Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Příběh o první velké lásce mladého chlapce ... k jeho kamarádovi. Standardní podívaná o tom, jak jsou první lásky těžké, zvláště pak ty homosexuální. ()

Arsenal83 odpad!

Keď sa stretnú dvaja rozpálení veslári, človek šípi vo vzduchu leto. Keď sa ale nasrdia a začnú sa letmými kýpeťmi „biť“ v dokazovaní si kto je väčší homoš, to už je letná búrka. Film so silnou pointou, kde posledný heterák ušiel pred stádom zvrhlíkov do lesa. ()

Stanislaus

Na dnešní poměry již celkem film s dosti probíranou tématikou, ve kterém se vyvíjí jak hetero- tak i homosexuální vztahy. Vždy jsem si myslel, že Němci umí natočit tak akorát "starou belu", ale zde se ukázali v novém a ne až zase tak špatném světle. Celý film skvěle doplňovala dobře vybraná hudební stránka, obsahující známé i neznámé skladby. Musím také pochválit výbornou práci s kamerou - skvělé záběry na faunu a flóru. A pak je tu samozřejmě samotný příběh. Chvílemi mi to přišlo až příliš naivní, ale na druhou stranu to nebylo až tak přehnané. ()

sharky

Nejsem gay, ale ocením kvality dobrého filmu a zajímavého a dnes aktuálního tématu, které bylo dřív tabu, na druhou stranu nemůžu nevidět zoufalé spojení těch nejprovařenějších klišé, které nakonec dává filmu jistou psychologickou nevěrohodnost. Já jem prostě neuvěřil že by kdokoli na místě hlavního hrdiny v jistých chvílích takhle jednal, škoda, protože příchod bouře během které se vše vyhrotí a obrazně řečeno se láme chleba v sobě měl velký potenciál... ()

Xeelee

Nějaká ta klišé a zaběhlá schémata se ve filmu objeví (je to přeci jen dost mainstreamově pojatej film), ale Letní bouře je vkusnej a velmi dobře natočenej i zahranej film, kterej má koule. Moc psychologicky propracovanejch a silně emotivních filmů o teenagerech a pro teenagery sem neviděl. Vlastně mě teď žádnej jinej nenapadá. ()

Mikah

Některé scény mi přišly trapné a první část jsem si jen říkala, že to snad nemohou myslet vážně, ale brzy jsem na to zapomněla. Uprostřed hezké přírody se za uvolněnou atmosférou a nesmyslnými řečmi puberťáků skrývá dobrý a skutečně smutný film, který mi dokonce i vehnal slzy do očí. ()

spaceboyCZ

Jeden z tech, ktery ukazuje homosexualy, prvni lasku, poznavani, problemy atd. realisticky a bez zbytecneho ujeteho ztrapnovani, jak to maji nekteri reziseri ve zvyku... Je to skvely film a doporucuju ho vsem. Navic ho tocili Nemci a neni to na nem temer znat ;) (kdyz to srovnam se soucasnou nemeckou tvorbou) ()

Praxis

Klub náročného diváka: Výběr Febiofestu 2005. Zajímavý film spojit coming out s teen komedií se nevidí každý den. Skvělý Robert Stadlober. 60% ()

Siegmund

I když děj je nereálný a některé situace víc než přitažené za vlasy, dávám plný počet bodů. Především za vynikající herecké výkony Roberta Stadlobera v roli Tobiho a Kostji Ullmanna v roli Achima. Dabing byl ve většině případů velmi dobrý. Skláním se před překladatelem německého textu, protože vymyslet na otázku: „A kde jsou ty holky z Berlína?“ odpověď: „Abys doudil moudí, co?“ považuji za skvělý husarský kousek. ()

blackrain

Před letní bouří je cítit ve vzduchu zvláštní elektrizující napětí a všechno okolo zhoustne, proto musí bouře přijít, aby se vzduch mohl vyčistit a mohlo se zase volně dýchat. Tak to samozřejmě není jenom v přírodě, ale i mezilidských vztazích, které dokážou být někdy strašně komplikované. Také to může být jedna z metafor, která definuje vnitřní pochody jedince. Kreuzpaintner citlivě natočil film na citlivé téma. Všechno tu působilo reálně, civilně a přirozeně. ()

vanadium

Velmi milé překvapení! Výborný film o coming outu. Trochu jsem se obával té německé produkce, a pravda, vybavuju si dvě místa, která mě praštila trapností německého humoru, ale to je jediné negativum, naprosto zanedbatelné. Z tohoto filmu vyloženě sálá cit tvůrců pro krásno. Zasazení děje do přírody, vkusné kompozice záběrů, milování kluků na molu (mám na mysli umělecké ztvárnění), neodolatelně krásná Alicja Bachleda. Dějově výborné, ucelené, všeobjímající všechny fáze coming outu. Hrozně se mi líbil úsek ke konci filmu, kde byla postupně ukázána jednotlivá místa, kde se předtím odehrával děj - zapomenutá osuška v rákosí, molo, všechna ta místa, kde se předtím něco silného odehrálo, genius loci z těch míst vyloženě vyzařoval. Kultivovaná, emočně plastická teenage komedie. Jo, a je milé jednou za čas zahlídnout německou dálnici bez toho, aniž by se po ní zběsile proháněl Semir :) ()

FilmFan24

Láska je láska...Dva nejlepší kamarádi z nichž jedem začíná cítit k tomu druhému víc než jen přátelství. Sympatický film o prvních láskách a hledání vlastní identity zasazený do prostředí tréninkového veslařského tábora, kde se postupně příchodem letní bouře vše vyhrotí...Přirozené herecké výkony hlavních představitelů Roberta Stadlobera a Kostji Ullmanna jsou hlavním kladem nadprůměrné komediální romance, která vkusně a s humorným nadhledem líčí trampoty s dospíváním a objevováním sebe sama. ()

Eldrick

Žádná homo bouře se fakt nekoná. Nato, že to bylo o teplouších made by Deutschland, to bylo docela vtipný. Akorát Farrellovu polskou kočku mohli Germáni využít mnohem líp. Ale šprechtit umí holka moc dobře. ()

lioncel

Nejsem žádný velký filmový šťoural a většinou ani moc neprotestuji při sledování některých přehnaných či hodně nepravděpodobných momentů v různých movie dílech, většinou chápu záměr a potřeby filmových tvůrců, ale co mě tady ke konci úplně praštilo přes oči : v dorostenecké či dokonce v juniorské kategorii (ale vlastně vůbec v žádné) je nemožné, aby dívka veslovala na regatě (při závodech) v závodní lodi společně s chlapci .. nejen, že pravidla něco podobného vůbec striktně nepřipouští .. ale hlavně .. vždyť by jim nemohla fyzicky stačit .. uštvali by ji chudinku po několika desítkách metrů … ()

pakobylka

Němci umí točit příběhy ze života, které jsou emotivní, úsměvné i dramatické zároveň, ale tohle vážně není ten případ. Nad prvoplánovým a plytkým scénářem bych byla ochotná přimhouřit oči, ten se dá u komedie tolerovat, ale dosti zoufalé režijní vedení film dokonale odepsalo. Vesměs všechny herecké výkony jsou přes veškerou snahu mdlé a naprosto nepřesvědčivé, situace a dialogy hloupé a na hony vzdálené realitě - i když nevím, jestli celkový dojem neumocnil i český dabing na DVD … titulky jaksi nebyly k mání. Výsledkem je nevalný, vypreparovaný, neživotaschopný produkt, který má s dobrou filmovou tvorbou pramálo společného. 1* za námět - kvůli němu nějak nejsem schopná hodit celou tu nešťastnou záležitost do odpadu, jenomže téma odlišné sexuální orientace a hledání vlastní identity si zasloužilo DALEKO exkluzivnější zpracování. ()

Carrie_3

Nejprve, než se pustím do hodnocení tohoto filmu, musím podotknout, že nemám vůbec nic proti filmům s homosexuální tématikou, ba naopak si je ráda i pustím. Německý snímek zavede diváky na soustředění veslařského oddílu, kde mají jednotlivé postavy možnost se plně projevit. Nemohu si pomoci, ale už od počátku mi film přišel trochu jako groteska, pokud takovýmto způsobem fungují různá sportovní soustředění, tak by mě nepřekvapilo, kdyby všechny závody prohrály. Jednotlivé scény na mě působily strašně prvoplánově, bez nápadu, člověk dokázal odhadnout, co přijde dále apod. Jako jediné pozitivum snímku hodnotím některé záběry kamery, které byly v několika okamžicích velmi povedené. ()

Radiq

Už jsem viděl dost filmů o homo (pozor, teď nemyslím sapiens), ale tenhle byl asi nejvíc teplej. No vždyť to taky bylo německý, tak co jinýho se dalo čekat... No a jinak je to o tom, že to může být celkem lúzrovitý, když se přiznáte... Akorát sem si říkal: chudák holka, ona se tak trápí s gayem a přitom kdyby řekla mně... Zasmál jsem se jednou: "Dal jsem svýmu piňdourovi pěkně za uši..." Ty ero scény mi přišly dost autentický, až mi z toho bylo těžko ve vnitřnostech (nevím, jestli si to hoši taky řádně užili). Vesměs mě to nebavilo. ()

Gavin87

Některé scény mi přišly velice vtipné. Celkově se mi ale tento film příliš nelíbil. Jímá mě podezření, že to je způsobeno německou produkcí, ke které a priori chovám silnou nedůvěru. Klasický milostný trojúhelník všech teen filmů s gay tématikou už mě docela nudí. ()