Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk. (Bontonfilm)

Al90

film me prekvapil,necekal jsem nic extra,ale skoro dve hodky jsem jen ziral a kroutil hlavou jaky mam pred sebou snimek,jednim slovem prijemne prekvapeni a u me 4 hvezdicky :) po dlouhe dobe film z obdobi Holocaustu,ktery na me silne zapusobil,skoda nijak nevyrazneho konce ale tak co se da delat :) ()

Bohdy67

Jako hlavní zajíamovst filmů bych viděl právě to, že filmů o pekle v koncetračních táborech je mnoho,ale o tom předpeklí ve vlacích smrti téměř žádný, přitom ta cesta byla neméně strašlivá a možná ještě smrtící... Už při výkladu v Osvětimi mě fakt,že židé absolvovali několikadenní cesty napříč Evropou zůstal zaryt v paměti... Hlavně cesty například z Norska a dalších odlehlých zemí od Polska měli téměř 99% někdy i 100% úmrtnost. Žádný film nedokáže nastínit ty hrůzy a utrpení co ti lidé prožili,ale poslední vlak se o to alespon pokusil... 87% ()

injoy odpad!

No tak to byla ale trapárna... Nechápu jak tomu může někdo dát víc než odpad. Chápu, že to měli židi těžký, ale dokoukat tuhle slátaninu je taky dost těžký... ()

jaanyna

Příšerné výkony herců! Občas mi to přišlo jako parodie a asi dvakrát jsem se přistihla, jak se hlasitě chechtám. Načež se mě můj protějšek optal: "Na co se koukáš?" a po mé odpovědi: "Ale, na film o Židech, jak je vezou do koncentráku" si zřejmě pomyslel, že žije již patnáct let s dobře maskovanou nacistkou. ()

xardix

Film má hutnou atmosféru, za co může zvolené téma, ne jeho průměrné zpracování. Děj je velmi rozvláčný a neobsahuje nic, co by nebylo viděno již někde jinde. ()

Alasdaira

Zajímalo by mě, zda jsou podobné snímky, které si dovolují ztvárňovat tak silná a citlivá témata, aspoň v něčem podle skutečných osudů. Nemyslím na vnější podmínky, které ty statisíce mučedníků musely během transportů vytrpět. Doufám, že příběh zachráněné Niny a Rút je skutečný, protože vymýšlet si něco takového by bylo hodně kruté až ironické. Film se pokouší působit nanejvýš autenticky, člověk má pocit, že se skutečně vcítil do místa a času děje. Trochu se bojím tento film hodnotit. Režisér si vzal příliš velké sousto, pokud chce dojmout diváky, docela se to asi povedlo. Až na nedotažený konec. Neměl by ale kombinovat reálné osudy s fiktivními. Herecké výkony až na výjimky nic moc, strnulé, prkenné, přehnané, patetické. ()

soukyd33

Co k tomu dodat? Zvěrstva, která byla spáchána na židech, by nikoho neměli ani napadnout. Nacisté byli opravdu grázlové se vším všudy. Herecké výkony excelentní. Herecké obsazení super. Atmosféra velmi dramatická. Hudba dobrá. Poznámka: Tohle by snad nikdo dneska nepřežil. Hvězdiček 5 ()

josefina

Čekala jsem mnohem větší průser vzhledem k celkové "levnosti" snímku i obsazení. Rozjezd je rozpačitý, ruší zejména flashbacky do životů "cestujících" a žánrová klišé, jak se však film rozbíhá, vtahuje víc, než jsem si přála. Na jeho konci jsem byla upřímně zděšená, myšlenku předal zcela. Pokud jsou podobné sondy snahou se s touto tematikou vyrovnat, ukazuje se, že to opravdu není možné. ()

Leila75

Hodně silný příběh poslední cesty směr Osvětim.Tento snímek má pro mě obrovskou sílu a snažím se přemýšlet o tom,jak strašná to byla doba...Je dobře,že filmy s tímto tématem se stále točí,nebo´t jsme neponaučitelní,jen kolik válečných konfliktů probíhá ve světě v této době... ()

annevelyn

vskutku působivé drama, které má potenciál ukázat skutečnosti v realisticky stísněné a napjaté atmosféře, kterou podtrhne i řada známých ( i českých) osobností se skvělými výkony. Nicméně jediný prvek, který tomuto filmu zoufale chyběl byla forma, která by ho dokázala vytrhnout ze zástupu zajímavých nicméně formálně nedokonalých filmů. (ta jedna hvězdička je stržena za kameru) ()

BellaRagazza

Klišoidní rádoby dojemná nuda. Film jsem začala ,,proklikávat" po tom, co jakási žena začala do hlavně pistole nacistického dozorce zpívat nejspíše odbojnou píseň. Míchání výborných a špatných herců to celé jen dorazilo - Nina Divíšková vedle nabušeného krasavce Gedeona Burkharda? To nemůžou myslet vážně... ()

Lion438

Hodně netradiční pohled na tolikrát zpracované téma. Předností filmu je především jeho atmosféra, která je opravdu silná a zasáhne jistě každého. Drama dokreslují i rodinné příběhy, které se prolínají hlavní linkou snímku. ()

tamarkaaa

Původně jsem dala 4 hvězdy, ale po uležení musím dát 5. Skvěle zobrazená realita tehdejších transportů.. Ještě dlouho mě film nutil nad ním přemýšlet! Jsem relativně zvyklá na tuto smutnou, dramatickou tematiku, ale už dlouho se mi nestalo, aby mě něco takhle dostalo.. Svůj díl na tom jistě má i fakt, že mám syna jménem David, který je stejně starý jako malý David z transportu.. Asi poprvé jsem si dokázala opravdu představit, jaké to tehdy bylo! ()

Thoman

Z mého pohledu strašně silný film. Je hodně snímků z koncentráku nebo z války, ale doteď jsem neviděl příběh takto pojatý. Neumíme si ani představit, co ti lidé zažili. Je třeba točit filmy jako tento a nikdy nezapomenout. Udivují mě ignorantské komentáře typu LIVINGDEAD - Co se asi dělo po příjezdu do Auschwitz??? Hádej... ()

clubland

Židia, židia a opäť židia. Všade sa hovorí len o samých židoch, ako trpeli, čo všetko sa im stalo. Nikde sa ale nehovorí úplná pravda. Každá minca má dve strany a ja už nechcem počúvať každú chvíľu len o nich. Veď neboli sami, kto trpeli. Nikde sa nehovorí, koľko nevinných ľudí popravili američania počas holokaustu, ktorý pácha USA na celom svete dodnes. Nikde sa nehovorí, koľko ľudí trpelo za bývalého ZSSR na Sibíri. Ja už začínam mať tých Židov plné zuby. Bez urážky. Ďakujem, neprosím si. Takéto trápne dielka ma už nedojmú. ()

BMWM3

Naprosto dechberoucí drama o deportovaných německých židech z Berlína do Osvětimi.Svou těžkou atmosférou se film dá přiřadit k Schindlerovu seznamu.Ve filmu hraje spoustu českých herců ať už známých nebo neznámých,ale hlavní role mají přiřazené Němci v čele s Gedeonem Burkhardem,který se dle mého názoru do té role absolutně vůbec nehodí. ()

Widlicka4

Solidní počin a možná až překvapivá ochota německých tvůrců podívat se na temná místa vlastní národní minulosti. I když německá kinematografie s tímto přístupem měla (má) souhrnně vzato menší problém než česká. Je to sice cíleně (a místy až moc) srdceryvné, nicméně podstata sdělení se nevytratila. Dobře vystupňovaná atmosféra cesty v dobytčáku nemůže na diváka nepůsobit. A je jen dobře, že se námětem filmu staly i méně známé skutečnosti řešení židovské otázky, ne jen koncentrační tábory jako takové. ()

Jahan_Yousaf

Herecké výkony příšerné. Jediná scénka, která mne trochu dojala, bylo úmrtí resp. udušení dvou děťátek. 3* jen za úžasnou Sibel Kekilli, pro kterou mám slabost kvůli Game of Thrones. :) ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu