Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

AllShallFall

V celku povedený film. Dobré drama. Jediné co mě teda moc nenadchlo, byli boje mezi rodiči a grázly. Protože, mě někdo znasilnit dceru a pak ji skoro zabít a já vědět, že je mám v domě, tak bych asi tím pohrabáčem frajera umlátil k smti. Stejně tak tu čubku v koupelně. ale jinak velké plus za zlikvidovaní Francise. Ta pazoura v drtiči odpadků byla dost originální a hlava v mikrovlnce též:-) Takže, líbilo se:-) ()

teutates

Už v začiatkoch som si vravel, aaa klasika... stará známa pesnička, ale predsa len vydržím - oplatilo sa. O 5 minút na to si vravím, ak sa mi dostane zadosťučinenia bude to nárez a stalo sa... tadaaa! Dosť bolo kúziel, áno chapem ak by som sa na to pozrel mojím "odborným" okom... poviem si fraška, tie roky 70 tu už predsa len niesu a prevedenie nieje taktiež obzvlášť výnimočné... ale ja nie! Tak ako čas plynul, krv vrela, adrenalín stúpal a ja som len "kukal"... 7/10 ()

swamp

Velmi příjemné překvapení, které mi TROCHU připomnělo Taken a TROCHU Hard candy - schválně jsem neuváděl jiné klasické, podobné horory / thrillery. :) Film má spád od začátku do konce a to, že Iliadis nechal akci rodičů až na poslední půlhodinu, bylo úplně nejlepší rozhodnutí. Rád bych viděl více takových čistých tahů na branku v tomto poslední dobou unylém žánru. ()

oje

Celkem povedený remake staršího thrilleru. Únos dívek v první části filmu se odehrává v docela povedené mrazivé atmosféře. Tvůrci se nebáli použít syrových scén, kde je vidět snaha šokovat až odpornou brutalitou. Zbytek snímku už sledujeme jen konfrontaci rodiny a vrahů za deštivé noci, bez zvláštního nápadu nebo zvratu. Ve výsledku se jedná o celkem kvalitní horror, jeden z lepších tohoto roku. Za zhlédnutí mi však stojí jen jednou a v paměti déle nezůstane. Pro mě o něco kvalitnějším horrorem v podobně odlehlém prostředí je snímek Motel smrti či Jezero smrti. Alternativa: Vacancy, Eden Lake, Farmhouse. ()

DwayneJohnson

Obsahuje spoilery!!! Jediným nějakým pozitivním zjištěním byl pro mě Aaron, ale ne, že by zahrál něco extra, ale jen proto, že ho právě sleduju V Perníkovém tátovi. Jinak jsem byl těžce zklamán a to skoro vším. Když pominu fakt pravděpodobnosti,(je to asi, jak vyhrát první ve sportce),spoustu klišé (otec lékař, hodný synek,dcera plavkyně, žádný signál),působí to na ně dost děsivě i po ostatních stránkách. Akce je hrozná, herci jsou hrozní a vůbec, celý tenhle film je opravdu hrozný. Dva mínus. ()

Ant

Originál je nehorázný odpad, remake už je o něco lepší. Pořád sice pracuje se stejně pitomou zápletkou a nakonec to není nic než vyvražďovačka, ale celkový dojem je vcelku dobrý. Zvlášť kvůli hudbě a obstojným hercům. Ten konec je už možná ehm přece jen moc. ()

mil@n.fanatik

Docela hustý horor. Rozjíděl se sice pomaleji (když pominu úvodní drsnou nehodu a v podstatě do půlky filmu v klidu.), ale pak to stálo za to, síla. Většina hororu se rozjíždí zhlediska zabijení a agrese až po půlce, někde až ke konci, ale u tohoto filmu jsem nečekal, že se to až tak rozjede. Děj byl opravdu reálný a kvalitní... 4* ()

Campbell

Přijde mi celkem nespravedlivé srovnávat takovýhle filmy, přeci jenom je to Wesova prvotina za minimální peníz což Lliadis říct nemůže. Ale kdybych měl srovnávat tak přesto že dávám stejný hodnocení tak originál je lepší. Originál má nezapomenutelnou atmosféru a je celkově takovej drsnější, tohle je v mnoha scénách dost vymazlený a hlavně přespříliš dlouhý. A to naprosto zbytečně, třeba první půlhodina je naprosto o ničem a totálně mě nebavila, pak se to sice rozjelo, ale taky to nebyla žádná sláva, takových filmů je bohužel už habaděj. ()

predators

Tento film mi udělal obrovskou radost. Nejen tím, že stokrát omílané téma zde překonává své "soky" o několik tříd, ale hlavně svým závěrem, kde dostane každý tolik, co si zaslouží. A tak si to u tohoto typu představuji. Napětí od první minuty, které se ještě více stupňuje, nakonec vás dojme a ještě aby toho nebylo málo, na úplném konci vykouzlí i lehké pousmátí a pocit radosti... Herci mi doslova přirostli k srdci (a to i ti špatní :-)) a dalších superlativů se dostává i hudbě... PS: Dobrý koment Malarkey... 82% ()

Arsenal83

Myslím, že tento film veľmi dobre spĺňa parametre thrilleru aj hororu, a tak svoje pôvodné hodnotenie musím zvýšiť. Hádam aj pre ten pocit spravodlivosti, pretože tak by to asi malo vyzerať s vrahmi a nie dlhoročné súdy a potom teplé miestečko vo väzení. Aspoň že na filmovom plátne sem tam zafunguje spravodlivosť. V reáli sa zo psychopatov robia takmer obete. ()

iamek

Dobře natočené a poměrně drsné. Návrat ke klasickému hororu jde zde hodně cítit a hlavně vidět. Je dobře, že Craven se postavil na místo producenta snímku. Jen to snímku prospělo a jedná se po Kruhu asi o nejlepší remake. ()

klerik

Podobne ako HHE či NOC S NABRÚSENOU BRITVOU, dokázali tvorcovia vyťažiť maximum. Rovnako tam však chýba tá troška, aby to bolo "niečo viac" (ako napr. JAZERO SMRTI). Hrdinom však držíme palce, záporákov nenávidíme. Je to napínavé a režisér naplno (?) ukázal svoju šikovnosť... Kvalitný hororový triler. Ak chcete umenie hľadajte ho napr. v FUNNY GAMES USA... ()

Chrustyn

Novodobý remake jednoho z méně známých (a prvních) filmů, hororové legendy Wese Cravena, překvapuje, jak brutalitou, tak i zručnou režií. Film ve stylu Peckinpahových "Strašáků" (rodinný dům a nečekaná návštěva) útočí na diváka fyzickým i psychickým nátlakem a dokáže zaujmout i udržet divákovu pozornost až do samého konce. Trochu přitlačit na pilu a přidat drsnější drive a mohlo být o hvězdu více. Přesto překvapení, které ukazuje, že i novodobé horory, či remaky hororových kultů, můžou být poutavé. ()

SeBig

No, horor to rozhodně nebyl. Ale, je to parádní thriller. Banda skvader na cestách znásilní holčičku a její rodiče ji brutálně pomsti. Herecké výkony super a Aaron Paul byl asi nejlepší. ()

Marze

Odpor je jednoznačně příhodný vůči americkým remakům asijských hororů - neboť předělávky nejenže anulují veškeré kulturní zvláštnosti originálů, ale také původní výjimečné koncepty przní do tuctově nenápadité podoby; výjimkou je výtečný americký Kruh režírovaný Gorem Verbinským. Film nejenže neobsahuje žádné nadpřirozeno a nevyužívá typické prostředky hororů typu lekacích scén; ale především buduje napětí tím, že postavy musejí čelit protivníkům, kteří nad nimi mají evidentní převahu síly i schopností. Vyprávění to pak po vzoru thrillerů rozvádí do dramatických situací a diváci sledují, zda a jak se postavám podaří jejich nevýhody vyrovnat a ubránit se útočníkům. Zatímco v Bergmanově a Cravenově pojetí se rodiče znásilněné dívky prznitelům cíleně mstili, tentokrát jim čelí neplánovaně a mnohdy v sebeobraně. Nejednají racionálně, nýbrž pudově, což také znamená, že jejich akce jsou přízemní a chaotické. Film pak do přímé souvislosti s pudovostí dává extrémní tělesnost, která by za normálních okolností zůstala skrytá pod chlácholivou slupkou civilizace. Proto tvůrci věnují maximální důraz na vizuálně působivé znázornění těla vystaveného násilí i přírodním živlům. ()

váca

Myslím, že vcelku zdařilý remake. Děj je vcelku předvídatelný, ale to se od tohoto žánru dá čekat. Jinak ty necelé dvě hodinky utečou jako voda, jelikož vás děj dokáže vtáhnout a je na co se dívat. Já osobně jsem se moc dobře bavil a film se mi líbil. Pro vyznavače tohoto žánru si myslím, že se jedná o jeden z nejlepších filmů poslední doby. ()

heyda

Tohle byl TEROR!!! Tolik syrových scén, které nám připadají tak fyzicky vzdálené (znásilnění, vražda), ale které jsou na denním pořádku i ve vašem okolí, vytváří tento krutý a bestiální thriller-horor, kterému nelze takřka nic vytknout. Dá se polemizovat nad chováním toho mladého kluka a poslední minuta filmu taky zrovna není nejlepší, ale jinak vše ostatní spadá do konkrétních vykreslení postav. Ať se to někomu líbí nebo ne, takoví násilníci po světě chodí! ... Musím se přiznat, že jsem si dal od hororů na pár týdnů oddech a doufal jsem, že mě Poslední dům nalevo jemně vtáhne opět do víru hororů. Jenže to jsem nečekal, že mě tenhle horor srazí nevybíravým způsobem na zem a profackuje mě do krve takovým způsobem jako třeba naposledy Eden lake. Bravo! 9/10 ()

lillien

rape a ravenge žánr mi nikdy nevadil, nebudu teda machrovat a fňukat, že tento remake je už jen omšelá kopírka. Vážně mě to bavilo. Chce to jen přehrcat se přes trochu nevýraznější začátek a máme tu hezky se rozvíjející nepříjemnost, když si parta hajzlů vezme dvě mladý čudly s sebou na vyjížďku, protože se nějak nešikovně přichomejtnou na jejich útěku před spravedlností. Kočkování v lese je záživné, holky piští, lotři je bijí, pak jedné trochu pocuchají podvozek, druhou opíchají taky, ale jaksi nešikovně, ani vám nemůžu prozradit kam přesně, zas bych byla za tu kurvu spoilerovací. No nezáviděníhodná situace, díky níž konečně začnete fandit čudle č.1, která se pokusí prchnout k tomu poslednímu domu nalevo. No a co čert nechtěl, tam se nakonec všichni do jednoho sejdou s taťkou a mamkou, aby se nám to celé pěkně vygradovalo. Napnutá sem teda byla jak důchodkyně před novým letákem z kauflandu! Užila jsem si zde i moji oblíbenou hru: domácí chirurgie s tím, co najdem v dílně a kuchyni , kterou ve filmech tolik miluju. Čili pěkné 4. Malé plus navíc uděluji za edukační vložku. Jeden nikdy neví, kdy bude potřebovat svojí kočce provést urgentní hrudní drenáž pneumotoraxu. ()

honajz

Spíše thriller než horor je remakem filmu Wese Cravena ze 70. let. Co však tehdy mohlo šokovat, je nyní nudnou zívačkou. V poslední době žánr hororu stagnuje. Omezil se pouze na duchařiny natáčené podle klišovité šablony, a pak na vyvražďovačky, kterých je dokonce několik podžánrů, ale v podstatě jsou rovněž natáčeny podle jedné klišovité šablony. Thriller Poslední dům nalevo v roce 1972 diváky šokoval zobrazenou mírou násilí. Dnes nemá šanci, takové Saw a spousta dalších pandánů jsou krutější a krvavější. Příběh vypráví o rodince, která jede na chatu k jezeru, holka se se svojí kamarádkou dá do kupy s podivnými mladými lidmi, kteří jim slibují trávu, ale navzdory slibům jednu zabijí, druhou znásilní a postřelí. Postřelená - dcera z oné rodinky v úvodu - dokáže odplavat div ne maraton domů. Jenže doma rodiče, aniž by znali skutečnost, vrahounům poskytli přístřeší. Když rodiče prozřou, pomsta nebude daleko. Pomalé tempo vyprávění tentokrát je spíše kontraproduktivní. Herecké výkony jsou totiž neuvěřitelně špatné a neudrží táhnout celý film. Samotná zápletka je hodně chatrná. A když je navíc - na thriller - ještě ke všemu neuvěřitelná (postavy neumřou, ani když dostanou kudlou do srdce, když je střelíte do krku, mají sílu se prát, mikrovlnku můžete spustit s otevřenými dvířky) a nudná (některým postavám trvá čtvrt hodiny, než s pohrabáčem v ruce přejdou obývákem ke schodům), je o celkový špatný dojem postaráno. ()