Morrigen

Jedna z mála černočerných komedií, která se fakt povedla. Hororová rodina, ponurá atmosféra, perfektní hlášky, šílené situace. Co víc si přát? Rodina Addamsova je pojem, který jen tak nevymizí. No, asi není víc co dodávat. ()

baronGrga

Kvůli neskutečně otravným chvalozpěvům, které v devadesátkách spustila Addamsova rodina, se mi tento počin a priori natolik znelíbil, že mi stálo za to vytrvat ve své dětské rebélii a pomyslně jej ztrestat svou totální ignorací ještě dvacet let po jeho vypuštění do světa. O to větší dlužím Sonnenfeldovi omluvu, jelikož pobavit rodinnou komedií umanutého kverulanta, který je nadto již dalek věku a gustu, kdy napjatě čekal u obrazovky na to, až Catherine O'Hara zařve "Na Kevina!", je nesporný kumšt. 70% ()

malis.uo

Krásně morbidní komedie. Atmosféra, připomínající Burtonovi filmy s osobitým černým humorem, k rodince prostě sedí. Takové filmy režisérovi "padnou do ruky" a přál bych mu takové tvorby povícero (MiB do této kategorie naštěstí patří). Podobně stylizovaných filmů nejen od pánů Sonnenfelda a Burtona, povzbuzující lidskou (až dětskou) představivost, by nebylo vůbec k zahození. ()

MorningStar

„Jsou mrtví?“ „Záleží na tom?“ Když jsem si Addamsovu rodinu pustil poprvé, nadšený jsem z ní rozhodně nebyl, ne víc než na dvě hvězdy. Povím pravdu: vůbec se mi to nelíbilo. Připadalo mi to hloupé a vůbec jsem nerozuměl tomu, jak se tak přečernalému humoru může někdo smát. A že se nikdo nepozastaví nad tím, že na okraji normální společnosti funguje něco tak nadpřirozeně děsuplného jako je sídlo šílenců, které měl styl života už dávno přivést do hrobu (jak to, že sestřička už dávno nezabila bratříčka?). Zvláštní, protože třeba takový seriál se mi líbil. V tomto případě mi ale nesedli ani herci, ani děj točící se kolem návratu ztraceného bratra. Film jsem považoval za nudný, neoriginální a zbytečný. Hype kolem něj jsem absolutně nechápal. Pak mi ale pár lidí poradilo, že jim napoprvé taky moc nesedl a že to napraví druhé shlédnutí. Zrovna ho dávali v televizi a mě pobavila taneční scéna na rozlučkovém večírku. Nezbývalo, než dát na radu moudřejších a film znovu vyzkoušet. A jsem z něho absolutně nadšený. Nedokážu popsat co na něm bylo napoprvé špatné, a proč si napodruhé vedl lépe. On ten humor asi opravdu nebude pro všechny, ale zničehonic mi sedl. Bavil jsem se královsky a jelikož se mi do rukou dostal původní dabing, sympatie rodinky fungují tak, jak se na povedenou komedii sluší a patří. Zároveň jsem si uvědomil v čem tkví největší kouzlo filmu, respektive kde mi Addamsovi sedí nejvíc - u sebe doma. Běda-li jakmile si příběh dovolí odbočit někam jinam, nedej bože do našeho světa, kam tahle rodinka jednoduše nepatří (proto třeba tolik prohrává dvojka). Část s exilem budiž proto nejslabší částí jinak skvělého celku. Konec taky mohl proti padouchům využívat úskalí sídla, když se v jeho pastech hravě ztratí každý, kdo jde jenom na návštěvu a postavy dětí mohly být o něco výraznější, ale to už jenom hledám kamínky v moři. Pitvořícího se Christophera Lloyda jsem taky okamžitě nepoznal, ale nakonec je to právě on, kdo je ve filmu nejlepší. A teďka si naopak myslím, že slabší je ten seriál. Uvidím až si připomenu i ten. ()

macherano

Stará dobrá klasika S výborným dabingom pôvodných hercov seriálu zo 60tych rokov ktorý tomu dodal starý šmrnc dejovo to už bolo O niečo horšie ()

Tereza11

Tohle je bezesporu film mého dětství, proto se ze mě asi stal takový skeptik :-) Dokonale vytvořená strašidelná atmosféra...skvělý černý humor...kteří předvádí beze sporu celý tým rodiny..a ruka je postě boží...Kvůli tomuhle filmu jsem se naučila luskat prsty :-) ()

Diamonts

Už dlouho jsem se tak nenasmála jako právě u tohoto filmu. Sice si na strašidelné komedie moc nepotrpím, ale Addamsova rodina mě naprosto uchvátila. ()

LucillaK

Ano, ano! Naše poněkud "zvláštní" rodinka opět na scéně. I přesto mám více v oblibě ten černobílý seriál - tuším z roku '64. Ale nemohu zapomenout na skvělou mamushku - vždycky si dělám srandu z té scénky. Černý humor taky nechybí, i když některé části by chtěly trochu vylepšit. Nejraději mám strýka Festera a Wednesday. Samozřejmostí je, že ostatní postavy jsou také naprosto výborně ztvárněné. Pro mě nestárnoucí klasika. ()

honza.g

První, co musíte udělat, je zakázat si přímé srovnání se seriálem - krátkometrážnost má jiné zákonitosti, a navíc díky slovenskému dabingu je ta stará série nedostižná. Tento film je jiné dílo, není to přerostlá epizoda, nebo několik epizod za sebou, jak se někdy stává. Ale absurdně morbidní humor se do filmu přenést povedlo. I ta pozitivní atmosféra rodinné soudržnosti. Mrzelo mne slabé využití Lurche. A mohlo to být o něco kratší. ()

amemait

Morbidní humor, skvělé obsazení, hromada zábav. No prostě boží dark fantasy. Addamsova rodina představuje v řadě ohledů natolik funkční rodinu, že v realitě představovala snad až nedosažitelný ideál. Na seriál to sice nemá ale i tak je to výborný film 3/5 I ošklivost je cool a výstřednost je dar. ()

vecnykritik2

Addamsova rodina se mi líbila jako dítěti a jako dospělý ji zbožňuji. Skvěle napsané, skvěle obsazené a film krásné odsýpá. Dokonalý černý humor, dlouho jsem se nenasmál jak u tohoto filmu.   Doporučuji sledovat v originále. ()

Clowie

S těžkou nedůvěrou jsem se poprvé podívala na tento film. Vždyť jsou to blbiny. Ale rychle jsem tomu podlehla. Manželský pár je skvostný, ba přímo okouzlující, jejich dětičky stejně tak, a i jejich personál. Dokonalý námět, dokonalý scénář, dokonalé obsazení. Tohle se prostě povedlo. je to zaslouženě legenda. ()

Tim Burton se vrací k Addamsovým

Tim Burton se vrací k Addamsovým