Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

slunicko2

Westernoidní dystopická balada s rozmáchlou hudbou. Nůžky! Nůžky!! Chce to nůžky a vystřihnout tak hodinu filmu. Pak ještě ubrat vlastenecké kecy a možná by vznikl parádní snímek. ()

Derek odpad!

tri hodiny neuveritelnej nudy. radšej sa zaoberať pliesňou na nohách ako sledovať túto hovadinu, bez jediného zaujímavého okamžiku. ()

Aiax

Jestli byl Vodní svět trestuhodně promarněná šance, tak Pošťák už je jen trestuhodný. Dporučení pro ty, kdo ještě umějí číst - přečtěte si výborný stejnojmenný román Davida Brina, abyste viděli, jak moc se dá zprznit předloha. ()

Gann

Prvních pár minut (asi 6) bylo parádních - poušť, osamocený "hrdina" - prostě Fallout jak vyšitej :). Kdyby se v tomhle duchu nesl celý film s kratší stopáží tak by to bylo super! Nebo kdyby se alespoň scénarista držel trochu víc původní knihy (ta je mimochodem naprosto výborná). Bohužel z ní použil vpodstatě jen námět a pár jmen... Ale jinak dobrý. :) Nikdy jsem nepochopil proč to kritici tak strašně ztrhali. Nejni to tak špatný. ()

FilmFan24

Postapokalyptická vize světa, ve kterém nebude nic fungovat, jak má...A jedinou nadějí bude právě pošťák a dopis, který (snad) doručí...Jedině z dopisu či pohlednice totiž budeme vědět, že člověk, kterého máme rádi a pobývá někde daleko, je živ a zdráv... ()

vegetol.mp

Další z filmů, kterej je ve skutečnosti mnohem lepší, než je jeho pověst. Costner je dobrej režisér, má zcela bezpochyby velmi dobrý filmové vidění a nebojí se riskovat. Je zvláštní, že mnohem horší filmy, mají mnohem lepší hodnocení. Tenhle film není rozhodně horší než Emmerichův Patriot. ()

maverick10

Vitejte na veletrhu falesneho sentimentu, na prehlidce klise a lacineho dialogu, ktery jsme milionkrat slyseli a bohuzel jeste milionkrat uslysime. Kevin bohuzel slapnul vedle jak ta jedle a film se stal popravu propadakem. Film se ve sve naivite domniva ze staci par otrepanych frazi a zamavani americkou vlajku pred kamerou, placici dite a penizky se pohrnou. ()

Morloth

Když jsem byl malý a hloupý, tak se mi film líbil. Teď jsem velký, hloupý asi pořád, ale Costner se pomalu dostává z mého serdce. Tolik vlajek a vlastenectví jsme snad nemohli vidět ani v Armageddonu, nebo že by ano? Každopádně nuda a americké vlastenectví nejsou mou oblíbenou kávou. ()

Nuala

Vydržela jsem se na tenhle film podívat jen jednou. Ne že by to byla až taková blbost, ale to tempo je tak rozvláčné, že by uspalo i lidi trpící nespavostí... ()

lekr

Takováhle kravina se jen tak nevidí!! Je zarážející, že taková herecká a režisérská kapacita jakou Kevin Costner bezesporu je dokázala natočit takovouhle sračku. Film má být údajně akčním sci-fi z daleké budoucnosti, ale díky dialogům, exteriérům i kostýmům vypadá spíš jako historický film o vzniku spojených států!! Costner zpatlal snad všechny filmové žánry dohromady a výsledek je katastrofální!! Nad některými scénámi a hlavně nad tím koncem zůstává rozum stát. Co tím vším chtěl Costner říct je mi pořád záhadou. ()

SallyZen

Kurva zábavička koukat tři hodiny na pošťáka, kterej si hraje na akčního westernovýho hrdinu. Ještě mi tam chyběl boj v podobě vrhání dopisů. Costner se zase předvedl. 15% ()

Martin741

Prave toto je film, pre ktory Costnera z duse neznasam. Scenar je slaby a nevyrazny, k tomu Costner ako reziser nepredviedol dohromady nic - myslim pribehovo. Kazdy ma nejaku chybu krasy /Stewart koktal, Welles zahanal depresie jedlom, Dustin Hoffman ma problematicku povahu, Marlon Brando vazil 200kg/ no a Costner je zase pre zmenu narcista. V tomto filme sa to krasne prejavilo - skarede spravanie sa k ludom, laska k scenarom pochybnej kvality a prilis velke reziserske ambicie/. A tak sa Costner pustil do tocenia tohoto filmu - divaci pritom po megauspechu Tanca S Vlky sami nevedeli, ci Kostner uskutocni aj po 2-y krat famozny uspech a la Tanec s Vlky alebo ci uz spominany film bola len nahoda. Ani jeho najvacsi nepriatelia neocakavali taky brutalny prepadak, akym sa film stal /da sa krasne porovnat s Heaven´s Gate Michaela Cimina, ktory taktiez pochoval jeho rezisersku karieru/. Hnoj a srajdu necakal nikto. O to vacsie bolo zdesenie nielen Costnera a jeho fandov, ale prekvapeni ostali aj jeho nepriatelia. Film The Postman v kinach doslova zhorel - nebolo na vyplaty a ani rozpocet sa nezaplatil. Pribeh je hlupy, akcne sceny - no, ako ked sa detiska v ZS nahanaju po ihrisku - do toho naraz prebehne chlap. Tak akoze ... LOL. Patton, Williams a Giovanni Ribisi nemaju co hrat, a po hereckych vykonoch tu niet ani stopy. Film sa neskutocne pomaly vlecie, pocas celych 3. hodin tu vladne priserna nuda. K tomu este Costnerovo ponatie posty ako zakladneho piliera ekonomiky USA .... LOL. Rezia je doslova kretenska. Plnym pravom prepad z financneho uhla pohladu. 5 % ()

cariada

Hodně mě překvapuje jak moc to lidi haní. Vždyt je to velice pěkně natočený postkatosrofický fim. Další z vizí jak může vypadat svět po 3 svět.válce. Tohle je přesně ten druh filmů ,který mám rád.A kdy si člověk může uvědomit ,jak moc dobře se máme. ()

laik_60

taká typická Costnerovská hravá blbôstka, so spackaným scenárom, americky "dobrým" patetickým koncom, a možno sa chcel iba Kevin predviesť s Oliviou pri "darovaní semienok" pred kamerou ???? ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western