami. A hned si všimnete, že auto je základ a zbytek je už jen takový ten obal. Rozhodně dobrý film. ()

gefr

Konečně kvalitní film o rychlých kárách, krásných holkách, nekončících večírcích a s dusíkem v žilách! ()

Stanmi

Policista v utajení Brian O´Conner pronikne do komunity ilegálních závodníků v LA, aby zjistil, kdo z nich po nocích přepadává kamiony. Jedním z podezřelých je také Dominic Toretto (Vin Diesel) a Brian se záhy stává členem jeho závodního týmu... Úvodní díl nejznámější závodnické filmové série, jejíž osud byl po třetím dílu značně nejistý, ale čtvrtým dílem nabrala druhý dech a dnes patří k těm nejvýdělečnějším filmovým značkám, se točí především kolem ilegálního závodění. Čekájí nás tak nablýskáná a vytuněná auta, spoře oděné dívky, drsní (a velkohubí) závodnici a to vše v rytmu hip hopu, zkrátka takové Need for Speed. Samotný příběh není špatný, ale nejedná se o žádný skvost hodný Oscara, všechny důležité zvraty jde poměrně úspěšně předvídat, ale když to vezmu z celkového hlediska, tak mě děj docela bavil a především jsem se nenudil, ačkoliv svět ilegálních závodů zrovna není moje doména. Vin Diesel sice zde není akční borec jako v jíných filmech (koneckonců tady jde především o závodění), ale i tak je to největší drsňák široko daleko a se sympaťákem Paulem Walkerem, Mattem Schulzem, Jordanou Brewster a Michelle Rodriguez tvoří zajímavý a atraktivní herecký tým. První Rychle a zběsile je tak docela dobrou zábavou a film jsem si užil, ale přesto v této sérii mám raději pozdější díly, které se na druhou stranu závodění zase už tak moc nevěnují. ()

Juuroo

Druhý najlepší diel série, ktorý nie je otravný a dá sa pozrieť aj viac krát. To boli časy keď na zastavenie „tímu“ stačil šofér kamiónu s brokovnicou...v pokračovaniach už bola málo aj menšia armáda s tankom.3* ()

Knightey

No kouknul jsem na to po dlouhe dobe a s velkym odstupem casu. Uz to neni asi co to byvalo v roce kdyz to vyslo. Ale i tak se na to dalo podivat. Clovek nesmi vubec presmyslet nad tema nesmyslama ktere se tam deji pri zavodeni. Spis se kochat zenskyma a krasnyma autama. Tot vse. ()

AndrewNewman

Leto, krásne ženy, drsni borci za volantom, jeden sympatický tajný agent a samozrejme nadupáne káry, ktoré musia dostať každého vodiča! Bola to skvelá jazda :) ()

megajalec

Príklad toho, keď jednoznačne vyhráva vizuálna stránka (o ktorú pravdepodobne ide aj tvorcom). Príbeh nič moc, dôležité je ukázať namakané autá, ktoré idú rýchlo a na ktorých predvádzajú herci zaujímavé kúsky. K pekným a nablýskaným vozidlám patria aj pekné baby. Keďže nie som nadšenec do áut, u mňa priemer. ()

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)