Kulmon

James Bond tentokrát v bourneovském hávu. Když akce, tak dva záběry za sekudu. Začátek filmu opravdu ve velkém stylu, leč s časem se vysoká laťka vytrácí. Nicméně Craigovi začínám přicházet na chuť. A stejně tak i tomuto modernímu Bondovi jakožto sérii obecně dosti přeceněné. ()

Jara.Cimrman.jr

"Bonde, ocenila bych, kdybyste přestal zabíjet všechny případné informátory." Tak to mi na Bondovi vadí ze všeho nejmíň. Mnohem horší je skutečnost, že se tak nějak neumí správně představit, neumí si stylově objednat správný nápoj a protože tentokrát bojuje na vlastní pěst, tak mu Q nenamontoval raketoplán do vteřinový ručičky hodinek. Takhle prostě nevypadá klasický Bond a já jsem na klasice závislej. Na druhou stranu dámy v jeho náruči stále systematicky vlhnou, hlášku také občas utrousí a pokud vyrazí na projížďku autem (lodí, letadlem), tak za ním okamžitě hbitě vyráží útočný motorky, čluny, stíhačky a podobná havěť. To už mi připadá povědomé. Přesto bych asi tento film hodnotil lépe, kdyby se hlavní hrdina jmenoval nějak jinak a nestavěl mě do zlehka trapný situace, při který svýho starýho kamaráda příliš nepoznávám. ()

H34D

Vcelku pohodový, ale hořce tuctový akční film, který trpí především na dvě věci. Příliš rychle sestříhanou akcí a necharismatickými záporáky. Daniel Craig si bez větších obtíží klestí cestu mezi kulkami (ehm), nic jej nezastaví, nic jej nezpomalí. Ději chybí chytré detaily a drobné vychytávky, kterými oplývalo předchozí Casino Royale. Celkově tedy nenudící, avšak zapomenutelný akčňák... 6/10 ()

xxmartinxx

Forstera považuju za jednoho z nejvíce přeceňovaných režisérů (krom Horší to už nebude) a jeho Bond na mě působí i na podruhé nesnesitelně sterilně a nudně. Nemůžu si pomoct, ale ať se snažím jakkoli a přečtu si sebepřesvědčivější argumentaci o podvratném artovém experimentu, nevidím v něm nic než práci rutinního režiséra, co mě nedokáže zaujmout. ()

Arx

Brilantní. Do kina jsem po celkem vlažných recenzích šel s pocitem, že uvidím další průměrný příběh o agentu 007. Mé obavy se ale nevyplnili a v kině jsem měl možnost shlédnout pro mě jeden z nejlepších dílů od dob Seana Conneryho. Daniel Craig je opravdu Mr. Bond. Britský elegán - nástupce Pierce Brosnana, který mě osobně v jeho posledních filmech připadal, že jeho hlavním úkolem je každých 5 minut se světácky uculit do kamery. Daniel Craig vytvořil úplně nový rozměr Bondovských sérií, který mi opravdu sedí a na kterýkoliv další film usedávám do křesla v kině. Za zmínku určitě stojí i překrásná Olga Kurylenko, která ale nedostala ve filmu tolik prostoru. Výborný je rovněž scénář. Je skvěle napsaný a filmová stopáž 106 minut uteče jako voda. Nudit se tedy rozhodně nebudete. Jestli se o nějakém filmu dá říct, že je podhodnocený pak právě tento. Hodnocení kolem 70% je neskutečně málo za takovouto stylovou podívanou. 95%. A Bond Song? Excelentní.... ()

Skejpr

Oproti Casinu samozřejmě obrovský propad, v rámci bondovského univerza nicméně opět vysoký nadprůměr. Jenom nechápu, kde všichni vzali kecy o nepřehledné akci. Prostě se neumíte dívat, no... P.S.: Celou dobu se těším na Bondovský motiv a promítač mi v jeho půlce hned na začátku titulků utnul zvuk... No nezabili byste ho?? ()

Pumiiix

Rovnocenný protivník Casino Royale, první bondovský díl který navazuje na svého mladšího bratříčka a to nejen dějem, ale i kvalitou (čistě z mého pohledu). V kině to nové bondovce sluší, i když výrazně kopíruje Bourna – to s čistým svědomím přiznávám. Akce se mi zdála přehledná a dobře natočená, stříhalo se ve správnou dobu a s citem. Olga Kurylenko si odehrála své, ale rozhodně nějak nezazářila, byla asi nejslabším dílkem celé mozaiky. Spokojenost. 007-mičku mám čím dál radši. Slabších 9/10* si zaslouží. ()

BadoXXII

Zvláštne. Po prvom pozretí som bol z filmu sklamaný a film som ohodnotil 3*. V Casino Royale bola latka nastavená asi príliš vysoko a ja som možno čakal niečo iné - emotívnejšie. Nedostal som to. Quantum of Solace je príliš studený, ale má neskutočný ťah na bránku. Je suverénny a dynamicky. Na druhé pozretie som to akcveptoval a bavil som sa. Preto hodnotenie zvyšujem na 4*. ()

Shit

Vlastně téměř totéž co Casino Royale, ovšem s tim rozdílem, že je to daleko záživnější a možná i zábavnější díky daleko kratší stopáži a místo nic moc Evy Green je tu bohyně Olga Kurylenko a mírně se vylepšil i děj, i když opět trošku hapruje, ale ne nijak extrémně. Jinak samozřejmě zůstala absolutně famózní akce, kdy zejména začáteční Bondův útěk přes střechy je neskutečně úžasně adrenalinově natočenej i nasnímanej, ostatně i všechna další akce v Quantum of Solace naprosto bere dech a Craig to tam řeže hlava nehlava, jak mu zrovna kdo přijde pod ruku a s nikým se zrovna moc nemazlí, obvykle tam dotyčnýho seřeže jak prase, nicméně s timhle Bondovým-Craigovým drsným lookem souvisí i jeden malej neduch oproti předchozím dílům a to, že prostě nepůsobí elegantně a mě osobně i trošku scházely Brosnanovy hlášky, nicméně i přesto si začínám Craiga v roli Bonda oblibovat čim dál víc. Jedinej vetší černej puntík si to u mě vysloužilo akorát za nemastnýho neslanýho záporáka, kterej ja tak akorát pro srandu, jinak sem si dvaadvacatýho Bonda užil ()

Djoker

Poprvé od Dr. No se Bond dočkal rozumné stopáže, což velice oceňuji. Zběsilý akční dodatek Casina Royale tak nemá zbytečně mnoho hluchých míst jako někteří jeho předchůdci. Craig se nezastaví a pevně drží nově nastavený směr plný osudovosti. Vzhledem k provázanosti, která v rámci série zatím nebyla žádoucí, je ideální vidět oba filmy krátce po sobě. ()

M.a.t.t.

Výborne Marc, náročnú ulohu si zvládol na jednotku. Nový Bond je hlavne iný, iný aj ako Casino Royale. Odlišností od klasického štýlu je stále dosť, ale aj Bond musel prejsť istým vývojom, kým sa z neho stala osobnosť akú poznáme a súdiac podľa záverečnej scény sa už čoskoro dočkáme (symbolický gunbarell na koniec je lahôdkový). Samotný príbeh je oproti Casinu predsa len bondovskejší, Olga a Gemma nádherné, záporák zaujímavý, akcia ala Bourne napriek rýchlemu strihu slušná, ale aj pokojnejšie sekvencie majú šmrnc. Marc Forster sa naviac nebál vyrukovať s osobitými vychytávkami, ktore dodali Quantu špecifický rukopis. U mňa veľká spokojnosť. Bond je späť a náramne mu to sluší aj s Craigovou tvárou. ()

ORIN

Prázdný a přece tak plný. Bond jako nemilosrdný, nejednoznačný a rozporuplný "hrdina". Casino Royale něco načalo, Quantum of Solace dovedlo k dokonalosti. Jasných 5*. ()

gudaulin

Stalo se módou filmových fanoušků kritizovat u Craigova Bonda ztrátu stylu a téměř všech ingrediencí, které dělaly Bonda Bondem. Nikdy jsem nebyl ctitelem bondovské legendy a zarytým fanouškem akčních filmů, takže mi ztráta některých typických prvků pro tohle dílko nepřijde nijak bolestná. Schází mi vlastně jediné, a to je větší nadhled, typické sebeironické hlášky a odlehčené fórky. Tempo je svižné a styl odpovídá tomu, co mohli diváci vidět v předchozí 21. bondovce. Režisér Forster mě svým rukopisem neuráží, naopak jeho režii beru mnohem víc než některá slavnější dílka série. Nesedí mi vlastně ani přílišná akční suverenita, kdy hrdina dokáže bez mrknutí oka vyřídit tucty nepřátel, aniž by se zadýchal a také to, že tak luxusně ztvárnění záporáci, jako je postava Mathieu Alamlrica, mají tak krátkou životnost. Ale to už holt k bondovské pohádce tak nějak patří. Celkový dojem: 60 %. ()

choze

Bourneovsky dokurvená akce, chudý děj a 230 milionů neznámo kde, stejně jako očekávaná pomsta desetiletí. Ztráta času to nebyla jen díky pěkně opálené Olze Kurylenko. ()

Gilmour93

Tak se mi zdá, že se agent 007 bez kapky toho protřepaného Martini nedokáže uvolnit.. Již delší dobu marně vyhlížím tvůrčí posloužení Bondovi a nikoliv Bondovo sloužení tvůrci a ač jsem nikdy nevěřil, že to řeknu, tak to teď říkám: „Rogere Moore, vrať se mi!“ I místní všeznalí neurochirurgové musí ocenit jeho starý dobrý koncept plný nadsázky, kdy recepce percepci ještě čistila boty a kartáčovala oblek (honička, zabíjení, soulož - honička, zabíjení, soulož - spousta zabíjení, obrovský výbuch a soulož - tou to musí vždycky končit). V Quantum of Solace ovšem Bond v sobě nemá ani tolik slušnosti, aby se představil a nabízí tak jen minimální, hyperaktivním Edwardem ve střižně zkalené, množství útěchy.. Edit po 12 letech: Po asi šesti dobrovolných reprízách za tu dobu to potřebné množství útěchy nakonec nacházím. Jak ve Forsterově stopě, tak v samotném Bondovi, který zatím nemá čas hynout na svou toxickou maskulinitu. Normálně to s odstupem času nedělám, ale zvyšuji ze tří plechovek motorového oleje na čtyři.. ()

somnar

Co jaký režisér s Bondem provede, je mi prakticky jedno, hlavně když se ve výsledku můžu těšit z kvalitního filmového řemesla. Quantum nepřekonalo Casino, žádnou ostudu ale sérii nedělá. Ano, mizerně sestříhaná akce nepříjemně překvapí (obrovské množství času, úsilí a peněz lze vycítit, ale ne ocenit) a mírně zmatený děj si užije jen ten, kdo viděl Casino a má paměť na jména, přesto si myslím, že Marc Foster a Daniel Craig nedělají sérii medvědí službu a z celého kolosu vycházejí minimálně se ctí. Foster sází na psychologii a nezvyklé komponování scén (Tosca je naprosto, ale naprosto dokonalá), Craig pak Bonda obdařil i sympatickou bourneovskou přímočarostí. A obojí funguje. Obsazení Olgy a Gemmy rovněž považuji za šťastné, netrápí mě absence technických udělátek a některých klasických bondovských trademarků a jsem jedině rád, že tohle pokračování Casina potvrdilo novou tvář Bonda pro 21.století. 75% ()

TheDarKnig

po zrození Bonda nového tisíciletí, který byl představen v Campbelově Casinu přichází dokončení Bondovy cesta za pomstou jediné ženy, kterou miloval (zajimavé, že mi to přijde už jen takové formální, těch žen už ale bylo ;-)) A musím smutně konstatovat, že toto dokončení přes všechny ty předpoklady stát se další úžasnou nezapomenutelnou podívanou nakonec ničeho nevyužilo a dokonce už úplně odbočilo od Bonda. ano je to tak, z agenta Jejího Veličenstva se stal prachsprostý bijec z nějakého předraženého akčního thrilleru. Žádné "zbytečné" připomínky toho, že to 007 opravdu je, a že tam dají nějaké debilní opičiny (žena v ropě) mně rozhodně nevytrhe z bídy. nebo spíše nevytrhne odtud tento film. A to po trailerech vypadal tak nadějně. Jenže režisér nejenže všechno nejspíše zakopal (po úvodní "nejlepší" automobilové honičce jsem zůstal sedět s otevřenou hubou? Nejdelší předtitulková scéna? Ale kdeže. Jen obyčejná akční scéna bez jakékoliv špičkové scény okořeněná jedině tím, že její součástí je Aston Martin (RIP)) A tohle utrpení pokračuje celý film, Bond akorát musí vystřídat všechny možné honičky, honí se po schodech, na motorce, v lodi, v letadle a na konci WTF souboj s bossem jak s nějaké hry. Úplný závěr taky rozhodně nepotěšil. Takové dovětky by v Bondovi určitě být neměli. Ještě že Olga Kurylenko vypadá opravdu mnamozne a hlavně, že se nenechá svést Bondem. To bylo docela novátorské, žel znovu zakopané druhou Girl Arterton.. A kdyby ta scéna, když už tam musela být, měla nějaké emoce a byla delší ;-)) Nic. Zločinec nemá na Cifru ani náhodou, je to takový zbytečný panak, který slouží jen jako zdržení, nemluvě o tom, že jeho geniální plán je přízemní až běda. ještě že tam byl ďábelský Mr. White, od něho by se mohli ostatní učit, jeho scéna výslechu je úžasná a v ní asi jedinkrát funguje ten Forsterův divný způsob prolínání scén, který asi má Bondovi dát nějakou hloubku. Marcu, podívej se na Martina.. ten to dokázal mnohem lépe a nemusel ve filmu mít děsivé nepřehledné scény jako ty v tom divadle.. Takže slabší 4 a to jen díky tomu, že Craig i M stále bodují a vyskytuje se tu CIA agent a postavy z minulého dílu. takhle to dokážu považovat za sice nepodařený, ale přece jen doplňující.. ehm doplňek. A ta okopírovaná bournovská kamera mně potěšila občas taky. Jako akční film tedy ano, ale Bonda zbytečně nezmiňujte. PS: úvodní bondsong o třídu horší než v Casinu.. Stejně jako jeho podklad. ()

TeeAge

|| Scenár: Joshua Zetumer, Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade | Hudba: David Arnold, "Another Way to Die" performed by Jack White and Alicia Keys | Produkcia: Michael G. Wilson, Barbara Broccoli | Distribúcia: MGM, Columbia Pictures | Štúdio: EON Productions, Danjaq LLC, United Artists, Columbia Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 586,090,727 $ || Ja fakt neviem, čo som mal čakať. Išiel som do kina s náladou, že je mi úplne jedno, aké to bude, o čom to bude. Dostal som za svoje KysléČočky,- pár zaujímavých scén, ktoré doposud neboli charakteristické pre bondovky. Craig bol fakt výborný, pretože on proste nevie prehrávať, no samotný obsah Quantum of Solace mu nedodalo toľko priestoru byť Bondom, ako v Casino Royal. Nové postavy nemali vytvorenú žiadnu autoritu, bolo mi úplne jedno, čo sa im stane. Ale to sa predsa v takomto filme nemôže stať. Ešte stále neviem, ako by som to celé hodnotil. Možno na druhý krát. Ak také bude. |Videno v Palace Cinemas Praha, 11.12.2008| ()

Aluska88

Oproti Casino Royale mi Quantum of Solace přišlo takové... chladné, bez emocí. Mathieu Amalric coby záporák docela válí, Olga Kurylenko je sice hezká, ale na Evu Green v roli Vesper Lynd nemá. Eva působí tajemně a přesně tu záhadnou auru dokázala vtisknout i Vesper. Olga a její Camilla je jen opálená, tmavovlasá holka prudkého charakteru, která pro mě postrádala onu "esenci" skutečné "Bond Girl." Samotné akce je sice hodně, ale celé to působí jaksi odměřeně. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter