Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006 - 2007, 39x53 min

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Daniel Rous, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Peřinová Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar, Ondřej Česák, Šárka Kosinová, Miroslav Hrabě, Kristýna Petrboková, Charlotte Fairman, Petr Herrmann, Radim Jíra, Kateřina Steinerová, Julie Válková, Jan Procházka, Jiří Wohanka, Petr Burian, Roman Štabrňák, Karel Polišenský, Igor Krištof, Zdeněk Palusga, Martin Faltýn, Zdeněk Škrdlant, Michal Gallo, Naděžda Prchalová-Vicenová, Čeněk Koliáš, Michal Roneš, Petr Kouba, Rostislav Novák ml.

Horákovi jsou tipickou ukázkovou produkcí našich televiz. Naštěstí nedopadli tak bídně jako ony nekonečné seriály, ale i tak se jedná o zcela sterilní dílo, jenž je ještě nehorázně natahováno do mnohadílného seriálu(40 dílů se myslím natočilo). Přitom děj, postavy a celkově všechno tady nemá na to potenciál.(5.10.2009)

K první sérii zhruba tolik - Krok Za Krokem sice měl v každém dílu moralitu jako prase, ale tamní dialogy i situace byly podány zábavněji a hlavně vypadaly reálněji než to, čeho se nám dostává především od nejmladšího člena rodiny. Ovšem s druhou sérií a hlavně s příchodem Jakuba Prachaře se zdá, že někdo začíná tušit, kudy vede cesta k dobrému "českému" komediálnímu seriálu. A na ten jsme nějakou dobu čekali už ve chvíli, kdy si to na obrazovku přihasil černý Novák Paulo Nangue, kterýmžto nám bylo ukázáno jak se to dělat opravdu nemá. Občas se sice objeví něco předvídatelného nebo naopak dost špatně natahovaného, aby to vydalo ještě na pár dílů, ale na tyto momentky jsem ochoten zapomenout, neb jsou velmi povedeně vynahrazovány. Doufejme, že se to zase nezk...nezkazí. Pro celý seriál 50% a výkřik "Konečně!", i když ani tento televizní počin není naším původním, ale ze zahraničí zakoupeným "licenciátem".(10.12.2006)

Zdařilý seriál, sice někdy klopýtá, ale dost mne bavilo toto dílo sledovat. Vtipných scén je tu opravdu dost, co mne občas nenatchlo, byly výstupy dětí ( herecké výkony ), ale na to sem přimhouřil oči. Jeden z lepších českých seriálů. / Viděné epizody z 1-2 série *39.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 6/10 )(3.11.2009)

Dlouholetá stálice prázdninového programového schématu České televize. Až letos, deset let od svého prvního hodnocení, jsem se podívala na všechny epizody a rozhodla jsem se seriálu udělit lepší známku. První série je na kvalitativně lepší úrovni, věnuje se totiž všem členům rozvětvené rodiny takřka rovnoměrně. Navazující řada už ale v různých variacích omílá pouze jednu hlavní zápletku (zakázaný vztah nejstarších "sourozenců") a mladší Horákovi nedostávají skoro žádný prostor. Jako kulisa k letnímu obědu je ale seriál stravitelný a některé konkrétní scény opravdu pobaví (Igor Bareš trestající své syny záchodovou štětkou). A titulní písničku si ráda pustím i samostatně.(19.3.2008)

• Dudek

Příjemné zpracování se snaží ubýt dějovou plytkost, daří se mu to jen částečně, každopádně ze současně české seriálové produkce vychází tohle dílko skoro vítězně. Tvůrcům bych doporučil nebrnkat na vážné nitky, neboť to působí neskutečně trapně. Herecký koncert se sice nekoná, ale zdejší osazenstvo se předvádí v mnohem lepším světle, než mnozí jiní. Škoda těch stupdních dialogů a snahy navázat na americké kolegy. 30%(9.12.2006)