The Collector

The Collector

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

,,JESTLI NEJSTE VYVOLENÝ, NIKDY SE Z TOHOTO DOMU ŽIVÝ NEDOSTANETE!“....... /// Sadističtí maskovaní umělci můžou slavit. Dostali totiž dalšího kámoše. Sběratel exponátů pro podivnou sbírku svým talentem neplejtvá jen na lidech, ale maximum svých dovedností investuje do pastí, který by mu mohl závidět i soudruh Skládačka. Když pominu nelogiku (což vynahradí brutalita) – kurva, tomu říkám boj o přežití! (Jako tenkrát na Štědrej den). Hezká, krvavě sadistická lahůdka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že kovový pasti na zvěř mají smysl, jen když se rozloží rovnoměrně po celý místnosti. 2.) Hledám zubaře. 3.) Thx za titule brutální ,,larelay“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(21.9.2011)

Velmi příjemné překvapení po všech stránkách. Hlavní podíl na úspěchu má originální nápad v podobě osoby Sběratele, který si dost brutálně a nechutně, tak trochu po vzoru Jigsawa, pohrává s vytipovanými lidmi, kterým chystá mučící překvapení po jejich vlastních barácích. Celé je to navíc podpořené sympatickým hlavním hrdinou, šikovným lupičem, který jak na sviňu do jednoho takovýho domu vleze na lup. Napětí, jatka, zakončení...doporučuju!(12.1.2013)

Dej a všetko podstatné je zhrnuté v texte vyššie. Koniec je klišé a nie je veru šťastný (určite bude aj dvojka - bohužiaľ). Ale spracovanie, scenáristické nápady (vzhľadom na rieku do ktorej sa už vstupovalo x-krát) a najmä atmosféra, ma prinútili dať za 4. A aj keď nepatrím k vyznavačom brutality, tuná je absolútne na mieste. Neskutočné, že sa UNCUT verzia dostala do kín. Skrátka a dobre, nikdy by som neveril, že SAW inšpiruje vznik niečoho pozerateľného. Som rád, že som sa mýlil. (6.9.2009)(6.9.2009)

Spíš "malinko" krvavější thriller než horor, ale o to výživnější a napínavější. Už dlouho se mi nestalo, že bych držel pěsti hlavnímu kladnýmu hrdinovi, ale Arkin, v podání Joshe Stewarta, byl prostě sympoš, navíc s fakt hodně tuhým kořínkem. V závěru sice malinko ztrácí dech (ehm myslím film, ne Arkina :-), resp. začíná se trošku zbytečně natahovat, ale i tak hodnotím tohohle Sběratele vyloženě kladně, už jen za tu super muziku (mj. KoRn) a vůbec jako celek mě to fakt nadchlo. Pobavila i (ne)děkovačka v závěrečných titulcích, to se taky nevidí často :-) 4 hvězdy a nebýt toho vodfušovanýho konce, šel bych snad i do plnejch.(23.5.2013)

Začátek (titulky + úvodní scéna) super, pak už "jen" ok (úplný závěr s párvteřinovým úryvkem ze starých EN ale slušné wtf). Chudák Bundy to schytá i s úrokama. Collector ale teda neni zrovna moc sympaťák nebo někdo, komu by se dalo "fandit" - kdyby aspoň ukázali, co má vůbec doma za pěknou sbírku... Nebo čím se živí jeho otec a co vařívá matka k nedělnímu obědu. (3,5*)(28.3.2011)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 89. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Když "Sběratelova" (Juan Fernández) dodávka narazila do sanitky, která vezla Arkina (Josh Stewart) do nemocnice, její přední část byla zcela bez poškození. Žádné poškození nejevila ani sanitka po několikerém otočení přes střechu. (Rozige)

• - V červenom Forde Mustang hrá skladba "Bela Lugosi's Dead" od Bauhaus, ktorá prvý raz zaznela v horore Hlad (1983). (Sociopath)