Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006, 39x53 min

Adam Pražák

Martin Čech

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Daniel Rous, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Mariana Prachařová, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar

Filip Bobinski

Nejlepší počin z českého seriálového průmyslu. Přesto 50% musí stačit. Na půl večera dobré spestření. Nikdy nebrat podobné seriály vážně, pouze jako zábavu a stále si opakvoat, je to jen český film. Dobré, že se autoři nesnaží za každou cenu dosadit do seriálu tu největší hereckou hvězdku součastnosti, a nebojí se hledat i v zapadlejšíš končinách a zvolit i méně známé herce. Je už trochu úsměvné, když vidím jednoho herce asi v 5 seriálých v týdnu najednou.(24.7.2008)

Na české poměry jeden z nejlepších seriálů, nechápu to nízký hodnocení. Herecký obsazení taky celkem povedený v čele s Prachařem, je to pro všechny věkový kategorie, pro děti, teenagery i starší, pro každýho tam je něco. Není tomu moc, co vytknout, opět zdůrazňuju, že na český poměry to skvěle pobaví, a docela mi je líto, že těch dílů je takhle málo. Ty rodinky mi budou chybět...(14.6.2012)

Ať se mi to líbí, nebo ne, musím Horákovy označit za jeden z těch lepších českých seriálů. Sem tam se u něho zasměju (většinou zásluhou Jakuba Prachaře) a hlavně se u něho aspoň, narozdíl od těch ostatních, dá jíst...a když nějaký díl uteče, vůbec nic se neděje. Mohlo by tam být více vtipu a méně moralistického balastu, ale to bych už chtěl moc. Prostě nic extra, ale "dá sa".(15.8.2013)

Horákovi jsou tipickou ukázkovou produkcí našich televiz. Naštěstí nedopadli tak bídně jako ony nekonečné seriály, ale i tak se jedná o zcela sterilní dílo, jenž je ještě nehorázně natahováno do mnohadílného seriálu(40 dílů se myslím natočilo). Přitom děj, postavy a celkově všechno tady nemá na to potenciál.(5.10.2009)

Zdařilý seriál, sice někdy klopýtá, ale dost mne bavilo toto dílo sledovat. Vtipných scén je tu opravdu dost, co mne občas nenatchlo, byly výstupy dětí ( herecké výkony ), ale na to sem přimhouřil oči. Jeden z lepších českých seriálů. / Viděné epizody z 1-2 série *39.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 6/10 )(3.11.2009)

• - Předlohou seriálu je španělský Los Serrano (od r. 2003). (MTHRFCKR)

• - Škola, jedno z hlavních prostředí seriálu, se vymyká české realitě. Ani v 6. třídě a už vůbec ne na vyšším stupni gymnázia by učitel neučil ve své třídě všechny předměty, jak to předvádějí Lucie (Lucie Benešová) a Soňa (Nela Boudová). Obě paní učitelky také mají ve třídě své vlastní ratolesti, což není zakázané, ale z pochopitelných důvodů se tomu všechny strany vyhýbají. (melica)

• - Představitel Ondry Jan Komínek byl později znám také z reklamy na Kofolu, v němž dívka nastupuje do vlaku a on na ni později křičí, že ji bude milovat do konce dní (AnnaZakova)