Rozjimatel

3,5  Okrem výborného vykreslenia dobových pomerov počas veľmi pohnutých udalostí ma zaujalo ešte silné herecké obsadenie. Najviac na mňa zapôsobili Bartoška, Šafránková a Labuda (jeho postava bola desivá). Dojem mi naopak kazili detskí herci s ich konštantným výrazom oduševneného budovateľa. A tá akože vtipná postava Lábusa mi do tohto filmu veľmi nepasovala. ()

dehlie

silný námet, dobrý film, na ktorom ma však iritovali výkony detských hercov. pocta nicolasovi wintonovi však mohla dopadnúť lepšie. ()

Eruntano

Propána, to je tak bolavý amatérismus. Už tedy Hubačův scénář je sbírka příběhových a charakterových klišé bez zavadění o skutečně dramatickou situaci. Mináčova režie se sice asi snaží o západní velkolepost, ale neumětelsky zabíjí vše, co snad mohlo být dobré. Obzvláště sentiment umělý až k zblití a nulové vedení herců, kteří předvádí totální šmíru (Abrhám je vyloženě trapný) jsou na zabití. Takhle zmarnit jedinečný materiál, no fuj. ()

Marina111

Mierne zidealizovaný obraz jednej židovskej rodine v prvej trištvrtine, mierne zidealizovaný obraz pána Wintona v poslednej štvrtine. Film ako celok funguje dobre, aj keď sa nevyhol mnohým "holocaust klišé", čo by som mu aj celkom rada odpustila, to by ma však musel viac zaujať. Oceniť však treba výborne vybraté exteriéry, výborne pripravené interiéery, a najmä výborne vybratých a pripravených hercov, z ktorých mnohí opäť raz hviezdili (Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Josef Abrhám), a keď im už aj rola veľmi nesadla, aspoň sa pripomenuli (Marián Labuda). Ono tu ani nie je veľmi čo kritizovať - leda ak ten spočiatku až otravný pozitivizmus (alebo som fakt až taká cynická, že nedokážem uveriť vo vierohodnosť bezkonfliktnej, bohato rozvetvenej rodiny, a že z večne usmievajúceho dievčatka s vrkočmi, ktoré sa ako jediné - no to je náhoda! - nedostane do vlaku, mi bolo miestami už naozaj zle, akoby som do seba napchala tri cukrové vaty naraz?) Načo ďalšie slová - fajn film, ak by som už predtým nevidela X podobných... Čo mu však vyčítať nemôžem. Takže - solídna dráma apelujúca na city diváka a na svedomie každého nežida (čo mi tiež nie je v podobných filmoch veľmi sympatické). ()

mira007

Celý film má pomalejší tempo a má jednoduchou dějovou linku, takže by člověk u něj mohl usnout, ale na druhou stranu herecké obsazení, respekt k tématu a samotné osobě pana Wintona by tento film posunul ke třem hvězdám, jenže když člověk shlédne posledních pět minut jako vyvrcholení celého filmu musím přidat další dvě hvězdy. Nikdy se mi u filmu nestalo, že bych brečel, ale tady ta míra dojmutí byla absolutní. Nikdy se mnou emocionálně film nezamával tak jako tento. Přitom to celé vystihuje jednoduchý dialog bartošky s wintonem v autě, kdy se ho ptá, proč to vlastně dělá, že zachraňuje děti. A on odpoví: "Protože to je třeba." ()

Chřástal

„Dívka nesmí mít minulost a muž musí mít budoucnost. Vy, pane Silbersteine, žádnou nemáte.“ Netušil jsem, že je tenhle film až tak dobrý. Vypadá sice trošku televizně (jediný „efekt“ je asi zpomaleně běžící Šafránková, což nepůsobí dramaticky, spíš divně), ale drtivý dopad obstarává scénář, herecké výkony (Bartoška, Labuda, Vetchý a z dětských rolí hlavně Lucia Cúlková – ve svém prvním a posledním filmu - jako Soša) – a dějiny. Film o osudu Židů, ve kterém není žádné z postav sebemíň fyzicky ublíženo (kromě neideologické klukovské rvačky), je vyloženě trýznivý tím, že VÍTE, zatímco hlavní hrdinové tomu pořád NEVĚŘÍ, přestože nápovědy a indicie jsou - z dnešního pohledu - hrnuty bagrem jak materiál do hromadných hrobů. Jako pocta Wintonovi i připomínka toho, co se stalo, důstojné i působivé, včetně netradičního, ale funkčního dvojitého finále. ()

Renfield

Příběh rodiny Silbersteinových je tak silný a zajímavý, že by fungoval i bez přítomnosti pana Wintona (tím rozhodně nemyslím dokumentární části filmu). Přesněji řečeno, vlastně se o něm mohlo pouze mluvit a tím dát větší prostor například důležitým členům rodiny, ono představení každého z nich bylo velmi rychlé a stejně tak rychle až "klipovitě" se odehrává i jejich příběh. Jednoduše je znát, že film natočil převážně režisér dokumentů, což ale rozhodně nemyslím jako výtku, naopak je tento jiný styl jistě zajímavý, jen je třeba si zvyknout. Navíc nabízí nejednu silnou scénu.... o závěru snad netřeba více psát, ale co třeba takový "zpěv písně", neskutečně mrazivé. ČI nejedna rodinná, občas až úsměvná, nebo zase z druhé strany, prakticky vše s Mariánem Labudou. Ten totiž plejádu známých jmen ve své menší, přesto velmi důležité roli zastíní. Možná je to i tím, že v roli někoho takového jsem ho nikdy neviděl, přesto mu to všechno věřím, žádná komedie. Samozřejmě trojice Abrhám, Bartoška, Šafránková taktéž bezchybná, ale k nim bych ještě přidal Ondřeje Vetchého, zase v pro něj ne zrovna typické roli. Co naopak kvalitu filmu sráží je podivná, snad až televizní kamera a především příšerný dabing! Ale i to se dá díky síle příběhu překonat.70% ()

in nomine

Ukázka těžkých časů za nacistické okupace a pohled na židovskou rodinu té doby. Především však pocta Nicholasi Wintonovi a štěstěny pro 669 zachráněných dětí! Herci jsou skvělý včetně zajímavé role Mariána Labudy. Strasti, které musely následovat pro množství lidí v koncentračních táborech navodí i krásná píseň otextovaná panem L.Feldekem s názvem Potkám tě zas... ()

dee.n

Film, který je poctou Siru Nicholasi Wintonovi, ve kterém hrají skvělí herci a podávají výborné výkony, nemohu ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami. ()

gonga

Po první nudné třetině se film rozjíždí do nečekaných obrátek aby sevřel hrdlo a na konci vás donutil vyvalit slzy jako hrachy. Důležitý a potřebný film, který se mi líbil víc než Schindlerův seznam, byť třeba nebyl lepší. Smekám klobouk před všemi, kteří se na něm podíleli. Sir Nicholas Winton už oslavil stovku, kde jsou náckovské kreatury? Díky všem, kteří se tu přiznávají k slzám na konci, už jsem si myslel, že jsem "nějakej divnej". Přes všechny nedostatky tento film miluji. ()

J R C Pecuchet

Strhující příběh, vynikající scénář pana Hubače a naprosto emotivní hudba, která prochází celým filmem. Velmi silný emotivní zážitek.Vynikající počin tvůrců. ()

Camac

Dlouho jsem váhal nad hodnocením. Příběh je to silný, dojemný a hluboce lidský. Ale po filmové stránce to má řadu nedostatků - zejména plochá televizní režie a špatné postsynchrony. Škoda. ()

adriane9

Popravdě nejsem milovníkem českých filmů a ani tady se to nezměnilo.. Chtěla jsem příběh o Nicholasi Wintonovi a prostě ta první hodina filmu byla pro mě tak nějak utrpením. Poté konečně začalo to, na co jsem čekala a on už byl konec filmu..Tak jak tak, všechna čest tomuto Pánovi. A ten dokumentární konec je TOP! ()

Yarwen

Krásný, vytříbený snímek s plejádou výborných českých herců. Film nikam diváka netlačí, není to ten přehnaně sentimentální styl, a přece to člověka vezme za srdce, když si uvědomí, jak jedna parta šílenců dokáže rozvrátit a zašlapat do země tolik rodin. Kolik podobně smutných příběhů se za války (a za komunismu) odehrálo? ()