poster

Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006 - 2007, 39x53 min

Hrají:

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Daniel Rous, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar, Ondřej Česák, Šárka Kosinová, Miroslav Hrabě, Kristýna Petrboková, Charlotte Fairman, Petr Herrmann, Radim Jíra, Kateřina Steinerová, Julie Válková, Jan Procházka, Jiří Wohanka, Petr Burian, Roman Štabrňák, Karel Polišenský
(další profese)
 • Radek99
  *

  Česká televize jde ve své vlajkové seriálové tvorbě nějakým divným směrem. Opustila výpravné projekty s osvědčenými tvůrci (obvykle adaptace klasických děl české literatury - viz třeba Bylo nás pět) a začala natáčet cosi jako mutace světově úspěšných sitcomů. Ach jo... Osobně chápu, že se musí šetřit, ale šetřit takovýmto způsobem mi přijde velmi nešťastné. Navíc - nejvíce je zde šetřeno na originalitě a dobrých nápadech. Český Krok za krokem se prostě hrubě nepovedl... (Soukromý dovětek: Zvláště mě jakožto učitele na tomhle seriálu dráždí, jakou medvědí službu poskytuje českému školství hrubým zkreslováním společenského statusu a ekonomické síly českých učitelů. Rád bych slyšel od tvůrců Horákových, proč mají všechny učitelky manžele kupující si na počkání kabriolety za 800 tisíc a zájezdy kolem světa vlastníce přitom fotbalové kluby atd. Před českými školami ale takové auta rozhodně neparkují. Proč se třeba do nějaké školy nejdříve nezajdete podívat a nezeptáte se tam, kolik bere taková místní učitelka?! Až budeme zase žádat navýšení platů, aby za tak směšné peníze přišli do škol vůbec nějací mladí absolventi pedagogických fakult, veřejnost bude i díky vám se svou zkreslenou představou proti...)(13.7.2007)

 • freddy
  ****

  Super český moderní rodinný seriál, který u nás dlouho chyběl. Je zde citelná láska stejně jako nevraživost, porozumění stzejně jako nepochopení, humor stejně jako vážné situace. Prostě seriál, který se mi líbí a z nějž jsem si nenechal ujít ještě ani jediný díl a dokonce jsem mu poslal asi pět hlasů do TýTý a budu pro něj hlasovat znovu. Nechápu, jak se Horákovi mohou někomu nelíbit, já je považuji za vtipný, humorný a moderní český seriál. A nestydím se za své hodnocení, protože tento seriál vážně mám rád a otevřeně se hlásím k jeho pravidelným divákům...(10.8.2007)

 • josieaddms
  odpad!

  Asi vůbec nejhorší seriál na světě. Uráží to naprosto všechno, ženy, muže, děti, rodiny, manželství... Nikdy jsem neviděla nic tak zlého a vulgárního. Naprosto všechno je tu špatně, a ještě je to naprosto nemorální. Herecký výkony jsou naprosto katastrofální, Bareš je nesympatickej, Vagnerová je odporná, Boudová je mi protivná, všichni jsou trapní, nevtipní, neuvěřitelný. Příběh to má stupidní, a zpracování naprosto amatérské. Vydržela jsem to z velkým sebezapřením, ale alespoň jsem viděla, co si Češi představují pod humorným rodinným seriálem. Všechny co na tom spolupracovali by měli normálně za takovéhle zamořování české republiky odpadem dát zavřít. Tak hrozné že se to ani nevidí, kdyby tu bylo ještě horší hodnocení než odpad, dala bych to tomuhle braku. Škoda slov.(6.1.2012)

 • Havaj8
  ****

  Na české poměry jeden z nejlepších seriálů, nechápu to nízký hodnocení. Herecký obsazení taky celkem povedený v čele s Prachařem, je to pro všechny věkový kategorie, pro děti, teenagery i starší, pro každýho tam je něco. Není tomu moc, co vytknout, opět zdůrazňuju, že na český poměry to skvěle pobaví, a docela mi je líto, že těch dílů je takhle málo. Ty rodinky mi budou chybět...(14.6.2012)

 • Allan
  odpad!

  Kopnout do této televizní mrtvoly je snadnějsí, než např. do podobně kultovní Pošty pro tebe, neboť ona se alespoň může vymlouvat na svázanost mezinárodními licencemi, zatímco Horákovi jsou jen a jen naši malí čeští novodobí Nováci. Tudíž se omezím na jeden jediný povzdech: "Igore Bareši, proč?!?!"(30.7.2007)

 • - Předlohou seriálu je španělský Los Serrano (od r. 2003). (MTHRFCKR)

 • - Herec Igor Bareš a Daniel Rous si společně zahráli již v seriálu Pojišťovna štěstí (od r. 2004). (LEGACY)

 • - Při natáčení scény na nádraží v pražských Holešovicích štáb přemluvil strojvedoucího rychlíkové lokomotivy, která stála na přilehlé koleji a zrovna nebyla vytížená, aby jezdil tam a zpátky na pozadí scény (iMovie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace