KarelR

Jako bondovka/akční pecka je to prohra, ale v ostatních ohledech je Quantum celkem zajímavé. Forster spolehlivě zabil většinu velkých akčních scén (snad jen ta poslední je fajn), které jsou buď naprosto zbytečné nebo tak blbě sestříhané, že skoro netušíte, která bije, ale paradoxně si počíná dobře v momentech, kdy má Bond projevit nebo naopak neprojevit emoce. Je vážně divné, když jsou neakční scény v bondovce daleko zajímavější než ty akční a Forster tak Quantum zachraňuje v místech, kde by možná zase selhali jiní. Obhájit existenci tohohle dovětku Casina se mu přesto nepodařilo a hodně mě mrzí, že závěr opět není tak úplně uzavřený, tudíž se Bond nejspíš dočká trilogie o svém zrodu. Přitom na to bohatě stačilo Casino... Snad už příště dojde na tu slíbenou popkornovou zábavu, protože když vám v závěru filmu záleží víc na Olince než na Bondovi, něco je prostě špatně. 7/10 (Abych nezapomněl, druhá projekce nic nenapravila. Naopak se prohloubily moje výtky a nemám potřebu ten film vidět znovu.) ()

Adrian

Ako tak citam okolite komentare, mozem sa povazovat za stastneho cloveka, kedze som od filmu dostal takmer vsetko, co som ocakaval (kvantifikovanie ci to bolo malo/vela nechavam na inych). Drobne skrabance sa najdu - titulna piesen velmi nevyrazna, postava Strawberry Fields vzhladom na dlhe roky pestovany image a trademark Bonda (nielen Goldfinger a On Her Majesty's Secret Service) v pochopeni akceptovatelna, aj ked pre ine ucely (zatial) zbytocna. Dalej vsak prevladaju iba pozitiva. Vyvoj Bondovej postavy, (t.j. jeho chlad a hlad po dolapeni zloduchov - vdaka comu vysiel napol v ustreti Bourneovmu "muzovi z ocele") mi prisiel vzhladom na udalosti v Casine Royale ako logicky a vdaka vybornej mojej malic...ehm Craigovi :-) aj dokonale presvedcivy. Sceny budujuce urcitu intimitu a nahlad do pozadia maju tu spravnu subtilnost a za prispenia Forsterovho sposobu nasnimania a kompozicie scen az pritazlivo "nezavisly" smrnc osudovosti. V nadvaznosti na samotny nazov filmu a jeho skutocny vyznam ma potom i zaver patricne emocie. Vtipky a narazky na Bondov v minulosti vystavany vesmir funguju, rovnako ako aj popieranie a obchadzanie zazitych trademarkov - dokazom oboch nech je napriklad vyborne pointovane vysvetlenie mena/skratky Bondovej nadriadenej "M" :-) . Akcne sekvencie vykazuju prvky "Bourne copy & paste", ale nevadilo mi to. Maju patricny svih, gradaciu a aj ten strih je v dnesnej dobe sekundovych zaberov zvladnutelny a k neprehladnosti ma daleko. Ukazkovym prikladom je cela sekvencie s operou Tosca. Jej vyvrcholenie s pararelnou montazou opera / Bondova akcia (mimochodom koniec opery takmer totozny s tym, ako Bond skoncuje so zloduchom) je synergiou Fosterovho pristupu k Bondovi - vlastny, osobity nahlad prostrednictvom zanrovych schem s urcitym presahom (resp. inak povedane, ohnutie klasickych zanrovych modelov). Pripomenulo mi to silnu nazorovu polarizaciu u Bong Joon-hovho korejskeho monster filmu Goemul, kde tiez nebolo zamerom zanrovy model naplnat, ale vyuzit ho pre reziserove potreby (i ked v pripade Goemul sa k nepochopeniu pridava i neznalost korejskej mentality i narodnej historie a sucasnej situacie). QoS mozno bez Casina nestoji tak uplne pevne na svojich nohach, ale to som od neho ani necakal. Dolezite pre mna je, ze spolu tvoria funkcny celok. 9/10 ()

Algernons

Tohle mohlo být velký a silný, zásadní díl v Craigově Bondí sérii, je tu krásně předpřiravená půda Casinem. Bohužel se stala stávka scénaristů a Marc Forster. Film má tolik témat, které by mohl rozvinout a odvyprávět, ale kvůli chabému neScénáři to vše jen tak nakousne a neví co s tím dál. Ať už je to Bond pracujicí mimo, až skoro proti MI6. Bond vypořádávjící se s následky své nedůvěry, Bond odhalující tajný spolek, tahající za nitky. To vše je ztraceno a nevyuřito a místo toho tu máme nudnou Bond girl ženoucí se za pomstou a snad nejhoršího záporáka s Bond série. Né že by byl vyloženě stupidní, ale je tak extrémně zapomenutelný a nezáživný, že nemít záporáka by možná fungovalo lépe. Kdyby aspoň ta akce stála za to, když už scénář ne, ale bohužel... hromada shakycamu a zběsilého střihu tvoří noční můru pro fanoušky dobré akce. Hlavně ta akce furt přichází odnikud, je jí příliš mnoho a ničemu neslouží... No nemít vztah ke Carigovu Bondovi z Casina, nebýt jeho výkonu a charisma a nemít to solidní herce a americkou produkci, tak je to nekoukatelná sra*ka! Film může kdokoliv s klidem přeskočit a nic se nestane. ()

DaViD´82

Jediným problémem jinak skvostného akčňáku je, že to není bondovka; ani trochu. Což fanoušky nula-nula-sedmičky možná naštve, ale vzhledem k tomu, že patřím k těm, kteří na té postavě nelpí, tak mi nic nebránilo si to parádně užít. Poprvé od Srdečných pozdravů z Ruska. To co si Marc Forster dovolí v rámci komerčního blockbusteru je nejen sympatické, ale v nejednom momentu až obdivuhodné. Akční scény jsou nápadité a fantasticky sestříhané. A co je na dvaadvacáté bondovce nejlepší? No, budu se již opakovat, ale ten prostý fakt, že to není bondovka, ale "pouze" strhující přímočarý akční thriller s konečně zajímavým nejednorozměrným hrdinou s vizáží nasrané gorily v obleku. ()

Superpero

Mnohem větší nářez než Casino. Bond se mi tu líbil víc. Je furt stejně nekompromisní drsňák, ale přibylo mu charismatu a šarmu, takže nepůsobí jak bezemoční rusák. Akce se táhne rovnoměrně celým filmem a je na opravdu vysoké úrovni. Úvodní honička je sice zmateně sestříhaná, ale pak jsem byl s akcí už spokojen a do filmu jsem se fakt ponořil. Navíc je to perfektně zahrané. Z hlavního padoucha je cítit nebezpečí a sebevědomí, i když je to jen takovej střízlík a bondgirls jsou dobré obě (milionkrát lepší než unylá Eva Green). Hlavně se mi ale líbily lokace. Podíváme se po celém světě a vidíme krásně nasnímané památky či přírodní krásy (navíc tam pak Bond vždycky někoho zmasí :) Prostě se furt něco děje a v klidných scénách můžete koukat na Olgu Kurylenko. ()

Shadwell

Už chápu to pozdvižení. Forster vytvořil biják, který patří mnohem víc do arthousů než do multiplexů a který předešel dobu o dobrých deset let. Ihned vysvětlím. Teorie diváctví rozeznává akt percepce (tedy proces smyslového vnímání, tj. oči a uši) a akt recepce (zpracovávání přijímaného materiálu v mozku). Kdybych měl použít slovník filozofů, první oblast je klasická empirie (Hume), druhá racionalismus (Leibniz). Problém je v tom, že nový Bond je percepčně (smyslově) nesmírně progresivní dílo díky oné profláknuté dynamice střihu a fragmentaci obrazu, ovšem jakmile si ho začnete v hlavě nějak logicky skládat dohromady (racionalizovat), nebude to zcela fungovat. Proto má spousta jedinců dojem, že Forster natočil akční film bez dobrých akčních scén. V budoucnu, až se kinematografii spojí s interaktivními světy, všechny smyslové atrakce budou nahrávány přes kabel přímo do vědomí, do mozku člověka. Akt recepce zcela nahradí a přepíše akt percepce. Tehdy přijde čas filmů jako QoS. ()

Bluntman

Narace se vyprázdňuje spolu s Bondovým nitrem, ze série se stává definitivně seriál... QUANTUM OF SOLACE je vrcholnou ukázkou "kinematografie atrakcí". A nebo, ještě lépe - prvním krokem "kinematografie abstrakcí". Víc se nesluší na poli komentáře vyzrazovat, protože potěšení pramení především z přijetí konceptu a obeznámeností s bondovskou mytologií: http://hobituvblog.blogspot.com/2008/11/quantum-of-critique.html ()

Fr

Chladnokrevný zabiják na cestě za pomstou a k odpuštění …. Úvod potěší všechny milovníky rychlého akčního střihu. Spousta ,,fajnový“ akce, - na haitský ,,bárce“ vykostí posádky několika člunů (ještě že měla alespoň motor!). Mnohokrát se nabízí říct ,,to je ale náhodička!“. Prostě J.Bond dokazuje, že štěstí přeje připraveným! To mne mrzí nejvíc, prostě už to zase není zranitelný hrdina! A myšlenka? Snad jen ta na pomstu! Výbornej D.Craig v akčním filmu, kterému by prospěl o kapku lepší příběh. Nebo režisér? Oproti Casinu mírné zklamání. Ale je to zřejmě jen proto, že jsem MOC chtěl! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ***** NAPĚTÍ ** ()

Nathalie

Et tu, Marcu? Quantum of Solace je apendix, slepé střevo, které nemá v bondovském těle prakticky žádný význam. Dovršení oné Vespeřiny linie mohlo být v následující bondovce vyřešeno za deset minut a místo parazitismu na Casinu Royale mohl být agent Jejího Veličenstva vyslán na další misi. Ono hnutí mysli by stejně dobře vyjadřoval dialog mezi M a Bondem, popřípadě mimické schopnosti Daniela Craiga. Nebudu ale kritizovat QoS za to, čím není a čím být mohlo, ale za to, čím (bohužel) je. Laciná a /dle rozpočtu předražená/ kopírka bourneovské roztěkanosti se mi začala zajídat po patnácti minutách, řídký příběh s mnoha slepými odbočkami chvíli poté. Neházela bych vinu na Forstera, protože v interiérových scénách a dialozích mu to klape- postavy, zejména M a Bond si bezchybně nahrávají a jejich herecké výkony chrání QoS před trapasem. Zamrzí pouze rozplizlý záporák i uměle dosazené figury obou rádoby bond-girls, které navíc paradoxně nesplnily svou zásadní úlohu : dodat bondovce elegantní sexuální scénu. Pochopitelně jde čistě o můj divácký přístup. Nepochybuji, že někoho baví mrkat mezi makrodetaily, nervózním chaotickým střihem a tipovat, která končetina patří komu a který akrobatický prvek jsme v tom mžiku právě viděli, ale tohle patří k figurám tzv. real-agentům typu Bournea. Subjektivizace Bondovi nepochybně uškodila. Jde o postavu, jejíž virtualitu a surreálnost si uvědomuje v mnoha náznacích sama postava, sochu na piedestalu, kterou by se chtěl divák stát, ale s níž se neidentifikuje. Forster se poněkud lehkovážně zbavil všech bondovských hračiček a serepetiček, jimiž je tradičně ověšen a které mu přidávají na onom supermanském obalu, ale nepřidal nic nového, psychologická paleta se od CR rozhodně nerozšířila a o eye-candy záběrech typu honička na Madagaskaru nebo suchých hláškách typu You noticed si můžeme nechat jen zdát. Za jediný Forsterův přínos považuji místy nekorektní politické aktualizace, které dávají Bondovi a především M úlohu jakési vtipného glosátora světového pořádku. Za největší provinění ovšem považuji to, že film s takovou hustotou honiček se prakticky nepohne z místa a navzdory omezené stopáži nudí místy zcela neomezeně. James Bond už přežil nebezpečnější zabijáky, zrádnější situace a horší filmy. Jeho nesmrtelnost, Craigova bravurnost a campbellovský um mi dávají to minimální množství útěchy. 60% P.S. Napodruhé lehounké zlepšení: líbí se mi prolínačky, Tosca, zvířátka na každém rohu a důraz na irelevantní detaily. A Craig je Bůh. I v průměrném nebi. ()

Dever

Soundtrack David Arnold: 1. Time To Get Out ,2. The Palio ,3. Inside Man ,4. Bond In Haiti ,5. Somebody Wants To Kill You ,6. Greene & Camille ,7. Pursuit At Port Au Prince ,8. No Interest In Dominic Greene ,9. Night At The Opera ,10. Restrict Bond's Movements ,11. Talamone ,12. What's Keeping You Awake ,13. Bolivian Taxi Ride ,14. Field Trip ,15. Forgive Yourself ,16. DC3 ,17. Target Terminated ,18. Camille's Story ,19. Oil Fields ,20. Have You Ever Killed Someone? ,21. Perla De Las Dunas ,22. The Dead Don't Care About Vengeance ,23. I Never Left ,24. Another Way To Die, ()

novoten

Bond is running wild. Poctivý datadisk ke Casinu Royale, který zaostává právě ve schopnosti fungovat samostatně. Scénář se posouvá do klasičtější roviny, Jamesovo citové váhání zůstává věrohodné, v akci si bezmezně libuji a hlavně Daniel Craig ztrácí look divocha, který dostal povolení zabíjet a chová se jako slon v porcelánu. Bond totiž zabíjí pořád, ale se stylem, s elegancí a nutno říct, že i s určitým provinilým potěšením. Bondgirl (tedy ta klasická) je tu krátce, ale přesně tak, jak pamětníci chtějí, aby vystupovala. Krásná, lehce protivná, ale v důsledcích Jamesova smrtícího šarmu i bezmocná. To Camille je v Olžině podání rovnocenným partnerem, jakkoli až antické osudovosti Vesper nemůže už z principu dostát. A hlavní hrdina zůstává zdánlivě necitlivou mašinou, která neustoupí ani o krok. Při projekci krátce po zhlédnutí předchozích eskapád Quantu v motivaci či uvěřitelnosti záporáků postupně dochází dech, ale tváří v tvář scénám jako vražedně sestříhaná rakouská hra kočky s myší nezaostane o moc. ()

tron

„To Američanov nepoteší. Chceli pána Cifru. Dostali jeho telo.“ – „Ak chceli jeho dušu, mali sa porozprávať s kňazom.“ Scenár k tejto bondovke sa dosť drasticky prepisoval. Teoreticky je to vidieť. Je čudný. Na strane druhej, mne to nielenže nevadilo, ale sa mi to svojím spôsobom páčilo. Vrátane zvláštneho finále. Možno keby to malo 130 minút, nudil by som sa. Ale hodina a pol (bez titulkov) mi ubehla rýchlo, svižne a potešujúco. Neviem, nejde náhodou o rekordne najkratšiu bondovku v histórii? Pôsobivá akcia, fajn atmosféra, pekná výprava, dobrí herci (Craig, Dench, Wright, Amalric, Giannini, Kurylenko) a príjemne nekompromisný Bond riadiaci sa heslom „ak mi nepovieš, pre koho pracuješ, zhodím ťa zo strechy“. Potešia tiež dobré hlášky a dialógy ("Určite ju načapovali niekde za rohom, kde do nej šťali decká." - "Preto ju zajedám čili papričkami.") a zaujímavý vzťah Bonda s M. Občas je to WTF, ale paradoxne i to môže byť v konečnom efekte považované za svojské plus: len čo je najlepší Bondov kamoš zavraždený, 007 ho s mierne zamračenou tvárou hodí do KONTAJNERA so suverénnou hláškou, že zavraždený si aj tak nikdy nepotrpel na luxus (!). Divákom to príliš nevadilo, boli na ďalšiu bondovku proste zvedaví a tak snímka pri masívnom rozpočte 2OO miliónov na celom svete zarobila temer 6OO. ()

B!shop

Nechapu, proc tady na to vsichni nadavaj, jiste, Forster neni akcni reziser, takze akce v jeho podani je lehce neprehledna a ne tak cool a realisticka jako v pripade Casina Royale, jenze oproti Casinu tu ta akce aspon je a ja se bavil daleko vic. Dej se nesere s nakym vysvetlovanim, takze je to misty zmateny, ale srat na to, furt se neco deje, spousta honicek, spousta prestrelek a par slusnejch napadu. Craig neni Bond ani nahodou, ale akci zvlada na vybornou a de mu u toho i celkem slusne hrat, Olga ukazuje, ze ma na vic, nez jen chodit ve spodnim pradle a tvarit se sexy a film ma naprosto dostacujicich 100 minut. Akorat ten zaporak je trapackej, takova slabsi verze Mikkelsena. Takze celkove, jako bondovka to furt nevypada, ale akce je dostatek, dej nema skoro zadny nudny mista a ja se slusne bavil. ()

movie

Zklámání. Nemluvte mi tu o nepochopení bondovského konceptu. Ten nepochopili tvůrci Quantum of Solace. 50% ()

monolog

Tento film jsem viděl už dvakrát. Poprvé to bylo proto, že jsem chtěl vědět, jak Craig na Bonda sedí (a musím říct, že jak prdel na hrnec). Podruhé to bylo proto, že jsem zapomněl, že jsem na to už koukal. Dokonce jsem si nepamatoval ani o čem to bylo nebo kdo další tam hrál (a to je špatný, protože jsem to viděl v rozmezí půl roku). Existuje lepší důkaz, že mě to naprosto ničím nezaujalo? Asi bych nějaký pádnější i já sám hledal marně... ()

Lateef

Tohle není Jim Beam... eh, James Bond. Alespoň ne v tom hávu alá Casino Royale. Změna režiséra je markantní a QoS na to bohužel doplácí, alespoň co se akčních scén týče. Co naplat, že záběry, ať už z úvodní automobilové naháněčky, z poskakování po střechách domů nebo z vodních hrátek u přístaviště, jsou mimořádně luxusní, když si je nelze vychutnat v celé jejich kráse. Střih je rychlejší než mluva Chrise Tuckera. Tím se dostávám k faktu, že QoS nemá žádnou scénu, která by mi utkvěla, kterou bych si přehrával, pamatoval a vyzdvihoval. Casinem prosprintoval Foucan s Bondem v závěsu a dodnes si celou scénu přesně vybavuji (a opravdu si jí nepouštím denně čtrnáctkrát). Jakou scénu si mám odnést zarámovanou odsud, když mi z nich střihač nadělá puzzle?? Jediná postřehnutelná bitka je ta z úvodu v pokoji 325, ta má grády. Bond působí stejně jako (zatím) poslední Bourne jako totální šrotovací mašina, malinko už chytá terminátorovský likvidační odér. Daniel Craig však nadále potvrzuje statut nejlepšího Bonda. Mathieu Amalric charizmatický, Kurylenko a Arterton oku lahodící, jinak nic, titulkový song pro mě naprosto skvělý. Tak obří rozpočet bych si představoval zužitkovat chytřeji, víc takových fines viz prohlížení fotografií, údajů a zjišťování informací v úvodu. No, celkově zklamání, protože Forster mě předtím dovedl vždy okouzlit. Ne tolik redbullů před stříháním! 230 miliónů dolarů(rozpočet)/576 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/58 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

RHK

Bondovka č.22 akčnější, ale výrazně hůře zrežírovaná a s horším scénářem než Casino Royale, na které se snažila volně navázat. Navíc je v Kvantu útěchy plno logických nesmyslů, např. že nikdo v celé Bolívii si nevšimnul budování obrovských podzemních přehrad v poušti, aby mohli z chudáků v chatrčích vymámit dvojnásobné vodné, nebo stvrzení takovéhoto vodného podpisem ještě nenastoupivšího diktátora. Mnohé akční scény jsou navíc odfláknuté, nevěrohodné až neprofesionální. Ještě že ty holky zůstaly hezké. Trailery: http://www.csfd.cz/film/226775-quantum-of-solace/videa/ ()

Boss321

Hodně netradiční Bond. Tady není co řešit, buď jste příznivci starších klasických Bondovek, kde je Bond uhlazený šarmantní elgenán, tak jak jsme ho znali do nástupu Daniela Craiga nebo zkrátka přistoupíte na nový trend, který tvůrci nastolili.Pro mě je jediný Bond Sean Connery, pak dlouho nic a pak Brosnan s Moorem. Abych řekl pravdu Daniela Craiga jsem si jako Bonda představit neuměl. Výsledek není nejhorší, ale porovnávat ho s Brosnanem nebo dokonce s Connerym, to po mne raději nechtějte! Zkrátka s Craigem odešel pro mne klasický Bond. Quantum of Solace je nadprůměrný akční snímek, ale už to není ten starý dobrý Bond, už je to mix Bonda, Bourna a bůh ví čeho všeho ještě. Tři a půl hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že 007 mám rád a tři hvězdičky mi přijde málo, tak se přikloním ke čtyřem........ ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter