iXtr3m3

Dávam síce štyri hviezdy, čo je dosť vysoké hodnotenie, ale pravda je, že na pôvodný čiernobiely seriál sa to nechytá. ()

DocBrown

Herecke ztvarneni teto rodiny je opravdu dokonale. Musel bych jmenovat hodne jmen. Cele vizuelni pojeti a atmosfera jsou skvele. Vyborne hlasky i gagy. Bohuzel film ma jednu slabost a to mizerny dej, ale tvurci z nej vymackali naproste maximum. Navic se mi nelibi, ze z Festra udelali bratra Gomeze, kdyz byl puvodne strycek Morticie. ()

AngiS

Addams Family.. Zas jsem se na to dnes po dlouhý době podívala... Geniální černej humor.. a Wednesday mě vždycky uchvátí :D ()

Paity

Já nevím, pro mě je kult ten původní seriál z 60. let, ale tohle je jen "odvar". Navíc neprosto plonková Christina Ricci, která tímto začala svou celoživotní sérii divných rolí celý film ještě více devalvuje. ()

farfalla

Príma film s neotřelou atmosférou. Je akčnější než černobílý seriál z roku 1964. Morticia Addams (Anjelica Houston) a Gomez Addams (Raul Julia) jsou moderně dekadentní, jejich děti Wednesday (Christina Ricci) a Pugsley (Jimmy Workman) se přepjatě snaží převzít rodinnou tradici. Christopher Lloyd v roli Festera Addamse je ošklivě úchvatný. Zápletka není originální, ale v podání podivínů má svěží zatuchlost. Na závěr zazní tehdejší hit ´Addams Groove´ od MC Hammera. Addamsovy se dočkali pokračování v roce 1993 ´Addams Family Values´. ()

provitamin

čakal som čosi daleko horšie, dokonca obával som sa odpadu. avšak ako keby som pozeral burtonovku s hudbou Dannyho Elfmana. Neveril som že filmové spracovanie známeho seriálu môže byť pozerateľné. Zaujala hlavne herecká stránka strýka Festra -Christopher Lloyd- a ich spoločný tanec mámuška s Gomezom, ale aj dalšie herecké výkony uveriteľné, čo je pri takejto komédii dalšie prekvapko. Dokonca ani úplne nové herecké obsadenie oproti seriálu nevadilo, teda aby som bol presný, rýchlo som si zvykol. a aby sa film páčil aj filmovým odporníkom, vidíme tu postupný duševný prerod strýka Festra, ktorý môže byť skúmaný a odborne analyzovaný z psychologického hľadiska. EDIT - po dopísaní commentu som si všimol, že scenáristka addamsovcov má na svedomí scenár niekoľkých burtonoviek. Hned mi to bolo akési povedomé. ()

derryl

Vždy když vidím celou tuto rodinku pohromadě, zdá se mi, že jsem se pomátl. Jak jednají, jak se tváří, vše je tak opravdové. Ano, mám pocit, že Addamsova rodina je rodina jako každá jiná. I když je vše ve filmu zobrazeno velmi nadneseně, poznávám v jejím chování něco "lidského" a pravdivého. Nevím, jestli se právě o to režisér snažil (snad čerpal ze své vlastní rodiny?), ale povedlo se mu natočit úžasné dílo, jen co je pravda. Herecké výkony jsou přímo úměrné skvělé režii, hudbě i kameře. Zvlástě Christina Ricci ve své nejslavnější dětské roli předvádí úžasné "temné" kreace. Jednoznačně skvělá rodiná komedie pro všechny generace. Všem vřele doporučuji. ()

melkor323

Pekná, nápaditá celovečerná verzia perfektného seriálu. Fajna kamera, čiernočierny geniálny humor. Máločo mu možem vyčítať. ()

bloodcountes

Nemůžu uvěřit, že se k Addamsovic rodině dostávám s takovým zpožděním, ale čas hrozně letí. Lepší pozdě než nikdy a o tomhle fimu to platí na 100%. Je skvělý. Ano, tenhle svět je moje gusto. Rodinka je k sežrání. Hlavně Morticie, ta už má ten správný věk:))) A jdu hledat ten seriál. ....."Mohl bys mi podat sůl?" Jak se to říká? "Okamžitě!" ()

Paldiny

Addamsovic rodinka nesklamala ani vo farbách a v celovečernej verzii. Lurch síce neprednesie svoje čarovné “zvonili ste?“, vlastne okrem hrrr z neho nevyjde nič, ale to je v poriadku. Zápletka o stratenom Festerovi zaujala, rovnako s ňou celá hromada morbídnych nápadov s niekoľkými geniálnymi momentami. Vyzdvihnem iba šialenú choreografiu tanečného čísla Mamuška či školské predstavenie s useknutými končatinami a striekajúcou krvou až do tretieho radu. Miestami som mal dojem, že Sonnenfeldovi asistuje sám Tim Burton. ()

Prochy38

Tento kult mi malinko unikal. Vlastně hrozně moc a popravdě díky Wednesday (2022) jsem se nejprve kukl na tento filmek ve svých 36 letech :). A čumím! Parádní záležitost, skvělé postavy, vynikající obsazení. Chybělo mi asi malinko kouknout více do charakterů postav, ale kdybych koukal originální seriál, určitě bych se dověděl víc. Za mě palec hore, efekty na tehdy super. Zábava parádní a Wednesday v podání Ch. Ricci fakt božská. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Don't torture yourself, Gomez. That's my job."     Nadmieru pohodová záležitosť, síce s veľmi jednoduchým príbehom, ale zato s množstvom výbornej situačnej komiky a vtipných dialógov. Tento nestarnúci film je ale hlavne veľmi štýlový, a to svojím vizuálom a svojím čiernym humorom. Mimoriadne sa vydaril i kasting, dokonalý takmer vo všetkých rolách - osobitne vyzdvihnem Anjelicu Huston (Morticia), Christophera Lloyda (Fester) a Christinu Ricci (Wednesday).     "Are they dead?" "Does it matter?" ()

Tim Burton se vrací k Addamsovým

Tim Burton se vrací k Addamsovým