Příběh začíná v říjnu 1938, bezprostředně po podepsání Mnichovské dohody. Na pozadí historických událostí sleduje osud rodiny okresního doktora Jakuba Silbersteina, veselého optimistického člověka, který nikdy neztrácel humor a naději v lepší zítřek, protože věřil, že slušnost a poctivost vždy zvítězí. Po mnichovské zradě však přichází doba, kdy tyto hodnoty přestávají platit. Členové židovské rodiny Silbersteinových stojí před rozhodnutím, zda mají před německým fašismem uprchnout, nebo zůstat v zemi, s níž jsou životně spjati. Teprve bratrův tragický osud přinutí váhajícího otce, aby se v posledním okamžiku rozhodl využít mise sira Nicholase Wintona k zařazení syna Davida do posledního transportu odjíždějícího z okupované Prahy do Anglie 31. srpna 1939… (Česká televize)

Radyo

Výborný film, prošpikovaný českými hereckými hvězdami. Procítěně a emotivně zpracovaný příběh slabší povahy může dovést až k slzám, těm silnějším se snad alespoň trochu stáhne hrdlo. Určitě jde o jeden z nejpůsobivějších filmů na židovské téma a mezi českými filmy 90.let se řadí tento mezi absolutní elitu. ()

Fretakata

Prosiiim, pomozte mi. Ak viete. Ja totiz situaciu okolo odchodu zidovskych deti za pomoci sira Wintona furt nechapem. Sama si totiz neviem predstavit, ze by som dobrovolne poslala svoje dieta systemom Nevedno kam + Nevedno ku komu + Nevedno na ako dlho. Ak rodicia vedeli, ze ich detom ide o zivot, preco neutiekli tiez ? Spolu so svojimi detmi. Mali dovod mysliet si, ze dospelych fasisti usetria? Alebo: Deti utiect mohli a dospeli nie ?! Odchody deti sa predsa konali pocas Protektoratu (vznikol 16.3.1939) - a Nemci sa zhovievavo prizerali ! Ak sa nemylim, nacisti na zaciatku svojej vlady odchody Zidov (bez majetku) dokonca podporovali... Velmi prosim, ak niekto mate kvalitne informacie, poslite mi ich do posty. Ja prikladam tento link: http://sk.wikipedia.org/wiki/Nicholas_Winton. Zaraza ma tam veta: "..sa Wintonovi dostala do rúk mapa s dátumami, kedy má Hitler v úmysle obsadiť rôzne európske krajiny ..." Aj vam napada: S kym vsetkym vlastne Winton spolupracoval ..? Film je taka "sazka na jistotu" pre vyplnenie - musim uznat : kvalitne vyplnenie - vysielani pocas vyroci Druhej svetovej. ()

Kulmon

Pro mne jeden z nejlepších polistopadových filmů od specialisty na Wintona - Mateje Mináče. Jedná se o skvostně herecký obsazený příběh jednoho z 669 zachráněných dětí, resp. jeho rodiny od Mnichova do začátku 2. světové války. Jak pomalu se příběh rozjíždí, o to větší grády nabírá v druhé půlce filmu. ()

• Sir Nicholas Winton po premiére povedal, že tento film je prvý, ktorý zachytáva normálny život Židov, naproti tým snímkom, ktoré ukazujú násilie, ukrutnosti a represie. (Brtniik)
  • Snímek je Nicholasu Wintonovi věnován; jeho součástí jsou kromě dobových dokumentů také záběry televize BBC z roku 1988, na nichž se nenápadný hrdina poprvé od války setkává se "svými dětmi". (Taninaca)