Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 831)

Darabont - specialista na vězeňské drama :) Nádherný dojemný snímek s nádechem mystiky jako adaptace knihy Stephena Kinga. Vynikající výkon Toma Hankse v hlavní roli Paula Edgecomba, jeho kolegy Davida Morse a také černého obra M.C. Duncana jako John Coffey. Nezapomenutelný film.(16.4.2003)

Oscar 4 nominace: Nejlepší film, Herec VR - Michael Clarke Duncan, Zvuk, Scénář - A(20.2.2004)

Darabont podruhé vstoupil do stejné řeky. Po Shawshanku opět natočil film z vězeňského prostředí a opět podle románu Stephena Kinga. A opět skvěle. Co skvěle, úžasně!! Když jsem šel z kina, byl jsem jako opařený. Doma jsem nadskakoval nadšením, že jsem viděl nejlepší film svého života. Teď s odstupem mé emoce vychladly, ale rozhodně řadím Zelenou míli mezi nejpozoruhodnější filmy posledních let.(13.4.2003)

Stephen King může být tentokrát spokojen, další jeho kniha se dočkala špičkového filmového zpracování. Tomu vévodí postavy Michaela Clarka Duncana a Toma Hankse, kteří rozehrávají tříhodinový příběh o božím zázraku a Zelené Míli, kterou každý z nás kráčí...a aby toho nebylo málo, Thomas Newman ještě ke vší té kráse zkomponoval působivou hudbu. Nádhera...(22.3.2003)

Film získává na intenzitě s přibývajícím dějem. Postupně vás to "vcucává." Při jedné z finálních scén jsem vstal ze židle a fascinovaně couval od obrazovky! Skvělé. Od Darabonta další perfektní práce, King mě začíná zajímat :-)(29.3.2004)

Čistých pět to není, ale je to prostě nádherný kus filmařiny...(24.6.2006)

Tři hodiny hezky zrežírovaného, nestřídmého ždímání slz. K dalšímu zhlédnutí narozdíl od Shawshanku ani nemám chuť. 70% Zajímavé komentáře: fantoci, PALINO, Mahalik, Triple H, reypal, Othello, Petroniusx(30.4.2005)

Jak se říká, kdo umí - umí. Frank Darabont toho moc nenatočil, ale v jeho filmografii se skví hned dvě perly nejvyššího kalibtru. A Zelená míle je jednou z nich. Stejně jako ta druhá perla (Vykoupení z věznice Shawshank) i tahle vznikla na základě knižní předlohy Stephena Kinga, známého spíše jako tvůrce hororů (mj. Záření, To). Herecké výkony v Zelené míli je celkem zbytečné rozsáhle popisovat, ale nedá mi to. Tom Hanks je jako vždy kladný, spravedlivý a lidský. David Morse je na své možnosti nezvykle výrazný. Michael Clarke Duncan je obrovitý a málomluvný. Michael Jeter je kouzelným způsobem vyšinutý milovník myší. Sam Rockwell je působivě psychopatický provokatér. A tak bych mohl pokračovat dále. Ale nemá to smysl, nejlepší obrázek si každý udělá, když se na tenhle skvělý film podívá.(13.8.2002)

Je jen málo filmů při kterých člověk má v sobě hrozně moc emocí, tenhle fim je Vás objeví . Je to nádhera sledovat něco tak krásného jako je tento film --je to boží zázrak.(29.7.2006)

Vydžet se dívat na tento film bude pro jednu skupinu lidí utrpením a pro druhou požehnáním.Prvním říkám jděte na akční film druhým říkám aspoň někdo chápe, čemu se říká pořádný film :) a zajděte na Vykoupení z věznice Shawshank!! Bezchybná záležitost, která i přes neuvěřitelnou délku nenudí, překvapuje, pohladí a rozplaká. Frank Darabont je velký dábel a doufám, že bude točit a točit, protože jeho filmy stojí za to.(5.6.2004)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $136,801,374Tržby Celosvetovo $286,801,374Neskutočný zážitok!!! Keď som sa k tomuto filmu dostal prvý krát žasol som nad prevedeným tak že som si ho musel v zapätí pustiť aj druhý krát. Darabont natočil jeden z najlepších filmov, ktorý samozrejme bol ako býva zvykom odignorovaný na Oscaroch.... jedine čo ľutujem že som sa na tomto filme nemohol kochať v kine, sakriš s prácou. /100%/(18.5.2005)

Nedosahuje sice kvalit Vykoupeni z veznice Shawshank, ale porad extra trida.(23.5.2002)

Scénář: Frank Darabont .. Když už se Frank Darabont rozhodne místo psaní scénářů i něco natočit, stojí to za to!! I při prvním shlédnutí mi víc než tříhodinová stopáž uběhla velmi rychle a na konci jsem skutečně zíral. Výborná adaptace, skvělé obsazení a další filmový klenot! Nejen to je Green Mile..(27.3.2005)

Na poprvé jsem si říkal:Moc dlouhé, nuda, jen ten Tom Hanks byl dobrý. Po druhé je to lepší film. Po třetí je to skvělé začínám brečet. Po čtvrté to považuji za jeden z nejkrásnějších a nejlidštějších film co jsem viděl. Zásada po tomhle filmu:Nedejte na první dojem!!(12.11.2003)

Opravdu originálně uchopený příběh novodobého příchodu Krista a ač jsem bezvěrec, byl jsem dojat... Výtka by tu ovšem byla - možná že je Darabontův film až příliš prvoplánově slzopudný. Dokonalý námět, skoro dokonalý film...(14.7.2014)

Co platí o Vykoupení, platí i o Zelené míli. Je opravdu třeba dodávat více?(9.2.2007)

Stephen King rád věznice a to je dobře.(12.2.2005)

Hodně emocionální film - ať už svým vlezlým patosem, zázraky, popravami nebo chováním pochcánka Percyho (ten klučina přímo sváděl k sadistickým myšlenkám na mučení jeho zamindrákované osůbky). Ovšem většinu mé pozornosti a náklonnosti si nezískaly hlavní postavy (Hanksovy problémy mě absolutně nezajímaly, John "Boží zázrak" Coffey téměř taky ne), nýbrž ty, které se za hlavní rozhodně považovat nedají - vtipálek "zkoušeč elektrického křesla" ("doufám, že mi odpustěj, už to nikdy neudělám, to je jistý", "je to pro mě šokující" hehe), dozorce Dean, na kterého se příjemně koukalo (no aby taky ne, když ho hrál Barry Pepper) a v malé roli také Gary Sinise (ten byl taky spíš jen na to koukání - jeho role byla na nic, škoda) - ale především jedna postava, kvůli které na Míli mrknu vždy ráda znovu - Divokej Bill, aneb neskutečné kreace ve skvostném podání Sama Rockwella. Ten chlap je magor... magor k sežrání. Díky, Same - nebýt tebe, ten patos by mě asi rozmačkal...(15.2.2007)

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $286,801,374(30.12.2006)

:::::::::::::::::::::::: Ano. Byl to tento film, co mě poprvé rozbrečel před televizní obrazovkou, a já nevěděl, co s tím mám dělat. Bylo mi i trošku z toho trapně, je-likož mě viděli brečet rodiče a já rázem nevěděl, jak se mám před nimi zachovat, protože si o mě vždy mysleli, že jsem velký tvrďák. Z prvu si mysleli, že to myslím sarkasticky a že zesměšnuji tu krásnou a hlavně velmi smutnou, dojemnou scénu, když se "peče" John Coffey (čte se kofi, ale píše se jinak ,-D) na elektrickém křesle, ale bohužel tomu opravdu tak nebylo. Velký tvrďák "TheMaker", se před svými rodiči rozplakal jako miminko, a jak jsem psal už výše, najednou nevěděl co s tím ! :-00. Zvedl jsem zadek ze sedačky a dobelhal jsem se do svého pokoje. Tam jsem si lehl na svou postel a zavřel oči. Ješte jednou jsem si přemítl celý film, hlavně ty nejsilnější momenty. Pak jsem usnul. Druhý den jsem se probudil něco kolem 13. hodiny. Vstal jsem z postele a šel na WCéčko, spláchnul jsem (jako kažý den ,-D) a šel k zrcadlu. Pomalu, ale jistě jsem se podíval na svou unavenou tvář. Dlohu jsem se díval do svých očí, než jsem to celé pochopil. Ano. Ano. Ano. Tohle je ten film. Tohle je ten nejsilnější film na světě ! Prosím. Prosím. Chtěl bych alespoň na mallilinkatičkou chvíli projít se po Zelené míli ! ::::::::::::::::::::::::::::(8.5.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92