Horákovi (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2006 - 2007, 39x53 min

Igor Bareš, Lucie Benešová, Hana Vagnerová, Jan Hraběta, Jakub Chromeček, Jan Komínek, Marek Zeman, Mariana Prachařová, Ctirad Götz, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová, Michal Zelenka, Daniel Rous, Dana Batulková, Lucie Černíková, Jiří Ployhar ml., Jiří Bábek, Oldřich Navrátil, Markéta Coufalová, Pavel Vondruška, Jan Kašpar, Eva Jiroušková, Milan Enčev, Martin Učík, Norbert Lichý, Václav Marhoul, Kateřina Lojdová, Miloň Čepelka, Tomáš Krejčí, Pavla Tomicová, Lada Jelínková, Bořivoj Navrátil, Pavel Nový, Karel Janák, Dany Mesároš, Otakar Brousek ml., Jana Bernášková, Jiří Maria Sieber, Irena Máchová, Marek Galló, Lukáš Jůza, Věra Janků, Lucie Kožinová, Miroslav Čermák, Pavel Novotný, Dominik Hybler, Gabriela Hyrmanová, Zdeněk Izer, Jan Rosák, Josef Zyka, Petra Hobzová, Kateřina Velebová, Josef Wiesner, Otta Tesař, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Dagmar Krejčí, Vladimír Gut, Viktor Dvořák, Eva Kodešová, Jan Monczka, Petr Halíček, Helena Vlačihovská, Iva Frühlingová, Jiří Kuba, Jan Holík, Monika Hašková, Petr Pěknic, Milan Peroutka ml., Petr Janda, Vilma Frantová, Marek Šimon, Petr Reidinger, Ruth Frydrychová, Tereza Richtrová, Kateřina Šildová, Vojtěch Rohlíček, Alexander Hemala, Matyáš Rejthar, Ondřej Česák, Šárka Kosinová, Miroslav Hrabě, Kristýna Petrboková, Charlotte Fairman, Petr Herrmann, Radim Jíra, Kateřina Steinerová, Julie Válková, Jan Procházka, Jiří Wohanka, Petr Burian, Roman Štabrňák, Karel Polišenský

Ať se mi to líbí, nebo ne, musím Horákovy označit za jeden z těch lepších českých seriálů. Sem tam se u něho zasměju (většinou zásluhou Jakuba Prachaře) a hlavně se u něho aspoň, narozdíl od těch ostatních, dá jíst...a když nějaký díl uteče, vůbec nic se neděje. Mohlo by tam být více vtipu a méně moralistického balastu, ale to bych už chtěl moc. Prostě nic extra, ale "dá sa".(15.8.2013)

Musim rici, ze se mi serialy z produkce "Dramedy Productions" zacinaji docela zamlouvat. Redakce byla na ceske pomery nadprumer a Horakovi si ty 3 hvezdy take zaslouzi - a za nejake dily mozna i 4. Ocenuji jednu originalni vec - Jak v serialu Redakce, tak i zde vystupuje postava "Mrazka", ktera je defacto naprosto stejnym charakterem v obou serialech, coz pusobi zajimave a neotrele a predevsim vtipne... EDIT FOR ALLAN: Ono to tak uplne "nase" neni, kdyz se podivas na zaverecne titulky, tak serial je vytvoren podle spanelskeho "Los Serrano (ci nejak podobne)" - Dramedy productions se zrejme hojne inspiruje v teto zemi, protoze i redakce vychazela ze spanelskeho originalu.(27.7.2007)

K první sérii zhruba tolik - Krok Za Krokem sice měl v každém dílu moralitu jako prase, ale tamní dialogy i situace byly podány zábavněji a hlavně vypadaly reálněji než to, čeho se nám dostává především od nejmladšího člena rodiny. Ovšem s druhou sérií a hlavně s příchodem Jakuba Prachaře se zdá, že někdo začíná tušit, kudy vede cesta k dobrému "českému" komediálnímu seriálu. A na ten jsme nějakou dobu čekali už ve chvíli, kdy si to na obrazovku přihasil černý Novák Paulo Nangue, kterýmžto nám bylo ukázáno jak se to dělat opravdu nemá. Občas se sice objeví něco předvídatelného nebo naopak dost špatně natahovaného, aby to vydalo ještě na pár dílů, ale na tyto momentky jsem ochoten zapomenout, neb jsou velmi povedeně vynahrazovány. Doufejme, že se to zase nezk...nezkazí. Pro celý seriál 50% a výkřik "Konečně!", i když ani tento televizní počin není naším původním, ale ze zahraničí zakoupeným "licenciátem".(10.12.2006)

• lakikaki

Rodinný seriál, ktorý sa príliš snaží byť seriálom komediálnym. Zabávať sa však nebudete, možno vás akurát naštve úbohá imitácia Barta Simpsona (nejaký mladý člen rodinky Horákovcov), tak ako naštvala mňa... A ako tak rozmýšľam, nie je to ani seriál rodinný, to by musel byť zaujímavý aj pre iné vekové kategórie ako pre deti do 10 rokov. P.S. Potom, čo som začal tento seriál pozerať pravidelnejšie (z nudy) musím aj napriek jeho (ne)kvalitám zdvihnúť hodnotenie o jednu hviezdičku. :)(5.7.2007)

• Dudek

Příjemné zpracování se snaží ubýt dějovou plytkost, daří se mu to jen částečně, každopádně ze současně české seriálové produkce vychází tohle dílko skoro vítězně. Tvůrcům bych doporučil nebrnkat na vážné nitky, neboť to působí neskutečně trapně. Herecký koncert se sice nekoná, ale zdejší osazenstvo se předvádí v mnohem lepším světle, než mnozí jiní. Škoda těch stupdních dialogů a snahy navázat na americké kolegy. 30%(9.12.2006)

• - V některých dílech se objevily postavy ze seriálu Redakce (od r. 2004), jako třeba pan Mrázek (Jiří Ployhar ml.) nebo Pavel Talich (Bořivoj Navrátil). (pavelbedi)

• - Na klučičích záchodech bylo napsán nápis "Zach je posera", ale postupem dílů byl nápis přepsán na "Mach je posera". (lardko)

• - Při natáčení scény na nádraží v pražských Holešovicích štáb přemluvil strojvedoucího rychlíkové lokomotivy, která stála na přilehlé koleji a zrovna nebyla vytížená, aby jezdil tam a zpátky na pozadí scény (iMovie)