Mladík Sean Jones se stal náhodným svědkem vraždy, kdy mafiánský bos Eddie Kim zavraždí státního zástupce, jenž proti němu chystal žalobu. Jako nepohodlný svědek se pochopitelně stane dalším cílem Kimových zabijáků, před nimi ho nečekaně zachrání drsný agent FBI Neville Flynn. Ten ho také přesvědčí, že jediný způsob, jak být v bezpečí, je vypovídat u soudu. Navzdory všem bezpečnostním opatřením se Kim od svých informátorů dozví, kterým letadlem má být Sean dopraven do Los Angeles. Krátce po startu začnou z krabic v zavazadlovém prostoru vylézat běsnící hadi. Pomalu se rozlézají po letadle a jejich obětí se stane každý, kdo se ocitne v jejich dosahu. Poškodí elektroniku řízení a díky nim zemře i kapitán letadla, který se snažil zjistit příčinu závady. Když pak hadi zaútočí i v pilotní kabině, druhý pilot při obraně omylem otevře v celém letadle schránky s dýchacími maskami a odtud na cestující vypadnou další hadi. Neville Flynn začne s pomocí letušek Claire a Tiffany organizovat záchranu cestujících a obranu proti agresivním plazům. Agenti zjistí, že v letadle jsou stovky hadů z celého světa, proti kterým nemají nemocnice protilátky. Zdá se, že letadlo se stalo dokonalou smrtící pastí, ze které není úniku. (TV Nova)

Ravi

Tenhle film je mimo realitu mých mezí pochopení a nebýt Jacksona, tak i mimo spektrum koukatelnosti. Béčko se vším všudy, které ale není ani dobré, ani chytré, jenom trochu zábavné. A hned řeknu spoiler. FBI převáží vězně na palubě letadla, povědomé? Tak jedem dál. Toho vězně se někdo snaží zabít, povědomé? Taky se všechno samozřejmě podělá a oba piloti skončí špatně, povědomé? Přistát musí týpek, co přistával jenom ve hře, povědomé? No, jestli se ptáte, co je vlastně na tomto filmu nového v rámci zaběhnutých klišé podobných filmů, prozrazuje to název. Tím jsme milé dámy a pánové vyčerpali veškerý potenciál filmu. Věru není toho mnoho. 15% = 1/5 ()

hot_spot

Bohužel, tohle se nedá strávit ani s kýblem nadsázky. Další z těch filmů kde jsou všichni cool a sexy, vyvražďovány jsou zásadně nesympatické postavy a k ovládání letadla stačí tahat za knipl. Každá druhá scéna je stupidní a nelogická, každá druhá hláška je otřepaná až hrůza a na konci si samozřejmě všichni vymění čísla a poplácají se po zádech. Samuel trefí hada na tři metry harpunou bez míření, s ledadlem se parkuje jako se škodovkou a Playstation 2 je cool - hlubší zážitek si z tohohle škváru neodnesete. ()

Krasus

Vrchol béčkového možná až céčkového filmu,ale za tu nadsázku,suchý hlášky,nekompromisního Samuela a nepochopitelný konec dávam 4 hvězdy. ()

deckardx

Nedoporucuju koukat, pokud nesnasite hady... Becko jako remen, ale vyborne podany... Hadi byli uplne vsude a je tam par opravdu dobrejch scen a nektery sou perfektne uchylny.. Sanuel L. Jackson zase zahral brutalne drsnyho hrdinu a docela sem mu to uveril, ten si v tehlech rolich libuje... Celkove velmi dobra zabava, ale nesmi se to brat moc vazne.. ()

iantomasik

Tak jo, tenhle film dává spojení "kalhotový had" další rozměr. Viděl jsem kozy, rozbíjení hlav baseballkou, tlusťošku udělanou hadem, řadu nekompromisních kousnutí a tak nějak všechno, co si můžu přát. Už z názvu a zápletky bylo jasný, že půjde o ukrutný béčko a taky že jo. Přítomnost Samuela z toho dělá zajímavou raritku. ()

Ironfood

Nebylo to tak strašné, jak jsem čekal (i když možná hlavně proto, že mi některé scény připomněly Připoutejte se, prosím) Pokud má někdo rád katastrofické filmy o ohrožených letadlech a útocích hejn zvířatek na lidi, tak by se možná mohl celkem bavit... ()

rubik1 odpad!

Tak toto bolo naozaj silné kafe. Nikdy by som nepovedal že S. Lee Jackson sa dá na takúto pi*ovinu. Myslím že názov filmu hovorí sám za seba: HADY V LIETADLE.... preboha svatého ježiš maria ! ()

Wbcko

Dost jsem se nasmál. Jinak je to samozřejmě naprostá debilita od začátku a do konce. K filmu to chce tak minimálně čtyři silnější piva a partu dobře naladěných kamarádů. ()

jefff

Hodně těžko koukatelné. Je to totiž fakt hrozná hovadina s digitálními hady, jak z videohry z devadesátek. Postavy se tu chovají divně, režie je strašně béčko až céčková a já nevím...mě to nepřišlo ani moc zábavný, ()

Anticque

Hadi, hadi a zase všude jenom hadi. Poté co jsem si pustil trailer Snakes on the plane, jsem byl potěšen, že si někdo vůbec troufne tento film natočit, neboť je celkem jisté že kritici to tzv. sežerou, ale dneska já tvrdím opak. Hadi v letadle je výborně natočený filmeček , který je podpořen slušivými efekty a hlavně dobře načasovaným humorem, který patří vůbec mezi to nejlepší co film nabídne. Ač je podle žánru film směsicí akčního hororu a thrilleru, tak mě to přijde jako oddechový komediální horor, u kterého se člověk spíše více zasměje než něčeho lekne. No to znamená že s atmosférou jsem se mockrát ve filmu nepotkal ale to vůbec nevadí, neboť na druhou stranu jsem se velmi pobavil. černošský humor byl zase poznat a tomuse prostě nedalo nezasmát a ještě Samuel L. Jasckson, to je prostě stálice. Prostě řečeno film ode mě dostává známku 4 a v procentech 75%. ()

Smileface

U Hadů v letadle jsem se bavil víc než u všech letních "hitů" dohromady. Recept vtipné hlášky + neutuchající napětí + dostatečný nadhled mi vyhovuje. Ano je to béčko, ale řádně vás pobaví, což mnohé filmy s označením AAA nedokáží. ()

BMAJTZ

Ok bylo to becko jako sfina, ale ja jsem clovek co hady primo nesnasi takze to na me melo dvakrat takovy ucinek. Dejme tomu, ze to proste neodpovidalo nejakym realiim, ale i tak myslim, ze se tyden budu dvakrat koukat do hajzliku nez si na nej sednu jestli tam neni nejaky had. Uhh v nekterych scenach me az otrepalo. A zaver na prknech byl naprosto dementni. Nebyt to o hadech bylo by to na dve. ()

mikulíšek

Vcelku kvalitní píčovina. Samotný nápad s hady v letadle je geniální. Jednotlivé ataky hadů jsou mnohdy roztomile přenápadité. Bohužel film nemá (kvalitní) scénář, takže nejdřív čekáte, pak se 20 minut bavíte, a pak se nudíte až do konce. Není to nevyužitý potenciál, protože tady žádný potenciál nikdy nebyl, jen je škoda, že zábavný vstup hadů na scénu a jijich krátkodobé řádění je to jediné kvůli čemu se na film koukat (debilní pseudovážnost nepočítám). ()

folklorman

Dnešní doba jen potvrzuje, že najít ucházející (originální) námět je věc stále obtížnější. Nejen v letadlech, ale i na jiných myslitelných místech se objevily všechny možné druhy záporáků v podobě včel, oživlých mrtvol, pavouků, masožravých virů a mnoho dalších elementů, které člověku znepříjemní den (popřípadě noc). V tomto filmu šáhli tvůrci po problematice agresivních hadů terorizujících pasažéry letadla. Na rozdíl od společnosti Asylum, disponuje film o mnoho vyšším rozpočtem, takže digitální hadi nevypadají tak otřesně. Bylo pro mě docela překvapení, že za kamerou stál Adam Greenberg známí především spoluprací na filmu Terminátor 2 odměněnou nominací na Oscara. Bohužel nepředvedl žádnou kreativitu ani svoji legendární přeostřovačku , takže se jeho výkon zařadil mezi ostatní průměrné složky tohoto čistě průměrného filmu. ()

dris

Neville Flynn: To už stačilo! Už mám po krk těch zkurvených hadů v tom zkurveném letadle! Zapněte si všichni pásy. Trochu tady vyvětráme! Film hadi v letadle jsem si pustil kvůli jednomu prostému důvodu a to: kvůli tomu rozruchu, který tenhle ze začátku ne moc ambiciózní film vyvolal. Film jsem si pouštěl s tím, že to bude blbost a jelikož nesnáším filmy kde se hlavní děj odehrává v letadle, protože jsou tyhle filmy podle mě přímo přeplněné řadou klišé jsem si myslel, že to bude tuplovaně blbost a.......... byla to blbost. Když jsem zapnul DVD a začal hrát film hned mě chytla úvodní perfektní písnička a skvělé záběry moře a jízdy na krosové motorce, a dokonce i úvodní akční scény se mi líbili a říkal jsem si "To by mohla být pohodová akční podívaná" A pak nasedli do letadla a šlo to od 9ti k 5ti. Po letadle se začali plížit dementní hadi, kteří se naprosto dementně chovali (nejsem odborník ani nehodlám zkoumat na kolik byli hadi reální, jelikož to podle mě není zas až tak důležité) a film začal produkovat jedno klišé a pak druhé a třetí a...... Začalo to milostnýma pohledama hlavního drsňáka v podání Samuela L. Jacksona s letuškou, šlo to přes nelogické a předvídatelné chování lidí a pak přišel vrcholný závěr a naprosto gigantické klišé! Ano piloti umřeli..... Tohle neberu ani jako prozrazení děje, jelikož to podle mě každý čeká! A řídit musel někdo kdo to v životě nedělal (teda skoro) pomocí navigování letecké věže......no ne tak docela... tohle udělalo u mě velké plus, jelikož se filmaři nad tímto klišé trošku podzvedli a ujali se ho v celku zábavně. A to bylo jediné co mě na filmu zaujalo, že do toho filmaři přimíchali kapku humoru........ Závěr: Do letadla se Samuelem L. Jacksonem už znova nenasednu a sem docela rád, že už jsme přistáli i když mě během letu párkrát pobavil.... Dávám 20% a zlobte se na mě jak chcete........ ()

Pomsta opeřeného hada

Pomsta opeřeného hada

09.05.2006

Věřte nebo ne, ale dějí se divné věci. Princ Charles začal nosit šaty lady Di, 90% blondýnek zmizelo nedlouho po premiéře Titanicu a v USA vznikl další fenomén. Ptáte-li se proč, řeknu netuším. Ptáte… (více)