Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (CinemArt)

Faustka

Vyladěná Scarlett Johansson a jiskřivě barevné sci-fi. Budu se sice opakovat, ale "drsný holky" .. Ty mě prostě baví! ()

Wacoslav1

Ale jo jako jednohubka to docela pobavilo. Neměl jsem od tohohle snímku žádná přehnaná očekávání, takže se dá říct, že jsem dostal víc než jsem chtěl a to bohatě stačí a ještě jsem za to nemusel platit. Paráda! 65% ()

Davies182

To je ale strašná tvůrčí smůla, přijít tak brzo po nový seriálový verzi původního Westworldu s hranou filmovou verzí původního GitS. Měl jsem pocit, jako bych podobnou pohádku znal nazpaměť a neměla mě čím překvapit, ba dokonce i jen trochu bavit. Prázdná skořápka a vizuálně atraktivní nuda, přitom jsem ale paradoxně viděl x televizních pilotů zámořských veřejnoprávních stanic, který vypadaly mnohem líp. Zatím nejpromarněnější dvě filmový hodiny roku 2017. ()

pepo

Vynimocne jedine svojou zbytocnostou. Absolutny priemer, ktory sice nie je zly ale klady sa takisto hladaju velmi tazko. A Scarlett tato rola vobec nesedi. Skoda. Slabsich 6/10 ()

Xmilden

Pokud má taková pi*ovina stejné nebo lepší hodnocení jak poslední Vetřelec, tak něco je s filmovými diváky v nepořádku. Vždyť tohle nemělo ani hlavu ani patu a definitivně to znamená tři věci. Tohle není ani náhodou druhý Blade Runner, Rupert Sanders je definitivně hodně velký neumětel a zatřetí Scarlett Johansson by se měla hodně vážně obávat o svou kariéru. 20% ()

Tom_Lachtan

Vizuálně nejinspirativnější film za posledních několik let, co hollywoodem prošel a není to jen tam, kde kopíruje původní film okénko po okénku (a řekněme si na rovinu, jsem obrovskej fanda původního anime a snad se konečně dostanu k manze). Kamera, výtvarné návrhy města, kostýmů, tady se někdo obrovsky vyřádil a hrozně ho to bavilo, už dlouho jsem neviděl tak zábavně podvratné filmování. Jeden příklad? Víceméně v každém filmu vypadají záběry odpalování dveří výbušninou podobně, záběr na lepení výbušniny na dveře, střih na hrdiny, výbuch... Skoro všude stejně - tady ne, tady se vše řeší jedním záběrem z ptačí perspektivy a to je nebývale osvěžující a takových perliček tam ještě pár je. Kéž by ale někdo věnoval stejnou péči scénáři, první polovině filmu se ještě daří držet atmosféru špinavého cyber-punku v kombinaci s myšlenovým přesahem, jako u prvotního filmu, ale změny, které jsou provedeny především ve druhé polovině a šestákové padoušství stahují druhou půlku kvalitou dolů. A Scarlettka sice nemá charisma animované Majorky Motoko, ale své si uhraje. A není tu žádný robot, co má chapadla. To je škoda, prosím pěkně. ()

juta

Když se podíváte na to,kolik zemí tohle produkovalo, tak bude zřejmé, že film bude předimenzovaný, aspoň na mě tak působil a je tu na mě až moc efektů a věcí, které nepůsobí dobře. Scarlett také moc neuchvátila. Průměrná scifárna, škoda. ()

Jamal

Jako vážně? Toto je asi největší kravina za poslední rok co jsem viděl a chci rychle zapomenout. Mám rád Sci-Fi, mám rád Scarlett ale ..... tady bylo naprosto vše špatně. Ten týpek s těma víčkama z pet flašek na očích, ten byl fakt nejvíc. Scallett místo robotických pohybů, jak kdyby si nas.... do gatí + jeden výraz po celou dobu filmu a ten její obleček místo toho, aby rozptýlil byl úplně antisexy. Asi už jsem starej ale tohle mě fakt na.... naprosto vyhozené dvě hodiny mého života a kdybych to viděl v kině tak bych byl naštvanej ještě víc. ()

Fiftis

Keď dáme bokom (ne)originalitu a zdvihnutý ukazovák s varovným podtextom, ponúka snímka veľmi podarenú audio-vizuálnu zábavu. Pri prechádzke mestom na prvý pohľad zaujmú reklamné hologramy s hercami a postavami v nadživotnej veľkosti. Na každom kroku stretávate robotov či umelo vylepšených ľudí. Ghost in the Shell je predvídateľný akčný sci-fi thriller, ktorý nám veľmi farbisto predkladá neutešenú budúcnosť plnú moderných technológií, robotov a vylepšených ľudí, ktorí aj keď žijú vo veľkom meste sú veľmi osamotení. Táto stránka filmu, spolu s charakteristickou siluetou Scarlett Johansson nádherne vynikne na veľkom plátne. Príbeh je ale až moc šablonovitý a predvídateľný a neprináša takmer žiadne prekvapenia. Počas 107 minút dlhej stopáže a v spoločnosti pozadia Scarlett sa síce nudiť nebudeme, ale určitá otupenosť na seba nenechá dlho čakať. ()

Shakers

Nepoznám predlohu a vôbec som netušil o čom to ma byť, iba že tu bude robotická sex bomba v podaní Scarlett Johansson. Príbeh ma úplne nezaujal, skôr niektoré postavy ponúkli zaujímavú zmenu vo filme. Každopádne vizuálna stránka je nádherná. Možno na druhý krát ma to viac chytí, zaver bol fajn. 70% - 3* ()

filmfanouch

Tato adaptace známého anime z roku 1989 to již od začátku nemělo snadné. Už kvůli přísným očekáváním a nedůstojnými trailery. Nakonec si ale tato adaptace vede celkem důstojně. Film si jde komornější cestou, jde o jeden prostý kriminální případ který v sobě ale skrývá mnohem víc. Akční scény fungují, komorní linka hlavní hrdinky také a celé pozadí toho světa je krásné a přitažlivé . Každá postava je dobře obsazená (I Scarlett) a každý herec v ní funguje (Takeshi Kitano je bůh) Pokud film v něčem kolísá je to opravdu dějová linka která není patřičně udělená na úkor filmu ale i přesto jde o milé překvapení. ()

Pepinec

Jedno veliké nic, které nenaplní ani Scarlettin zadek nebo předek. Její sípavý hlas, neurotické pohyby a pohled pacienta po lobotomii; to měly být největší zbraně, akorát asi nikdo nečekal, že zabijí film. Pochválit můžu tak akorát efekty, a to ani ne tak proto, že by mě dostaly do kolen, ale protože na tom guláši byly tím nejlepším. O kousek dál se tady kritizuje Život, protože čtyřicet let před ním jsme tu měli Vetřelce, ale že tahle pohádka o nahaté bojovnici je výjimečná asi jako teplo v létě, to nikomu neva. ()

sheen

Viděl jsem oba filmy, viděl jsem seriál Stand Alone a viděl jsem 4 dílnou sérii Arise Border. Takže jak? Prim hraje jednoznačně neskutečný vizuál ze kterého jsem se vznášel v oblacích. Akce a prostředí byli jedním slovem boží, herecký ancábl taky fajn i když bych si místo Scarlett dokázal představit Zhang Ziyi nebo JeeJa Yanini, Batou mě sedl naprosto perfektně i Aramaki. Příběh nebyl dokonalý ale v rámci možností OK, hudba opět svěží elektro. Asi jsem jeden z mála....ale celkově jsem opravdu nadšen a půjdu znova. [IMAX 3D] ()

Beckett51

Překvapení jako hrom. Čekal jsem klišoidní akční sci-fi, co vaří z tématické vody dob dávno uběhlých, ale dostal jsem chytrou sci-fi, se super hudbou, opravdu fantastickým zpracováním (digitální orgie se konají, ale v tom nejlepším slova smyslu), perfektní "Deus Ex meets Blade Runner meets Total Recall" atmosférou a fajnovou akcí. Tématem "člověk ve stroji" to samozřejmě neni žádná novinka, nicméně nehodlám kvalitně napsanej, zfilmovanej a zahranej film hejtit jen kvůli tomu, že tohle "už tu bylo". Jako by snad někomu vadilo u komixovek, že pořád dokola superhrdinové musí zachraňovat svět, anebo že k nám pořád přistávaj mimozemšťani - víceméně kvůli těm samým věcem. Jako závěr musím dodat, že předlohu jsem nečetl a anime jsem taky neviděl, takže nejsem nijak citově ovlivněnej jakožto k remaku. Opět, čistý čtyři hvězdy, ale kvůli zdejší podhodnocenosti a obecnýmu nesmyslnýmu hateu nadhodnotím. ()

Pilda17

Scarlett Johansson je sice nádherná a táhne snímek svou hereckou kvalitou vysoko, ale sama tenhle akční nářez výš vytáhnout nemůže. Přeplácané prostředí bez špetky nápadu. Akce máme dost, ale to nic nemění na tom, že tenhle film vlastně o něčem jiném není. Doporučuji tedy vypnout mozek a užít si akci. 4/10 = 45% ()

666teen

Kdyby byl rok 95, rozuměj 1995, asi bych bučel blahem. Majorku Míru Zabijákovou by hrálo nějaké jiné dřevo (i když Scarlett jsem chvílemi věřil, že je robot, takže vlastně dobrý), omalovánky by byly víc analog a ruční práce a to poselství(?) by bylo tak nějak víc in. A navíc Takeši by se mohl pořádně rozparádit beze strachu z toho, že se rozsype jako zavirovanej hologram. Tohle se mi nelíbit. ()

-OverLord-

Skoro ani nevím, o čem to vlastně bylo, ale na příběh se tady moc nehraje. Místo toho film nabízí slušnou dávku příjemné digitální akce a stylového kyberpunku, který tady už dlouho nebyl. Scarlett je kost jako obvykle, Michael Pitt potěšil a účast legendárního Takešiho jakbysmet. Na film se dobře kouká a od začátku do konce jede stejným tempem, svižně a příjemně. Objektivně za 3*, ale něco mě na tom chytlo. PS: 3D je tady zbytečné. ()

HAL

Zkousnu zklamání že se film ani omylem nevyrovná originálu který na první pohled tak trochu remakuje - ve skutečnosti se o to nesnaží, remakuje (vykrádá) hlavněpár ikonických scén, ale zasazuje je do nového kontextu, do značné míry zcela nového příběhu. A jako takový svébytný cyberpunkový film obstojí. Scarlett Johansson je sice, jakkoli ji mám rád, castingově trochu mimo, ale snaží se, a ani scénáristé, ani režisér jí nehážou klacky pod nohy. A nejvíc exceluje setdesignér a kameraman, vizuálně je film neskutečná žranice, a nedivím se ani na vteřinu že se jím pak silně inspiroval do videoherní podoby Cyberpunk 2077. 7/10 ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017