Počítačově animovaný snímek ze světa Star Wars odehravající se za Klonových válek (mezi Epizodou II a III). V příběhu se objeví všichni hlavní hrdinové z předešlých filmů a pomalu se začnou objevovat další v připravovaném seriálu, který bude navazovat na film.

Před filmem už vnikl seriál Clone Wars, který byl však kreslený, takže nový film + seriál je spíš remake a bude jenom dál rozvíjet svět Star Wars za Klonových válek... (chmíří)

WolfR

Tak tenhle film je dost velký omyl. Hlavně je zbytečné, pro vývoj ságy Star Wars se nestane nic podstatného, je to šíleně infantilní a animačně průměrné. Ale aspoň se pořád něco děje. Škaredý příbuzná slavné ságy, 2 hvězdy. ()

zorro

Je mi to líto, že to musím být zrovna já, co to píše. Miluji STAR WARS skoro nade vše, ale tohle nejen že vypadalo jak průměrná hra na PC nebo na půl cesty rozpracovaný nákres pro film. Scénář absolutně o ničem a souboje stojí taky za starou bačkoru. Škoda mohlo to být parádní rozšíření dějové linie celé ságy. Se slzou v oku musím dát pouze 40%. ()

Pája=)

Tradá, jsou tady hvězdné války pro děti. A jsou nabité plné věcí na které se v celých hvězdných válkách nedostávalo. Tenhle film je přebitý výbornými hláškami a spoustou akce. Grafické zpracování je otázka vkusu ale já osobně mám až pokrk stejné grafiky která se snaží napodobit pixars a tuhle změnu příjemně ocením. Pokud nejste fanoušek hvězdných válek tak se na to nedívejte. Ale pokud Star Wars milujete tak jako já tak se nechte unést nespoutanou zábavou a znovu se vrátit do Předaleké galaxie Far Far away. ()

SeanLSD

George Lucas nech už ide radšej do prdele, ak nám toto chce servírovať do konca svojho požehnaného života. Star Wars ma nikdy nechytili, a to už ani ako dieťa, čo je mi preveľkou záhadou, pri tých množstvách všetkého, čo ma uchváti – ale ktovie, možno sa to obráti v starobe a ako starý kmeť sa budem pred starobincom oháňať svetelnými mečmi. Každopádne ma ten človek serie, lebo patrí stále k nejakým 10 najvplyvnejším ľuďom vo filmovom biznise, ale ak nepočítam Hviezdne vojny, tak už dobrých 30 rokov nenatočil nič. A to nie že nič poriadne, ale proste NIČ ! Že mu k takému postaveniu stačí produkovanie miliardy mladých Indiana Jonesov a nakúkanie kamošom cez plece ? Spielberg rok čo rok dokazuje, že si svoje označenie nekorunovaného kráľa Hollywoodu zaslúži, a neraz nemá ďaleko k podozreniu o genialite. Ale Lucas ? Čo vlastne celé dni robí, motá sa po dielňach ILM a vymýšľa triky ? ()

KatanaCZ

Proč se to jen tolika lidem nelíbilo.....já se osobně dobře bavil. Je sice pravda, že je zde vidět snaha udělat snímek bližší i hodně mladému publiku, na druhou stranu, pokud tohle berete jen jakousi vsuvku či zpestření do serie Star Wars, zasmějete se, pobavíte a možná vás to i donutí znovu shlédnout některý hraný díl. Ze začátku mě trochu vadil styl animace, ale po čase jsem si zvykl. Příběh je dobrý a mladá padawanka mi nijak otravná nepřišla, můj názor. ()

tom88

Dlho očakávaný prírastok SW sa síce nevydaril na výbornú, ale jedná sa o skvelú zábavu zo sveta Star Wars. Celkovo je to dosť zbytočný diel, ktorý neprináša ani nerozširuje obzory a rieši toho moc málo na to, že je to samostatný celovečerný film. To radšej mohli o pol až trištvrte hodinku natiahnuť Epizódu 2 a vtesnať tam problémy Clone Wars. Animácia je celkom fajn, hlavne v bojoch a zábery na krajinu, vesmírne boje alebo vojna na planétach, no horšie je to s postavami. Tie sa síce trocha podobajú na svojich reálnych hrdinov, ale sú takpovediac odfláknutý. Vedel by som si ich predstaviť lepšie, teda aspoň adekvátne k okoliu. Filmu chýba atmosféra SW a hlasité hudobné motívy. Inak použitá hudba sa mi vôbec nepáčila a moc sa nehodila. Dej je síce pekne plynulý a rýchly, ale do žiadnej hĺbky nejde. Akcia je skoro nonstop, čo ma veľmi potešilo. Je dosť cool a dokonca sa mi páčilo, že použili všetky klasické stroje z pôvodných filmov. Súboje zo svetelnými mečmi sú ledva priemerné, ale potešili. Kamera a zvuky sú fajn. Padavanka mi príliš nesedela a hlavný hrdinovia sa síce snažili, ale nijak zvlášť neohúrili. Ja som sa bavil nadštandardne, no vidím, že sa to príliš nevydarilo. Nevidím dôvod, prečo by som mal film potopiť. 70% ()

Noviik

Není to vůbec tak špatné vzhledem k animovaným snímkům. Ovšem vezmu-li v potaz vysoko daný standard hraných hvězdných válek, tak to na ně prostě nemá. Až moc jednoduchý děj, který nemá typické vlastnosti ostatních snímků, přehnaný pokus o vtip v některých částech. Jak je tu již zmíněno, velkým plusem je však hlas původních herců a i jejich podoba. Hlavní postavy taktéž nezklamaly, zejména mladá padavanka, která jakoby mladému Anakinovi z oka vypadla. Každopádně to není to pravé a rozhodně bych, když už Star Wars animované, doporučil seriál se stejným názvem. Do toho se přeci jen vešlo více zajímavých prvků. ()

panMartin

To bylo válek na jednou ani jsem to nestíhal sledovat kde všude se bojuje. Star Wars mám rád ale tenhle animák se nevyvedl. ()

Mol

THE DESERT IS MERCILESS. IT TAKES EVERYTHING FROM YOU! Pilot k seriálu dopadl výborně i přes horší start. Slovní přestřelky mezi Anakinem a jeho padawankou Ashokou Tanou jsou nejlepší a film má chvílemi i temný nádech. Anakin mi byl hlavně v epizodách I.-III. nesympatický, ale v tomhle filmu a v seriálu je velice výbornou postavou, až si člověk říká, jak mohl přejít k temné straně po tom všem co prožil v klonových válkách. ()

Kjůkíí

Klonové války jsou něco ve stylu Animatrixu, také skvělý film zpracovaný do animátorské podoby. Samozřejmě nemůže ani zdaleka dosahovat slávy a kvality hraného filmu s obřím rozpočtem, ale protože chtěli producenti ze značky StarWars vytřískat co to dá, každý cent, rozhodli se pro tento krok. Krok, který si myslím, že vyšel. Já se prostě bavil, tím jak Anakin učil svou padawanku umění světelného meče. Byla sice trošku neohrabaná a velice drzá, ale měla něco do sebe.... Pokud žerete Star Wars, asi vás tento snímek neuspokojí, ale já, který mám trošku chaos v tom, který díl je který a jak to na sebe navazuje, protože jsem pořádně neviděl všechny díly ještě, jsem se nezlobil, protože ten animák nebyl špatný. A protože jsou producenti hamouni, chystá se i seriál. Těžko říct, co od toho čekat, nechme se překvapit. Já vím jen, že Jabby byl slizký, ale mocinky roztomiloučký. ()

drexik

A tohle mělo být co? Na tomto počinu me štve mnoho věcí, ale se zmíním jen o jedné. Myslel jsem že Jedaiové jsou ti správní, tak co tam sakra dělal ten malý červeno-bílý spratek. Nakonec to bylo tak blbé že si to jednu * zaslouží. ()

Cedr

Hlášky droidů jsou (naprosto zbytečně) trapné a to skutečně až nechutně příliš. Neustále opakované vysvětlování motivací a zápletky je přímo urážející a to i přesto, že je tento film pochopitelně mířen na mladší publikum. Některé dialogy jsou místy dosti hloupé.... a tím výčet nedostatků končí. Uteče to jako voda, "design" prostředí se podle mě v rámci tohoto stylu animace velmi povedl. Nečekal jsem vůbec nic, takže jsem celkem spokojen. I když by se vůbec nic nestalo, kdybych tento přírůstek do SW rodiny vynechal. ()

filmmovier

Pro mě docela dost zklamání. Hned, jak skončily závěrečné titulky, zastesklo se mi po hraných filmech. Mě animace nevadila, vadil mi děj. Bojové scény sice byly velice dobře natočeny a bavily mě, ovšem se zbytkem filmu je to poněkud horší. Více prostoru mohl dostat hrabě Dooku a příběh s malým Jabbou jsem také příliš neocenil. Tohle prostě nejsou Star Wars, jen průměrný animovaný film. Ovšem na druhou stranu jsem rád, že se svět SW dočkal dalšího rozšíření. Fanouškům bych příliš nedoporučoval a ani čeští dabéři se v tomto případě moc nevyznali. Občas jsem se i pobavil, ale jedinou věcí, které stojí za vyzdvihnutí jsou opravdu jen ty bojové scény a pár prvních tonů Williamsovy hudby. Moje hodnocení čistě 50%. Nová Padawanka dobrá. ()

adams89

Dramatické události mezi epizodami Klony útočí a Pomstou Sithů si ve světě Star Wars jistě zasluhují bližší pozornost. Nejsem si ale vůbec jistý, zda cesta, jakou si tentokrát George Lucas zvolil, je tím nejlepším možným řešením. Problém je totiž v tom, že s trochou nadsázky se jedná o trochu více rozvleklý večerníček pro malé děti a s oběma výbornými filmy už má společné vyloženě pramálo. Animace sice měsíce před premiérou na obrázkách vypadaly celkem obstojně, ve finále je to ale totální kýč. Třeba takové souboje se světelnými meči, v předešlých filmech nejoblíbenější momenty, jsou právě tady největším propadákem, a tak je tomu vůbec s celou akcí ve filmu. Postavám schází charisma, na jaké jsme byli zvyklí, a dialogy taky nestojí za nic. Všechno je zkrátka strašně dětinské, až to ty dospělejší diváky bolí. Film skončil a já si na něj po několika hodinách už ani nevzpomněl. Je potřeba si přiznat, že tenhle fenomén už zřejmě nemá čím překvapit, a to by si Lucas měl sakra uvědomit. Jako pilotní film k seriálu jsou Klonové války dostačující, obávám se ale, že kinům se měly obloukem vyhnout.50% ()

LordSnape

Všichni pořád kritizovali Lucase za to, jaký je špatný scénárista a režisér a tak se tedy na animovaných Klonových válkách podílel jen jako producent, no a proto to dopadlo, tak jak to dopadlo... ()

Mrkvič

Star wars. No a to je skoro jediné pozitivum filmu. Potěšila mě nová postava mladé padawanky, ale jinak to byla docela nuda. Příběh by vystačil na jeden díl seriálu, ale okolo děje je mnoho soubojů, kterou jsou na celém filmu asi tím nejefektivnějším. Jinak grafika příšerná, a to by se o ní dalo říct i před pár lety. ()

Honzíno

Klonové války jsou uvařené jako slabý odvar. Ale pořád jsou to Star Wars a když to vezmu kolem a kolem, bylo to zábavnější než Skrytá hrozba (jako celek). V jednotlivostech slabší ( i když takový výšplh za malým Huttem je perfektní), ale pořád se něco děje a hlavně: děje se to ve světe Star Wars. Fanouškům nelze jinak než doporučit. Na animaci jsem si zvyknul, ale do kin to úplně nepatří. V porovnání s klasickými kinoanimáky vypadají Clone Wars viditelně hůř. Hlasy jsou vybírány hodně podobné hercům z novější trilogie, čili v tomto ohledu se není čeho bát. Príma zábava. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Další Indiana Jones

Další Indiana Jones

06.08.2008

Indiana Jones a království křišťálové lebky možná nebyla taková bomba, jak se očekávalo, ale každopádně ve světě film vydělal už téměř tři čtvrtě miliardy dolarů, což je suma, která ani hvězdy… (více)