Když pan Satinský na konci filmu ústy hlavního hrdiny vypráví: ..další vlak už nejel, 1.9. začala válka .. měl jsem slzy na krajíčku. Když pak povstal celý sál před dojmutým panem Wintonem, nemohl jsem se již udržet. Při pohledu na ostatní členy rodiny se kterými jsem film sledoval jsem zjistil, že pláčí všichni. Krásná poklona Siru Wintonovi. Když jsem se pak dodatečně dozvěděl, že nebýt jeho manželky, která při uklízení půdy jejich domu náhodou narazila na podivné krabice s fotkami dětí, čísel a jmenovek, které to pak pan Winton vše dávno po válce pověděl, musel jsem se tomuto člověku v úctě poklonit podruhé. Jen díky tomto náhodnému objevu se svět a hlavně zachránění dozvěděli o panu Wintonovi. Ta neskutečná skromnost a lidskost je odzbrojující.(25.1.2011)

Scénář: Matěj Mináč, Jiří Hubač .. Česko-koprodukční pocta zachránci židovských dětí Nicholasi Wintonovi (nelze nedoporučit tento Mináčův dokument), před spáry nacistického očistného programu tak trochu ala Schindlerův seznam. Výborné herecké výkony, zajímavý scénář, strhující a dojemný závěr. Mírně opomíjený film, který patří zejména tématem k špičce české kinematografie. 85%.(9.5.2006)

Prosiiim, pomozte mi. Ak viete. Ja totiz situaciu okolo odchodu zidovskych deti za pomoci sira Wintona furt nechapem. Sama si totiz neviem predstavit, ze by som dobrovolne poslala svoje dieta systemom Nevedno kam + Nevedno ku komu + Nevedno na ako dlho. Ak rodicia vedeli, ze ich detom ide o zivot, preco neutiekli tiez ? Spolu so svojimi detmi. Mali dovod mysliet si, ze dospelych fasisti usetria? Alebo: Deti utiect mohli a dospeli nie ?! Odchody deti sa predsa konali pocas Protektoratu (vznikol 16.3.1939) - a Nemci sa zhovievavo prizerali ! Ak sa nemylim, nacisti na zaciatku svojej vlady odchody Zidov (bez majetku) dokonca podporovali... Velmi prosim, ak niekto mate kvalitne informacie, poslite mi ich do posty. Ja prikladam tento link: http://sk.wikipedia.org/wiki/Nicholas_Winton. Zaraza ma tam veta: "..sa Wintonovi dostala do rúk mapa s dátumami, kedy má Hitler v úmysle obsadiť rôzne európske krajiny ..." Aj vam napada: S kym vsetkym vlastne Winton spolupracoval ..? Film je taka "sazka na jistotu" pre vyplnenie - musim uznat : kvalitne vyplnenie - vysielani pocas vyroci Druhej svetovej.(30.9.2014)

Fiktívna židovská rodina Silbersteinových kontra reálna historická postava dnes už storočného starčeka Nicholasa Wintona, ktorý zachránil v roku 1939 pred istou smrťou 669 židovských detí z vtedajšieho predvojnového Česko-Slovenska. Smutný príbeh z doby, keď hrozbu Hitlera ľudia ešte vážne nebrali. Záverečné scény, vrátane autentických záberov BBC zo stretnutia so všetkými žijúcimi deťmi, ktoré zachránil, sú silne dojímavé. Tento skvelý človek, ktorý o svojom hrdinskom čine nepovedal ani vlastnej manželke a na všetko sa prišlo len náhodou, si rozhodne takýto film zrovna od našich filmárov zaslúžil.(21.12.2009)

Libuše Šafránková zahrala židovskú matku na 100% a verte mi,že viem o čom píšem, úplne ma to položilo. Bratu už je to viac,ako dva tisíc rokov,čo si hovoril "Kto do teba kameňom ty doňho chlebom" a po toľkých storočiach vidíš sám,ako kruto si sa mýlil Šoa/ holocaust/ je toho vrcholným dôkazom. Naopak ja tvrdím a som si úplne istý,že s kameňom lepšie trafim.(4.12.2008)

• - Autentické záběry ze setkání s dětmi, které Sir Winton zachránil, se posléze objevily i v dokumentu Síla lidskosti z roku 2002. (bohhous22)

• - Jednu z matek mezi komparzistkami hrála původně Penélope Cruz, ale tvůrci v konečné verzi záběr s ní vystřihli. Důvodem její přítomnosti byla skutečnost, že v době natáčení byla v partnerkou asistenta režie filmu. (triatlet)

• - Nicholas Winton se zúčastnil filmové premiéry. (Taninaca)