Pokračování úspěšného hitu Step Up, který dobyl v roce 2006 americké scény, vypráví o rebelce Andie (Briana Eviganová), která začínala jako pouliční tanečnice, ale poté, co se jí podařilo dostat se na prestižní uměleckou školu v Marylandu, se musí nejen vyrovnat se svým minulým životem, ale najít také způsob, jak začít nový. A co jiného by jí mohlo pomoci než tanec? Nejprve změří své síly s nejlepším spolužákem Chasem (Robert Hoffman) a pak ji čeká boj v baltimorském tanečním klání. Podaří se jí splnit si své sny a postavit most mezi minulostí a budoucností? Režii amerického hudebního dramatu má Jon M. Chu. (oficiální text distributora)

E.Company

Tenhle film prostě není pro usedlý páprdy, ale pro mladý, kteří mají rádi ten styl a tanec. Závěrečná taneční scéna je božííí. ()

Brky77 odpad!

boli sme na tom so školou v kine..a bolo to prvýkrát čo som niekomu zaspal na pleci počas filmu..pod absolútne debilný scenár so samými klišé klesli len herecké výkony 30-ročných hercov snažiacich sa o stvárnenie teenegerov do toho hip-hopova hudba a typické som najviac COOL a vy ste nič a máme jasný odpad ()

DaNQa

Do slovenských kín sa tento mesiac dostalo pokračovanie úspešného filmu Step up s podtitulom The streets. Aj tentokrát ide o film plný tanca. V podstate by sa dalo povedať, že ide o tanec okorenený filmom. Andie (Briana Evigan), prezývaná jednoducho Die, patrí do známej výtržníckej skupiny, ktorá tancuje po uliciach a občas sa dostane do rozporu so zákonom. Po matkinej smrti má čoraz viac problémov. Stretáva sa so svojím nevlastným bratom Tylerom (hlavný hrdina prvého filmu), ktorý ju presvedčí, aby skúsila prestúpiť na Marylandskú umeleckú školu. Vo chvíli, keď Andie prichádza do novej školy, začína sa hlavná zápletka filmu. Die spoznáva nových ľudí ako napríklad skvelého, no trochu namysleného tanečníka Chasa (Robert Hoffman), ale tiež prostredie, ktoré je pre ňu úplne cudzie. Množstvo povinností, ktoré odrazu má vedú k tomu, že čoraz častejšie nestíha skúšky a tréningy. Problém, ktorý z toho vyplýva má za dôsledok to, že koniec filmu je ľahko predvídateľný. Celý dej je vo filme v úzadí, ale tu sa môžeme presvedčiť, že menej je niekedy viac. Scenáristi veľa práce nemali, zato taneční choreografi sa asi poriadne zapotili. Ale ich snaha nebola márna. Tanečné scény sú veľkolepé a realistické, aj keď kamera nie vždy dokázala zachytiť atmosféru okolo tanca. Ale keďže tanečné scény sprevádzajú vtipné dialógy a nie náročné myšlienky, vznikne dielo, ktoré síce nie je adresované širokému publiku, ale dokáže ho osloviť. Veľkým plusom filmu sú herci – tanečníci. Odviedli dobrú prácu, či už týkajúcu sa hereckých výkonov alebo tanečných kreácií. Mínusom snáď bolo herecké obsadenie vedľajšej úlohy, tanečníčky Sophie, speváčkou Cassie, ktorá hereckým výkonom veľmi neoslnila. Aj vďaka hudbe, ktorá nie je jednotvárna, je tento film originálny. Okrem nepostrádateľného hip hopu počuť aj jednoduché inštrumentálne skladby, ktoré sa nesú filmom akoby len náhodou, ale zato vždy na správnych miestach. Výnimkou je iba záverečná scéna filmu. Môžeme len konštatovať, že opäť raz vzniklo dobré pokračovanie filmu, čo nebýva zvykom, a ktoré nerobí hanbu svojím tvorcom. Určite sa oplatí nájsť si voľnú chvíľu a zájsť naň do kina. Môžeme dúfať, že jeho úspech povzbudí tvorcov, a tí sa rozhodnú očariť nás aj tretím, ešte lepším pokračovaním. ()

Pattrick

Sice je to hloupoučké, jednotvárné, ničím nepřekvapující, ale přece jen, na to odreagování je to příjemnej film. Finálová scénka, která je ta hlavní u tohodle filmu mě příjemně překvapila :) za ní 2* ()

jobina

Zaměřený především pro milovníky “pódiového strítu“. Přesto si užívám choreografií, kterým však ublížilo nasvětlení. ()

hobli

Ak niekto nevie čo je to tanečná mafia, tak odporúčam pozrieť tento film : ) Mám taký pocit, že je strašne vzdialený od reality. Je to typický tínedžerský film ktorý zabaví akurát tak deti. Príbeh je úplne o ničom a predvídateľný. Dievča, sirota z chudobnej štvrte, ktoré sa nechcene dostane na super školu... žiadna novinka. Najviac mi vadilo, že ľudia z akože chudobnej štvrte, ktorých som nazval tanečná mafia... sa podla mňa fakt správajú ako mafiáni. Celý ich život je tanec, tanec a ešte raz tanec. Nechápem z čoho žijú. Nepredávajú drogy ani zbrane. Nefetujú, nepijú alkohol iba tancujú od rána do večera. A keď holka príde hneď zo školy na skúšku, tak už ju celú zmeškala. Len by ma zaujímalo, že z čoho žijú tí ľudia? Keď každý deň dokonca niekoľko krát denne si menia komplet oblečenie nohavice, čiapky, topánky... A ešte sa mi páčilo aký super betón majú v amerike... na takom by som sa asi konečne naučil korčuľovať : ) Dá sa na ňom točiť na hlave, na chrbte... je mäkký a šmýka sa ako ľad. Dal som jednu hviezdičku len preto, že som to dokázal dopozerať do konca. ()

luukaas

Jedná se o něco jako většina podobných snímků, která jsou zaměřena na určitý styl, který se snaží vehementně propagovat na úkor detailům, kterým se říká film. Pro fanoušky street dance, to může být kultovní záležitost, protože pokud odmyslíte nesmyslně trapný děj, tak máte slušné taneční promo. Já se k fanouškům neřadím, tak opravdu mě tyto filmy nikdy nic říkat nebudou. Odpad si nezaslouží, alespoň jednu hvězdičku za snahu. ()

pan Spock

No, přiznám to upřímně, už dlouho jsem se tak nezasmál. Ale u téhle slátaniny to ani nijak nešlo. Takhle stupidní a naivní příběh se hned tak nevidí. To samé platí i o všech - zdůrazňuji VŠECH - postavách. Hlavní dvojice je neskutečně nesympatická a ty dialogy mezi nimi, to jsou perly. Už se těším na trojku :) ()

janmatys

V prvé řadě moc nechápu, proč na to koukají lidi, co nemají rádi hip-hop, trance nebo taneční muziku všeobečně - pokud někoho baví balet, tak ať se dívá na Billyho Eliota. V podstatě dobrý taneční film, ve kterém má většina aktérů skutečně talent (pomineme-li hlavní představitelku, která kolikrát působí trochu "prkenně", i když v závěrečném battle to už není nejhorší). Osobně se mi sice více líbí první díl s Channingem, ale to už je věc názoru - bude to ale asi také tím, že Tatum má s tancem dosti slušné zkušenosti a asi sotva může někdo říct, že nemá talent ;-). Tak či tak tento film rozhodně stojí za to vidět, pokud máte rádi dance music, a závěrečná choreografie v dešti rozhodně nemá chybu. Jednu věc bych ale rozhodně tvůrcům vytknul, a totiž konečnou scénu s Moosem ... opravdu bylo tak finančné náročné natočit ten "polibek" znovu s čepicí kšiltem dozadu, místo toho šíleného střihu, kdy má Adam celou dobu kšilt vzad, při polibku se Sophie vpřed a hned v dalším střihu zase vzad??? Bije to do očí jako kráááva! Jinak ale cool movie a zasloužených 70% ()

MovieSpotter

Rozhodně lepší, než první díl. Sexy Briana se sexy hlasem, super tanečník Hoffman (mimochodem, vy, co tu hodnotíte jeho herecký "výkon", uvědomte si, že to není primárně to, čím se živí...nicméně do jeho role mohli těžko vybrat někoho lepšího, a o ten tanec tu jde především, nebo ne?). Závěrečné vystoupení v dešti pecka... A Adam G. Sevani rulez! ()

LuckyCZ

Líbil se mi víc než jednička. Hlavně závěrečný battle na Bounce měl grády tak neuvěřitelný, že by měl dostat 1. místo v kategorii historie moderních tanečních filmů. ()

Alusshka

Film zaměřený na tanec, hudbu. Kombinace těchto dvou prvků zajišťují skvělou podívanou pro všechny milovníky a vyznavače moderního tance spojeného s kousky baletu. Taneční kreace jsou zde víc než propracované do detailu a výborně herecky ztvárněno. Tento film je převážně pro diváky zajímající se o tanec a sport. Já dávám určitě jedničku :) ()

zoruska127

Pohádka pro nás, náctileté. Překrásná holka, dokonalý kluk a dál to snad ani nemá cenu rozvádět. Začátek se mi líbil, ale pak se to zvrhlo. Zlatá střední cesta. ()

Fixas

Tolik chyb, které se ve filmu objevují, to jsem snad ještě neviděl. Když si pustíte zavěrečný tanec hlavních postav a budete pozorně sledovat, neuvěříte vlastním očím. 6 střihů za sebou jdoucích, kdy jednou mladík na sobě má svetr a podruhé je zas bez něj. Další série střihů, kdy má Mouse líbačku a kšilt se mu točí s každým střihem tam a zpět. Tohle je profesionalita? A teď zhodnotím závěrečné choreo. Nebýt tma a rádobydéšť, viděli by jste jak hrozné to je. Konkurenční skupina měla tak 20x lepší choreografii. Z hlavních postav jsou tanečně nadaní maximálně 3-4. Hodnotím to jako člověk, který se street dancu několik let věnuje. První díl aspoň za něco stál, sice ohraná píseň, ale lidé aspoň odvedli svou práci zodpovědně. Ty dvě hvězdy dávám jen z lítosti....... ()

mpet

Tento film není špatný a člověk se u něj rozhodně nenudí. Taneční kreace jsou úžasný a dokonce i náznak příběhu to nějaký má. Hodnotil bych lépe ale bohužel je tu jeden obrovský průser, který u mě sráží neskutečně hodnotu filmu. Za ten průser může střih. Jak někdo může sestříhat taneční kreace a na každým záběru nechat tanečníkům jiný outfit. Tady to opravdu ve střižně sprasili a dosti mě zkazili zážitek z filmu. Hlavně poslední taneční scéna je tím dokonale zbabraná. ()

Iloveporn odpad!

Je to trapný. Multikulturně uvědomělý film, běloška má černošskou macechu a tak. - Tancování jako smysl života teenagerů. Striptérka Tatum. Nějak mě otravuje koukat, jak teenageři "studujou", jak správně divně cukat rukama, jako by na tom stál svět. Je to dovednost jako každá jiná, ale i debaty o tom "jak jsme dneska narubali na šachtě uhlí" našich padesátých let byly pitomý. - Ještě by tam mohli moudře ohodnotit hamburgery jako v Tarantinovi a nějakej tělocvikář jako Statham by tam mohl trochu zacvičit mezi autama. - Když už nic komplikovanějšího v jejich životech není. ()

The Rock zverbován do týmu G.I. Joe

The Rock zverbován do týmu G.I. Joe