ssarka

tak tohle je hustčí víc,než když Kebule vaří mlhu...děsivé je pro mě nejvíc to,že je to realita a je to tak jednoduché lidské stádo zaujmout a zfanatizovat..jako film hodně dobrý,mladí herci to zahrali skvěle..ale z obsahu mě fakt mrazí ()

skok01

Naprosto vynikající a strhující film, který mě oslovil a upoutal od začátku až do konce. Film s myšlenkou a s nábojem. Rozhodně se nejedná o žádné "slaboduché dráma". Vynikající námět (scénář), myšlenka filmu a naprosto vynikající výkon v hlavní roli ( Jürgen Vogel). Jednoduše film k doporučení, jeho zhlédnutím rozhodně člověk neudělá chybu. ()

freywar

předloha: Středoškolský učitel Ron Jones v americkém Palo Altu ukázal, jak snadné je nadšeně propadnout totalitnímu myšlení. Během pouhých tří dnů udělal ze svých žáků ochotné „posluhovače nového řádu“, kteří trestali „odpadlíky“. Nevyhnul se ale ani vzpouře těch, kteří se demokracie vzdát nechtěli. Jeho lekce dějepisu vstoupila do dějin. ()

Tumbik

Úžasný film, který nám dokazuje, že i v současnosti se může "k moci" dostai diktatura. Obsazení herci hráli skvěle, zejméná herec Rainera, Jürgen Vogel. Opravdu se mi to velmi líbilo, i když někdy se dal budoucí děj velmi snadně odhadnout, ale někdy jste si neuměli představit co tam dál bude. 90% ()

sibskyn

Atmosféra začíná pomalu houstnout a čím dál více kouře příbývá do vzduchu, a parní kotel ke konci naprosto doutná. Film má sice pomalejší tempo, ale tím koncem všechno zachraňuje a odpustíte mu, že se pomaly rozjížděl. Dokáže to ve vás vyvolat nějaké city, úžas, a to si na filmech velmi vážím. ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 5 herci 4 výprava 3 celkem 16 hodnocení 80% Lidi jsou občas unaveni svobodou. Problém s lidmi totalita řeší smrtí. ()

Xmarc

Film nešel do větších detailů charakterů a příp. drastičtějšího závěru, jak jsme zvyklí zejména u US produkce, což mně vůbec nevadilo, protože zapůsobil dostatečně intenzivně. Osobně jsem nenašel v tomto německém počinu vcelku překvapivě nic rušivého a vyklubalo se z toho zajímavé pokoukání. ()

kodwin

Náš vůdce by se měl promítat povinně občanům naší země. Hlavně těm, kterým se líbí skupina Ortel a pan Putin. ()

Mistr119

90%. Film mi hodně připomíná mnou dříve shlednutý film Experiment z roku 2010. Je to pozoruhodné vnímat, že napříč různými snahami škol dělat exkurze do Osvětimi, snažit se dělat osvětu, že extrémní nacionalismus a fašismus je zlo, přesto je stále psychologicky možné lidi ovládnout a zmanipulovat. Zvláště v této době, kdy hodnocení píšu a v parlamentu sedí Tomio Okamura se svou nenávistí k uprchlíkům, snažící si skrze jednotu zloby a nenávisti dosáhnout autonomity a autokracie, je velmi podstatné, aby takové filmy byly vpouštěny do dramaturgických a scénaristických plánů. Na filmu oceňuji i různorodou psychologii postav a téma neporozumnění tomu druhému v páru.. ()

Jiriiik04

S celou "Vlnou" (odmítám používat ten příšernej českej název, pardon) mám pár zásadních problémů, a díky těmto problémům mu nemůžu udělit více, než pouze "slabší“ čtyřhvězdí. Vlna přitom v sobě skrývá několik úžasných myšlenek a poměrně silné poselství o tom, že i přes demokracii kolem nás se ve společnosti stále nachází fašismus a stačí jen najít silného vůdce, aby došlo k zmanipulování společnosti. Ovšem, i přes to, že snímek je údajně natočen dle skutečné události, se mi celý ten průběh fašizace třídy tolik nepozdával a zdál se mi malinko, dejme tomu papírový. Nemůžu ale popřít fakt, že i přes to, že se průběh fašizace zdá být v tomto snímku zrychlený (nejspíš), tak to jako celek působí celkem působivě a zároveň děsivě, protože by se něco takového mohlo stát i v dnešní době. Závěr snímku je sice celkem předvídatelný a možná malinko přitažený za pačesy, ale nemůžu lhát – celkem mě posadil na prdel, protože byl poměrně emotivní i celkem brutální. Přes "chválu", kterou jsem na tento německý snímek doteď pěl, mám s ním zároveň několik zásadních problémů – první z nich je celkový styl natáčení. Snímek je natočen na tak vážný námět malinko… pohodově a svižně, řekl bych a zrovna k tomuhle tématu by mi prospělo více pomalejší a soustředěnější styl natáčení + některé ty „videoklipové“ sekvence ve snímku jsou sice poměrně působivé, ale malinko mi kazí celkovou celistvost filmu. Druhý problém mám s hereckými výkony – Vogelův herecký výkon je sice úžasný, ovšem zbytek „teen“ herců mě téměř vůbec nezaujal (i když zrovna tomuhle napomohl fakt, že jsem snímek viděl s dabingem, nikoliv v originále) … Tomuhle snímku sice toho možná dost chybí (větší zpracování do hloubky/psychologie postav, podstatně lepší zpracování), ale i tak se jedná o solidní snímek s myšlenkou, který by měl každý aspoň jednou zhlédnout. Je to sice pouze za 70%, ale něco málo ve mně Vlna zanechala. ()

Feacher

Lidská psychika je úžasná věc, resp. úžasný nástroj i jako námět k filmovým počinům, zde dokonce podle skutečné události. Chytlavé od samého začátku. Nádherně ukázané charaktery postav a změny v jejich chování - včetně typických představitelů v každém takovém hnutí. Taková zkrátka malá ukázka společnosti, kde každý představuje určitou skupinu lidí. Velmi dobrý film! ()

mAt3s1302

Tenhle film dokonale ukazuje jak lehký je někoho zmanipulovat. Poprvé jsme film viděl ve škole na občanské nauce a po konci musím říct, že jsem zíral. ()

vavsek

Film jsem poprvé viděl na střední škole při výuce občanské výchovy. Naši třídu natolik zfanatizoval, že většina spolužáků další den přišlo v bílých košilích do školy, aby překvapili naši učitelku a při příchodu ji zdravili ikonickým vlna pozdravem. Nedávno jsem dával rewatch, protože jsem si na film vzpomněl. Snímek dost edukativní a rozhodně doporučuju jeho shlédnutí, protože to má myšlenku a dokonce je založen na původním reálném příběhu, který se stal v 60. letech v Kalifornii. ()

fandorin

Na německej film docela ucházející. Slušnej Jürgen Vogel. Výbornej nápad. Film o ovládání lidí, o jejich vedení, o moci.. o tom, co by se asi vždycky znovu mohlo přihodit. Lidská masa potřebuje silné osobnosti, silné vůdce. Je to tak. Tři a půl. ()

Uradnik

Pekný príbeh o nebezpečnom pôvabe autokracie, o ľudských slabostiach, ktoré (zdanlivo) lieči, a o tom, ako sa ľudia vedia zmeniť. Inak, kto preboha vymyslel taký slabučký názov do českej distribúcie? ()