Perníkový táta - Série 2

(série)
USA, 2009, 10 h 11 min (Minutáž: 46–48 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Kamera:

Michael Slovis

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Krysten Ritter, Steven Michael Quezada, David House, Bob Odenkirk (více)

Epizody(13)

Bývalý učitel Walter se šplhá ve světě drog stále výš a přitahuje pozornost kartelů i švagra pracujícího v protidrogovém oddělení. (Netflix)

Jaro.Krafcik

Aj som zabudol že mám tento seriál rozpozeraný. Úplne to isté čo prvá séria, akurát pomalší rozbeh a viac epizód. Tak to len seriálu uškodilo a boli tu tie nudné časti a pasáže. Ale aj po druhej serií mám pocit že to je nadhodnotené a stále som tomu neprišiel na chuť. Uvidíme čo bude daľej. 3* ()

herr_carter

Seriál mě chytnul snad ještě více než Trůny a druhou sérii jsem dokoukal doslova se zatajeným dechem - přerod Walta "Heisenberga" Whitea pokračuje a já se těším jak malej na třetí sérii, kterou tímto začínám !...................moje hodnocení = 10 z 10. ()

klukluka

Není to úplně šálek mýho čaje, chvílema už je mi to dlouhý, pokládal jsem si otázku, kterou dostala Waltova žena od Waltova onkologa: “Narodí se vůbec někdy to dítě?”, Waltův egoismus mě irituje a neimponuje mi, mám k tomu morální výhrady, ale srší to nápady a všechno tady dokonale sedí, proti tomu nemůžu říct ani popel, naopak opět po čase obdivuju vysokou úroveň americké seriálové tvorby. ()

Vajonek

Tenhle seriál, k němuž jsem se (jak už se mi to tak stává poměrně často) dostala se zpožděním, má asi jeden z nejpomalejších rozjezdů, jaké jsem u seriálů s více sériemi kdy zažila. Když jsem se dodívala na jedničku, říkala jsem si, že stále moc nechápu to nadšení, které tento počin spustil. Stárnoucí borec, na kterém není vlastně nic moc zajímavého, se jednou za život k něčemu rozhoupá, využije (bohužel negativně) své inteligence a profesních dovedností (které bůhvíproč doteď naplno asi moc nevyužíval) a k překvapení zřejmě nejvíce sám sebe začne vařit perník. Ok, docela originální zápletka, ale zabývat se tím v tolika sériích? Na dvojku jsem se tak po jedničce nevrhala úplně s nadšením. Postupně jsem ale začala zjišťovat, že mě ten seriál čím dál víc zajímá, že se Waltovi a spol. podařilo vtáhnout mě do jejich světa, vzbudit různorodé emoce od zvědavosti, (ne)pochopení, napětí až po třeba znechucení. Baví mě, jak se jednotlivé dílčí zápletky odhalují, spojují a rozpojují postupně, baví mě různé náhody a absurdity, kterými je to čas od času ozvláštněno (místy mi to trochu v tomto směru připomíná Fargo). Líbí se mi, jak si v žádný moment nemůže být člověk úplně jistý, co přijde posléze. Nedá se tomu upřít dobrá atmosféra, výborné herecké výkony i hudební podkresy. Hlavní hrdina od začátku prošel velkou proměnou, která se rozhodně netýká jen účesu (s holou lebkou mu to tedy sluší mnohem víc než s tou věcí zkraje, co vypadala jako paruka; to jen tak na okraj). Jeho vnitřní boje mezi dobrem a zlem, morálkou a amorálností mě bavily od začátku a musím přiznat, že ve chvílích, kdy se z "mouchy sežerte si mě" stával borec, který si "umí dupnout", mi postava Walta byla nejsympatičtější, začala ve mně vzbuzovat i jiné pocity než jen lítost. Zase to ale musí mít trochu nějaké meze a tak, když sleduji, jak ta temná stránka evidentně začíná převažovat (resp. se možná čím dál více projevuje Waltovo pravé já?), jak už to je často více než o nebohém učiteli,  dohnaném nepřízní osudu ke škaredým skutkům, o chlapovi, kterého to celé prostě začalo bavit, trochu se bojím, jestli Walta na konci nebudu už pouze nesnášet. Zvlášť po opravdu skvělém posledním dílu druhé série (ta zbytečná smrt a to, co Walt udělá či spíše neudělá, jak to celé diváka šokuje, zasahuje, jak tím zároveň Walt zase o něco překračuje hranice, o kterých jsme si mohli myslet, že ještě existují; závěrečný monolog Skyler) se tentokrát na trojku opravdu těším a její zhlédnutí asi nebudu oproti dvojce moc odkládat. I když tuším, že se zákonitě zase o něco více ponoříme do s*aček... ()

janesX

"Jeden krok dopredu, dva kroky späť" - poznamenal Walt niekde v strede série v súvislosti s jeho doterajším postupom. A mne napadlo, že presne tak vidím aj ja - túto sériu. Tá ale začala naberať v 10 a 11 dieli druhý dych a až v posledných dieloch sa vrátila hustá atmosféra z prvej série. Tiež sa takmer celkom vytratila nepredvídatelnosť, zato ale všetko čo sa na obrazovke deje má svoj veľký dôvod a dá sa tušiť, že dej bude stále hustejší a aj vážnejší. 75% ()

Renfield

Vztahová část je sice oproti byznysové nadále slabší, ale úplně jí vynechat samozřejmě nelze. Navíc, když se tyto dvě roviny protnou, napětí dokáže vystoupat téměř k maximu. Což platí především pro scénu zásadního setkání v době porodu, nebo v případě záchrany Jane... Jimž Walt udělal velký krok ke svému novému já a vlastně téměř (v další epizodě) objasnil jednu z největších záhad série, růžového medvídka. Jsou to takové malé, ale velmi silné detaily, v nichž se dá pokračovat například k milovníkovi katalogů Tortugovi, v podání Dannyho Treja, který v další z výborných scén doslova zhmotní své jméno. Nebo do epizody druhé, jejíž zásadní cinkání slyším ještě teď... A k tomu všemu je tu samozřejmě Saul! Jenže nic z výše zmíněného nepřekoná komorní depku vrcholící bankomatem. Tady je zase vidět, jak trefné je typové obsazení rolí, především na Slizákovu drahou je neradost pohledět. Celkově je to opět výborně napsáno a zahráno, k dvojici hlavních hrdinů přidávám ještě Deana Norrise a Boba Odenkirka. 85% ()

Oralfabet

Rewatch 2022: Už teď je mi naprosto jasné, že napodruhé budu vnímat tu tragickou, depresivní stránku seriálu mnohem silněji, než když jsem ho viděl poprvé před cca sedmi lety. Z Walta už je vlastně v téhle sérii totální monstrum a Jesse si užije trochu štěstí v pár epizodách, ale ke konci už je víceméně jasné, že ho dál čeká téměř výhradně bolest a utrpení. To zakončení je prostě naprosto zdrcující. Tím ale nechci říct, že to zároveň není naprostá jízda a prvotřídní zábava, protože je, od začátku do konce. Zhruba polovina série se skládá z epizod, co by u většiny ostatních seriálů představovali absolutní vrchol, ale tady se vlastně teprve rozjíždíme. Jo a uznávám, že scény se Skyler jsou většinou tím nejslabším, ale ten hate, co dostává, je stejně totálně nezaslouženej. Může být občas trochu otravná, ale zatím jedná morálně a logicky (a Anna Gunn je super). ()

Furmi

Asi od 7 - 8 dielu 2. série sa mi Breaking Bad začalo konečne skutočne páčiť a pochopil som o čo seriálu ide. Nebolo to ani zďaleka len o drogách, peniazoch a problémoch. Je to miešanica všetkého dokopy a vsádza i na humorne bizardné nadsadené stiuácie ktoré su scenáristicky na vysokej úrovni. Stále to nieje tam kde by som to mať chcel ale verím že sa to tam dostane. ()

Lukin413

Zlom ve Waltově povaze, za hranou zákona se stává jednoznačně aktivní postavou,což vyvrcholí zlomovou scénou v bytě Jesseho Pinkmana. Objevují se zásadní postavy dalších sérií Saul, Gus a Mike. Celou sérii navíc provází chytrá hříčka s růžovým medvídkem, jejíž vyústění překvapilo asi každého. ()

Aurus

10/10. Lepší než první série. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je velmi dobrá, lokace jsou zajímavé a kamera seriálu je výborná. Ani slovy nedokážu popsat jak je tato druhá série perfektní a jak mi rychle utekla. Těším se na třetí sérii. ()

Likan7

A jsem tam. Už totálně zaháčkovaný. Nevím, jestli za to může upozaděný příšerných rodinných vztahů a víc dramatických linek, ale scénář dvojky je parádní. Doufám, že tak budeme pokračovat i dále. ()

MickeyWolf

2. série pro mě byla spíše zklamáním, oproti první, která slibovala mnohem větší standardy. Na konci každého dílu vás to sice naplo natolik, že jste si pustili hned další epizodu, ale jinak se děj poměrně vlekl. Myslím že to rozšíření, vetšího počtu dílů v sérii, bylo ještě unáhlené... 80% ()

celticek

Je to fajn, ale úplný top to dle mého není. Nejkrásnější koc nám zakalila, Jesse je největší idiot a Hank pro mě zůstává zatím definitivně nejlepším charakterem. Dobrý závěr série s medvědem z letadla, evidentně se bude pokračovat minimálně v nastolené kvalitě:) ()

0verseer

Po toľkých kvantách epizód si netrúfam povedať, či bola lepšia séria 1 alebo 2. Určite však 2. séria kvalitatívne bola MINIMÁLNE na úrovni tej prvej. Plus priniesla jednu z najzábavnejších (ak nie úplne najzábavnejšiu) z postáv = Saula. Opäť musím tvorcom zložiť ďalšiu veľkú poklonu, toto je totiž masterpiece! ()

Nathaniell

Po krkolomném rozjezdu hlavních protagonistů (nikoliv předchozí série) začala druhá sezóna pěkně od podlahy a s takřka dvojnásobným počtem dílů to do mě sázela horem, spodem. Postavy se chovají pochopitelně a já tam sázím jeden díl za druhým... 5* ()