Reklama

Reklama

Horákovi

(seriál)
Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Hrají:

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

(více)

Recenze (289)

tranquill 

všechny recenze uživatele

"Já už vím, že inteligentní bytost není to samý jako chytrá bytost a že být chytrej, není to samý, jako dělat chytrý!" A já už vím, že ne vždy zdejší hodnocení souhlasí s mým názorem, protože přes někdy naivní témata či chování tento seriál nepostrádá charismatické herce, humor a především přirozenost. "Prosím tě, chlapi, jeden blbej nápad za druhým..." ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Horákovi jsou tipickou ukázkovou produkcí našich televiz. Naštěstí nedopadli tak bídně jako ony nekonečné seriály, ale i tak se jedná o zcela sterilní dílo, jenž je ještě nehorázně natahováno do mnohadílného seriálu(40 dílů se myslím natočilo). Přitom děj, postavy a celkově všechno tady nemá na to potenciál. ()

Reklama

Nerd4Dreaming 

všechny recenze uživatele

Vypni mozek a koukej. Peripetie 2v1 rodiny, která neurazí ani nenadchne, celkem vtipné situace zabíjí ABSOLUTNÍ neuvěřitelnost chování aktéru, je to prostě pohádka, v 80% případů by se takhle nikdo nezachoval. Hodně zachraňují Jakub Prachař a Igor Bareš. V rámci jiných český tv seriálů je to ovšem pořád "kvalita".. achijo.. 3* ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Několik prvních dílů je absolutně impotentních ve stylu pokusu o český rodinný seriál, který se vkusem snaží přizpůsobit všem členům rodiny tak široce, že pak nikoho nebaví. Později když už na to nikdo nekouká tak se to rozjede - hlavně linka těch středoškoláků v čele s Prachařem nastartovala komedii, kde se zasměju desetkrát za díl. Jedna z nejlepších komedií té doby ve srovnání s těma vztahovejma kravinama, který se berou tak vážně. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

A myslete si co chcete - tenhle seriál mě prostě hodně bavil. V mých očích velmi podceněné, to nízké hodnocení nechápu. Opravdu jeden z nejlepších českých novodobých seriálů - raději tohle než Ordinace apod. Sice trochu naivní a dětské, ale v mých očích prostě mnohdy i velmi vtipné! Mimochodem je to komediální seriál, nikoli Drama.. :) ()

Galerie (29)

Zajímavosti (36)

  • V epizodě Den dárků (2006) se Soňa zmiňuje Lucii, že poslední romantický dárek, na který se Eda zmohl, byla svatební cesta na Kanárské ostrovy. Podle informací v průběhu seriálu měli svatbu v roce 1989 a bylo jim 17 let. Jen těžko si lze představit, že by se dva tak mladí lidé z tehdejší ČSSR mohli dostat na dovolenou do této destinace. (cundak)
  • Na klučičích záchodech bylo napsán nápis "Zach je posera", ale postupem dílů byl nápis přepsán na "Mach je posera". (lardko)

Reklama

Reklama