Chuckyho kult

• USA Cult of Chucky (více)

Poslední čtyři roky strávila Nica (Fiona Dourif) v ústavu pro duševně choré zločince poté, co byla nespravedlivě obviněna, že to byla ona, ne Chucky, kdo zavraždil celou její rodinu. Když ale její psychiatr na skupinové terapii představí nový léčebný prostředek – “hodnou” panenku – léčebnu postihne série děsivých úmrtí a Nica začne o své diagnóze pochybovat. Andy (Alex Vincent), Chuckyho nyní již dospělá oběť z původního snímku Dětská hra, spěchá Nice na pomoc. Aby ji ale zachránil, bude muset obelstít Tiffany (Jennifer Tilly), Chuckyho dávnou nevěstu, která udělá cokoliv, aby pomohla svému milovanému protějšku. A je jí jedno, jak smrtící a zvrácené to bude. (Bontonfilm)

BoredKid

Pre mňa navždy ostanú kultové prvé tri časti. Od Bride of Chucky (1998) ide séria dolu vodou. Predošlé Curse of Chucky (2013) som ešte zvládol, malo to aspoň ako takú atmošku, ale toto už bol prepálený hrotík. Dej ma absolútne nezaujal.. Keď už oživovať Chuckyho tak popravde pri tomto všetkom co sním chudákom robia by som bol asi najradšej keby sa vytvoril remake filmu z roku 1988 ako tieto tragikomické pokračovania bez hlavy ani päty. Gore super, herecké výkony fajn, prostredie mi nevadilo. Dokonca aj Chucky nie je uväznený v CGI vďakabohu, ale to naozaj?! Roztrojiť Chuckyho?! Nabudúce bude čo? Vesmír jak Jason X? Pri Mancinim by som sa ani nečudoval... To kam sa uberá séria je oničom a neidentifikovatelné jak Glenda. Ako napísal Ricci.s, "Mancini to svojimi fantazmagorickými nápadmi žiaľ začína postupne pochovávať". ()

Han22

Dobré to bylo. Bohužel jsem se nechal ukecat na film bez shlédnutí předchozích dílů a moc jsem se v těch postavách nechytal. Kdo byla Nica, Alice, jaktože se Chucky může "množit", kdo byla ta příšerná blondýna? Netuším a bohužel vidět předchozí díly, určitě bych si to užil více. A naštval mě špatný konec. Jinak ale překvapivě fajn horor ze staré školy. Brutální, krvavý, s hláškujícím Chuckym. A moc se mi líbila psycho atmosféra, kde jsou všichni magoři. Andy který se vrátil je magor, který mučí Chuckyho hlavu letlampou, hrdinkou je pološílená troska, která přežívá v blázinci. A největším magorem není Chucky, ale osazenstvo blázince. Co pacient to totální magor v čele s ženskou, která Chuckyho považuje za své dítě. A pak zacituje Psycho "nejlepším přítelem chlapce je jeho matka" a Chuckyho udusí polštářem!! A nic se nevyrovná psychiatrovi, jehož úchylnost a nechutnost zhnusí i samotného Chuckyho. Zkrátka slušný béčko ze staré školy. ()

borec999

Som rád, že Don Mancni našiel Chuckymu dôstojné miesto (pomerne úspešný seriál ktorý má už 3 série), pretože filmová séria sa po prvých 3 dieloch prebárala do väčšieho a väčšieho bahna, pričom sedmička je úplne najslabšou časťou zo všetkých a regulérnou sračkou. VIzuálne film nevyzerá dobre a nepomohol mu ani návrat takmer všetkých hercov ktorí sú s úspechmi série spätí. Jennifer Tilly mi tu neskutočne liezla na nervy, hlavná herečka tiež neoslnila, prvú hodinu sa nič nedeje a hororovo film absolútne nefunguje (keďže tvorcovia cielene a často zabŕdajú do komédie). Jedine čo sa dá ako tak vyzdvihnúť sú brutálne vraždy a pár Chuckyho hlášok (ktorého moderný dizajn tiež nie je bohvieaký). 15% a som rád, že ďalšieho filmového pokračovania sme sa po Chuckyho kulte už nedočkali. ()

Corpsegrinder

Velmi slabej štěk umírající série. Chucky to zachraňuje jak se dá a efekty jsou celkem slušný ale ta neskutečná blbost maskovaná jako příběh se prostě nedá překousnout. Užil jsem si víc i ty komediální díly než tohle co se bere napůl vážně. A vážně jsem nepotřeboval vidět šoustání vozíčkářky :))) ()

beba789

Tohle zabolelo. Ok, Mancinimu oficiálně hráblo. Tohle prostě není Chucky, kterého fanoušci chtějí. A on je zrovna ten, který by to měl vědět nejlépe!! 30%. ()

bloodline

Ďalšie bolestivé pokračovanie, ktoré mučí scenáristickou nedokonalosťou, dejovými lapsusmi alebo hereckým šlendriánstvom. Výber toho, čo nehrá podľa Chuckyho pravidiel, obsahuje širokú paletu mučivých prostriedkov. A pokiaľ má byť práve Cult of Chucky labuťou piesňou ikonickej bábiky, tak si to pýtalo ústretovejší masaker pre jeho fanúšikov. ()

Paldiny

Rozhodne nie je na škodu si pripomenúť predošlú kapitolu a mať trochu v pamäti aj tie pred ňou. Mancini sa rozhodol zapájať a odkazovať na všetko možné čo sa v sérii len mihlo a popravde mi tento smer nevonia. Chucky si vytvoril svoj vlastný vesmír do akého sa istého času zamotal aj Coscarelli a výsledok je v oboch prípadoch rovnaký. Atmosféra trpí, príbeh pôsobí zmätočne, ubíjajúco a človek sa nudí. Poteší tak iba neurvalá brutalita vrážd či trefné odfrky sériového zloducha. Inak sa siedmy Chucky nemá čím pýšiť a je len namachrovanou nudou pre najskalnejších. ()

Smokey1468

Nikdy jsem nebyl velký fanoušek tenhle sérii, takže nemůžu moc srovnávat s ostatními díly, ale jedno říct můžu. Celá první hodina film je neskutečná nuda. Bylo to bez atmosféry, herci nic moc, vážně se sám sobě divím, že jsem to dokoukal. Aspoň, že v posledních minutách začne konečně řežba a dočkáme se krve ,a musím říct, že ji bude dost. Vlastně jediné dvě pozitivní věci na tomhle snímku je gore a vtipné hlášky Chuckyho. ()

smetyl

Cult of Chucky není vyloženě slabý film, protože nabízí hned několik opravdu zábavných momentů a várku černého humoru. Jenže absence pořádné atmosféry, lepších hereckých výkonů a srozumitelného děje jej sráží na kolena. Pokud se chcete jen podívat na legendární panenku, jak rozšlapává hlavy, Cult of Chucky vás nezklame. Jako celek však film vůbec nefunguje, stojí na vratkých nohou špatného scénáře a většinu stopáže vlastně tvoří jen příprava na „vytoužené“ brutální scény s Chuckym. I posedmé se tak budete zřejmě bavit, ale zůstane ve vás pocit, že jde o zbytečný film, který kromě pár zábavných a brutálních scén nenabízí vlastně vůbec nic. ()

rsimonyi

Ale jo, mě to pobavilo. Podivně namixovaný děj s mnoha odkazy na předchozí díly. To že to vypadá jako film natočený v 90 letech nevadí. A docela mě pobavila potitulková scéna. Doufám, že Don Mancini natočí ještě velkolepé finále :-) ()

Hernycztek

Tak tentokrát se děj odehrává v psychiatrické léčebně, z čehož se dalo určitě vymlátit mnohem víc, než co jsme dostali. Přeci jen takové prostředí je samo o sobě atmosférické, ale tvůrci tu atmosféru nedokázali rozvinout do větších rozměrů. Mrzí mě hrozně se táhnoucí děj v první půl hodině, protože se v podstatě nic zásadního neděje a jsou nám přibližovány nemoci pacientů v léčebně, a co si budeme povídat, to nikdo z nás vědět nepotřebuje. Nelogičnosti v ději a chování postav bych raději nevypisoval, hold nedostatek zkušeností a financí je znát. Největšími highlighty tak nadále zůstávají Chuckyho skvělé hlášky, originální vraždy a precizní gore. Vůbec nevadí, že žádná postava není sympatická, alespoň vás nemusí mrzet ničí smrt. Potěšila mě hlavně Chuckyho trofej a dospělá postava Andyho. Závěr zůstal otevřený pro osmé pokračování a já bych se mu nebránil. Nic převratně nového se s tím už vymyslet nedá, ale přesto, že je tohle sedmý díl v sérii, stále si to udržeje svou kvalitu a dívat se na to dá. ()

Matli

Začátek nic extra, ale pak se to slušně rozjíždí,i po scenáristické stránce. Kult prostě jede😊 60% ()

Aurus

Tenhle film je prostě docela dost špatný. Příběh je sám o sobě docela dost špatný, postavy jsou zvláštní a hudba je dobrá. Atmosféra docela hodně zmizela. Chucky je už spíše trapnej krom jednoho vtipu. Za mě 2/10. ()

helraiser

Já toho malého kripla Chuckyho prostě miluju, to se nedá nic dělat tak čtyři hvězdy berte s rezervou. Opět skvělé hlášky typu,, kdybych tě chtěl zabít tak už ležíš kozama nahoru '' tomu prostě dávají ten pravej říz. Prostředí blázince má taky cosi do sebe a některá zabití se taky povedla. V rámci série se jedná o průměr, kterej kvalitou prvních dílů sice nedosahuje, ale pobaví zaručeně a fanoušci série jistě budou spokojeni. ()