rakovnik

Poněvadž všichni víme, jak příběh dopadne, můžeme jen doufat, mít naději. O tu bohužel přišli hlavní protagonisté filmu, mimo těch vyvolených, "Wintonových dětí". Na konci příběhu je ale to nejsilnější poselství. Poselství o tom, že hrdinové mezi námi jsou a dokáží neuvěřitelné činy. Jsou nenápadní, téměř neviditelní, ale v pravou chvíli se projeví jejich povaha a my se před nimi můžeme jen poklonit. Myslím, že film je povedenou poctou hrdinovi mezi námi, Siru Nicolasi Wintonovi, ačkoli se k jeho postavě dopracovává pomalu, postupně, ale osudově. Jak můžeme v příběhu vidět, nejen hrdinové jsou ale mezi námi. Naše herecká elita a povedený scénář, plný úcty a pokory, byly zárukou solidního výtvoru. ()

honajz2

V tuhle chvíli, když píšu komentář, nevím, jestli dát silné tři nebo slabé čtyři. Ten film je dobře natočený, jenže vyprávění příběhu je takové zvláštní. Celkem dlouho trvá, než přijde nějaký zvrat, Nicholas Winton ve většině filmu není ani zmíněný a první polovina filmu je vyprávěná poněkud zdlouhavě. Závěr dost silný, ale pro mě musí být nějak zajímavé i to před tím, jako tomu bylo ve Spalovači mrtvol. Je fajn, že se to ze začátku snažil Mináč občas odlehčit, protože tam ještě nešlo do tuhého. A zatímco první polovina je strašně v pohodě a fajn, druhá polovina je zase depresivní. Zmatek žánrů. Někteří herci dobří, jiní přehrávají. Takže nakonec dávám silné tři. ()

xjane

Skvělé herecké výkony, silné téma začátku druhé světové války a židovské genocidy... Přes pomalý rozjezd plyne film až do mrazivého finále. Smutný a dojemný film, před panem Nicholasem Wintonem musím pokleknout! 85%. ()

Sinn

Tyhle filmy mě vždycky dostanou, druhá světová a židovství je hrozně silný téma a tady se s tím autor popral skutečně zajímavým způsobem. Na jednu stranu se mi sice moc nelíbí způsob, jak zde spojil současnost se vzpomínkami, ale na druhou stranu se mi zakalil zrak až v posledních dvou minutách, takže musím uznat, že to má něco do sebe...je to krásné, poetické a teskné....a moje příjmení je na seznamu... ()

Nach

Nevím jestli za to může režie, ale rozhodně díky scénáři a hereckým výkonům (Josef Abrahám a Libuše Šafránková jsou zde prostě osudová dvojka), patří Všichni moji blízcí k nejlepším českým porevolučním dramatům. A tak to prostě u mě je. 80% ()

mike007

Nicholase Wintona si za to, co pro ty děti tehdy udělal moc vážím, patří mu všechna čest. Ale jsme tu proto, abysme ohodnotili film, a ten bohužel musím hodnotit velmi nízko za jeho nezajímavý a zdlouhavý obsah o vztazích židovské rodiny. Ani Libuška Šafránková to nezachrání. ()

C0r0ner

Síla lidskosti je lepší. Ne o moc, ale lepší. Tady mi paradoxně asi vadil ten příběh, který, ač byl úžasný a o době maximálně vypovídající, nedal prostor přímo Wintonovi, o kterém to vlastně bylo. Jako jeden z nejdůležitějších filmů české kinematografie to ale funguje stále naplno. 90% ()

Cheeter

K Wintonovu činu lze dodat jenom málo. Snad jenom, aby ho bylo víc. Všichni moji blízcí dobře zachytili celou skutečnost. Jediným drobným nedostatkem mohlo být, že nebylo víc ukázáno, jak dobová společnost měnila svůj pohled na židy. Ale to v tomhle případě nevadí. Protože všechno tady bylo na jedničku. ()

johnny2005

Opravdu syrově podaná válečná hrůza bez jediného výstřelu či exploze. Nikdy jsem u filmu s podobným tématem neměl tolik sevřené hrdlo. ()

campix

Nevím, Všichni moji blízcí jsou pro mě něco jako nešťastná židovská telenovela za časů války. Nechci působit nějak hnusně, ale z daného tématu a dané doby se dalo vytěžit rozhodně více a v konkurenci podobných filmů tento snímek naprosto selhává. Kdyby se všechno točilo pouze kolem Nicolase Wintona, tak neřeknu ani popel, ale zde je tak nějak odsunut na vedlejší kolej (později se mu režisér věnuje daleko více ve svých dalších filmech) a film je tak spíše sonda do tradic židovských rodin. Je to strašná škoda, film mě nezaujal a to zklamání je o to větší, že ve filmu hraje opravdu neskutečná plejáda vynikajících herců. ()

Kolikokoli

Nejlepší film z těch, které zobrazují dobu těsně před válkou. Viděla jsem jej několikrát a vždycky mě zasáhne. Především tragikomický styl vyprávění, kde se v jedné chvíli smějete až se za břicho popadáte a v druhé dostanete studenou sprchu reality té doby. Rozhodně na špičce českého filmu společně s Pelíšky. ()

Riley

Film je to super, ale možná proto, že jsem ho viděla až po shlédnutí nadcházejících dvou dokumentů a záplavě filmů o 2WW, mě už tolik nedojal. A hlavně jsem měla problém s tím, že mi přišlo, že všichni herci šíleně přehrávají. Ale láska mezi Davidem a Sošou byla sladká a dojemná. 70% ()

BoXBe

14 let mi trvalo, než jsem se ke Všem mým blízkým dostal. Čekání nevadilo. Hlavní je, aby se tyto filmy dál točily, dostávaly k lidem a jitřily jejich pohled na to, co se může tvářit jako dávná minulost. A zatím jsou lidé stále slabí a život krátký. ()

SoolenJV

Film narvany k prasknuti znamymi hvezdami presvedcive podava mene znamou kapitolu Druhe svetove valky. Bohuzel je to film trochu predvidatelny, ale coz, koukat se na to da, je to vcelku dobre natocene a zahrane. ()

misulka03

Neuvěřitelně dojemný a působivý příběh, který vás svým obsahem prostě zasáhne a když se k tomu přidají výborní herci - nemá to chybu. Nádhera!!! ()

Mylouch

Přeříkáváním základních a předvídatelných dobových schémat film zůstává za hranicemi přesvědčivého zážitku. Jako by ani nebylo z čeho sestříhat tvar, který by dokázal jemnými gradacemi dospívat k vážnosti vyznění celku, na to, že jsem zúčastněné herce vídával v režijně propracovanějších rolích, jsem si už za 20 let zvyknul, ♫ hudba působí příliš experimentálně, zvuk je poplatný době. Motiv Nicolase Wintona zůstává na okraji a je jen dobře, že se k této osobnosti Mináč důkladně vrátil. Kam. Dodo Šimončič. Velmi obyčejné 3* ()

sator

Jen poděkovat a mlčet... Na film měl navazovat snímek "Anglická rapsodie" stejného tvůrčího tandemu. V roce 2010 se už mělo začít točit, ale přehnané finanční požadavky režiséra stran exteriérů, které se měli točit jen v Anglii producenti neutáhli a defakto snímek pohřbili. zdroj:Jiří Hubač šlechtic příběhů ()

Radiq

Čekal jsem film o Wintonovi a né o jakési židácké rodině. Neřikám, že historicky by to nemělo váhu, ale bylo to prostě takovy divny. A je mi divny, že se to jenom mě zdá takovy divny. Prostě divat se na osudy rozlezlé židácké familie, která je navic silně aristokratická, světoběžná a každej tam umí anglicky, to mě nebralo a nezachrání to ani silné herecké obsazení. Obsazení silné, ale režisér je asi nějak nezvládl, protože obzvlášť těm 2 děckám bych předepsal místo Anglie spíš ten koncentrák, jak hrozně hrály (ale nebyly samy, i takovy esa jako Abrhám, Bartoška a další měli co dělat, aby mě nezabili hřeb do hlavy). Taky se tou dobou stalo moderní obsazovat do českejch rolí zahraniční herce, což je dalši hovadina... Režisér Mináč se očividně zhlídl jenom v jednom tématu a to je pan Winton, což sice nevadi, ale ať s tim už jde někam. ()

vesper001

Příběh o plíživém nástupu smrtelného zla přicházejícího od jednoho psychopatického knírače s tisíci zvrácených následovníků, který se obejde bez patosu, násilí i válečných výjevů a (proto) diváka spolehlivě odbourá. Příběh židovské rodiny, kterou nacistická mašinérie s neúprosností odbrzděného vlaku neúprosně semele. Příběh dobře vystavěný a citlivě a s úctou natočený i zahraný. Že špatně dopadne, je jasné jak slunečný den, jediný, komu to nedochází, je patriarcha Abrhám. Jasným favoritem byl pro mě bohatec Bartoška, který umí housti i stylově odejíti, když náhle opona spadne, a překvapením debutující mrně Braňo Holiček, který se v současnosti světově proslavil zejména v Růžové zahradě. A sir Winton? To je hrdina, vedle kterého Superman vypadá jako utřinos. ()