Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

carlos.s

až na nepochopitelné a nelogické odhalení toho, kdo je vrah je to skvělý thriller. Film jsem si pustil v jednu ráno, když se mi už zavírali oči, ale usnout mě nakonec nenechal. ()

v.indruchova

Nevím, smíšené pocity. Zásadní zvrat ve filmu nabere závratné otáčky. Od jedné decentní scénky s kamerou mi to docvaklo, ale nechápala jsem proč. by to někdo dělal? Spoiler: to, že se pár od určité doby třese nad údajnými vrahy a pak jsou to oni sami, to nedává smysl. Baví se, hrají si-jen tak, to jsou blázní? Nebo jen scénárista nedomyslel logiku věci? Vysvětlete mi to. Další scény na život a na smrt nějak nepřekvapily, možná svou opravdovostí. Mého parťáka zvrat ve filmu překvapil více v pozitivním slova smyslu, dal by o hvězdu více. ()

Heywood

Podvod na diváka v mnoha směrech: C o se stalo s hlavní vražedkyní? Nevíme. Proč vlastně vrazi vraždili? Nevíme. Kde se vzali vrazi na Havaji? Nevíme. Proč chtěli zavraždit další pár? Nevíme. Co tedy víme? Ano odpověď se nabízí a s ní hodnocení celého jinak exkluzivně obsazeného filmu.  Hvězda za Havai, hvězda za připomínku všem debilům, co berou stopaře, byť to ve filmu bylo jakoby nepodstatné. Jinak 35% se mi jeví lichotivé ohodnocení takové intelektuální pitomosti.. ()

WHMMD

Podpriemerny horor/thriller. Dostava u mna body naviac za vynikajucu Millu Jovovich a za nadhernu havajsku prirodu - skutocny raj na zemi, raz by som sa tam chcel ist pozriet. ()

Beowulf00

Neskutečně nařachaná akční jizda, která má všechno co si jen fanoušek "B"čkové produkce může přát. Tím "B"čkové to nemyslím vůbec zle ba naopak. Timothy Olyphant dokazuje, že Hitman byl ústřel a roli "Americkeho Jedi" v Dokonalém Úniku si vyloženě užívá a proč taky ne, když je jeho postava skvěle napsaná a já osobně bych si s ní dal i samostatný spin off. Na Millu i Kiele s pěkně dívá a Steve Zahn překvapuje skvěle zahraným psychopatem. Žádní Transformers nebo Terminator, prozatím je pro mě filmem roku tohle nenápadné "B"čko tedy alespoň než se do kin přiřítí Avatara. ()

ludiiiii

Dokonalý únik mě velmi překvapil. Od tohoto filmu jsem neočekával nic extra, ale musím uznat, že mě bavil od začátku do konce. Dobrý příběh, při kterém se Vám bude honit hlavou typická otázka, kdo je vrah, Vás nenechá chladným, když k tomu připočteme krásné prostředí a pro mě netypický konec máme z tohoto filmu příjemné překvapení letošního roku. ()

endymion

No tak jsme se pocvičili, zjistili jsme, že to půjde a teď šupky hupky na dalšího Riddicka, Davide. Jenom méně baroka prosím! Pokud bys udržel laťku na úrovni Dokonalého úniku nemusíme se o drsňáka s naleštěnejma bulvama bát. A Timothy "American Jedi" Olyphant by si tam klidně taky mohl střihnout nějakýho frajera. Jo a ty exteriéry mě dostaly tak, že jdu vytrhnout ze dni nejbližší bankomat, sbalit skládací luk a shánět letenky na Hawaii. ()

Jarb

Krajina a záběry pěkný, herci taky paráda, ale tomu zpracování jsem nějak nepřišel na chuť. Některé záběry mi přisly strašně "mimo mísu" a dialogy také kolikrát nebyly prakticky o ničem. 65% ()

deja.vu

...neviem koho napadol nazov filmu, ja by som to nazval A Perfect Finish :) ..ten zaver je fakt skvely, a ten zaroven dava zabudnut na par zjavnych absurdit pre udrzanie divaka v stave pohotovosti , ktore vsak v tomto pripade su ucelove pre necakane vygradovanie celeho filmu, ...a propo Kiele Sanchez je nadherna a vo svojich 32 rokoch da fleka daleko mladsim,..bral by som ju v obidvoch jej podobach v akych ju film vykresluje ;) ()

pájap

prvních 55 minut jsem si říkal-proboha další nuda z usa.a pak to přišlo.najednou bylo všechno jinak a ......super film. ()

fikee

Hodně příjemný thriller, který si pohrává s žánrovými klišé a využívá je ve svůj prospěch. Ústřední čtveřice předvádí slušné herecké výkony, havajská příroda místy připomíná scenérie z Pána prstenů a scénář je dost inteligentní na to, aby jste se během hodiny a půl nezačali ani na chvíli nudit. Já vážně nevím, co víc od thrilleru chtít. ()

Diegog4

Podle trileru jsem čekal akce až až ale nakonec to byl jen hon na myš...příběh skvělý celkem i když podle hraní a proslovu co pronášel hlavní dvojice(ta zlá) mi bylo asi po půlce filmu jasné že jsou to oni ()

ELDoctorow

Film od ktorého som vôbec nič neočakával, a o to príjemnejšie prekvapenie to nakoniec bolo. Zaujímavé vychytávky s kamerou a hudbou (bas ktorý rozvibruje aj obraz, rozdelenie obrazovky pri naháňačke a chuťovka v podaní čohosi ako fujary, ktorá zaznie, keď niekto zistí, že má medzi prstami akosi podozrivo veľa priestoru). No a Olyphant v prvej role kde mi nevadil. Jeho Rambo meets Bourne meets Derek meets Skywalker ma dostal a minimálne za to (spolu s úderným soundtrackom) je ďalšia hviezdička. ()

epsyn5

Film, co se snaží být maximálně cool s maximálně nablýskanou pointou.. Ve skutečnosti je to nefungující, dost nelogická sračka.. ()

R-2

Dobře rozjetá, napínavá podívaná. Zajímavá a jasná zápletka, která divákovi, přinese opravdu velké překvapení. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)