poster

Drsný holky (festivalový název)

 • Dánsko

  Råzone

 • USA

  Life Hits

Drama

Dánsko, 2006, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (35)

 • Enšpígl
  ****

  Neskutečně silný a v posledních dvacetiminutovce vývoj graduje takovým způsobým hubem, že jsem držel hubu a krok. Téma šikany je poměrně častý jev ve filmech a většinou mně tvrdě zasáhne, tady o to víc že se točilo okolo Laury Ch., která patří mezi nejcharismatičtější herečky na světě. Přičina toho co se ve filmu děje byla dost jasně řečena v několika málo větách ve filmu. Jsem smutný z toho, kam se to tady v tom filmu až dostalo, protože přičina byla v chování vedlejších postavách, ale důsledky nesly postavy hlavní. Natočený, vyprávěný i zahraný je to opravdu velmi věrohodně.(17.1.2018)

 • Fr
  ***

  ,,BUDU MUSET PROMLUVIT S VAŠIMI RODIČI.“ … ,,KLIDNĚ. JAKO BY JE TO ZAJÍMALO“… /// Christine, Trine, Cecilie a Pernille – čtyři kundy zralý pro pasťák. Naštěstí cesty Páně jsou nevyzpytatelný a jedna z nich se brzy změní (hovno kouzlo…) v loosera. Film o rozbitý mládeži, při jejichž kouscích nejde o filmařinu. S přehledem ji totiž válcuje příběh, jehož sledování je takový vlastní sebepoškozování. Možná chtěj apelovat i na jiný pocity, ale činí tak dost skrytě, takže příběh graduje, každej dostává to, co si zaslouží a masochistickej divák vrní blahem. K tomu se dost blbě něco dodává… snad jen, že bych tomu klidně věřil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve škole se mi dějou strašný věci. 2.) Thx za titule ,,Schara“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(13.2.2014)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Dívčí vyřizování účtů po Dánsku s typickým severským rukopisem, silnou výpovědní hodnotou a drsnou formou i obsahem. Příběh se odehrává v prostředí školy, kde dívčí gang terorizuje okolí ( Jak už to většinou bývá, jsou to nejhezčí holky), ale brzy se situace zkomplikuje když Christína práskne kámošky při loupeži a je nejen z gangu vyčleněna, ale musí se podrobit šikaně svých bývalých kamarádek, kterou sama dříve provozovala. Posledních 20 minut představují vrchol Bully subžánru a místy se na film kouká opravdu nepříjemně. Síla a povinnost! 8/10.(19.12.2019)

 • emma53
  ****

  Silné, syrové a hodně smutné drama. Souhlasím s Scrytcherem, že to bylo chvílemi opravdu na hranici snesitelnosti a uvěřitolnosti. Ale naopak nesouhlasím s tím, že Laura Christiensen to neutáhla. Byla výborná a tu roli zahrála skvěle, věřila jsem jejímu výrazu v obličeji, ať vyjadřoval smutek, bolest a nebo vztek, prostě cokoliv. Velkou konkurentkou jí tady byla vynikající herečka, kterou už znám z filmu Spi, děťátko, spi Stephanii Leon, o jejíž kvalitách jsem tudíž vůbec nepochybovala. Drsný holky byly opravdu hodně drsný, ale kde hledat příčiny takového chování je přece zcela očividný. Nejen, že to začíná většinou doma v naprosto nefunkčních rodinách, ale mnohdy i dost velkou tolerancí, či bezmocností v systému školství jako takovém. Možná, že někdy až těmi příliš vyhrocenými scénami chtěl E. Christansen mnohým říct, ať se konečně chytnou za nos a něco s tím začnou dělat. Ale málokdo to opravdu udělá, co si budem namlouvat.(2.10.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Drsný holky jsou tématem velmi podobné Zkažené mládeži, více se mi přesto líbil estonský film. Råzone je také obrovsky silné drama, ale celkový dojem trochu sráží uvěřitelnost. U obou snímků bylo násilí hnáno do extrému, bral jsem ho však za demonstrativní, takže s ním problém nemám, co mně ale vadilo u Drsných holek byla úloha dospělých, která mi přišla silně nereálná, od učitelů přes rodiče až k taxikáři či číšníkovi. Proto hodnotím pouze 4*, jinak velká spokojenost a na násilí na záchodech asi jen tak nezapomenu (s koncem, narozdíl od jiných, nemám větší problém, škoda jen, že emocionální vrchol filmu přišel ještě před závěrečným aktem zoufalství, hněvu a touhy po odplatě).(13.2.2012)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Takto chladne to vedia len škandinávske krajiny. Miestami skutočne drsný snímok s hlbokou výpovednou hodnotou.(18.1.2017)

 • misterz
  ****

  Drsné, kruté, naturálne a typicky škandinávsky chladné. Oproti iným filmom s podobnou tématikou však na mňa tento snímok nedokázal nejak výraznejšie emotívne zapôsobiť. Možno to bolo vo veľkej miere zapríčinené tým, že som nedokázal bližšie priľnúť k postavám. Navyše niektoré scénky sa mi zdali mierne pritiahnuté za uši. Na druhú stranu, pokiaľ výuka na dánskych školách funguje takýmto spôsobom, systémom kde ľahostajnosť a prílišná tolerancia učiteľov idú ruka v ruke s nárastom všeobecnej spoločenskej šikany bez snahy s tým niečo urobiť, tak potom majú Dáni vážny problém. 70/100(27.2.2016)

 • eLeR
  ****

  Drsné holky v drsnom filme od drsných Dánov. Aj napriek tomu, že som už videla viacero filmov o šikane medzi mladými, a je s čím porovnávať, tento radím k tým lepším, pretože ma bavil. Kamera mi síce niekedy dosť vadila, a aj niektoré scény boli už na hrane, ale bolo to slušne zrežírované, Laura bola veľmi uveriteľná a Cyron naozaj potešil. Takže rodičia! ... trošku viac sa venujte tým svojim deťom a začnite už od narodenia, na strednej to už nedobehnete. (Filmová výzva 2016 - morgos)(10.1.2016)

 • pornogrind
  ****

  Šikanovat a být šikanován. Mezi těmito pojmy je hodně tenká hranice. To poznala i Christina. První vlaštovkou k pádu na losera bylo obejmutí( ač neopětované ). Hřebíčkem do rakve bylo udání svých ( bývalých ) " kamarádek ". Na rovinu si myslím, že ikdyby Christina hodila vinu na sebe už by nálepku " zrádkyně " v očích Cecilie a tím pádem i u těch dvou zbylých pizd stejně nesmazala. Kamarádství je věc pomíjivá a konec bude bolestivý pro všechny.(30.4.2020)

 • Scrytcher
  **

  Teen-revenge na hranici uvěřitelnosti a snesitelnosti. Kdyby tu už nebyla kupa podobných snímků (Klass, Ondskan...) neváhal bych s vyšším hodnocením. Závěrečná hra na city se mnou nepohnula a Laura Christensen rozhodně nedokáže utáhnout snímek s tak silným tématem. 50%(4.6.2011)

 • jhrasko
  ***

  Podpísal by som sa pod všetky pozitívne komentáre nebyť posledných 10 minút, ktoré absolútne zlikvidovali akýkoľvek pocit uveriteľnosti a názorovo ma priblížili k murderbirdovi. Škoda.(20.3.2011)

 • ARI50
  ***

  Celkem drsné v podaní Christiansena drsný holky příběh který i zarazí parta holek které jsou vůdkyně a jedna nakonec už to nezvládá a jak to dopadne když hlavni prahne po pomstě zajímavý snímek který podle mně stojí za zkoknutí.(6.5.2011)

 • NinonL
  ****

  Čtyři nerozlučné kamarádky na střední škole. Jedna z nich, Cecilie, však zahlédne svého chlapce, jak osahává Christinu. Domnívá se, že to bylo vzájemné a stane se z ní nepřítel na život a na smrt. Spolu se dvěmi dalšími dívkami šikanují Christinu a ta jim jen občas něco chabě oplatí. Nakonec jde téměř všem o život.(12.4.2020)

 • hous.enka
  ***

  Za přestřelenej závěr mínus jedna hvězda, ale jinak musim říct, že filmy o holčičí šikaně jsou jedny z nejsilnějších. Holky dokážou bejt totiž krutý až na krev. Bloncky mi bylo fakt líto, ale vlastně si za to (zčásti) mohla sama. Jsou věci, co se fakt nedělaj.(8.6.2012)

 • Flipnic-RE
  ****

  Tohle bylo hodně v pohodě! A ani jsem to nečekal.Je to o vzájemné šikaně holek na nějaký střední. Příběh v podstatě, nebo lépe řečeno zápletka, je dost jednoduchá. Je to celý docela uvěřitelný, postavy mi byly hodně sympatický a proto to, co si navzájem dělaly, mělo fakt silnej emoční dopad. Děj filmu je ve finále vyšroubovanej na nečekaný až silně exploitační maximum, který mi vyrazilo dech.Parádní, menší a málo známej kousek!(1.1.2020)

 • Morholt
  ****

  Když si holky vyřizujou účty, zírá i ten nejdrsnější chlap. I když je to tady dohnáno až do absurdnosti, mě se to díky nezaměnitelnému severskému rukopisu líbilo. Svůj lví podíl na tom má určitě i Laura Christensen, která se projevuje jako hodně talentovaná herečka a nebylo by od věci, kdyby si jí všimly i větší produkce. Konec celý film tak trošku devalvoval, ale přesto to stojí za shlédnutí. Jinak tohle bych s Klass či Ondskan nesrovnával, protože je to přeci jen o něčem jiném. 80%(23.7.2012)

 • PP66
  ****

  Drsnej film o holčičí rivalitě a agresi, která, stejně jako v Respire, vede k tragedii. A v podhoubí nefungující rodinné vztahy... Vše umocňuje perfektní hudba.(9.7.2016)

 • runner85
  ***

  Ono je tak trochu neskoro si spomenúť, že sa v detstve hrala z panenkami a papkala cukrovinky. Ale čo čakať keď si prefetujete mozog natoľko, že zabúdate na prezunkciu neviny? Celkovo to považujem za nedotiahnuté a to aj napriek tomu, že to v rámci možností má dobrý koniec ...(14.8.2016)

 • Aljak
  **

  Ďalší do série z filmov o šikane, a veruže už som ich videl až-až. No tento bol jeden z najslabších, hoci ten potenciál to malo podľa mňa vcelku vysoký. Začalo to veľmi sľubne, no vývoj po konflikte Christiny a Cecilie som očakával určite zaujímavejší. Dramatický síce bol, dokonca aj drsný - no to nestačilo, aby človek plnohodnotne vnímal všetky veci, ktoré by mal takýto druh filmu povedať. Inak, je to smutné, lebo presne takéto "partie" poddajných a suverénnych dievčat čoraz častejšie vidno v našich uliciach a je mi z toho normálne smutno, keď to tak vidím. Aj keď popularita nikdy neprestane tínedžerov zvádzať - dokonca ani za cenu, že sa z nich stanú bezcitné mrchy!(17.10.2013)

 • danliofer
  *****

  Tvrdé, syrové, uvěřitelné!(14.12.2009)

<< předchozí 1 2