Horákovi

Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

ptady

Vůbec nechápu, tak nízké hodnocení a tolik odpadů na ČSFD. Seriál se mi líbil už před léty a teď jsem potěšen , že ho ČT 1 reprízuje, protože jsem neviděl první díly. Hodně mě zaujal druhý díl, kde se snaží otec Jan projevit city mezi ním a jeho syny. Začne dávát synům pusu na dobrou noc a chce aby si dokázali říct, že se mají rádi. Zdá se mi přirozenější, když jedenáctiletý Ondřej se brání říct otci - "mám tě rád", protože není naučený dávat najevo cit a stydí se mu to říct. Samozřejmě ho má rád, ale nemá potřebu, říkat v každém díle- " Mám tě rád táto", jako to vidíme ve všech amerických seriálech a filmech. Seriál je vtipný a zápletky zajímavé. Herci hrají přesvědčivě, zvláště Jakub Prachař je super. Ačkoliv má každý díl skoro hodinu, tak mě nenudí a nepříjde mi natahovaný. 100% ()

melica odpad!

Tento seriál je pro mě čiré utrpení, neskutečně trapný (ale ne takovým způsobem, aby to bylo aspoň k smíchu). Jako bývalá učitelka bych navíc autory nechala propadnout za to, jak zobrazili školu. V českém školním systému NEEXISTUJE instituce, kde by v jedné budově společně učili se moudrými býti třeťáci (Kuba), šesťáci/primáni? (Ondra, Tereza) a pravděpodobně septimáni (Tomáš, Eva); neexistuje učitel, který by ve své třídě učil češtinu, matematiku, angličtinu a bůhvícoještě současně (jak činí Lucie i Soňa); a tomu, aby učil ve třídě své vlastní nebo nevlastní dítě, se každý učitel vyhýbá jako čert kříži, byť zakázané to není. ()

Indominus odpad!

Představitele dětských a adolescentních rolí bych s chutí zaplynoval! kromě Komínka, to bych před tím dal ještě mučit! ()

marzzy odpad!

"Musíš svýmu životu přidat trochu záhadnosti. Protože ty jsi záhadnej asi jako tenhle půllitr." Ne! Ne! Ne! Možná jsem až moc přísnej, ale tohle je k nevydržení. Naprostá ukázka seriálu, kterej se prostě nedá vystát. Bývá zvykem, že si i u pro mě nesledovatelnýho pořadu najdu alespoň jednu postavu, co je mi sympatická. Tady ne! Ne! Ne! Založte někdo anketu pro nejhorší komediální seriál všech dob a můžete počítat s tím, komu dám hlas. Igor Bareš? Jako herce ho mám docela rád, ale co se z něj stalo tady? To snad ani nemá zapotřebí. Nepočítám neherce jako je ten zbytek v čele s věčně šokovanou Lucií Benešovou nebo nejotravnější dvojicí historie filmu: Prachař - Chromeček. Kdyby to pořád neopakovali! Už jenom ta znělka je příšerná! Ukažte mi něco z toho, co je tam vtipnýho? Proč tomu říkají komedie? Rodinný bych ještě chápal, ale humor? Humor se nedostavil... Takhle to nejde dělat, to i já bych od stolu napsal lepší zápletky. Mám prosbu, už to nedávejte. Nebo jo, ale na Déčku! Jinak ne! Ne! Ne! ()

narenta

Nikdy, zdůrazňuji nikdy jsem nesledoval tuzemské nekonečné seriály. Dnes, v rámci prodeje své letité plazmy jsem kupujícímu zapnul ČT1, kde právě postoval dél Dnes tu velím já seriálu Horákovi. Ve chvíli příprav kohosi, koho vidím prvně, na cestu na letiště, a následného přednesu Máchova Máje studentem zamilované profesorce jsem se poměrně dobře začal bavit. Za první dobrý dojem, který neurazil, a výstupy některých svých oblíbených a dobrých herců mladších o 11 let, jsem z chodu střelil 3*. Aktuálních 50% určitě odpovídá, a dost se těším večera, až si tento díl pustím jako referenční od začátku. A možná i posháním seriál celý, zatím se to jeví mile, uvěřitelně a nevlezle ... ()

Thamilka

Seriál je bezva odreagování i po tolika letech... moc nechápu hodnocení odpad apod. Je to zábavný a hlavně nenasilný, může koukat celá rodina a i děti to baví. ()

milos.bradik odpad!

Tento seriál je děs a běs. Herci příšerní a zvlášť dětští herci pouze odříkávají role. Prachař a Vágnerová mají hrát studenty střední školy a přestože se chovají jako naprosto nemožní puberťáci, tak je jasně vidět, že jsou o dost starší. Casting asi neměl k dispozici herce ve věku kolem osmnácti let, protože proč by jinak obsadili tyto 23 až 24 leté studentíky. Jakub Komínek sice věkově sedí a jako jediný z těch dětských herců se snaží hrát, ale jeho postava, šikanující s partou ostatní spolužáky, to je hrůza.  Scénář je naprostá slátanina, podle nějakého Los Seranos, nebo tak nějak, čeští scénáristé, jako byl Dietl, asi vymřeli. Tento seriál by šlo používat jako test vkusu, protože ten, komu se něco takového líbí, tak je jasný jako křišťál. ()

cottys odpad!

Tak tohle je naprosté dno seriálové tvorby, totální trapárna. Musím přiznat, že sračku tohohle typu bych čekal spíš od některé naší komerční televize ( viz. Nováci, Helena). ()