Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006 - 2007, 39x53 min

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Daniel Rous, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar, Ondřej Česák, Šárka Kosinová, Miroslav Hrabě, Kristýna Petrboková, Charlotte Fairman, Petr Herrmann, Radim Jíra, Kateřina Steinerová, Julie Válková, Jan Procházka, Jiří Wohanka, Petr Burian, Roman Štabrňák, Karel Polišenský

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +první pořádná česká situační komedie -nejsem si jist zda i další části budou tak zábavné a co nám scénáristé připraví.../// Po příběhové stránce krásný případ jak dát dohromady rodinu, která bude čítat 7 členů. Kromě rodičů a vedlejších postav se zde nachází tři kluci (cca 20, 12 a 9 let) z otcovi strany a 2 holky (cca 18 a 12) ze strany protějšku. A teď si dejte tyhle dvě nesourodé skupinky sourozenců k sobě a vznikne nespočet komických situací. Seriál dále těží z prostředí fotbalu, školy, rodinné hospůdky...a já si tak říkám, jak jsem rád, že vznikl konečně seriál (sit-com) z tradičního českého prostředí. Svým zpracováním trošku připomíná seriál Krok za krokem, je vystaven očividně z dekorací a i tak působí. Jinak trošku nechápu zařazení seriálu jako drama, ale možná se bude děj dále odvíjet tímto směrem. Celkově jsem po prvním díle velmi potěšen a dobře jsem se u sledování celých 50 min bavil, proto nechápu hodnocení "odpad" od 4 uživatelů z 6, to asi jen z principu a možná i já změním názor, každopádně tomu dávám šanci./// Celkem 54%///(7.9.2006)

Musím změnit hodnocení, poněvadž jsem si uvědomil že zase tak špatné to není a vedle Ulice,Velmi křehkých vztahů apod. je to dobrý ne-li přímo výborný seriál.Sice opravdu jednodušše dělaný ale zato s velkým odhodláním,zápalem a hlavně zájmem udělat něco smysluplného, což je u nových českých seriálů opravdu nedostatkové zboží.Navíc příjemně překvapí i herci v čele s výborným Igorem Barešem. Zkrátka a dobře super oddychovka.(13.9.2006)

Netřeba komentáře řekl bych. Seriál vykořisťuje, vykrádá, plení a znehodnucuje řadu skvělých seriálů, ze kterých si ''propůjčuje nápady'' a na nejvyšším stupínku tohoto mého řádu nekalostí, kterého se tvůrci dopustili, se tyčí herci a herečky, kteří zkrátka a dobře dodávají seriálu na umělosti a nedůvěryhodnosti. Tak proč já jen tak rád plody tohoto moře? Protože je to jeden z těch nostalgických počátků mého filmového zrodu, kterému musím odpustit všechny ty kiksy, jež by si zdravý rozum rozhodně na svědomí nevzal.(21.6.2011)

Jistě všichni víme, že na ty 3 hvězdy to není, ale Horákovi zdaleka nejsou tak špatní jako některé konkurenční seriály + Hanka Vagnerová bejvala na základce spolužačka mýho bráchy, takže... Český "Krok za krokem" se sice nekoná, ale není to úplně nekoukatelné. Nebýt odporných postav ze strany otce (počínaje jím samým), dal bych ty tři hvězdy nejen kvůli Hance.(17.7.2007)

Horákovi měli pomalý rozjezd, ale kdo si počkal, ten se dočkal. Přijde mi fakt mimo dát nějakému seriálu odpad! po prvním dílu nebo dokonce ani to ne, jen z principu - je to přece český seriál a ten nemůže nikdy poskytnout inteligentní zábavu. Nebudu se přetvařovat a rovnou řeknu, že jsem se na Horákovi vždycky těšil. Nebojte, já taky nenávidím Pojišťovnu, Pouta, Ordinaci a tak dál, ale tenhle seriál je výborná pohodovka s dobrými herci, co vám večer nezkazí.(29.8.2007)

• - Učebnici Český jazyk 6 nosí do školy jak Tereza (Mariana Prachařová) s Ondrou (Jan Komínek) tak i Eva (Hana Vagnerová), Kristýna (Kateřina Sildová) a Tomáš (Jakub Chromeček), přestože je dělí věkový rozdíl. (AnnaZakova)

• - V 6. epizodě s názvem "Den dárků" se v čase 18:15 mihne v pravém rohu ruka s černým rukávem. (TheStitch630)

• - Na klučičích záchodech bylo napsán nápis "Zach je posera", ale postupem dílů byl nápis přepsán na "Mach je posera". (lardko)