Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

Wolvie

Strašné překvapení a velká spokojenost! Mulcahy je přesně to,co série od začátku potřebovala,tedy režisér,který je schopen vtisknout filmu jasnou tvář a osobitost.Zánik je stylový až běda,Milla sexy jako ještě nikdy v sérii,odkazy na Hitchcocka pobavily a titul nejlepšího dílu série je jednoznačně tam,kde má být a Afterlife mu ho podle prvních ohlasů asi nesebere. ()

Radek.SCH

Zas blbé béčko, ale tentokrát ne zas až tak MOC blbé. Dějově to je sice jako podle šablony, na začátku si navíc můžete udělat pořadník a postupně vyškrtávat mrtvé "klaďase" a s trochou štěstí se zaručeně trefíte, ale jinak to splnilo to, co jsem od toho daného žánru (=akční, neoriginální, béčkové, neinteligentní) čekal. - 60% ()

Toka

Já nevěřím vlastním očím. RE je díl od dílu lepší! Soundtrack lepší, scénář lepší... a zase ten KONEC. Takhle má vypadat přepracování počítačové hry do filmové podoby. Tleskám! ()

Hapretor

Co tak hezky, slibně, akčně a zábavně začalo, do třetice se akorát povoralo. Jen MoneyGainer! Tupá popcorn zábava. Nic pro fandy prvního filmu. Ten se mi opravdu líbil. Tohle ne. P.S. Zde neplatí, že do třetice všeho nejhoršího - protože tu máme pak ještě RE-Afterlife, což je ještě o dost větší kokotina než třetí "pokračování". ()

Heroine

Tady to má opět jinou atmosféru než předešlé díly, ale jako by už otevřený závěr naznačoval nekonečné množství dalších opakování. Snad to nepůjde do úmoru. Jinak scéna s havrany je pěkná. ()

Luk Skywalker

Pro změnu máme pustinu, tímto dílem se série začíná ubírat směrem k horšímu. Nevím proč se nevezmou více ze hry, ne že bych tam byl o tolik lepší příběh, ale něčím by se inspirovat dalo. ()

figliar

Tretí diel, tretí režisér. Film je určite lepši než druhý diel, ale na kvality jednotky to nedotiahol (aj keď potenciál tam bol). Vysvetlili sa tu nejaké nejasnosti z predchádzajúceho dielu a neuzatvorený koniec dáva možnosť na sľubné pokračovanie. Herecké obsadenie sa na striedačku zase vydarilo. 70% ()

Anduril

Aj tretí diel si u mňa drží svoj nadpriemer. Zombíci sú dobre zamaskovaní, efekty idú iba hore a hore, dej sa posúva ďalej. V doprovode je kvalitná hudba. Atmosféra je tiež chytľavá (poviem si: "Teraz sa zľaknem" a naozaj sa zľaknem). Malo sa to volať skôr zrodenie, podľa toho ako sa to končilo. Uvidíme čo nám prinesie štvorka. Tento dieľ sa mi tiež páčil. ()

strikeman

Po slaboučké dvojce přichází - kdo by to byl čekal - nejvydařenější část mozaiky. Postapokalyptický háv a otevřené scenérie zpustošené země sluší příběhu mnohem více než dřívější ztísněné uzavřené lokace. Vtipnou třešničkou jsou "ukradení Ptáci Alfreda Hitchcocka" :-)) 70% ()

cuish

Trochu smutný konec. Vlastně je to horor takže to lze očekávat. Velmi podařené vykreslení vztahů mezi členy přežívající skupiny + povedený casting. Žluto-temný odstín a pouštní styl tomu prospěly sakra hodně. Chtěl bych to vidět na velkém kino plátně, tam by to vyniklo ještě více. Až na ten konec, hrdý Resident. ()

GOREGASM

Anderson podruhé v řadě u stolu a za klávesnicí a výsledkem je hluboce prohnilý a poctivě postapo zombie exterminátor. Osobně mně těší, že Anderson ve scénáři zachovává časové kontinuum, díky čemuž má celá série, alespoň v mantinelech Umbrella vesmíru základní elementární logiku. Hlavní zásluhu na dynamickém výsledku má však z popela povstanuvší "kdysi Highlander" Russell Mulcahy, který si po víceméně jalových dvaceti letech připomíná, že velké plátno ještě dokáže zkrotit. Jeho Resident je vizuálně i akcí jednoznačně nejpovedenější z celé doposud trilogie a naprosto přesně vystihuje videoherního ducha předlohy. Živelná videoherní splatter akce, které poprvé plnohodnotně odpouštím placatou Millu Jovovich, 75% ()

MickeyStuma

A jdeme do dalšího kola, tentokrát se odehrávající v nevadské poušti během cesty na Aljašku. A tak tu máme postapokalyptickou atmosféru jak vystřiženou ze slavné filmové série 'Max Max', avšak s westernovým nádechem, což dokazuje oblek Milli Jovovich, která tak působí jako Clint Eastwood ve svých slavných spaghetti westernech. Celý dějový koncept se opět veze ve značné jednoduchosti, kde má každá postava své místo a ani hlavní postava Alice, právě s tváří Milli Jovovich, se nad nikoho nepovyšuje. Tvůrci tentokrát dokonce použili i citace nejrůznějších snímků jak tématicky podobných, tak i zcela odlišných. Takže tu máme výborné odkazy na snímky 'Úsvit mrtvých' (1978), 'Den mrtvých' (1985), 'Vetřelec: Vzkříšení' (1997), 'Hellraiser 2' (1988), 'Ptáci' (1963), Plane´ta opic´ (1968) a další. Děj je tradičně účelový, takže stejně jako ve videohře se jde stále kupředu a odráží se útoky zombie. Nic víc, nic míň. Snaha o lepší pokračování viditelná je, ale i tak celá etuda nabývá dojmu určité stereotypnosti. V tomhle nemá cenu hledat nic významného. Prostě jen akční film v řadě a to je asi tak vše. ()

Afterpoe

Vrchol série - ultra béčkový. Ovšem, moc mu to nevěřím, protože předchozí díly mi stejně jako tento nepřišly "nadsazené", nepovznesené nad žánr. Mám pocit že to jde stále do vážna i přes tu totální plytkost a absurdní tupost scénáře. Ani prvotní předloha (hra) není dělaná jako béčko... A proto musím dát 1nu.-) ()

maZSlicko

Kdyby to slo,dal bych 3 a pul * ...ale nejde tak davam jen 3 ... Podle me nejlepsi dil z predchozich residentu..asi proto ze se to dost podoba Usvitu mrtvych od zacka snydra..I kdyz RE : ZaNIK ma taky svejch dost chyb..hlavne bych si vypustil ty nesmyslny konecny bosse , jak DR. Isaca kterej dokaze mluvit... tak i ve 2 nemmessise..RE je dil od dilu lepsi..ale porad jen Becko..vsude a na kazdym jinym miste sou jiny zombie..napriklad ve VEGAS tam byly celkem hbyty :) a kdyz sem koukal tak sem si vsiml ze v tokiu sotva chodej..tak jako v predchozich dilech..Proto mi ti rychlejsi jedinci a hrstka prezivsich pripominala USvit..proto se mi to i docela libilo..Zanik ma smrnc od protejsich dilu..Predesli 2 dily sem povazoval za propadak.. hlavne bych od prvniho dilu obsadil do hlavni role nakyho typka..Mila je sexi ale tohle neni pro ni :) a stejne nema na Umu Thurman v podani nevesty v Kill bILL :) proto jen 3 * ()

raelz

Tohle je jeden z filmů, na který bych sám rozhodně nikdy nešel. Jednak je to lekačka, kterou já prostě nesnáším a zadruhé to jednoduše nestojí za lístek. Jelikož jsem ale mohl jít na tento film zadarmo, tak jsem to zkusil. Očekával jsem celkem naprostou blbost, ale ke konci musím uznat, že až na herecký "výkon" Milly Jovovich tohle byla docela pohoda. Žádné scény, při kterých bych se vůbec musel stydět, že na to koukám, zábavná akce a docela hezkej svět... Velké překvapení se ale rozhodně nekoná ()

Jeand´Boa

Jestli je toto opravdu závěr celé série, pak je nutno říci, že to nejlepší bylo skryto na závěr ... nejedná se o žádnou bezmyšlenkovitou vyvražďovačku ...kdepak - postapokalyptický svět je představen s ohromnou propracovaností ... nejde ani o přehnané davy zombíků, které nabízejí dostatek krvavých scén ... ne, jde o ten svět, jde o pocity lidí, o snahu lidského druhu o přežití ... scény, kde má být strach, jsou děsivě udělané (pocta Hitchcockovým Ptákům je nádherná a opravdu upřimná - není to jen vykrádání) a bojová choreografie je promyšlená ...atd. ... jen škoda, že závěrečné monstrum bylo v duchu všech předchozích dílů odfláknuté ... ()

LANSA

Po vysoce ubohém druhém díle se dostalo téhle trilogii důstojnějšího zakončení (doufejme že zůstane u trilogie). Protože, ikdyž jsem toho shlédnul už hodně, tak nejsem tak velkej frajer, abych při čtvrtém díle neronil utrpením slzy. ()

Jakubik

Každopádně nejhorší díl celé série. Hodinu a půl jsem se naprosto nudil. Lehce předvídatelnej děj. Pár scén sice stálo za to ale ty film bohužel nezachránily. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)