Přeříkáváním základních a předvídatelných dobových schémat film zůstává za hranicemi přesvědčivého zážitku. Jako by ani nebylo z čeho sestříhat tvar, který by dokázal jemnými gradacemi dospívat k vážnosti vyznění celku, na to, že jsem zúčastněné herce vídával v režijně propracovanějších rolích, jsem si už za 20 let zvyknul, ♫ hudba působí příliš experimentálně, zvuk je poplatný době. Motiv Nicolase Wintona zůstává na okraji a je jen dobře, že se k této osobnosti Mináč důkladně vrátil. Kam. Dodo Šimončič. Velmi obyčejné 3*(9.6.2013)

Perfektní snímek, který je strašně podle mého názoru přehlížený!!! I já jsem se k němu dostal úplně náhodou a to mě opravdu štve. Televize by se měly stydět. Furt samá blbá reality show a takový překrásný snímek od česko-slovensko-polské produkce ani nevysílají. Pardón, že jsem se tak rozezlil, ale je to pravda. No a k samotnému filmu? Koukněte se a uvidíte.(14.4.2009)

Židovská tématika je - samozřejmě po právu, stále jsme jí dlužníky - až příliš v centru pozornosti; příliš v tom smyslu, že hrozí její sklouznutí do fráze, klišé, braku, tezovitého stereotypu. Přesto se čas od času i tady podaří vytvořit mimořádné dílo, které vyráží dech objevností tématu, nápaditostí scénáře, tvůrčí flexibilitou režie a jasným zaujetím herců pro jejich atraktivně jímavé role. Dětský příběh z českého maloměsta, z rozhraní národní snášenlivosti a počínajícího nacihnědnutí země, vyniká tím vším. Jsme vtahováni do současnosti děje, splýváme s protagonisty, jásáme nad jejich zdary a trneme i padáme tam, kde se proti nim staví doba a nemrav zločinu. Kousek té stříbřitě chvějivé dětské vzpomínky se podařilo mistrovsky přenést na televizní obrazovku - neméně působivý by byl i na stříbrném plátně - a postavit tak pomník muži, který udělal vše pro to, aby pomohl těm, nad nimiž zlomil svíce celý civilizovaný svět, byť ještě netušící apokalypsu židovské etnocidy. Připomenout a připomínat, že i v lidském životě naší postmoderní současnosti stále existují nadčasové hodnoty a lidé, kteří je ztělesňují, není nikdy marnotratné. A vždy je to nenahraditelně cenné a nevratné.(2.4.2008)

Tyhle filmy mě vždycky dostanou, druhá světová a židovství je hrozně silný téma a tady se s tím autor popral skutečně zajímavým způsobem. Na jednu stranu se mi sice moc nelíbí způsob, jak zde spojil současnost se vzpomínkami, ale na druhou stranu se mi zakalil zrak až v posledních dvou minutách, takže musím uznat, že to má něco do sebe...je to krásné, poetické a teskné....a moje příjmení je na seznamu...(21.1.2011)

Velmi pěkná rodinná freska českého střihu. A ke všemu se silným politicko-společenským pozadím, které se pozvolna dere ke slovu až k drtivému závěru. Tohle jsou příběhy, které ( podle mě ) vydají za mnoho hodin dějepisu, jež jsou často protkány číslicemi, daty a poučkami... Víc takových filmů je třeba, mnohem víc. Zrovna další dekáda, tedy naše 50. léta, by jistě zasloužila mnohem víc ( i umělecké ) pozornosti! A určitě se v nich najdou také velmi silné látky, z nichž pouze některé můžeme znát aspon z dokumentů.(22.12.2009)

• - Autentické záběry ze setkání s dětmi, které Sir Winton zachránil, se posléze objevily i v dokumentu Síla lidskosti z roku 2002. (bohhous22)

• - Snímek je Nicholasu Wintonovi věnován; jeho součástí jsou kromě dobových dokumentů také záběry televize BBC z roku 1988, na nichž se nenápadný hrdina poprvé od války setkává se "svými dětmi". (Taninaca)

• - Sir Nicholas Winton po premiére povedal, že tento film je prvý, ktorý zachytáva normálny život Židov, naproti tým snímkom, ktoré ukazujú násilie, ukrutnosti a represie. (Brtniik)