V den svatby je Sára zatčena federály za vraždu Michaelovy matky a zavřena do ženské věznice. Generál Krantz, který v mužské části vězení čeká na popravu, vypíše odměnu 100 000 tomu, kdo Sáru zabije. Michael nemá jinou možnost než jí dostat ven… (liquido26)

Radiq

Tak tohle už je jenom takový cucání z prstu. Není to vyloženě špatný, ale všechno se tam děje hrozně narychlo a ženský v ženský věznici se nevyrovnají těm pravejm padouchům od chlapů. ()

PeterNet

No dám plný počet. Zakončení bylo velmi dojemné. Prožil jsem s Prison Breakem velmi dlouhou dobu a... bude mi smutno. ()

Karush

Spoilerujem. Nakoniec som si predsa pozrela aj Final Break, mala som najprv obavy, lebo seriálové zakončenie si nežiadalo pokračovanie. Ale koniec koncov to bolo príjemné prekvapenie. Záverom sa nám Scofield naposledy previedol, len to nechápem, že takýto superinteligent prečo musí s holými rukami spojiť 2 káble. Mimochodom ešte taký postreh-ja som nevidela zomrieť Scofielda :), takže pokračovanie ako poznáme tvorcov je úplne možné. ()

skrblik007

Podle mě naprosto přebytečné. Zápletka dost chabá (odporuje to poslednímu dílu - všichni včetně Sáry byli zproštěni viny). Ale zase tam je ''hezké'' vězeňské prostředí. No a závěr opět divný. Michael umřel dost podivným způsobem (nádor by byl býval lepší příčina smrti). ()

karlik4801

OBSAHUJE SPOILERY! No když u seriálu strávíte několik let a těšíte se na každý nový díl, máte rádi hlavní postavu a v posledním díle celého seriálu se dozvíte, že je postava mrtvá. To jen naštve, ale nezesmutní. O to se postaral až Final Break po kterém mi bylo déle smutno. Proč Michael musel takhle umřít.. Vidíme zase skvělé myšlení hlavního hrdiny a vidíme jeho věrné přátelé, kteří mu pomohou i kdyby měli zemřít. Pokud bych hodnotil celý seriál, tak mě akorát hodně zklamala čtvrtá série. Samostatně Final Break mě dost bavil, hlavně po té emociální stránce. ()

Johnny.ARN

Čo povedať k skvelému zakončeniu skvelého seriálu?? Muselo sa to takto skončiť, lebo inak by nikdy nenašli pokoja. Potešila Gretchen že sa tam objavila, potešil nápad, prevedenie, emócie a Michaelove záverečné video resp odkaz bol presne to, čo si tento seriál žiadal ako tú povestnú bodku. 5 z 5 ()

Aven

Není to vyloženě špatné, konec je dostatečně emotivně silný, přesto jde stále jen o mačkaní dávno suché houby. ()

Bagr_007

Co k tomu říct? Můžu být jenom šťastný, že sledovanost Prison Breaku šla při čtvrté sérii konečně a zcela zaslouženě ke dnu. Jinak by tenhle nesmysl netrval 88 minut, ale dalších 22 epizod. ()

Ichabod

Nemělo to kvalitní předehru jako zoufalý seriál, takže není co průměrovat, není z čeho strhávat body... Do háje s tímhle výtvorem :-) Prosím aby na předchozí seriál už nikdy nikdo nenavazoval a aby jej nikdo ani nerestartoval... Nechte to umřít a pohřběte hluboko :-D !!! ()

Blackberry

Prison Break je jediný seriál (zatiaľ), ktorého každú časť som videl. Ak by som to mal v skratke zhodnotiť aj s týmto záverečným filmom, vyznie to asi takto: prvá séria bola perfektná, priniesla do vtedajšej seriálovej tvorby niečo nepoznané, jej priebeh bol geniálny. Druhá séria pokračovala v dynamickom tempe, avšak tieň jednotky už neprekročila. Tretia najkratšia séria bola viac-menej prechodom ku štvrtej, no kvalitatívne stále na vysokej úrovni. Štvrtá séria, bohužiaľ musím dať zapravdu kritikom, bola zbytočne prepracovaná a niekedy sa ozaj zdalo, akoby tvorcovia len mútili dobre uvarenú kašu. A čo sa týka záverečného Final Break-u, ten myslím bol tak trochu zbytočný, pretože v záverečnom dieli 4. série sme sa dočkali všetkých odpovedí a mám pocit, akoby si nechali tvorcovia poistku, keby náhodou niekedy v budúcnosti chceli PB obnoviť ... Koniec-koncov: Prison Break bol, je a zrejme aj bude môj najobľúbenejší seriál, nikdy neskĺzol do nudy, vždy sme čakali v napätí na ďalší diel a preto jeho celkové bodové skóre je jasných 5 hviezdičiek, no o tomto samotnom filme sa to už nedá povedať, ten je za 3, ale keďže nadväzoval na seriál robím priemer, teda 4. ()

mirec88

Zaujímavý obrat. Nakoniec sa do väzenia dostala Sára. Oproti 4. sérii výborné zakončenie seriálu, až na toho Michaela a konca, som myslel, že od zúrivosti pôjdem k tvorcom seriálu a niečo im poviem! Ale inak, s touto dvojčasťou som spokojný. ()

1kiki16

Celý seriál byl perfektní, napínavý, sice bych skončila asi ve druhé sérii, i tak to ale pořád stálo za to. Ten konec ale teda nikomu neodpustím. Horší závěr napínavého akčního seriálu si snad ani nedovedu představit, to už je trochu jiný žánr...A hlavně si myslím, že když je něco vymyšleno a není to podle skutečné události, tak by se mohlo hlavní postavě dopřát trochu štěstí, které si po tom všem zaslouží...rozhodně mě tento poslední díl velice zklamal a radši budu vzpomínat na první dvě skvělé série, kde to ještě dávalo smysl. ()

finx

Tak a je to za námi. Konečně! The Final Break nebyl špatný, i když Sara utíkajíci z vězení bylo trošku moc i na mě. Ale co musím vyzdvihnout je konec - působil opravdu dojemně, asi tak jak si autoři představovali. Tento dvojdíl nebo chcete-li záverečný film považuju za důstojné rozloučení s celým seriálem, ale kdyby se končilo první řadou, tak se zlobit taky nikdo nebude. ()

webhead

Co teď tak můžeme čekat? Prison break je výborný seriál, ale tímto filmem se dokonale zkazil epický závěr seriálu ()

Arius

Komu sa zdala už štvrtá séria moc prekombinovana a možno trochu silená tak s filmom to nebude ináč. No za tie geniálne postavy,hercov a chvíle ktoré sme za tie štyri série zažili si to zaslúži dôstojnú bodku. Plný počet,rest in peace prison break! ()

Arkanoid

Vysvetlenie posledných sekúnd záverečnej časti, nadväzujúce na telenovelové diely štvrtej série, vyrobené len za účelom ďalších tržieb. ()

Lukoboss

Naprosto zbytečný bonusový díl, který otočil situaci vzhůru nohama (nikoli dějově, ale postavy si jaksi prohodily role - jedni venku, druzí za mřížema). Znovu se utíká z vězení, znovu v tom hraje nemalou roli T-Bag a Gretchen, kterou jsem mimochodem neměl rád v průběhu celého seriálu, takže její přítomnost tomu zrovna nepřidala. Vězenkyně zvaná Daddy si hraje na "bosse T-Baga" a působí spíš směšně. Používá stejná gesta i mimiku v obličeji, ale T-Bag je jenom jeden. A takováhle smrt Michaela? No, co k tomu dodat? Ještěže to nebyl poslední díl seriálu, ale jakýsi bonus, protože jinak bych seriál asi musel ohodnotit ještě hůř. ()