Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)

A.L.E.S.

Můžu přiznat, že k tomuhle filmu mám hodně blízko. Po všech těch trapných pubertálních komediích typu "Prci, prci..." je to vážně vynikající snímek, který bych doporučil všem. Ještě nyní, v moderní a téměř tolerantní společnosti, je homosexualita problém. Ve filmu se tím režisér zabývá v pravém světle. Tak to prostě chodí... PS: oba hlavní herci jsou k nakousnutí... ;-) ()

venison

Příjemné dílko.. Hodně jemně, citlivě a něžně natočeno.. Myslím, že film obsahuje jednu z nejlepších erotických scén vůbec - sice jde o dva muže, ale emocionálně a esteticky zachyceno :-) Dokonce ani ta němčina v původním znění mi nevadila.. Jen tak dál německý filme :-) ()

Cortes3

Já film hodnotím velmi kladně. Celý film se mi líbil, nenudil jsem se ani chvíli, nebylo to zmatený což u filmu velmi oceňuji. Vystupovalo tu přiměřené množství lidí. Celkově mám německé filmy vcelku rád. Film dokreslovala příjemná hudba a celkově scénář byl povedený, prostředí hezké. Hodnotím velice kladně. ()

lucascus

Teenagerská love story, ale něco tady neklape. Nebo klape, ale jinak - kluci choděj s klukama, a nejenom choděj. Takovéto snímky jdou běžně mimo můj filmařský zájem, zde však můžeme najít určitou hloubku a psychologický vývoj postav. Ovšem určité situace jsou bohužel těžce předvídatelné, jednání postav je velmi laciné (především v první polovině filmu) a divák brzy pochopí, kdo z postav je jak orientovaný. Jen se divím, že to mezi sebou nevyčichli i samotní hrdinové filmu, protože ty hrátky v úvodu už o mnohém vypovídaly. Ale budiž.. Větší vadou na kráse jsou postavy trenérů veslařů. Ti jednají nelogicky, nikterak nezasahují do svého týmu, nic neovlivňují - což by reálně vypadalo zřejmě jinak. Slabší tři. ()

Macbeth

moc pekne natocene, a na nemecke pomery i hodne dobre zahrane... jen obcas na mne pusobila kamera trochu nevyvazene stejne jako hudebni doprovod... kazdopadne je to prijemny "relax", az na par vyhrocenych scen, a skvely film s gay tematikou... apropo ze by existoval veslarsky klub gayu? zvlastni :-) ()

vyfuk

Němci jsou v tom nějak kovaný. Je jasný, že filmů na těchto témat je hodně i z různých zemí, ale nemůžu se zbavit pocitu, že Němci toto řeší napříč vším. Film je německý, ale dost připomíná nízkorozpočtový nebo nezávislý Hollywood. Lehce opět omývané téma, ale ani zde není ani tak vystavována homosexualita a její problémy jako spíš sobectví, ignoranci a demenci postav jako takových. Což je na dané téma lehce nevyužitý potenciál. V celku zajímavý film, který se nakonec ukáže jako lehce nezajímavý. Škoda no. ()

Braddy

Musím říct, že je to asi zatím nejlepší film s gay tématikou, který jsem doposud viděl. Nechybí v něm nic, co by v takovém filmu mělo být. Humor, láska, drama. Ani chvilinku jsem se nenudil a určitě se na něj někdy rád podívám znovu. ()

ondrech

Kamera: Daniel Gottschalk... nejsem proti gayum, ale ani me nejak nenadchne pribeh, ve kterem vystupuji(treba Shortbus). Ale jak tohle muze mit 83 procent? Vzdyt je to pribeh jako kazdej jinej, predvidatelnej jak hruza. Tohle me dostalo vic, nez cely film. A ta kamera je proste o hovnu, velke nedotazeni, bez invence, zbytecne mnoho zaberu z ruky. Sice mam nemecke filmy rad, ale tohle je moc slabe. to uz radsi holky to chtej taky. ()

ZkuKol

Povedené osvěžení žánru letní romantiky pro teenagery. Hlavním problémem tohoto filmu je (z mého úhlu pohledu), že hrdina se kvůli lásce vykašle na nádhernou Alicju. Tahle výstavní kočička umí hrát, svádět a pohrávat si s mužským obecenstvem pouhým pohledem. Ale vážně, příběh je jednoduchý a veze se na trochu moralistické/poučné vlně. Herci a scénář ho vcelku drží, kamera si hraje s přírodou seč jí síly a rozpočet stačí. Pro 4% publikum asi povinnost, pro ostatní příjemná zábava - překvapivě ze země Uweho Bolla a Doktora z hor;-) Tobi a Achim jsou nejlepší kamarádi a společně jednou na letní soustředění - tam je čeká tréninkový dril a vztahové komplikace, vše vyvrchoilí o jedné letní bouři... 75% ()

luk.

Němčina není zrovna můj nejoblíbnější jazyk (spíše naopak) a homosexuální tématika mi taky není nejbližší, i přesto všechno se mi film hodně líbil, hlavně kamera byla chvílemi až "poetická" a to jsem opravdu nečekal. Nejvtipnější mi přišel křížek nad postelí s dvěma chlapci : ) . ()

noctambule

Námět "hledání sebe sama" ok, ale scénář dost pokulhával. Nebyl to nijak originální příběh, který navíc přinášel situace dost přitažené za vlasy, se spoustou klišé. Představitel hlavní role mi byl od prvního okamžiku neskutečně nesympatický, ale ostatní byli celkem fajn. Občas hezké momenty, dost to ale zazdil slabý konec. U mě je to na rozhraní, ale nakonec hlavně kvůli hezké hudbě a kameře se přikláním ke 3*. 55% ()

Kovaja

Jasných 5* to bez debat!!!!Od filmu se nedalo odlepit!! Nad homosexuálníma praktikama sem si zakrýval oči a nechápal jak mladej začínající teplouš Tobi odmítá soulož s nádhernou Anke.Opravdu stojí za zhlédnutí ()

Piškotka

Doslova letní smršť a otevřená výpověď o přiznání si odlišné sexuální orientace. Tobi si zřejmě jasně uvědomoval, že svého nejlepšího kamaráda miluje, ale přiznat to světu byl pro něj oříšek. Schovával se za domnělou imaginární heterosexuální zkušenost, aby zažil tu pravou homosexuální. Je dobře, že potkal hochy, co měli svůj coming out dávno za sebou. Pomohlo mu to se ostatním přiznat. K pousmání byla konverzace mezi gayi na téma klišé a chuť jednoho z nich svést stoprocentního heteráka. Představitel Tobiho hrál poměrně dobře a věrohodně. ()

angloumene

Letní bouře je film, který poodhaluje kousek ze života homosexuálů. Objevují se zde prvky hledání sebe sama, strach z odvrhnutí společností a neméně také sexuální vztahy s ostatními. Čekala jsem, že zde bude víc komediálních prvků (ale některé vtípky byly opravdu vydařené), místo toho se mi dostaly někdy až šokující scény (dva líbající se kluci mě moc neberou atp.), které ale byly zvláštně sladěny s celkovým "teen" pojetím filmu a jeho příjemnou svobodomyslností. Celkově 70%. ()

bloodcountes

vše podstatné za mě řekl Radek99. Dodám jen, že to byl velmi milý, zábavný a přes veškerou naléhavost tématu jaksi poklidný a přívětivý film. Film, ke kterýmu by člověk mohl mít pár výhrad, ale proč. Rozhodně jsem ráda, že jsem ho viděla, i když znova už si ho asi nedám. ()