Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006 - 2007, 39x53 min

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Daniel Rous, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Peřinová Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar, Ondřej Česák, Šárka Kosinová, Miroslav Hrabě, Kristýna Petrboková, Charlotte Fairman, Petr Herrmann, Radim Jíra, Kateřina Steinerová, Julie Válková, Jan Procházka, Jiří Wohanka, Petr Burian, Roman Štabrňák, Karel Polišenský, Igor Krištof, Zdeněk Palusga, Martin Faltýn, Zdeněk Škrdlant, Michal Gallo, Naděžda Prchalová-Vicenová, Čeněk Koliáš, Michal Roneš, Petr Kouba, Rostislav Novák ml.

Horákovi jsou českou napodobeninou mnohem lepšího i slavnějšího amerického seriálu Krok za krokem. Velká rodina, pět dětí a také poměrně dobrá zábava hlavně z rukou Patrika (Jakub Prachař), který se stále snaží přiblížit holkám a vymýšlí proto fůru blbostí. Druhá část seriálu ale ztrácí svoje kouzlo, protože už se točí pouze kolem zamilovaných nevlastních sourozenců Tomáše a Evy.Seriál pak zatlačuje zbylé postavy do ústraní a seriál jde mírně do hajzlu.(25.6.2008)

Super český moderní rodinný seriál, který u nás dlouho chyběl. Je zde citelná láska stejně jako nevraživost, porozumění stzejně jako nepochopení, humor stejně jako vážné situace. Prostě seriál, který se mi líbí a z nějž jsem si nenechal ujít ještě ani jediný díl a dokonce jsem mu poslal asi pět hlasů do TýTý a budu pro něj hlasovat znovu. Nechápu, jak se Horákovi mohou někomu nelíbit, já je považuji za vtipný, humorný a moderní český seriál. A nestydím se za své hodnocení, protože tento seriál vážně mám rád a otevřeně se hlásím k jeho pravidelným divákům...(10.8.2007)

• josieaddms

Asi vůbec nejhorší seriál na světě. Uráží to naprosto všechno, ženy, muže, děti, rodiny, manželství... Nikdy jsem neviděla nic tak zlého a vulgárního. Naprosto všechno je tu špatně, a ještě je to naprosto nemorální. Herecký výkony jsou naprosto katastrofální, Bareš je nesympatickej, Vagnerová je odporná, Boudová je mi protivná, všichni jsou trapní, nevtipní, neuvěřitelný. Příběh to má stupidní, a zpracování naprosto amatérské. Vydržela jsem to z velkým sebezapřením, ale alespoň jsem viděla, co si Češi představují pod humorným rodinným seriálem. Všechny co na tom spolupracovali by měli normálně za takovéhle zamořování české republiky odpadem dát zavřít. Tak hrozné že se to ani nevidí, kdyby tu bylo ještě horší hodnocení než odpad, dala bych to tomuhle braku. Škoda slov.(6.1.2012)

• woody

Ze slibně se rozvíjející zápletky okolo incestního vztahu nevlastních sourozenců (paka a sympatické holky s příšerným mateřským znaménkem na čele) zatím sešlo... Uvidíme jak v druhé řadě ;-) Ta hvězdička jen za skvělého Igora Bareše, který musí brát opravdu každou kravinu a přitom už dokázal, že je výborným hercem. A za přehrávajícího psychopatického synka, konečně nějaký malý český Kuní ksycht ;-)(26.12.2006)

• L_O_U_S

Nevím, zda je zhlédnutí jednoho dílu tohoto seriálu oprávněním k hodnocení, ale což. Na to, že se jedná o sitcom, bych čekal trochu (nebo spíš podstatně víc) srandy. Nevím, odkud ČT seriál okopírovala (točí se u nás vůbec ještě něco původního? - soutěže, šou, seriály...), ale uvádět poslední jméno herce v úvodních titulcích spolu s jeho rolí, přičemž u ostatních herců role chybí, tak tohle se u nás opravdu nehodí. (356.)(14.4.2008)

• - V čase 33:31 říká školní psycholog (Jiří Bábek): „A kdyby náhodou, tak pamatuj na kudlanku nábožnou, jo? Ta svého partnera po sexu vždycky usmrtí.“ V čase 46:10, kdy Eda (Ctirad Götz) ve vzpomínce slyší větu psychologa, říká psycholog větu jinak: „A pamatuj na kudlanku nábožnou, ta po sexu svého partnera vždycky sní.“ Stejně změněnou větu slyší při představě i Jan (Igor Bareš), a to v čase 48:13. (David7)

• - Škola, jedno z hlavních prostředí seriálu, se vymyká české realitě. Ani v 6. třídě a už vůbec ne na vyšším stupni gymnázia by učitel neučil ve své třídě všechny předměty, jak to předvádějí Lucie (Lucie Benešová) a Soňa (Nela Boudová). Obě paní učitelky také mají ve třídě své vlastní ratolesti, což není zakázané, ale z pochopitelných důvodů se tomu všechny strany vyhýbají. (melica)

• - Herec Igor Bareš a Daniel Rous si společně zahráli již v seriálu Pojišťovna štěstí (od r. 2004). (LEGACY)