Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

iXtr3m3

Tak tento film začal novú éru filmového neba a na to sa nezabúda... Veľký film pre malých aj veľkých, jednoducho pre celú rodinu... :-) ()

666Carnage

Tohle je do teď moje nejoblíbenejší animovaná pohádka jako malej jsem jí viděl snad tisíckrát takže nemam co vytknout :) ()

HiddenDragon

Film, ktery predznamenal novou dobu. Dnes jiz kultovni detska klasika od Pixaru, ktera sedm let pred oscarovou kategorii Nejlepsi animovany film (kterou jako prvni vyhral Shrek a v r. 2010 i 3 .dil Toy Story) ukazala, jak vypada full-length animak tvoreny pocitacovou grafikou, za coz obdrzelo Toy Story special achievement award. Pribeh je svym zpusobem jednoduchy, ale kouzelne provedeny. No kdo si jako dite nemyslel, ze jeho hracky mluvi a maji svuj svet? Kazde dite ma tyhlety fantazie a Toy Story vam ukaze, jak to vsechno vnimaji hracky ze sveho pohledu, ze sve velikosti. Velky dil na uspechu maji skvele charaktery postav. At uz ustredni (ne)pratelstvi kovboje Woodyho nebo astronauta Buzze, nebo jejich vetsi ci mensi "sekundanti" - Prasatko, Bramburek, Rex, Slinky ad. Hlavnim padouchem je tu Sid, pubertak od sousedu, ktery muci hracky, a ke kteremu se Woody s Buzzem pres ruzne eskapady dostanou. Na dnesni dobu uz je samozrejme grafika dalobyserict az podprumerna, ale to kouzlo zustava. Navic ne kazdy anim. film je tak dokonale vhodny pro deti, aniz by si hral na vic. Tohle je proste klasika. [Oscars 1996 - Special Achievement Award] ()

Loki_Six

Buzz: Toy? Excuse me, I think the word you're searching for is "Space Ranger". Woody: The word I'm searching for - I can't say, because there's preschool toys present. ()

Zagros

V mládí jsem Toy story minul a to je pro hodnocení dětských animovaných komedií většinou problém... žádné sentimentální vzpomínky. Také tehdy chválená animace už po mnoha letech nezaujme stejnou silou, když člověk viděl jiné a lepší věci. Nicméně námět života hraček po usnutí dětí je zajímavý a krásně dokáže rozvíjet dětskou představivost. Za to ode mě mají tvůrci bod navíc. Po pravdě se ovšem z toho námětu dalo vytěžit mnohem více. Pro mě tak zůstává Toy story jen lehce nadprůměrným animákem. Vzhledem ke krátké délce, svižnému ději a slušné zábavě nakonec přihazuji i tu čtvrtou menší hvězdu. ()

lonewolf

Příběh hraček jsem viděl asi před deseti lety a tehdy byl v podstatě něčím revolučním v tomto žánru,v té době tedy za čtyři hvězdičky, ale dnes v konkurenci Shreka,Nema,Za plotem nenalézám korektní hodnocení, zde bych si jej dovolil vynechat. ()

MareT.

Tento film znám nazpaměť, připomíná mi dětství...ale když jsem to viděl po tak dlouhé době, ve svým dopsělým věku, uvědomil jsem si o čem ten film je! Není to jen o cestě z nebezpečí do tepla domova, ale je to i o ztrátě iluzí, o boji o svém místě na světě, o přátelství...to všechno si jako dítě neuvědomíte! Proto je tento film pro mě ještě silnějším zážitkem ve svých 20 letech než ve svých 10 letech! ()

cab

Navzdory zastarale animaci se divakovi dostava radne porce zabavy nejen pro detske ratolesti, ale jak je u Pixaru bezne, tak i pro nas vetsi. 80% ()

Stružák

I po 14 letech je to neskutečná porce zábavy. Film má příjemnou krátkou stopáž, kvalitní děj, několik zvratů a spoustu vtipných hlášek. Nejvíce asi pobaví plastové komando vojáčků a pan Brambora. :-D ()

I.AM.NOT

Neuvěřitelný film se spoustou dokonalých momentek u kterého se pobavím pokaždé a hlavně v jakémkoli věku. Psychologie postav je úžasná, svět hraček je perfektně vykreslený, scénář je bez děr a já bych mohl zpívat ódy do nekonečna. ()

Rssa

15 let od vzniku a pořád hodně dobrý animák. Bohužel ve zpracování tehdy byly jisté meze, proto graficky nevypadá vůbec dokonale (v současné době ani průměrně), příběh je pojat sice tradičně ale silně. Vojáčci byli super. Nezasáhlo mě to tak silně jako Ratatouille nebo UP. Proto jen 75 % ()

divak84

pro mě osobně nejslabší článek trilogie - což mě samotného udivuje, jelikož patřím ke skupině lidí, která si na mnoho pokračování, které předčilo originál, nevzpomene. Dvojka po shlédnutí jedničky pro mě zůstává vrcholem a diamantem v pixarovském klenotnictví. Jedničká ma grady, napětí, fajn (ikdyž asi ze všech tří nejslabší) příběh/nápad. Ikdyž realističnost musíme brát s humorem a nadhledem, tak bylo vidět že jednička je prostě jedničkou a tvůrci se přeci jen do pokračování poučili, že přece jen hračka aby vytáhla korbu nákladáku nebo dveře nákladáku, je trošku silné sousto :) Sympatický projekt započal však nezapomenutelnou serii, která nejvíc chutná v trojdílném menu :) ()

Free_player

Do nekonečna a ještě dááál ! První film na kterém jsem byl v kině . Nejen, že toto dílo pobaví děti , ale potěší i dospělé. ()

Paity

Pro děti i po těch neskutečných 17 letech stále skvělá záležitost, u které se určitě budou více než dobře bavit a to je to nejdůležitější. Dávám max. hodnocení. ()

Hanys_

Ve své době zjevení. Teď už mi to nějak dech nevyráží, ale ten scénář, to je na animák něco neskutečného. Hodně silné 4 hvězdy (jako u každého dílu v sérii). Lasseter, než vyfasoval sterilní Auta, točil fakt parádně. 8.5/10 ()

Petr.Kocfeld

Krásný animák mého dětství...Dávám 80 procent.Tento animák mám stále rád.A to animáky tolik nemusím...Tento je výborný a taky zábavný! ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy