Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

HenryIvan

No mohlo mať toto lepšie obsadenie ?? No mohlo ?? Neviem čo za tým je, no dvojica Roberts a Grant sú v tomto filme tak likable postavy, že to ani pravdepodobne nie je možné. Ale aby som zanôtil aj na vážnejšiu notu, Notting Hill sa oproti iným filmom odlišuje nenápadnou, no v podstate dôležitou vecou. Štandartný film ma podľa klasickej starogréckej koncepcie jednu krízu, no Notting Hill ich má vo svojej podstate až tri. Zdalo by sa, že kvôli tomuto atribútu je tento film pomerne dlhý a povedzme že neprehľadný, no aby som opäť použil anglickú frázu: „ It is the other way round !! " Dej nie je síce ničím zvláštny či prekvapivý, no jeho zrealizovanie a prejav samotných hercov bol natoľko skvostný, že som si nemohol ( a vlastne ani nechcel ) pomôcť a celé som to sledoval s nadšením a hlavne záujmom. Notting Hill som si mal v pláne pozrieť už dlhú dobu, no dostal som sa k tomu až teraz a som nesmierne rád, že ma tento film zastihol v takej dobrej nálade. On mi ju vlastne svojim prejavom sám navodil, čiže v tom vidím ďalšie plus. No a nesmiem zabudnúť ani na Jamesa Dreyfusa, ktorého mám veľmi rád. 90 %. ()

pepa3rd

Nestává se často, že si u nějakého filmu pamatuji jen to, že se mi moc nelíbil a když se k němu po dvaceti letech náhodou dostanu, jsem překvapen hned dvakrát. Jednak vůbec nevím jak to dopadne a jednak jak je to skvělá romantická komedie. Možná to je tím, že jsem díky filmům z posledních let ztratil averzi k Hugh Grantovi a ten jeho nesmělej vykulenej kukuč se k téhle roli naprosto dokonale hodil a i Julie tu byla prostě vynikající. 75 % ()

tranquill

"Nespíš s ní, že ne? .. To je podpásovka, odpověď zní: bez komentáře .. A to znamená ano! .. Ale nepovídej.. A masturbuješ? .. Naprosto bez komentáře! .. Vidíš? Znamená to ano!" Romantická komedie se vším všudy, včetně obsazení Grant + Robertsová :-) ()

Razzor_82

"Ty a láska? -To je otázka bez zajímavé odpovědi." Sladká bonboniéra s náplní anglického humoru. Zápletka není moc reálná a spolubydlící byl někdy už přehnaně trapný. Mezi sympaťákem Hughem Grantem a krásně usměvavou Julií Roberts to opravdu jiskří. Zábavný začátek střídají nudnější pasáže. Závěr je zbytečně natahované vzájemné odmítání. Jako oddechová komedie je to fajn. 6/10 ()

Solly

Nejsem zrovna skalním příznivcem tohoto žánru takže nedokážu posoudit jak moc dobrý ten film ve svém žánru je, ale například běžící čas znázorněný měnící se mi moc líbil. A samotný film rozhodně neurazí a dá se vidět. ()

Odpadlik

Trochu jsem se zpočátku obával že to bude na mě moc velká limonáda a navíc "upřímné modré oči Hugha Granta" moc nemusím, ale naštěstí díky bláznivému spolubydlícímu, dalších příjemných hercích jako Gina McKee (Bella) a všudypřítomného humoru, to docela šlo. ()

haWranka

Takhle nějak si představuju romantickou komedii. Žádný přeslazovaní, nic násilnýho. Jenom příběh dvou lidí z různých prostředí, který se s nastávající situací snaží poprat svým způsobem. Z písničky Ronana Keatona mi vždycky spolehlivě naskočí husí kůže. A tenhle film má ještě jedno obrovitánský plus - spolubydlícího;) ()

Trixi

To je tak roztomilý příběh s tak roztomilými herci. Nepamatuji si, že bych se od nějakého filmu nemohla takhle odtrhnout. Je to vtipné, milé a neskutečně romantické. Chtěla bych mít taky kolem sebe takové lidi jako má William a samosebou bych chtěla mít vedle sebe i samotného Williema. ()

Luckyman

Takéto typy komédií mám rád. Má to aj dej, je tu skvelý humor, dobré herecké výkony, nejaká tá romantika, dobrá hudba ..... proste takéto typy filmov mám veľmi rád. ()

turbou

At delam co delam, tohle proste miluju :-) Vynikajici herci, dobra hudba, vtipne ale oprvadu velmi vtipne dialogy. A Julia, nepamatuju si film, kde by byla tak krasna a sexy. V anglictine je film fajn ale s ceskym dabingem a vyse zminenym nemuzu jinak nez za ***** ()

Tyna31

Je mi jedno, jak moc je to přeslazené a předvídatelné, protože je to moje srdcovka, na kterou nedám dopustit. Hugh Grant v další roli blbečka, Julii zas tolik nemusim, ale tady jim to spolu vážně moc sluší a já mám tyhle tvůrce britských romantických komedií moc ráda:) "Ten jogurt je nějakej divnej " - " To není jogurt, ale majonéza!" ()

jda23

Vidím dobre, 4 is tha result ??? Toto nieje subjektívny pocit. Podľa mňa. Koniec vtipov, koniec filmu. Fakin England Jokes and Fakin Good Drama (ako v divadle). Napokon, kto to nevidel ??? ()

Zevon

Dosti podbízivý, na hranici kýčovitosti se pohybující příběh, ve kterém nic nepřekvapí. Obyklý děj, kdy on ji má rád, potom ho ona má ráda, potom se z blbosti a vykonstruovaně umělé zápletky pohádají, aby si na závěr padli do náruče. Kromě nepřirozeně působících rádoby roztržek mezi postavami byla na filmu odvedena slušná řemeslná práce, což jej zvedá na průměr. Jinak nic moc, co čekat od Robertsové a Granta, než růžovou limonádu pro roztrpčené manželky... ()

fandalehy

O tom, že má Hugh Grant charizma, o tom žádná. V tomhle filmu s ním však jen plýtvá. Ohraný příběh, trapné dialogy. Nebýt výstředního spolubydlícího, byla by jen 1 hvězda. A nezachrání to ani úsměv Mony Lisy. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)