Mladík Sean Jones se stal náhodným svědkem vraždy, kdy mafiánský bos Eddie Kim zavraždí státního zástupce, jenž proti němu chystal žalobu. Jako nepohodlný svědek se pochopitelně stane dalším cílem Kimových zabijáků, před nimi ho nečekaně zachrání drsný agent FBI Neville Flynn. Ten ho také přesvědčí, že jediný způsob, jak být v bezpečí, je vypovídat u soudu. Navzdory všem bezpečnostním opatřením se Kim od svých informátorů dozví, kterým letadlem má být Sean dopraven do Los Angeles. Krátce po startu začnou z krabic v zavazadlovém prostoru vylézat běsnící hadi. Pomalu se rozlézají po letadle a jejich obětí se stane každý, kdo se ocitne v jejich dosahu. Poškodí elektroniku řízení a díky nim zemře i kapitán letadla, který se snažil zjistit příčinu závady. Když pak hadi zaútočí i v pilotní kabině, druhý pilot při obraně omylem otevře v celém letadle schránky s dýchacími maskami a odtud na cestující vypadnou další hadi. Neville Flynn začne s pomocí letušek Claire a Tiffany organizovat záchranu cestujících a obranu proti agresivním plazům. Agenti zjistí, že v letadle jsou stovky hadů z celého světa, proti kterým nemají nemocnice protilátky. Zdá se, že letadlo se stalo dokonalou smrtící pastí, ze které není úniku. (TV Nova)

-krusty-

EHF: Přiznám se, že jsem čekal naprosto megakultovní a hláškami nacpaný nervák...alespoň takové zvěsti jej předcházely...ale ve finále se z toho celého vyklubal relativně normální film s přemnoženými hady. Nic tak šokujícího jsem u sledování nezažil a film mi nepřišel ani ultradobrý, ani ultrablbý. Prostě normálka...ale dobrá: solidně sledovatelná normálka. Samozřejmě že počítačoví hadi jsou prostě jenom počítačoví hadi (mimochodem, přišli mi takoví skoro všichni, takže netuším kde hrálo těch údajně 450 opravdových) a herecké výkony nebudou oscarové (příjemně se ale koukalo na Samuela Jacksona a Juliannu Margulies). Ale film svůj účel splnil a těch sto minut bylo smysluplně trávených. Mohl bych postrádat hadí útok na močícího chlápka ale to je jenom detail. Nenáročný a nijak šokující film. Lepší průměr se vším všudy...dám jej někdy zase. ()

Pepaa7

Ou ou... Animace choré, chování hádů nereálné, zápletka nezajímavá, film hrozně nezáživný. Hodně chabá 1 hvězda a popravdě ani nevím za co... Mimochodem : Tvůrcům asi nikdo neřekl že korálovka není jedovatá a že její jedinou snahou opravdu není člověka pokousat hned jak ho spatří :D Mimochodem n.2 : A já měl sakra v hlavě že hadi se pohybují pomalu a neskáčou? A v tomhle filmu je to uplně normální věc že hadi lítaj vzduchem o 106 :D ()

Gafro007

Tak moc Béčkový až trapný horor, že se stal tak legendárním :). Samozřejmě bůh ví co by to bylo bez Samuela L Jacksona, který tomu dodává to jeho kouzlo. :) Bez očekávání a se smyslem pro humor, se na to dá kouknout při nudném večeru. ()

janny odpad!

"Hady v lietadle,"prečítal Sam,"Scenár nemusím ani čítať beriem ten džob bude to bomba!".A tak sa stalo. Jednoducho ďalší akční hrdina-všetko-prežije film. ()

Danny71

myslím si, že to ujde az na některe scénky je to dobréé...........jen je skoda, ze je tam ze zacatku taková nuda:-(......a teprve potom se to poradně rozjede.......a to si myslim ze uz je o neco lepsí nez to co film predvedl na zacatku:-D.....tak pokud by se na to někdo chtel podivat mohlabych doporučit, ale je docela i mozné ze někdo na takové filmy není a nebavilo by ho to ()

janececek

Já jsem spokojen .. Rozhodně to není žádný vysoký nadprůměr, ale já bych to zařadil tak k těm 70%. Jedná se o nenáročný příběh, kde se člověk někdy pousměje a naopak někdy je nervózní z toho, jak to dopadne. Nenudil jsem se a to je pro mě zásadní, ať už je příběh jakkoliv přihlouplej. ()

Mountain

Originální námět ještě nezaručuje atraktivní podívanou. Smečka zdivočelých jedovatých hadů ohrožující letadlo, to tu asi opravdu ještě nebylo, ale taky to zřejmě málokomu chybělo. Prostě se mi zdá, že je to zápletka tak nějak řídká, horko těžko utáhne celý film a i Samuela L. Jacksona vybudí jenom k prostřednímu výkonu. ()

005

Tento film mě vždy z upoutávek odrazoval. Hadi v letadle mi přišli jako blbost. Teď po devíti letech jsem tento film zhlédnul. A to jen proto že v něm hraje Samuel L. Jackson. Jen kvůli němu dávám 3*. Jinak bych dal maximálně dvě. Je to kouzelná slátanina tak aby to byl film. Je potřeba vypnout a nepřemýšlet. Pokud to nepomůže, tak si otevřete lahvinku. ()

Jarsey odpad!

Asi po deseti minutách jsem to vypnula. Na někoho, kdo miluje hady (proto jsem ten snímek chtěla vidět), to bylo až moc stupidního scénáře během ani ne první třetiny filmu. ()

PowPow

Název prozrazuje celý děj. Jednohubka, u které je k zábavě třeba jen vypnout mozek. Tahle béčka moc nemusím, ale Hadi v letadle byli docela zábavní, přestože je to ničím neoriginální vyvražďovačka. ()

Dalajlada

Šílenost nad šílenost. Vynalézavost hadů v tom, jak někoho uštknout nezná mezí. Od kojení, přes orální sex až po hnízdění v hrdle či oční bulvě. A přesně tohle dostává film nad tu pomyslnou čáru průměrnosti, protože ve všem ostatním je film naprosto obyčejný. Fajn odreagování na večer. ()

andy60

Film na mé působil hodně diletantsky, jakmile někdo otevřel pusu, vypustil z ní takovou kravinu, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Samuel Jackson se sice snaží hláškovat, ale moc se mu to nedaří. Přitom stačilo přidat víc napětí a trochu humoru (nejlépe černého), a mohlo to být příjemné pokoukání. ()

Ospalek

Pro mě je to neskutečně oddechový film, který se dá sledovat často. Jasně není to úplně kvalitní filmík se skvělými dialogy, ale i tak je to poměrně dobře stravitelné. ()

PhoenixTears

Naprosto fenomenální podívaná, spojte dohromady dvě nejhorší fobie lidí... strach z hadů Ofidiofobie a strach ze stísněných prostor Klaustrofobie, a vyjde Vám perfektní BÉČKO se skvělým Samuelem L. Jacksonem. Hadi v letadle je opravdu dobrá podívaná, ale až od chvíle, kdy děj začíná v letadle, a to je 90% celého filmu. Do té doby je to nemastné, neslané. ()

Typek45

Jasně je to béčko jako vyšitý a nějakou uměleckou hodnotu zde najdeme těžko, ale o to nejde. Tady jde hlavně o akci a oddych, čehož zde máme dostatek. Zápletka není kdovíjaká, ale příběh docela drží při sobě, což u těchto béček není pravidlem. Když k tomu přidáme Samuel L. Jackson a letadlo plný hadů, který jsou po všem, co se hýbe, tak dostaneme solidní akční jízdu, která má spád a člověk se při sledování minimálně jednou ujistí, že někde pod nebo nad sedadlem není had. Já to kontroloval každou půlhodinu. ()

jindrak

Hláška "I have had it with these motherf* snakes on this motherf* plane!" je prostě nezapomenutelná, vždy si na ní vzpomenu, když letím letadlem :D. Film jako celej spíše podprůměr, ale díky geniální hlášce Samuela dávám 3. P.S. kdyby jste měli problémy s létáním na delší vzdálenosti, jako já, tak doporučuji mrknout a přečíst článek o tom, jak se s tím poprat. ()

Pomsta opeřeného hada

Pomsta opeřeného hada

09.05.2006

Věřte nebo ne, ale dějí se divné věci. Princ Charles začal nosit šaty lady Di, 90% blondýnek zmizelo nedlouho po premiéře Titanicu a v USA vznikl další fenomén. Ptáte-li se proč, řeknu netuším. Ptáte… (více)