Mladík Sean Jones se stal náhodným svědkem vraždy, kdy mafiánský bos Eddie Kim zavraždí státního zástupce, jenž proti němu chystal žalobu. Jako nepohodlný svědek se pochopitelně stane dalším cílem Kimových zabijáků, před nimi ho nečekaně zachrání drsný agent FBI Neville Flynn. Ten ho také přesvědčí, že jediný způsob, jak být v bezpečí, je vypovídat u soudu. Navzdory všem bezpečnostním opatřením se Kim od svých informátorů dozví, kterým letadlem má být Sean dopraven do Los Angeles. Krátce po startu začnou z krabic v zavazadlovém prostoru vylézat běsnící hadi. Pomalu se rozlézají po letadle a jejich obětí se stane každý, kdo se ocitne v jejich dosahu. Poškodí elektroniku řízení a díky nim zemře i kapitán letadla, který se snažil zjistit příčinu závady. Když pak hadi zaútočí i v pilotní kabině, druhý pilot při obraně omylem otevře v celém letadle schránky s dýchacími maskami a odtud na cestující vypadnou další hadi. Neville Flynn začne s pomocí letušek Claire a Tiffany organizovat záchranu cestujících a obranu proti agresivním plazům. Agenti zjistí, že v letadle jsou stovky hadů z celého světa, proti kterým nemají nemocnice protilátky. Zdá se, že letadlo se stalo dokonalou smrtící pastí, ze které není úniku. (TV Nova)

Nix

Tohle člověk nesmi brát vážně, je to odpočinková "komedie", ale sbaštil jsem ji protože tam byl hláškující Samuel a jde vidět, že on si poradí i s jednoduchým scénářem, ale nebýt ho tak by ten film byl hroznej brak. ()

Daktari

- SPOILER - Jak se zbavit hadů ? Větrat ! Na tohle znovu zajdu do kina, chci se smát v plném sále a je čemu. Pecka roku !!!!!!!!! ()

TSZ

Film,o kterém se mluvilo již dlouho,dlouho před premiérou a ke kterému jsem již od počátku měl velmi smíšené pocity: na jedné straně touha vidět jedno poctivé old-school béčko s mým oblíbencem S.L.Jacksonem,na straně druhé byla moje fóbie z hadů a strach z létání,což se (podle názvu) mělo v tomto filmu velmi nebezpečně mísit:-).Moje obavy o duševní zdraví se ukázaly jako liché,digitální hadi mě opravdu vystrašit nemohli a celým filmem jsem tak proplul naprosto v pohodě.Zábava to rozhodně celkem byla,ale že by snímek byl kultovní,jak se nám snažila vštěpit zřejmě uměle vyvolaná fanouškovská kampaň před uvedením filmu?To ani náhodou... ()

Looka

Protože byl film už dopředu anoncován jako zdařilé béčko se Samuelem L. Jacksonem, docela jsem se těšil. Bohužel celé mi to přišlo tak nějak nedotažené. Standardní průměr bez nápadu. ()

raneczech

Mám béčkové blbinky rád. Jenže tenhle film mě příliš nezaujal. Roztomilých pitomostí je v něm poskrovnu, byť některé opravdu pobaví. Ale pověsti moderní béčkové ikony, kterou film získal ještě před premiérou, nedostává ani náhodou. ()

crjules

K rozhodnuti jit na *** me dotlacily humorne hlasky. Tlusty "nahradni pilot " nema chybu :-) V nazvu zanru akcni / thriller bych doplnil komedie. ()

playboy_05

jako člověk, který se hadů bojí jako čert kříže sem si snad nemohl vybrat lepší film na sobotní večer, ale musím říct že sem byl příjemně překvapen jak námětem tak i slušným zpracováním útoku hadů na bezbranné pasažéry, čert vem předvídatelné scény, chvílemi stupidní dialogy a "jedovaté" hady škrtiče, některé dokonce CGI. Vcelku mě to bavilo. PS: od teďka už se radši budu dívat do mísy když půjdu na záchod ()

Krwel

Tak tohle ne... pustil jsem si to jako pozadi pri hrani onlineovky, pac jsem cekal klasiku becko a neveril jsem vlastnim ocim, co je "dnes" jeste mozny natocit. Jediny na co se koukat dalo byly sceny se Samuelem, ktrej ostatne jako ve vetsine pripadu neni spatnej, ale zbytek povazuju za retardovanej kycovitej blabol u kteryho mi neni jasny, ze muze vubecl nekoho pobavit. A von fakt muze... ()

Bounded

Jako komedie pro večer s přáteli výborné, jinak je to skutečně odpad jehož jediným kladem je fak, že FBI už teď skutečně má krizový plán pro hady v letadle. Na mě to nefunguje, protože je to slabý odvar všech jiných béček, kterému chybí opravdu něco kulervoucího kromě hada na záchodě. ()

Sollozzo

Byli všude. V trubkách, klimatizaci, záchodě, sedačkách, kufrech, stolcích, elektroinstalaci. Dokonce se zakousli do páru velkých melounů a jednoho banánu, šířili své jedové sémě na oběť za obětí a když už se konečně rozhodli vyskočit, konečně jsem se mohl zvednout z kanape a říct si, že větší kravinu jsem dlouho neviděl. 30%. P.S. mluvil jsem o hadech...v letadle. ()

Kariya

Chabý, podprůměrný scénář s někdy až amatérskými hereckými výkony. I kdyby tady hrály špičky Hollywoodu, ten scénář je tak ubohý, že by to nikdy nebyl dobrý film. A když Samuel L. Jackson na konci pronese tu odhodlanou větu, že už se jich konečně zbaví, je to neuvěřitelná ukázka toho, jak má vypadat špatný film. Proč prostě neprostřelil ten trup letadla po deseti minutách filmu a my jsme si mohli ušetřit drahocený čas....35% ()

Pulper

Nápad s propašováním jedovatých hadů do letadla je zajímavý. Ruku v ruce jde s předpokládanou nižší inteligencí zabijáků, protože existuje spousta elegantnějších způsobů, jak způsobit pád letadla popř. smrt cestujících. Útoky plazíků působí jakžtakž realisticky, černý humor nemá chybu ("přirážení" na záchodě, čívava jako jednohubka) a u některých sadističtějších scének (podpatek do spánku, společná smrt sympatických manželů, kteří v takových filmech prostě musí umřít :-)) jsem slintal blahem. Samozřejmě se dílo nevyhnulo trapným momentům, jako jsou přehnané množství druhů hadů a bonusová anakonda, či co to mělo být, a doteď mi uniká, jak tohle hovado dostali na palubu. Sumasumárum je to zábavné béčko a na zabití nudy ideální. ()

Koprix

Proč dávám takovéhlemu blábolu vůbec dvě hvězdičky? Protože u scének z letadla, kde hysteričtí lidé řvou kvůli nechutně počítačovým hadům, jsem dostala takové záchvaty smíchu, jako se mi už dlouho nestalo. A hláška Samuela L. Jacksona "Enough is enough! l've had it with these motherfucking snakes on this motherfucking plane!" a následné řekněme poněkud neobvyklé vyřešení problému bylo už jen třešničkou na dortu v posilování mé bránice. Ale teď ještě jednou Jacksonovými slovy: enough is enough, podruhé to vidět opravdu nemusím. ()

ANTYCHRYST

Filmeček totálně o ničem ,ale přeci se nudit nebudete :) ....takže tady máme sjetý hady :) občas nějaká slušná hláška jinak mnoho barevnejch a celkem povedenejch útočících, agresivních hadic. Co si budem povídat... film drží nad vodou jedině Samuel L. J. a ty hadi. ()

fallanga odpad!

Jak se mohl S.L. Jackson nechat přemluvit k takové slátanině? Zabít svědka pomocí hadů? Hrozný nápad s hrozným provedením. Plno nelogických věcí, plno zbytečné akce kvůli pár hadům. Tomuhle se vyhýbat obloukem. ()

Lilien

Hady vo mne vždy vyvolávali poriadny strach, preto som si náramne užil ich brutalitu v tomto celkom podarenom bečkovom horore. ()

Scraffy

Film už predom predurčený k nepríliš dobrému hodnoteniu. To sa dalo čakať, kedže podobný námet nieje niečo extra. A toto je skvelou ukážkou, že Samuel L. Jackson hrá naozaj vo všetkom! ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Jasně...blbina na pobavení...a taky že pobavila. Hadi, s ninjovskou přesností a precizní taktikou, pozabijejí půlku letadla, které nakonec i unesou :D ()

Pomsta opeřeného hada

Pomsta opeřeného hada

09.05.2006

Věřte nebo ne, ale dějí se divné věci. Princ Charles začal nosit šaty lady Di, 90% blondýnek zmizelo nedlouho po premiéře Titanicu a v USA vznikl další fenomén. Ptáte-li se proč, řeknu netuším. Ptáte… (více)