poster

Strážce duší (TV seriál)

Krimi / Mysteriózní

Česko, 2003, 13x52 min

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Hrají:

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček, Jiří Dvořák, Jan Hartl, Michal Dlouhý, Jiří Strach, Zdeněk Podhůrský, Liliana Malkina, Zuzana Fišárková, František Řehák, Marek Vašut, Jiří Schmitzer, Ilona Svobodová, Jan Kraus, Jiří Hálek, Tereza Bebarová, David Suchařípa, Norbert Lichý, Alena Sasínová-Polarczyk, Pavel Kočí, Andrea Černá, Jan Vágner, Šárka Ullrichová, Radovan Lukavský, Zdenka Procházková, Michal Przebinda, Tomáš Jirman, Marie Logojdová, Veronika Forejtová, Apolena Veldová, Marian Roden, Antonín Samler, Ivan Urbánek, Eva Vrbková, Jan Hájek, Luděk Eliáš, Ivan Řehák, Klára Apolenářová, Gabriela Hyrmanová, Mariana Chmelařová, Iva Pazderková, Jan Nemejovský, Josef Nedorost, František Derfler, Petra Hřebíčková, Tomáš Matonoha, Vladimír Kratina, Michael Hofbauer, Martin Sitta, Jakub Žáček, Vladimír Kudla, Václav Neužil ml., Vladimír Marek, Kristýna Janáčková, Milena Marcilisová, Daniel Bambas, Andrea Kulasová, Naděžda Chroboková-Tomicová, Vladimír Čapka, Jan Počepický, Jan Apolenář, Jiří Hájek, Simona Peková, Jana Janěková, Izabela Kapiasová, Miroslav Rataj, Martin Duba, Lada Bělašková, René Šmotek, Helena Čermáková, David Viktora, Vítězslav Kryške, Marcel Nevín, Marek Cisovský, Martha Olšrová, Boris Kováč, Lucie Vondráčková, Dora Kršková, Věra Zástěrová, Mikuláš Pánek, Václav Bahník, Lucie Chlumská, Lukáš Rous, Zuzana Vojtíšková, Jiří Sedláček, Michal Dlouhý
(další profese)
 • Zemi11
  odpad!

  No tak tuhle láhůdku teď hltám. Náramě se bavím. Třeba dnes jsem si říkal, proč mu ta manželka podala jinou roušku, která ještě ke všemu chladí. Bohužel to byla pointa, jěž mi měla zůstat utajena až do závěrečných minut, ve kterých bylo odhaleno, že mu manželka podala jinou roušku, která ještě ke všemu chladila. Buď jsem geniální, ...(6.7.2009)

 • KangKun
  *****

  Moje osobní záležitost. Měla jsem štěstí, že můj první díl byl jeden z těch velmi zajímavých, záhadných a poutavých. Potom jsem sledovala i další díly, které vždy měli něco do sebe, uchvátilo mě to - znělka, herci, děj, žánr. Tak tento seriál zapadl k mému týdennímu stereotypu a i teď se na své oblíbené díly dívám, ale samozřejmě je taky hodně dílů, které mě absolutně nebaví, ale to nemění nic na tom, že je to moje osobní záležitost.(9.5.2011)

 • Slarque
  ***

  Český pokus o Akta X postavené na skutečných záhadách (nebo jejich mixu) je ve výsledku dost průměrným. První díl se mi líbil asi nejvíc, čím víc přibívalo exotiky, tím méně jsou epizody uvěřitelné. Když jsem viděl dva neschopné agenty britské tajné služby pobíhat po Zvíkově a okolí, přemýšlel jsem jenom, jestli to nemá být nějaká parodie. A samotná postava Strážce duší se stávala stále zbytečnější a řada dílů by byla zajímavější bez ní.(19.4.2005)

 • dR.oFcA
  ***

  Sakra, tohle nebylo úplně špatný. Ta dvojice k sobě fakt sedí, Vaculík a Norisová sou fajn, náměty jednotlivých dílů taky nebyly špatný, občas to bylo nudný, ale nevypadalo to úplně debilně. Jen to bohužel furt působilo celkem celkem neuvěřitelně, nebylo to správně podaný do toho tuzemskýho prostředí mi přijde... nevim... mělo to potencial...(18.8.2010)

 • Tosim
  ***

  Je to fakt. Tam, kde záhada čerpá z našich kořenů, je seriál uvěřitelnější. Trikově i režisérsky velice chudičké, plné drobných, ale málo důležitých logických chyb. Norisová není herečka (to jsme snad viděli už Rebelech), ale s Vaculíkem dávají dohromady docela sympatickou dvojičku. Jako jednohubka k pondělnímu večernímu kafi - ideální seriál.(29.3.2005)

 • - V epizodě s názvem "Madonin dar "si během rozhovoru kriminalistky a policisty lze v pozadí všimnout, že mrtvola Jiřiny Písečné v autě mrkne. (Matylda13)

 • - V epizóde "Syndrom ozveny" môžeme na konci 4. minúty počuť pieseň "Stín katedrál" z filmu Rebelové (2001). (janik79)

 • - V epizodě „Hrobka času“ se Armín večer po natáčení dokumentu na hradě Zvíkov převlékne do světlých kalhot a bílé košile, v dalším záběru ale na sobě má tmavé kalhoty a černou polokošili. (navabaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace