eisha3

Víc než cokoli jiného je Single Man filmem o prázdnotě a lidské samotě. A víc než cokoli jiného je třeba vyzdvihnout formu jakou je to podáno. A taky herecké výkony. ()

flyboyeda

Jeste v zadnem filmu jsem nevidel tak krasne slozene kosile. Celkove moc pekne a citlive, ikdyz bolave, pan reziser je beze sporu estet. Prvotridni debut a jeden z mala filmu, kde me neirituje Colin Firth, ba naopak. ()

Hafran

Vkusně a filmařsky natočeno. Příjemná kamera a citlivé budování atmosféry ryzí filmařinou dělá z tohohle filmu jeden z vrcholů letošní produkce. Hlavní je se nebát, že půjde o samoúčelnou intelektuální hříčku od modela o homosexuálech, ani zdaleka to tak není! ()

Swansea

Obrazově vytříbené existenciální drama o hledání a ztrátě spřízněných duší. Britský gentleman Colin Firth hraje jak o život. --- " Zkušenosti nejsou to, co se člověku stane. Jsou to, co člověk udělá s tím, co se mu stane."--- nádherné, smutné, pravdivé. ()

Skuby47

K tomuto decentnímu dramatu se velmi těžce vyjadřuje i když má člověk pocit, že se vyjádřit musí. Citlivě přibližuje problém homosexuality tak působivě, že i ten, kdo má k této menšině výhrady, se stává tolerantnějším. Všechny přívlastky použitelné v souvislosti s tímto filmem již byly vyčerpány – jako excelentní, citlivý, harmonický, dojemný, neuvěřitelný, dech beroucí, tak co dodat? Snad jen, že je to herecký koncert charismatického Colina Firtha v domě snů za strhujícího hudebního doprovodu Abela Korzeniowského. ()

chelseaman22

Jestli máte rádi Colina, tak „SAMOTÁŘE“ vynechejte. Díky ti Bože za neuskutečněný pohlavní akt (neboli koitus interuptus) mezi Kolinem a mladým zajíčkem v bílém bavlněném svetru. Pro všedního diváka (jako já) děsivě nudné. Kolina trafila Pepka a já převelice rád zaklapnul noutbuk. 20% ()

A.Beech

Film na ktorý som sa pozeral skôr ako na film o móde, keďže Tom Ford je moja obľúbená značka - čo dal pocítiť aj na plátne. Ale keď hodnotím film tak 3*. Musím ale oceniť výkon Colina Firtha a miestami veľmi zaujímavú kameru. Obzvlášť ten prvý záber mi ostal v pamäti. ()

Estrellita

Nepopírám, že Single Man má určitou filmařskou kvalitu. Sama musím uznat, že některé záběry na mě působily přesně tak, jak zřejmě měly. Bohužel pomalé tempo, zmatené dávkování informací a nepříjemná Julianne Moore mi celý požitek zkazily. Naopak musím vyzdvihnout výkon charismatického Colina Firtha a potěšil mě i Nicolas Hoult, vycházející hvězda a nástupce hollywoodských slaďoušků s tím rozdílem, že Nicholas je mimo hezounka i herec. 45% ()

žvanimírek

Vysvětlete mi někdo, co je na tomhle filmu tak úžasné, prosím! Ano, Colin Firth hraje báječně, ale to, že pan Firth zahraje na jedničku, je tak samozřejmé, jakože ráno vyjde slunce. Ano, design všeho je zvládnut taktéž na jedničku, ale ještě aby nebyl, když Tom Ford je vyštudovaný bytový architekt. Ano, a dál???? Zažil jsem 101 minut absolutní nudy a byl jsem hozen do jedu neustálým vnucováním homosexuality při každé příležitosti. ()

Tyny

Už mně přestává bavit jak někteří jedinci dokáží všechny filmy jenom hanit a nedokáží ocenit práci, kterou herci odvedli, v tomto případě Colin Firth. Colin Firth ztvárnil hlavní postavu tak, jakoby to nikdo jiný nedokázal. Originální film, s neobyčejným scénářem, skvělými herci. Opravdu nevím, co by jste ještě chtěli vidět. Film, kterému by jste dali 5 hvězd, se nejspíše ještě nenatočil :-). Ale jelikož mně tento film zaujal tak, jak si Tom Ford přál, dávám 5 hvězd. ()

LadyPupu

Ne každá osamocenost je špatná a udělá z člověka trosku, ale s osamoceností vzniklou z pocitu odlišnosti asi není lehké se vypořádat a riziko pádu na dno (třeba psychické) existuje. Pro mě nebylo lehké se vypořádat s délkou filmu, neboť i přes skvělé herecké výkony, podmanivou hudbu a pěkný vizuál, to byl velmi emočně úmorný zážitek, ovšem ne v tom hezkém smyslu slova. ()

marvan

Americká krása v gay verzi. Film ze všeho nejvíc připomíná listování módním katalogem. Kamera zálibně spočívá na vytříbeném designu úhledně uspořádaného světa, snímaného melancholickými retrofiltry až do naprosté bezvýraznosti. Dokonce i vypjaté situace jsou zbaveny jakékoli emoce kýčovitými aranžemi. Důležitý není fakt, že postava krvácí a umírá, ale to, že umírá velmi elegantně a to krvácení jí jde hezky ke kravatě. Tom Ford prostě nezapře, že k filmu přišel z módního průmyslu. Přesto zůstává výborný scénář, dokonalý Colin Firth a i přes tu mondénnost dojemný a přesvědčivý příběh. ()

terunka003

Depresivní, smutné, bolestivé, ale i přesto překrásné, melodramatické, plné, strhující. Film plný smutku, bolesti a snahy přežít každý den. Podle mého názoru nejlepší filmový výkon Colina Firtha. Tento film předčil mé očekávání. Nádherná kamera (barevné kontrasty) a výborná doprovodná hudba. Nemá cenu tento snímek více rozebírat, jen to, že se nemusí líbit každému. ...vážně se mi líbí.. ()

Cushing

Forma předbíhá obsah o koňskou délku, ale adaptace románové předlohy je to i tak úctyhodná. Škoda, že scénář v druhé polovině ztrácí napětí. Nicméně vztah dvou lidí (a je jedno, že jsou oba muži) a ztráta jednoho z těch lidí a vztah přetrvávající a důsledky této tagédie jsou zde předvedeny věrohodně, s hlubokým soucítěním a porozuměním. Firthova životní role -- nebo jedna z nich. ... Nemůžu si však odpustit a pozvedám obočí nad některými komentáři. Copak je nutné dávat zde najevo, jak negativní má kdo vztah k nějaké menšině? Kdo se pořádně díval a poslouchal, dozvěděl se, že hloupé předsudky povstávají z hloupého strachu. Tedy ze zbabělosti. ()

Pavlínka9

Film, který je podle mého názoru na filmovém poli zcela vyjímečný a ojedinělý. Příběh muže, který ztratí to nejdůležitější ve svém životě,to,co miloval posledních 16 let a jeho život se stane pouze dny, které se snaží přežít.Osm měsíců po ztrátě svého milovaného přítele se nedokáže a asi dá se říct ani nechce svým způsobem zařadit do "normálního" života, jelikož v tom nevidí už smysl.Film si báječně pohrává s detaily, zpomalenými záběry, které vás donutí se nad tím zamyslet a různými protiklady, které život nabízí. Ale co je podle mého názoru nejúžasnější na celém filmu - barevnost. Život, který teď aktuálně George prožívá bez svého milovaného Jima je celý šedivý, nenajdete na něm jedinou barvu, která by nebyla pošmurná a depresivní, ale ihned co se zde objeví postava, která žije v realitě a zasahuje do Jimova světa - ihned se tam obejví barvy. A nejvýraznější hra je zde s červenou barvou - ukázka - viz situace kdy George běží do vedlejší hospody pro gin a cigarety a vstoupí tam za ním jeho student. Okamžité probarvení situace je na místě.Zcela chápu, proč byl Colin Firth za tuto roli nominován na Oscara, jelikož jeho výkon je přesvědčivý a je na něm vidět, že role se ujal velmi pečlivě. Příběh muže, který když konečně je schopen a rozhodnut udělat velké rozhodnutí ve svém životě, objeví se u něj změna a jeho minulost se hodlá znovu opakovat, tak nastane další změna, která je bohužel nevyhnutelná. ()

uiu

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbala a asi přes půl roku jsem jej měla v počítači, že se na něj podívám. Jenže mě nějak nelákal příběh homosexuálního vysokoškolského učitele, který přijde o partnera. (Ne, že bych měla něco proti této menšině, ale na film prostě člověk musí mít náladu, aby ho ocenil). A právě to je největší úraz filmu. Shrnout film takovouto jednou větou. Veskutečnosti to totiž není tak přímočaré. Hlavní hrdina by klidně nemusel být ani gay a nemusel by ani přijít o přítele, ale klidně i o přítelkyni. Je to totiž film o samotě, o strachu ze samoty a o ubíjející síle samoty. Sledujeme jeden den v životě George, kterému zemřel přítel, s kterým byl 16 let. George není schopen už svou situaci řešit a rozhodne se spáchat sebevraždu. Víc neřeknu a doporučuji shlédnout film, který vás naplní mnoha rozličnými pocity, jak už dlouho žádný jiný film. ()