Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006 - 2007, 39x53 min

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Daniel Rous, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Peřinová Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar, Ondřej Česák, Šárka Kosinová, Miroslav Hrabě, Kristýna Petrboková, Charlotte Fairman, Petr Herrmann, Radim Jíra, Kateřina Steinerová, Julie Válková, Jan Procházka, Jiří Wohanka, Petr Burian, Roman Štabrňák, Karel Polišenský, Igor Krištof, Zdeněk Palusga, Martin Faltýn, Zdeněk Škrdlant, Michal Gallo, Naděžda Prchalová-Vicenová, Čeněk Koliáš, Michal Roneš, Petr Kouba, Rostislav Novák ml.
  • Arccos

Nevím, proč by si měl seriál zasloužit označení odpad. Především ani nelze pořádně hodnotit po jednom nebo po dvou dílech. Přesto něco tomu zatím chybí. Jednak mám dojem, že neoplývá zrovna dobrými hereckými výkony, kamera taky zaostává a celkově mi vůbec nepřipadá, že se dívám na české reálie (to někomu nemusí vadit). Zarážející je samozřejmě podoba se Step by Step, což bylo jako sitcom velmi dobré a zatím jednoznačně vyhrává (a byla tam Dejna :)). Pozn: po zhlédnutí druhého dílu snižuji hodnocení, herecky a řemeslně opravdu chabé. Děti (hlavně prostřední syn) strašlivě přehrávají a osobně nechápu ani občasnou chválu na Bareše, který to taky zrovna nevylepšil. Alespoň v mnou viděných epizodách.(8.9.2006)

Nejsem seriálový typ a předhánění našich televizí na podzim 2006 která z nich uvede víc nových seriálů mne nechává dost chladným, ale po shlédnutí prvních dvou dílů musím říct, že to není tak hrozné jak jsem se bál. Bareše mám rád a jeho donucování záchodovou štětkou je vrcholný moment českého komediálního seriálu...(14.9.2006)

Ten seriál začal velmi dobře. Fakt mě bavil i přes pár nelogičností, jako například být kantorem svých vlastních dětí. Bylo tam pro každého něco. Časem bohužel začal sklouzávat k blbé telenovele, která zastínila příběhy ostatních postav. Nedorozumění dospělých byly občas přehnané, ale udržely si jistou úroveň a dalo se to brát s nadsázkou. Rošťárny mladších sourozenců na tom byly podobně. Starší kluci byli občas trochu mimo, ale pořád se na ně dalo koukat, pokud neřešili Evu. Ale díky tomu blbému, trapnému a nepochopitelnému chování Evy šel seriál do kopru (Hana Vagnerová ji zahrála fakt přesvědčivě). Je mi líto, že byl seriál celkem brzo ukončen, ale díky tomu všemu kolem T+E to začínalo stát za houby a nedivím se, že to tak (ne)dopadlo..(21.8.2013)

Dost dobře komediální seriál. Mě osobně se dost líbil každý díl. V každém dílu je hodně srandovních scén. Na celý seriál se dá koukat od prvního dílu až po poslední. Hned co jsem dokoukal všech 39 dílů , tak jsem si dal tento seriál k mým top 10 seriálů na ČSFD. Já moc nemusim české seriály ( kromě několik vyjímek ) , ale u tohohle seriálu hned co jsem viděl první díl tak jsem si ho zamiloval. V pár dílech jsou sice někdy trochu blbější scény , ale v celku je tento seriál úžasný. 100%. Jen škoda že seriál má strašně málo dílů. Dokoukal jsem ho za chvilku , ale jak jsem se dozvěděl , tak bohužel další díly nebudou.(3.1.2014)

• Radek99

Česká televize jde ve své vlajkové seriálové tvorbě nějakým divným směrem. Opustila výpravné projekty s osvědčenými tvůrci (obvykle adaptace klasických děl české literatury - viz třeba Bylo nás pět) a začala natáčet cosi jako mutace světově úspěšných sitcomů. Ach jo... Osobně chápu, že se musí šetřit, ale šetřit takovýmto způsobem mi přijde velmi nešťastné. Navíc - nejvíce je zde šetřeno na originalitě a dobrých nápadech. Český Krok za krokem se prostě hrubě nepovedl... (Soukromý dovětek: Zvláště mě jakožto učitele na tomhle seriálu dráždí, jakou medvědí službu poskytuje českému školství hrubým zkreslováním společenského statusu a ekonomické síly českých učitelů. Rád bych slyšel od tvůrců Horákových, proč mají všechny učitelky manžele kupující si na počkání kabriolety za 800 tisíc a zájezdy kolem světa vlastníce přitom fotbalové kluby atd. Před českými školami ale takové auta rozhodně neparkují. Proč se třeba do nějaké školy nejdříve nezajdete podívat a nezeptáte se tam, kolik bere taková místní učitelka?! Až budeme zase žádat navýšení platů, aby za tak směšné peníze přišli do škol vůbec nějací mladí absolventi pedagogických fakult, veřejnost bude i díky vám se svou zkreslenou představou proti...)(13.7.2007)

• - Předlohou seriálu je španělský Los Serrano (od r. 2003). (MTHRFCKR)

• - Škola, jedno z hlavních prostředí seriálu, se vymyká české realitě. Ani v 6. třídě a už vůbec ne na vyšším stupni gymnázia by učitel neučil ve své třídě všechny předměty, jak to předvádějí Lucie (Lucie Benešová) a Soňa (Nela Boudová). Obě paní učitelky také mají ve třídě své vlastní ratolesti, což není zakázané, ale z pochopitelných důvodů se tomu všechny strany vyhýbají. (melica)

• - Učebnici Český jazyk 6 nosí do školy jak Tereza (Mariana Prachařová) s Ondrou (Jan Komínek) tak i Eva (Hana Vagnerová), Kristýna (Kateřina Sildová) a Tomáš (Jakub Chromeček), přestože je dělí věkový rozdíl. (AnnaZakova)