Strážce duší

Krimi / Mysteriózní
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (více)

Série(2) / Epizody(13)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

Kakho-oto

Úroveň jednotlivých dílů se pohybuje od dvou do pěti hvězdiček. Mimochodem první díl Tajemství templu považuji za sotva průměrnou epizodu seriálu (rovněž kvůli příliš dlouhé stopáži). Nejlepší epizody - Hrobka času, Neviditelný zabiják, Maska smrti, Poslední princezna (jediné pětihvězdičkové). Nejslabší díl - Bratrstvo ohně (jediný dvouhvězdičkový). Ke scénám, které mám nejraději, patří dvojrole Zdenky Procházkové v epizodě Maska smrti. Rozhodně velice pěkný a zajímavý seriál, který se České televizi opravdu povedl. Celkově 75 % ()

MissSimm

Amatérské úvodní titulky, příšerné dialogy, herecké výkony většinou dosti slabé. Místy ale zajímavé a napínavé. ()

haWranka

Ach, já mám Strážce duší moc moc moc ráda. Některý příběhy byly vyloženě úžasný a miluju jiskření mezi hlavními představiteli (Lukáš Vaculík byl vždycky kus a nejspíš vždycky bude). Bohužel jak seriál pokračoval, díly ztrácely na zajímavosti a vlastně byly až nudný. Přesto tajně doufám v pokračování, který asi nikdy nepřijde... ()

Shakaar

Poslední dobou málo seriálů vyrobeno v čechách prorazí a aspoň uspěje...no vzhledem k rozmachu amerických seriálů se není co divit. Ovšem v tomhle případě jsem byl mile překvapen. Ač na pohled naprosto odpudivá znělka se seriál jeví jako jednooký král mezi seriály za poslední dobu. Určitě k tomu přidalo i herecké obsazení, kde se po dlouhé době oběvil Lukáš Vaculík a byl doplněn vycházející hvězdou českého filmu Zuzanou Norisovou. Tématika je taky zvolená dobře, už jen proto že tajné báje a pověsti mě odjakživa zajimali. Co trochu srází hodnocení je tak trochu problém českých seriálů a to je krátkost...mnohé se nepřekulí přes 13 dílů. Škoda mělo to potenciál. ()

Psycho.R

Na nedělní večer hezká záležitost, pokud by ale měl vzniknout i film, musel by být mnohem tajemnější a údernější ()

Martin9

Zajímavý seriál, který je na čeké poměry docela povedený se slušným hereckým obsazením. Prvních 6 dílů je velmi povedených (4 až 5 hvězdiček), poslední díly stojí za ho*no (1 až 2 hvězdičky). Celkový průměr. 50% ()

junglewar

Tak já nevím: shlédnul jsem to v rámci TV nudné letní sezóny 2015 celé a musím říct, že to není špatné letní dívání. Od vzniku seriálu uplynul nějaký čásek. Vzniklo pár dalších rádoby tajuplných seriálů: Santiniho jazyk, Ďáblova lest a další. Každý z nich je ještě o řád horší, blbější a naivnější. Vaculík je skutečně neherec, ale to on vlastně je! Ty jeho vypoulený oči, vyceněný zuby a kachní chůze... Ale Zuzana Norisová je prostě kočka! Já bych nebyl tak přísný v tom hodnocení. Beru to tak, jak jsem uvedl v úvodu: celkem příjemný letní podvečerní pokoukání. Až na toho Davida Suchařípu. To je fakt vtipná figurka. ()

Astrebleue

Je to dost na pomezí.Ale dvě tomu dát nemůžu, přecejen zde byla vidět snaha o originalitu a že se to ne všude povedlo, to se dá ještě odpustit.S odpuštěním po letech jsem přišla na to, že tenhle seriál upoutává nejspíš věkově specifické kategorie, neboť v době, kdy ho začli vysílat, sem byla do něj ,,zažraná" a dneska se tomu s nostalgií směju, zvlášť Zuzce ten projev nějak nemůžu uvěřit a pořád čekám, kdy někdo řekne klapka a všichni se začnou strašně řehtat:-) ()

Rodin

Kristova noho, já byl napjatej, jako guma vod spoďárů. Nebýt tam pěkné Zuzany Norisové, nedal bych snad ani tu jednu hvězdu. Doufám, že nebude natočena nějaká další série, ve které by nám ve třináctvi dílech bylo vysvětleno, co to tam vlastně pořád dělá ten voplendátor David Suchařípa (a proč). ()

Alojs

Naprosto mimózní pokus o česká Akta X. Najde se pár světlých okamžiků, ale jakmile se na jevišti objeví mysteriózno, je zle. ()

DadysGirl

Vypadá to, že tahle série nemá zrovna moc příznivců, ale já se jí musím zastat... Mysteriózní je to příjemně a ne zase přehnaně, ústřednímu triu i duu to spolu ladí a jde... A k obsazení nemám námitek, ani k lokacím... Dokonce i hudba příjemná... Jen snad triky a úvodní titulky nejsou zrovna můj šálek kávy... Některé díly povedenější některé vysloveně slabé, ale celkově na tenhle seriál ráda vzpomínám a občas si nějaký díl pustím znovu... ()

Milda003

Na české poměry bych řekl, že celkem zajímavé zápletky... Ano efekty zde musíme pominout, ale jinak celkem obstojné... ()

PB2

"Já... přitahuju neštěstí" "Tak to snad dělá každá ženská, ne?" Pokud vím, tak tohle je první dramatické seriál, na kterém spolupracoval Arnošt Vašíček a musím říct, že se mi docela líbí. Jak herecké obsazení, tak náměty. Samozřejmě v porovnání s Akty X se tomu dá pár věcí vytknout, ale po pravdě mi postavy přišly sympatičtější a jejich jednání logičtější, než Muldera a Scullyové. Vlastně všechny díly, které jsem zatím viděl byly lepší než průměrný díl Akt X. ()

maeb

Nic moc jsem od tohoto seriálu nečekal, takže docela milé překvapení. Sice občas trošku topornější herecké výkony a někdy příliš očividná snaha "být kůl", ale jinak docela pěkná atmosféra a poměrně chytrý a zajímavý příběh. Suchařípa je fakt démonický. Rozhodně mne to přesvědčilo podívat se na to ještě jednou (což už se u českého seriálu nestalo ani nepamatuji). Takže zatím je to za 70%, uvidíme dál... ()

alpeew odpad!

Slabomyslně zpracované "tajemno", kterému by mohli uvěřit (ale rzhodně ne se bát či s napětím sledovat) leda začínající čtenáři...takže ve filmu odpad! ()

pe3czech

Hvězdička za Norrisovou. Nikoliv za její talent a podání, ale za její půvab, tělem by se uživila daleko lépe než seriozní herečkou. Ale obojí se dá do jisté míry skloubit - existují i porna s příběhem ()

MrMir

2+. Velmi slabá režie, příšerná Norisová (herecky, jinak je to kočka), nepřesvědčivý Vaculík a slabá atmosféra. Co však film drží nad vodou jsou reálné základy jednotlivých příběhů a vandrování po historických (většinou náboženských) reáliích. Ve většině dílů lze pochválit i scénář. Každopádně, úroveň jednotlivých dílů kolísá jako na houpačce. Velmi příjemný byl díl s Faustovým domem a legendou o magistru Kellym. Za ten bych dal i 70%. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein