Nepřemožitelné zlo

Nepremožiteľné zlo

Fragile

Thriller / Horor

Španělsko / Velká Británie, 2005, 98 min

Frágiles je duchařský horor, který figuruje kvalitativně někde na pomezí 3 a 4 hvězdiček. První plovina filmu je docela nudná a ani scénář příliš nenadchne, ale od poloviny filmu se objeví pár solidních momentů a závěr je vynikající. Hororoví fanoušci ale můžou zajásat nad Balaguerem, který postupně vyrostl do předního hororového tvůrce, což tímhle dílem načal a sérií REC potvrdil na 100%. 65%(11.8.2010)

• Ruut

Já asi viděl jiný film než ostatní. Calista byla zvadlá. Děj předvídatelný a závěr směšný a přeplácaný. Krom toho neoriginální.(6.2.2010)

Calistu "Kost a kůži" Flockhart jsem neměl nijak v lásce (románek s Fordem, Ally...), ale tady přesvědčila, že dokáže průměrné výrazy a vyjádřit nadprůměrný strach (i když ona vypadá jako vyděšená pořád). Nicméně mě zaujala méně jako např. Richard Roxburgh nebo Elena Anaya. Atmosféra (můj oblíbený artikl) je tady fantastická, většinou uvěřitelná a tísnivá. A ono tajemné 2. patro je na výsost působivé, zaprášené, temné a samo o sobě depresivní. Ten strašáček by tam vůbec nemusel být, jelikož není vůbec strašidelný. Vůbec lekačky (nebo spíše ty dramatické scény) se tu moc nepovedly. Konec byl místy dost standardizovaný, pointa však byla překvapivě dojemná a milá. Chtělo by to vylepšit strašáka a stašidelné scény a bylo by to skoro plné hodnocení.(15.9.2008)

Niesom si istý ani ako hodnotiť. Klasická ghost-hororová žánrovka s Ally McBealovou (to nepatrí k tej klasike, to je vskutku neobvyklé herecké obsadenie), ktorá obsahuje už bežné klišé scény (hlavnej hrdinke nikto spočiatku neverí a myslia si, že je len prepracovaná alebo že má z iného dôvodu "zahmlené videnie"). Aléé, na druhej strane sa na to celé až do konca pomerne dobre pozeralo, atmosféra určite nebola zanedbateľná, odhalenie tváre hlavnej záporačky Charlotte taktiež stálo za to a záver navyše vôbec nič nepokazil, ako to už bohužiaľ býva zvykom, že keď ste s filmom spočiatku spokojní, konečná pasáž vám domrví celý dojem. Fragile ale našťastie nebol oným prípadom. A aj preto dávam štyri.(4.12.2016)

skoro priemerne vysledne hodnotenie by mohlo odradzat a takmer odradilo aj mna. nastastie som sa odhodlal a maximalne nelutujem. pretoze aj ked ide o otrepanu ducharsku tematiku je sfilmovana vynikajuco a dobre sa na nu pozera. ally mcbealova alias calista flockhart si pocinala az mimoriadne dobre, jej caro na mna funguje. ku vsetkemu treba doplnit, ze atmosfera je naozaj zhustena, nemocnicne prostredie sposobuje neprijemne zimomriavky a pribeh nespada do klise priepasti (nastastie).. pre mna jasna 80%-tna lahodka.(2.10.2007)

Příjemné překvapení. Duchařské filmy s nevysvětlitelnými jevy, něco pro mě a tenhle film nezklamal:-)... 75%(29.4.2010)

• sochoking

No, keby som mal doma malú kačičku ( nie tú na kúpanie do vane ), tak jej určito dám meno Calista !(16.12.2011)

Balagueró je dnes už klasik žánru. Tento film má klasický duchársky scenár, ale vďaka hustým horor scenám a veľmi (!) zaujímavej Caliste Flockhart mu dávam štvrtú hviezdu. Inak zaujímavý melancholický odtieň, aký mal aj SIROTINEC. Napriek jednoduchému príbehu film baví po celú dobu...(15.4.2012)

Dobře natočený a kvalitně obsazený (včetně dětí - malá Maggie je celá moje neteř :-) ) horor, disponující tísnivou atmosférou a standartní balaguerovskou dávkou děsu, který u mne ale spíš než strach vyvolal smutek, jehož jsem se nezbavil ještě dlouho po skončení filmu.(8.9.2009)

Jaume Balagueró je bůh ! Tenhle chlap ma neuvěřitelný potenciál. U Fragile jsem měl strach jako dlouho předtím ne. Holčina co strašila byla neuvěřitelně realistická a člověk měl strach se podívat jinam než přímo do noťasu. Příběh je prostý, ale precizně z režírovaný a prostředí opuštěné nemocnice všemu jen nahrává. A závěr nemá chybu a měl jsem husí kůži po celém těle.(25.9.2009)

Po nakopávajícím začátku jsem očekával hororovou jízdu ve stylu Kruhu či Nenávisti, ovšem dočkal jsem se pouze celkem ucházející atmosféry , minima lekaček a jiné (opravdu?)Callisty Flockhart. Můj verdikt : Průměrný, trochu unylý a takový ušmudlaný horůrek s nepřekvapivým dějem(8.7.2009)

Pěkný rozjezd a nemocnice a tak, ale pak se to vytrácí a zbývá jen průměr. Z námětu se dalo vytěžit víc než jen takováhle rutinní práce s standardním "odhalením" i standardním zlounem atd. Velmi ospalé a bez toho napětí nebo beznaděje co měly všechny Balaguerovy ostatní filmy.(30.6.2010)

Vizuálně povedené a docela strašidelné. Docela pěkný příběh se zajímavou zápletkou, i když předvídatelnou. Nicméně mi jisté momenty přišly velmi přehnané, až fantasmagorické, a Calista Flockhart nepůsobila zrovna věrohodně. Možná za to mohl poněkud slabší scénář, který se mohl trochu víc rozvětvit a také neškodilo klást větší důraz na detaily. Všichni mi přišli až příliš zabednění či přehnaně hysteričtí. Celkově koukatelná duchařina. 60%(11.9.2011)

• oLí

5/10 Jako plus jednoznačně bubák, prostředí s povedenými zvuky budovy a pár scén, u kterých jsem bleskově skoval nohy pod peřinu. Jinak nic novýho. Proti tomu tragická hudba, mdlej průběh a závěr jak z Bay Watch, kde u defibrilátoru "chyběl" snad už jen kudrnatej Mič :). Silnější dvě.(7.2.2009)

Mé druhé setkání s tentokrát více mysteriózním Jaume Balaguerem. Fragile jsou výborným atmosférickým horrorem, který i přes absenci lekaček dokáže vyvolat strach. Poklidnější tempo filmu není na škodu a tím víc působivý je pak konec. I když se nejedná o natolik originální horror, jakým je třeba pozdější REC, zpracováním se rozhodně může řadit k těm lepším. Navíc mě potěšila má oblíbená skladba "Vaya con Dios" od americké nu-metalové kapely Ill Niño, která ve filmu na chvíli zazní a také Ivana Baquero (představitelka hlavní role ve fantastickém opusu Guillerma del Torra - Pan´s Labyrint), která se ve filmu mihne v malé roličce. ;) Povedený horror, který mohu jen doporučit.(9.1.2008)

hutná záležitost od tvůrců dost depresivního hororu rec,atmosféra fakt tenmá až záludná.no a to rozuzlení je taky síla.ja byl spokejený až strachy posraný.(20.8.2008)

Někdy záleží na detailech. Myšlenka dobrá, ale šlo to udělat daleko lépe. Některé zvraty a logické trhliny film snižují k televizní průměrnosti(3.10.2010)

Sice jsem se prakticky nebál, ale přišlo mi to zajímavé. Flockhart zahrála svou roli poměrně dobře, ostatní osazenstvo a příběh nijak zvlášť nepokulhávalo.(29.1.2011)

• BoPo

Bubák s prsiami? To tu tuším ešte nebolo. A teda ani byť nemuselo.(10.3.2013)

• anderson

Ak je táto snímka pre tu prítomných 4-5 hviezdičkových hodnotiteľov príkladom kvalitného hororu, potom je tento žáner v hajzli. (10.12.2007)(10.12.2007)

Otrepaný, no veľmi kvalitne natočený „ducharský“ príbeh. Kamera, strih a hudba predstavujú priam dokonalosť. Súhra týchto komponentov vytvára naozaj hustú atmosféru v nepríjemnom nemocničnom prostredí a naviac skvelá maska, ktorá posúva film vysoko nad priemer. V rámci súčasnej hororovej tvorby sa jedná o príjemne mrazivý zážitok.(7.8.2007)