Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

Chrustyn

Jeden z mála muzikálů, které mám rád. Hlavně díky skvělým hudebním číslům a známým písničkám. Navíc je to docela sranda. ()

SeBig

Muzikali moc nemusim, ale tohle me bavilo. Písně jsou paradni. Rozhodně jeden z nejlepších muzikálů, co jsem viděl. ()

Arsenal83

Keď si to človek pozrie po rokoch, tak mu príde, že nič lepšie ako pesničky v tom filme nie sú. A naozaj nie sú. A stále je to dobre pozerateľné. Tridsiatnička Olivia pôsobila ako nevinná študentka a Travolta bez plastiky ešte ako tak k svetu. Inak rok 1978 bol už taký západ slnka v dobrej morálke, ženy sa ešte obliekali ako dámy, pekne, decentne a napriek tomu príťažlivo. Bez toho, aby museli vystaviť tri štvrtiny cecky. Dnes už to je o inom. ()

ainny

Ne že by to bylo úplně průměrný, hudba je nesmrtelná, ale... já prostě mladýho Travoltu nejsem schopná sledovat dýl jak pět minut v kuse. Z těchhle typů se mi dělalo šoufl už v -nácti a nic na tom nezměnil čas. ()

classic

Tento príšerný muzikál ma po celý čas extrémne odpudzoval, až sa normálne čudujem, čo na ňom preboha všetci vidia, keď v ňom absolútne nič poriadne nefunguje tak, ako má, a ešte k tomu rok predtým sa Travolta parádne blysol v Horúčke sobotnajšej noci, a tak prichádza na rad známe príslovie: „Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš” ? Občas sa to síce aj tak podarí, napríklad Francis Coppola by teda vedel rozprávať, ale tentokrát bohužiaľ-NIE ! On je väčšinou, ako duchom neprítomný, akoby sa ešte stále nedokázal spamätať z predchádzajúceho triumfu, keď nám všetkým akosi vytrel zrak ! Jeho Danny Zucco je na míle vzdialený tomu Tonymu Manerovi, možno i preto, že na neho a na ostatných dozeral nepríliš dobrý režisér Kleiser, ktorého réžia je strašne nezáživná, plytká, nudná, skrátka-hrozná, že to normálne bolí ! Kamera a strih sú taktiež na veľmi nízkej úrovni, keď najmä práca strihača je odfláknutá, tak isto, ako samotná robota režiséra !!! Nepovedal by som, že herecký ansámbel by mi nejakým zázračným spôsobom zlepšil náladu, jednoducho-nestojí ani za fajku dymu. _ Pomáda vôbec nie je podarený film, je najmä-nadhodnotený a preceňovaný, nespĺňa žiadne kritéria, ktoré by ma hocako oslovili, nenašiel som v ňom nič, čo by stálo za reč, jedine tak príchod „škaredého kačiatka” na záver ma možno dostal do kolien ? ()

marhoul

Pomádě jsem nikdy na chuť nepřišla. Možná proto, že jsem jako první viděla Horečku sobotní noci a ta mi sedla na první dobrou. V Pomádě mi vadí, že: středoškoláci mají očividně všichni nad třicet, scénář je primitivní až to bolí, pitvoření všech mě otravuje (ne, žánr muzikál nemusí být blbý. Vážně ne!), Olivia Newton- John s ofinkou je vyplesklá stará- mladá tuctovka bez jiskry. Je děsná, i když ji v závěru namastí šminkama... Dávám dvě hvězdičky za jednu píseň a za Travoltu. ()

triatlet

Oprostím-li se od chytlavých písniček (které i nadále inspirují:-) a choreografie, tak zbyde černobílý příběh o snaze sbalit holku/ kluka, který je hlavně v první polovině zdlouhavý. Navíc věk ústřední dvojice (22, respektive 29 let) těžko navodí pubertalní problémy. Naštestí Zuccovu přeměnu provází i vtipné scény (sportovní prostředí, taneční). ()

mcb

Jeden z nejlepších muzikálů. Absolutně skvěle zachycená skvělá sweet 70s atmosféra. Plus podpořeno neskutečnou choregrafií, sladkými songy, báječnými hrdiny, dynamickou režií. Kdo by nechtěl v takových báječných letech žít? That's the way it should be! ()

Stanislaus

Konečně mohu říct, že jsem viděl Pomádu. Legendární klasika mezi muzikály s frajerským Johnem Travoltou a na první pohled nevinnou Olivií Newton-John nabízí vedle jednoduchého příběhu pěknou choreografii a nezapomenutelné songy, které časem nestárnou. Zkrátka sympaticky laděný snímek, který dokáže oslovit i dnes a strčí nějaký Muzikál ze střední hravě do kapsy. ()

Pejpr

Ukažte mi toho chlápka, co napsal ty písničky a já mu dam pusu... ehm..chci říct (letmý pohyb hřebenem po vlasech), že mu koupím flašku chlastu... ()

Nancy

Dějově chabé, to klidně přiznám, ale ta hudba, ty taneční scény a tohle všecko, to je fakt super. Navíc je to totální klasika. ()

Ivoshek

Samr lavin, hed mí eblééézd, samr lavin, hééépn sou fééést. Stojí to za kouknutí, jednak kvůli písničkám a choreografii, jednak kvůli hairstylu, kterej je opravdu pekelnej. Takový harlekýny, co má Travolta a jeho kamarádi na hlavě, se ve filmu jen tak nevidí. ()

Roman.Ticka

Jako malá jsem na tom neulítávala, ale jako velká jsem na tom skoro uletěla. Sladké, krásné, pozitivní, optimistické a mile humanistické. Všichni byli veselí a v pohodě a nebylo to vlivem alkoholu ani drog, řešilo se jak sbalit holku a největším problémem byla prasklá šprcka. A to je prosím Amerika. Dneska bez dopingu není zábava, ta "největší" stejně probíhá na netu. Každý druhý je nasraný, líný, tlustý nebo hnusný. Já vím přeháním to, ale jen kvůli zamyšlení. K tomu je nejlepší kritika, aspoň u mě to tak funguje. O sexepílu, přirozeném talentu Travolty a jeho fluidu není co dodat, jasná páka. ;-) ()

MM11

Potřeba brát s velikánským nadhledem, tudíž nečekat seriozní podívanou. Travolta s vizáží jako ze žurnálu a Olivia Newton-John házíc na plac jeden hudební hit za druhým, to především drží vcelku tenhle kýčovitý a prostinký příběh. Dávka "retra" atmosféry sice měla opodstatnění už ve scénáři, ale v Pomádě to tvůrci (v čele s dále poněkud neúspěšným režisérem Kleiserem) silně přepískly. Lidem, co na tom nevyrostli, lze doporučit jediné. Poslouchat písničky, sledovat Travoltu a deset minut před koncem vypnout... ()

Deschain

Možno je Pomáda sladká ako cukrová vata, ale zanechala vo mne veľmi príjemný a pohodový pocit. Nebola som nútená nemať rada nejakú postavu ani žiadnu uprednostňovať, starší herci a ich postavy (riaditeľka, tréner, automechanička) sa hravo vyrovnali mladým. Skvelé tanečné kreácie, dobré skladby, keďže som poznala pred pozretím filmu asi dva a nepočula som ich už dlhšie, neotravovali ani tie najväčšie hiťasy. Travolta a jeho ružovo zladené ponožky ku košeli a dobová móda, niekoľko prekvapivo úderných hlášok. Päťdesiate roky boli cool. ()

Othello

Těch 82% pro mě znamená děsivé zjištění, kolik tady má moje máma multinicků. Muzikálový peklo s neuvěřitelnýma postavama, a několika po osmi pivech slušnejma songama. Brr z Travolty mám ještě pořád husí kůži. ()

eraserhead666

Když se blbka srazí s blbcem ono to prostě musí bolet. Až kýčovitý příběh s tuctovými a ještě kýčovitějšími čítankovými charaktery o přetvářce, která místo, aby člověka pozvedala (jak si daný člověk myslí), shazuje ho, ubližuje mu a snižuje před jím samotným. Jenže filmů o tom mohou točit kolik chtějí, člověk na to stejně přijde až později, až tomu odroste. Pobavilo mě, jak prakticky jediná postava, která se ve filmu nepřetvařuje a na nic si nehraje, je v podstatě sama sebou, je vykreslena jako postava komická. Nevím, jestli se mi více zvedal kufr z naivně nerealistické Sandy nebo z Dannyho s jeho nechutně komickou chůzí. A nebo ze samozřejmě nutného přeslazeně šťastného konce, protože, na rozdíl od reality, romantické filmy zpravidla končí šťastně - to jen v realitě by ze Sandy byla domácí puťka provdaná za nemastně-neslaného úředníčka, Danny by dělal v autodílně a z (úžasné) Betty Rizzo by byla mladá svobodná matka překračující hranici alkoholismu. Co tedy film přináší? Vždycky se mi líbila barevnost té doby, v níž se příběh odehrává (a samozřejmě ta auta), některé písničky jsou fajn (texty na tom jsou už hůře, ale uznávám, že se to do děje nějak vpasovat muselo) a i ta taneční čísla občas ujdou. A samozřejmě i tak pořád funguje ta možnost vypnout, jen se na necelé dvě hoďky zasnít a nechat se unášet na vlnách mladické bezstarostnosti. Je to prostě nechutný kýč, ale i na ten kýč se dá občas spočinout okem. Muzikály mi vůbec nic neříkají, tohle naštěstí ale docela dobře funguje i jako obyčejný film. ()

hansel97

Až na afektovanost herců, která nevím jestli byla účelem, nebo se tak "prostě tenkrát hrálo," skvělý film, kterému nemám co vytknout. Hádám, že ve své době to byla docela novinka. Nevím, jestli by to uspělo nově. ()

SOLOM.

Asi jeden z nejlepších muzikálů (nehororových) který jsem měl tu možnost vidět. Já totiž na tohle moc nejsem, ale v mládí to byla povinnost. Kdo neviděl Pomádu, jakoby ani nebyl. Já se na to stejně vždycky díval hlavně kvůli Olivii Newton-John, která byla prostě k sežrání a pak kvůli té pasáži, kdy Danny Zucco chce být sportovcem (atletem) a moc mu ty disciplíny nejdou. Hudba byla slušná, taneční kreace všech zúčastněných a hlavně Travolty taky OK, ale to šlo většinou tak trochu mimo mou maličkost… ()

Ilicka

Nuda a zase nuda. Těm písníčkám se ale nedá upřít hvězdička. Proto za dvě. PS: Jak tak koukám na hodnocení: Jsem jediný člověk, který nesnáší Pomádu??? ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)