Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006 - 2007, 39x53 min

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Daniel Rous, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Peřinová Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar, Ondřej Česák, Šárka Kosinová, Miroslav Hrabě, Kristýna Petrboková, Charlotte Fairman, Petr Herrmann, Radim Jíra, Kateřina Steinerová, Julie Válková, Jan Procházka, Jiří Wohanka, Petr Burian, Roman Štabrňák, Karel Polišenský, Igor Krištof, Zdeněk Palusga, Martin Faltýn, Zdeněk Škrdlant, Michal Gallo, Naděžda Prchalová-Vicenová, Čeněk Koliáš, Michal Roneš, Petr Kouba, Rostislav Novák ml.

A já dám tři hvězdy, protože se u toho doma s rodinkou vždycky nasmějeme. Seriál víceméně drží trio Honza, Eda a Standa :o) , Kuba Prachař je moje srdeční záležitost. Vztah Tomáše a Evy je také zajímavý. Jedinou výtkou je Tomášův zpěv nezpěv (poslouchat, jak za něj zpívá Vlasta Horváth je k nesnesení)(29.11.2009)

Zdařilý seriál, sice někdy klopýtá, ale dost mne bavilo toto dílo sledovat. Vtipných scén je tu opravdu dost, co mne občas nenatchlo, byly výstupy dětí ( herecké výkony ), ale na to sem přimhouřil oči. Jeden z lepších českých seriálů. / Viděné epizody z 1-2 série *39.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 6/10 )(3.11.2009)

Musim rici, ze se mi serialy z produkce "Dramedy Productions" zacinaji docela zamlouvat. Redakce byla na ceske pomery nadprumer a Horakovi si ty 3 hvezdy take zaslouzi - a za nejake dily mozna i 4. Ocenuji jednu originalni vec - Jak v serialu Redakce, tak i zde vystupuje postava "Mrazka", ktera je defacto naprosto stejnym charakterem v obou serialech, coz pusobi zajimave a neotrele a predevsim vtipne... EDIT FOR ALLAN: Ono to tak uplne "nase" neni, kdyz se podivas na zaverecne titulky, tak serial je vytvoren podle spanelskeho "Los Serrano (ci nejak podobne)" - Dramedy productions se zrejme hojne inspiruje v teto zemi, protoze i redakce vychazela ze spanelskeho originalu.(27.7.2007)

Na české poměry poměrně slušný rodinný seriál, ve kterém jsou ale mnohé zápletky až příliš "americké" (či španělské) a do našeho prostředí nehodící se. Trochu se peru se zaměřením na diváka, kdy pro děti jsou dospělácké problémy někdy až dost hrubé (rozkopání auta kolegyně) a dětské scény jsou zase mnohdy až příliš "drsné". Navíc někteří dětští herci hrají skutečně špatně, především "Kuželka". Také to, jak se rodiče (i učitelé) ke svým dětem chovají, je až příliš neuvěřitelné. Postupně ze sebe udělá v podstatě každá z hlavních postav pitomce, až na paní učitelky, které (k mé zlosti) ze sebe dělají .... stále. Moralizovaní je někdy také až moc okaté, a tím méně přijatelné. Každopádně, na poobědový čas stravitelné.(16.7.2013)

• Zodd

Díval jsem se na to kolem svých 11-12, když to běželo v televizi. Bylo to hodně šílené, ale bavilo to. Nejraději jsem měl patálie prostředního synka Ondry a jeho a Terezy pošahané třídy (jeden ze spolužáků se tuším jmenoval nebo ho přezdívali Kuželka [LOL]). A mrzelo mě, že nejmladší Kubík, který vždy uváděl epizodu ze své perspektivy ve scéně před úvodní znělkou, nikdy neměl žádnou větší roli v seriálu, teda kromě toho, kde se zamiloval. Ale to platí jen pro první sérii. V té druhé to už byl z hlediska zábavy drastický pokles, některé díly hluché a někdy od objevení nové spolužačky a kamarádky Evy a hlavně té nové učitelky to nestálo vůbec za nic. Kdyby to byla čistá komedie, bylo by to lepší, ale to, že se to snaží o víc, tady moc nefunguje a s přibývajícími díly je to znát. Jinak na Los Serrano jsem narazil také a Horákovi doslova okopírovali strukturu rodiny, gaučovou scénu s točícím se "R" i některé vtipy jako vyhrožování záchodovou štětkou u obličeje. A myslím, že ČT musela tenkrát zaplatit pokutu za to. Každopádně je škoda, jakou cestu si seriál zvolil, kdyby ho někdo v Kavčích Horách po těch letech nevytáhnul, málokdo si na něj vzpomene.(17.8.2016)

• - Písničky, které v seriálu zpívá Tomáš (Jakub Chromeček), jsou ve skutečnosti zpívány Vlastou Horváthem. (David7)

• - Předlohou seriálu je španělský Los Serrano (od r. 2003). (MTHRFCKR)

• - Učebnici Český jazyk 6 nosí do školy jak Tereza (Mariana Prachařová) s Ondrou (Jan Komínek) tak i Eva (Hana Vagnerová), Kristýna (Kateřina Sildová) a Tomáš (Jakub Chromeček), přestože je dělí věkový rozdíl. (AnnaZakova)