Strážce duší (TV seriál)

Krimi / Mysteriózní

Česko, 2003, 13x52 min

Arnošt Vašíček

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček, Jiří Dvořák, Jan Hartl, Michal Dlouhý, Jiří Strach, Zdeněk Podhůrský, Liliana Malkina, Zuzana Fišárková, František Řehák, Marek Vašut, Jiří Schmitzer, Ilona Svobodová, Jan Kraus, Jiří Hálek, Tereza Bebarová, David Suchařípa, Norbert Lichý, Alena Sasínová-Polarczyk, Pavel Kočí, Andrea Černá, Jan Vágner, Šárka Ullrichová, Radovan Lukavský, Zdenka Procházková, Michal Przebinda, Tomáš Jirman, Marie Logojdová, Veronika Forejtová, Apolena Veldová, Marian Roden, Antonín Samler, Ivan Urbánek, Eva Vrbková, Jan Hájek, Luděk Eliáš, Ivan Řehák, Klára Apolenářová, Gabriela Hyrmanová, Mariana Chmelařová, Iva Pazderková, Jan Nemejovský, Josef Nedorost, František Derfler, Petra Hřebíčková, Tomáš Matonoha, Vladimír Kratina, Michael Hofbauer, Martin Sitta, Jakub Žáček, Vladimír Kudla, Václav Neužil ml., Vladimír Marek, Kristýna Janáčková, Milena Marcilisová, Daniel Bambas, Andrea Kulasová, Naděžda Chroboková-Tomicová, Vladimír Čapka, Jan Počepický, Jan Apolenář, Jiří Hájek, Simona Peková, Jana Janěková, Izabela Kapiasová, Miroslav Rataj, Martin Duba, Lada Bělašková, René Šmotek, Helena Čermáková, David Viktora, Vítězslav Kryške, Marcel Nevín, Marek Cisovský, Martha Olšrová, Boris Kováč, Lucie Vondráčková, Dora Kršková, Věra Zástěrová, Mikuláš Pánek, Václav Bahník, Lucie Chlumská, Lukáš Rous, Zuzana Vojtíšková, Jiří Sedláček

Je to fakt. Tam, kde záhada čerpá z našich kořenů, je seriál uvěřitelnější. Trikově i režisérsky velice chudičké, plné drobných, ale málo důležitých logických chyb. Norisová není herečka (to jsme snad viděli už Rebelech), ale s Vaculíkem dávají dohromady docela sympatickou dvojičku. Jako jednohubka k pondělnímu večernímu kafi - ideální seriál.(29.3.2005)

• igi B.

Smutné konce českých filmových pracovníků v zábavním průmyslu. Typické. Nejspíš to ovšem stálo pěkných pár desítek milionů veřejnoprávních korun. Taktéž typické. Vlastně je to takový legální tunel a zlodějina. Lůzr nebo elita, poplácáme jelita... Typicky typické. Zdvihněme poplatky, levá... Nasrat.(28.12.2005)

Záhady mám rád a STRÁŽCE DUŠÍ jsem sledoval. Ovšem po technické stránce to je nic moc. (81.)(5.11.2006)

Dost zajímavé téma, ale zpracované hodně nešikovně...(16.2.2005)

• paascha

Hrozná splácanina. Pseudotajemno a rádobymagično spojené blbým scénářem, dohromady koukatelné jen jako trapná komedie(11.3.2009)

• - V epizodě „Hrobka času“ se Armín večer po natáčení dokumentu na hradě Zvíkov převlékne do světlých kalhot a bílé košile, v dalším záběru ale na sobě má tmavé kalhoty a černou polokošili. (navabaca)

• - Výstava „Mexická sbírka F. Kasky“ v epizodě „Maska smrti“ je umístěna v historické budově Národního muzea v Praze na Václavském náměstí. (navabaca)

• - Armínův známý, počítačový expert Filip, odhaluje v epizodě „Madonin dar“ tajemství Madony na skle pomocí programu Adobe Photoshop. Mimo jiné používá ke své práci kuličkovou myš Hawlett Packard. (navabaca)