Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Předně jsem rád, že existence party Hic se znovu potvrdila, když tajemný a mocný Bettman spolu s dalšími superhrdiny rozjeli zkrácenou sezonu té pravé ligy spravedlivých a bohatých. No a na adresu tohohle filmu bych se pak rád optal, proč se nikdo neobtěžoval s poutavějším příběhem? Což o to, s kačerem na provázku mně to bylo jedno, ale teď, když už jsem z kačerů přesedlal na kačenky, bych uvítal něco pompéznějšího.(8.1.2013)

Slabší počátek fenoménu... Od půlky filmu, kdy se začalo něco dít to šlo nahoru, ale jediný dobrý nápad spatřuji ve spisovateli a jeho knize... Nabourává spoustu legend o vznicích superhrdinů...(5.3.2012)

• SG-1

"Jak se říká: Nejde o to, kdy umřeš, ale jak." -Ace Morgan-(25.4.2013)

Slušný animovaný film ze světa DC comics o počátcích (formování) JLA. Zajímavé bylo zapojení dobových událostí a reálií, jako třeba McCartyho hon na čarodějnice.(15.8.2015)

50. léta, Amerika: několik zpočátku nesouvisejících událostí vede k objevení hrůzné entity zvané Centrum, usilující o vyhlazení celého lidstva; pokud se tomu má zabránit, musí se spojit všichni superhrdinové bez rozdílu přesvědčení či postavení a společně s armádou vybojovat nejdůležitější bitvu v dějinách. Úžasná dobová atmosféra tvoří hlavní klad snímku, který celou dobu skáče mezi postavami, aby přes několik originů (Green Lantern, Martian Manhunter) doputoval až k závěrečné týmové akci. Ta je ovšem paradoxně tím nejslabším, nudná, patetická a nenápaditá, navíc se v ní naplno projevuje slabá animace.(9.1.2013)

Tak tam bylo fakt přesuperhridinováno!(14.3.2009)

• Lefty86

No na to že je to z roku 2008 :-/ Ta nebezpečná obrovská koule byla ještě jakž takž ale ty dinosauři z toho byli kýčovitý. Jedni z největších byli šíleně upozadněni. Jak Superman tak Batman neměli téměř žádný prostor což je obrovská škoda,nejvíc prostoru vyžral Green Lantern, který se přiznám vůbec nevím co to je. Nevadilo by že je to kreslený, uvidíme co hraná verze a třeba budou ostatní kreslený lepší.(5.2.2013)

cukr monolog na konci :)(28.1.2014)

Hodne kvalitni alternat. verze pocatku JLA s podle me odvaznou retro stylizaci, ktera muze pusobit trochu jalove (stylem kresby), ale mne se opravdu libi. Zasazeni do 50. let a ery maccarthismu je podle me povedene. Kdo tento termin nezna, asi velkou cast filmu nepochopi. Byl to zkratka podobny stihomam a demagogie jako propaganda proti imperialistum u nas. Akorat ze v US to bylo naopak a byl to hon na komunisty. A v tom duchu i na superhrdiny v tomto snimku, kteri zpocatku nejsou zrovna oblibeni, protoze jsou "jini" a to je podezrele. Kazdy si tedy vede svuj soukromy boj za spravedlnost tak trochu v ustrani nebo utajen, ale kdyz prijde uhlavni nepritel, je nutno se spojit a zapomenout na malicherne sarvatky. Je to myslenka vpravde americka a ja proti tomu nic nemam. Je to navic podano stejnym "budovatelskym" stylem jako teze socialismu kdysi u nas a v zemich vychodniho bloku (coz je docela usmevne a je na tom videt, jak ty ideje byly vlastne na Zapade i Vychode naoko stejne - jen ta realizace byla u Americanu svobodnejsi). Dycha z toho zkratka retro starych kreslenych casopisu (neco jako Rychle sipy), ale cilem tu je preziti lidstva a sjednoceny boj proti nepriteli. A tak to ma v hrdinskem komiksu byt. Zaporak je sice trochu abstraktni forma zivota - jakesi Centrum, ktere oplyva schopnosti rodit dinosaury - ale jinak je zbytek velmi povedeny a kazdy clen JLA tu ma rek bych srovnatelne prostoru. Kazdy prilozi ruku k dilu, protoze jen spojenymi silami lze dosahnout vitezstvi. Navic jsou i v dabingu zajimavi hoste, kteri jinak u DC toliko nedabuji: "Cooper" MacLachlan, "Xena" Lawlessova, "Sberatel kosti" Boreanaz, "Barney" Harris nebo Brooke Shieldsova. No a uplne nejlepsi je stejne ta zaverecna, jakoby "Keneddyho" rec. Tu proste bastim: "I'm asking each of you, to be pioneers towards that new frontier..."(13.9.2014)

Krásny, síce technicky zastaraný, ale v podstate stále pozerateľný úvod do novodobej Justice League série. Krása, malo to všetko, prietrž originov, hrdinov, neskutočne silného záporáka, všetko.(17.8.2015)

Ze začátku musí divák pochopit jednu věc a to, že tohle není uplně regulérní vyprávění jak se dala dohromady JLA, ale velmi slušná retro podívaná.Což se odrazí trochu i více na nasílí a krvi.Přesto, že se to na první pohled nezdá, tak hlavními hrdiny nejsou Batman, Superman ani Wonder Woman ale spíš Flash, Martian Manhunter(jeho příběh a postava je jedna z nejlepších) a Green Latern, nebo lépe řečeno Hal Jordan jako taková hlavní postava.Samotný vznik několika postav je trochu pokřivený, ale to ani tak nevadí jako nevyužití více členu jako je Green Arrow, Aquaman a mnoha dalších.Slušná podívana, kterou kazí jen trochu divný příběh, ale má suprový úvodní titulky to musím nechat.(25.6.2011)

Jasně, Avengers to nejsou, ale to nic nemění na tom, že tihle borci z DC Comics jsou prostě...borci. Batman, Superman, Wonder Woman, Flash nebo Green Lantern mi zaručili příjemnou zábavu, na kterou občas odkazuje TBBT. Je to příjemný, akcí nabitý animák, který divákům nejprve představí všechny hlavní superhrdiny a pak nabídne i příjemnou zápletku. Překvapil mě dabing takových hvězd jako Neila Patricka Harrise, Davida Boreanaze nebo Brooke Shields. Pro fandy komiksů a Ligy spravedlivých jistě zážitek, te´d to chce jenom hraý film. 80% pro mě.(3.9.2012)

• TaanStari

Neuvěřitelná blbost bez normálního děje.(12.12.2009)

• oveckaoa

Začátek člověka naláká (líbil se mě ten záběr na vývoj zbraní po současnost něco podobné bylo i v Noeovi) , ale pak to jde totálně do kopru. Flashův origin mě vůbec nebere a Martian Manhuntera je zde jen načrtnut. Následně se 3/4 filmu nic neděje, aby se nakonec všichni postavily čemusi. Ten konec to zachránil 40 procent většina postav je tam totálně zbytečných (Wonder Woman a její feministické sračky o tom, že za všechny války můžou muži, Robin, Aquaman). Z těch dílů Ligy Spravedlivých nejslabší počin.(25.5.2018)

• ypres.bass

NUDA! NUDA! NUDA! Jediná hvezdička je za výtvarné zpracování.(16.5.2009)

Dejovo celkom zaujímavý a akciou nabitý animovaný film. Takéto animáky sú niekedy ešte lepšie ako samotné filmy. Pre mňa táto vydarená akčná rozprávka na 75%.(22.2.2010)

Ze začátku celkem nuda, moc jsem se nechytal, ale pak se to zajímavě rozjelo a do scénáře se dostal zrod některých superhrdinů, což je dost zajímavý. Svět DC je taky pěkně zamotanej:-) 56%(17.11.2014)

Páčila sa mi animácia a obdobie, do ktorého to bolo vsadené, ale inak som mal pocit, že tomu chýba iskra.(14.7.2019)

Slušný animák mapující vznik současné JLA odehrávající se v 60. letech s vynikající retro stylizací, místy otravnými problesky patosu a patriotismu a epickou závěrečnou bitvou s megagigaultraničitelem a dinosaury. Zní to šíleně? Všechno to ale překvapivě funguje a poválečný politický nádech dodává fajn atmosféru. 70% procent a vážně uvažuji, že hodnocení zvednu na 4*. Uvidíme časem...(7.3.2011)

• johnywalker

Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že jsem půlku filmu prospal...(3.8.2012)

• Janega

Páči sa mi retro štýl, záverečný preslov a že sa ukázal aj Green Arrow, ale podotýkam len ukázal, lebo bojovať ho neuvidíte. Inak úplná slabota, a pritom úvodný prológ vyzeral sľubne. 50 minút sa nám tam predstavujú superhrdinovia, no aj tak ich poriadne nespoznáte a zvyšný čas je akcia, ale nato že tam bojuje partia superhrdinov s armádou dinosaurov je tá akcia dosť nezáživná. A k tomu hneď na začiatku súbojov odrovnajú Supermana, ktorý sa tam ukáže až keď je po všetkom. A nepomáha tomu ani tá seriálová animácia. To sa nedá ani porovnať s filmom Liga spravodlivých: Vojna.(6.6.2015)