Stoupik

Tenhle film mě dlouhá léta musel nějak záhadně míjet, jinak si neumím vysvětlit, že jsem k němu přišel až 20 let po jeho vzniku. Přitom jde o skvěle obsazený film, vzdávající hold opravdovému hrdinovi, panu Wintonovi. Jen jsem čekal, že jeho postava dostane trochu více prostoru. Každopádně závěr je drtící a nával emocí mi pomohl vyřešit otázku, zda je to na tři nebo čtyři hvězdy. ()

PORTER44

První dvě třetiny filmu jen normální podívaná o životě židovské rodiny ,našlo se tam dokonce i pár komediálních momentů,až pslední třetina byla dramatická,dojemná ,smutná ()

Olly77

Podle mého názoru, jeden z pěti vůbec nejlepších českých porevolučních filmů. Silný příběh, grandiozní herecké obsazení, výborná lokace. Nepamatuju se, kdy se potom sešlo u jednoho českého filmu tolik hereckých hvězd najednou. Jen to šlo celé natočit podstatně lépe, v čemž se vzácně shodnu s Ondrou Vetchým, který to také naznačil v jednom rozhovoru. Škoda, že pan režisér neměl v době natáčení více zkušeností a že ho nepodpořily další neherecké profese, které k filmu patří. To je důvod, proč nemůžu dát pět hvězd. Je ale potřeba říct, že film je vzácný úkaz toho, že i téma holocaustu lze natočit bez střílení do hlav a plynování v komorách, jak se stalo v tomto žánru nepsanou povinností. ()

sniper97

No já nevím, víc jak půlku se neděje nic, herecké výkony velmi zvláštní (až na Labudu), velmi špatný postsynchron, divný dabing.. Ne tohle se i přes hvězdné obsazení nepovedlo. ()