davidh76

Tak tohle by měl být "povinný" film ve školách. V tom nejlepším slova smyslu. Jak vzniká diktatura... Rychle a snadno. ()

Triathlet

Dlouho jsem neviděl lepší film.Je ze současnosti, ze střední školy, z prostředí, které je mi důvěrně známo. Jsou zde velmi dobře propracované charaktery studentů stejně jako jejich profesorů, a je velmi působivé pozorovat, jak se z normálních vyhulených týpků stávají pomalu ale jistě stoupenci oraganizace, kteří by byli schopni z příkazu svého vůdce zabít svého kamaráda. Žil jsem v domnění, že nástup diktatury je něco, co se v našem civilizovaném světě stát už prostě nemůže, že už jsme se dávno poučili. Opak je pravdou. Stačí jeden šikovný, charizmatický člověk, který je schopný podmanit si davy nějakou ušlechtilou myšlenkou, která je zdánlivě všem ku prospěchu. Postupně začne své nohsledy ovládat tak, že ani nepoznají, kam je vede...Výborný film podle skutečné události s pro mě do té doby neznámými, ale výborně hrajícími herci. Především představitel profesora Wengera hraje úžasně, ten jeho projev na konci filmu mě úplně dostal. ()

magnifique

5* za příběh, který je opravdu mrazivý a nepříjemně skutečný mám na jazyku, že němci byli vždycky hovada a taky budou, ale aspoň to o sobě dokáží natočit, ale přecejen by to asi byla moc tvrdá slova... ()

majklfly

"Die Welle war mein Leben." Do první poloviny jsem si představoval, jak další den přijdu ráno do školy v bílé košili a v té druhé začínal chápat, jak mohl vzniknout fašismus. Co je na tom nejhorší? Být žákem pana Wengera, bojím se, že bych se mohl stát jeho přívržencem. Shlednul jsem ho jedním dechem a druhým kříčím do celého světa JE TO JEDINECNY FILM!!!!!! Má mých 99% (1% do zálohy, co kdyby náhodou :) ). ()

Michalee

Tenhle film se mi opravdu líbil. Nápad naprosto delikátní, provedení mohlo být lepší, ale stačilo. Velmi emotivní, působivé, vcelku reálné a poukazuje na fakt, jak snadno se dá sklouznout jinam, než byl původní záměr, pro mě příjemný překvapení ()

mirakk

Je neuvěřitelné, jak lehké je manipulovat s lidmi a postupně je donutit zbavit se vlastních zásad a podvolit se vašemu diktátu. Velmi povedené drama, založené na skutečné události. Profesor je velmi přesvědčivý a finální proslov je dechberoucí. V jednu chvíli jsem si dokonce myslel, že sám touží vést dále Vlnu. Opak byl pravdou a zvrat byl velmi povedený. Ukázalo se, že i po pouhým týdnu lehkého vymývání mozku někteří slabší jedinci, kteří nemají vlastní názor, nejsou schopni situaci ustát. Rozhodně film, který v této době, kdy některé skupiny lidí ale i diktáty zemí má co říct. Dejme si na to pozor!! ()

Isshin

Zaujímavý námet, Gansel vedel čo robil, ale nevyšlo to na jednotku. Žiaci boli dosť rýchlo ovplyvnení, zdalo sa mi to trochu neuveriteľné. Prvá polovica filmu bola trochu nudná. Možno keby to skúsil nejaký iný režisér dopadlo by to lepšie? Zaujímavé, oplatí sa to pozrieť, ale verím, že by to zvládli aj lepšie. Slabé 4* . ()

edua

Přiznávám, že jsem od filmu očekával více. Skutečná událost, která autory filmu inspirovala, nabízela jistě větší a lepší možnosti zpracování. Na film jsem se těšil, ale po jeho shlédnutí jsem byl spíše zklamaný. Nejlepší pasáží celého filmu je jeho konec, která je napínavá a dramatická. Škoda jen, že takový není celý film... I když to by asi ani nebylo možné... ()

MacoLM

Zaujímavý nemecký film inšpirovaný udalosťami z USA 60. rokov. Ukazuje ako jednoducho môžu byť ľudia manipulovaný silnou osobnosťou. Najma ľudia, ktorí hladajú niečo stále vo svojom živote, silnú životnú oporu a miesto kam by mohli patriť. Tento film je pripomienkov, že stále treba byť obozretný, aby sa zabránilo vzniku skupín riadenými silnými jednatlivcami, pretože ako nám už história veľakrát ukázala, má to fatálne dôsledky. ()

papinak

Bravo, původně jsem byl rozhodnutý pro tři, ale po zdařilém konci a zamyšlení se nad koncepcí filmu musím dát za čtyři. Jediné výtky směřují k přílišné unáhlenosti snímku. Přeci jen, k takovému masovému zblbnutí, by bylo třeba více než týden, ale jinak opravdu výborné. ()

babuca

Toto nebolo len o začiatkoch diktatúry.....v tomto prípade fašizmu, ale vôbec o extrémnych - diktatúrach. Rovnako sa to dá použiť aj na komunizmus. Pre mňa je sympatické, že nemci sa snažli pozrieť na to cez vlatné chyby, teda cez fašizmus.........ale každý -IZMUS je nebezpečný. Pekne vygradované so stále aktuálnou myšlienkou. ()

Neith

Můj první komentář a hned s "hlášením", že tenhle film se mi FAKT NELÍBIL (5*). Nelíbila se mi celá ta (byť nepochybně zjednodušená a přizpůsobená, ale to je fuk) sonda do lidských myslí. Do "chování davu". Celé to šílení, přizpůsobení. Nezkoumám (a nebudu) historické souvislosti a pravdu. Jen mne až bolestně "dostal" zkratkový, tak jednoduše a uchopitelně podaný popis, co se taky může stát... jak málo může stačit... jak poddajné jsou v podstatě naše mysli v případě "síly mas". Dívala jsem se a ten film si mne prostě "vzal". Jsem ráda, že byl natočený. (Za odvahu realizátorům je ta pátá hvězdička.) A vlastně bych ho "přilepila" k výuce občanské nauky, nebo společenských věd, nebo jak se to dneska jmenuje. ()

alyk.fake

tenhle flm je potěšil, hlavně námětem. U některých scény mi vstávaly chlupy a měl jsem mrazení, protože se to dotýká některých faktů, které se mohou v současné době opět objevit. Filmaři mohli zajít ještě o kousek dál, je to až příliš krátká doba na zfanatizování, ale svůj účel tento film splnil Opravdu se to již nemůže stat???? NIKDY? ()

GeoGraph

Velmi zajímavý snímek, který je až nepředstavitelně podobný filmu Hitler: Vzestup zla. Režisér si vyhrává s celým snímkem do detailů (titulky pro každý den jsou až zbytečně propracované), ale zároveň si hraje s různými žánry (hororově natočená scéna Karina odchodu ze školy - jen ilustruje jak režisér filmu může manipulovat s diváky, a je to tu zase). Jsem rád, že mi škola umožnila zhlédnout takovýto film (a vůbec nechápu tak debilní český název). 4,5* ()

OdinSS

Kdo chce pochopit základy diktatury, je pro něj tento film jako dělaný. I ti jenž ví o co jde, budou mít na co koukat. Brilantní nápad, až na konec který byl trochu přehnaný, ale i tak si ode mě vysloužil tento film 5 hvězdiček. ()

lumi1

Tak tento film bol fakt pecka. Úplne skvelý!!! Nečakala som nič svetoborné vzhľadom na to že je to nemecký film, ale veľmi som sa zmýlila. Paráda, ....nemám slov. Ukázalo sa presne to čo by človek nečakal, profesor to bral ako projekt a študenti si to vzali až príliš k srdcu až sa to vymklo spod kontroly.... No stale akoby toho nebolo dosť...koniec bol úplne famózny.... čakala som čo sa stane a prekvapila reč ktorú mal pred mládežou a náhle sa to všetko zvrtlo.... Nakoniec mohol za všetko on, pre jedného psychicky labilného chlapca skončil za mrežami len vďaka "nevinnému" projektu ktorý nedokázal udržať pod svojou kontrolou....Veľmi hlboký dej, film na zamyslenie... a je v ňom aj veľa pravdy... ()

Veronica20

Film mě nalákal při představě, že to bude podívaná ála Das Experiment. Musím říct, že nezklamal. I když jsou tyto dva snímky svým dějem odlišné, přeci jsou si v některých tématech blízké. Hlavně pokud jde o touhu po moci, touhu ovládát, neschopnost kontrolovat nabitou moc a hlavně neznalost hranic, pokud se člověk nadchne pro něco, jako byla v tomto případě VLNA. Náš vůdce krásně ukazuje, jak rychle je snadno manipulovatelný člověk stažen do víru dění, ale ne jen on, i silnější jedinci mají tendenci se autoritě podřídit a ještě jim to dělá dobře...je to hlavně o příjemném pocitu z něčeho, co je společné více lidem, co je spojuje a zároveň ochraňuje před nechápajícím a nezasvěceným okolí. Staré známé "MY" a "ONI" , zde na studenty funguje jako magnet. Závěr byl sice až přehnaně dramatický, ale jako film, je Náš vůdce pro mladé výrostky zdařilý kousek. ()

Kowl3r

aké jednoduché...za jeden týždeň vytvoriť "náckovskú" partaj...ale zároveň aj reálne...ľudia sú ovce... námet skvelý...hrané priemerne...ako celok výborné... ()

1DRAGON1

Moc dobrý počin. Po pomalejším rozjezdu se z Vlny stává jedna velká jízda, bohužel ke konci dost přitažená za vlasy. Ale i tak tenhle zajímavý kousek moc dobře pobaví a přinutí k zamyšlení. ()