Horákovi

(seriál)
Komedie / Rodinný
Česko, (2006–2007)

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová (více)

Série(2) / Epizody(39)

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby. (Česká televize)

tranquill

"Já už vím, že inteligentní bytost není to samý jako chytrá bytost a že být chytrej, není to samý, jako dělat chytrý!" A já už vím, že ne vždy zdejší hodnocení souhlasí s mým názorem, protože přes někdy naivní témata či chování tento seriál nepostrádá charismatické herce, humor a především přirozenost. "Prosím tě, chlapi, jeden blbej nápad za druhým..." ()

wosho

Horákovi jsou tipickou ukázkovou produkcí našich televiz. Naštěstí nedopadli tak bídně jako ony nekonečné seriály, ale i tak se jedná o zcela sterilní dílo, jenž je ještě nehorázně natahováno do mnohadílného seriálu(40 dílů se myslím natočilo). Přitom děj, postavy a celkově všechno tady nemá na to potenciál. ()

Nerd4Dreaming

Vypni mozek a koukej. Peripetie 2v1 rodiny, která neurazí ani nenadchne, celkem vtipné situace zabíjí ABSOLUTNÍ neuvěřitelnost chování aktéru, je to prostě pohádka, v 80% případů by se takhle nikdo nezachoval. Hodně zachraňují Jakub Prachař a Igor Bareš. V rámci jiných český tv seriálů je to ovšem pořád "kvalita".. achijo.. 3* ()

mira007

Několik prvních dílů je absolutně impotentních ve stylu pokusu o český rodinný seriál, který se vkusem snaží přizpůsobit všem členům rodiny tak široce, že pak nikoho nebaví. Později když už na to nikdo nekouká tak se to rozjede - hlavně linka těch středoškoláků v čele s Prachařem nastartovala komedii, kde se zasměju desetkrát za díl. Jedna z nejlepších komedií té doby ve srovnání s těma vztahovejma kravinama, který se berou tak vážně. ()

Handle

A myslete si co chcete - tenhle seriál mě prostě hodně bavil. V mých očích velmi podceněné, to nízké hodnocení nechápu. Opravdu jeden z nejlepších českých novodobých seriálů - raději tohle než Ordinace apod. Sice trochu naivní a dětské, ale v mých očích prostě mnohdy i velmi vtipné! Mimochodem je to komediální seriál, nikoli Drama.. :) ()

• V epizodě Den dárků (2006) se Soňa zmiňuje Lucii, že poslední romantický dárek, na který se Eda zmohl, byla svatební cesta na Kanárské ostrovy. Podle informací v průběhu seriálu měli svatbu v roce 1989 a bylo jim 17 let. Jen těžko si lze představit, že by se dva tak mladí lidé z tehdejší ČSSR mohli dostat na dovolenou do této destinace. (cundak)
  • Na klučičích záchodech bylo napsán nápis "Zach je posera", ale postupem dílů byl nápis přepsán na "Mach je posera". (lardko)